Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Toto je komerční prezentace.iDNES.cz není jejím autorem a neovlivňuje její obsah.

Profily hráčů: Phil Galfond

Komerční sdělení   10:00aktualizováno  10:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Možná lehce zastíněn současnou mediální popularitou svého "kolegy ve zbrani" Tomem Dwanem alias durrrrem, ale se stejnou dávkou umu a talentu rozbíjí tento mladík nejvyšší příčky No Limit Hold 'Em a Pot Limit Omaha her. A kdo že vlastně je tento zástupce typické on-line generace?

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Dalším mladým nadějným hráčem, kterého vám představujeme, je Phil Galfond | foto: PokerStars.cz

Přestože patří k naprosté pokerové  špičce, není tolik znám oproti svým televizním protějškům. Mezi on-line komunitou je ovšem jedním z nejobávanějších hráčů po boku právě Dwana, Benyamina či Phila Iveyho, který asi jako jeden z mála klasických "live" profesionálů drží krok i s absolutními králi na virtuální síti.

Phil Galfond se narodil roku 1985 ve Wisconsinu, kde také započal svá univerzitní léta studiem filozofie. Tou dobou, kolem roku 2004, se začal zajímat o poker a pravidelně hrávat Sit'n'Go turnaje. Svou hru diskutoval a zdokonaloval na dnes již legendárních pokerových fórech 2+2. Na těchto SNG si posléze vybudoval slušný bankroll a o pouhý rok později už rozdával lekce na nejvyšších, tisícových, hrách.

V roce 2006 usoudil, že cesta kupředu vede již pouze přes cash games a tak se po přečtení knihy Holdem Poker for Advanced Players od velikánů Malmutha a Sklanskyho rozhodl, že přesedlá prozatím na 5$/10$ hru. A protože jeho výhry dosahovaly tou dobou už úctyhodných rozměrů, opustil nadobro školu a vzal kurzy logiky, psychologie a pravděpodobnosti, aby dále zdokonaloval všechny aspekty své hry. Netrvalo to dlouho a i zde vystřelil raketově vzhůru a usídlil se v nejvyšších limitech jak Hold 'Emu, tak stále populárnější Omahy, kde setrvává dodnes.

Bezesporu nejúspěšnějším rokem pro něj byl rok minulý. Za 2008 si připsal dle internetových zdrojů zisk lehce přes 7 milionů dolarů a stal se tak 2. nejvýdělečnějším hráčem hned po Philu Iveym a před Tomem Dwanem.

Díky své on-line reputaci byl také pozván do pravidelné TV show High Stakes Poker, kde si zahrál po boku Hellmutha, Negreanu a dalších. Na konci druhého dne pouze zaskakoval a měl být nasazen na den třetí. Kvůli tomu si ke stolu vyměnil pouze menší část svých peněz, které šetřil hlavně na následující den. Hrál proto spíše opatrněji, což bylo na jeho poměry hodně nezvyklé, i přesto nakonec skončil lehce v plusu. Televizní produkce ovšem nebyla úplně spokojená, protože očekávala uvolněnější hru a více "interakce" se soupeři, kteří byli na věčné popichování a teatrální gesta ve prospěch diváků zvyklí.

Díky tomu, že jeden z těchto velkých hráčů projevil zájem o hru i další den, dala nakonec produkce přednost jemu před Galfondem. Ten poté ve svém blogu, kde celý zážitek popisoval, vyjádřil lehké zklamání. Byl si totiž jistý, že s plným buy-inem by druhý den předvedl "svoji" hru a na své protihráče si po krátké předchozí zkušenosti velmi věřil.

Jeho chvíle však měla přijít až v létě - na nejprestižnějším okruhu WSOP. Zde se rozhodl zúročit své zkušenosti v Omaze a přihlásil se do $5,000 turnaje s rebuyem. Rekordní pole 151 hráčů bylo nabité hvězdami. Účastníci učinili nakonec neuvěřitelných 468 rebuyů, z toho 4 provedl i samotný Galfond.

To vyhnalo prizepool až na něco málo přes 3 miliony dolarů. Po náročných bojích se nakonec probojoval až do finále, kde na něj čekala úctyhodná společnost v podobě jmen jako byli Phil Hellmuth, Johnny Chan, Daniel Negreanu, John Juanda či David Benyamine a dva méně známí on-line hráči Brian 'tsarrast' Rast a Adam 'houdini' Houran. Turnaj měl extrémní sledovanost, protože zde Johnny Chan usiloval o vyrovnání rekordního počtu WSOP náramků, jehož držitelem byl Phil Hellmuth.

Tato finálová partie ovšem dospěla do nečekaného konce, když proti sobě v duelu postavila právě Phila Galfonda a na straně druhé Adama 'houdini' Hourana. Ti spolu vybojovali kolem 100 heads-up soubojů na jehož konci stály dva Galfondovy vítězné páry. Tato výhra mu přinesla 817,781 dolarů a také konečně pocit zadostiučinění, když prokázal své schopnosti i na živém turnaji.

K této výhře pak přidal ještě několik peněžních umístění v rámci WSOP. Přestože byl mnohokrát osloven prestižními tréninkovými weby, rozhodl se na konci ledna tohoto roku založit vlastní portál BlueFirePoker.com ve spolupráci s dalšími velkými jmény, aby měl veškerou kontrolu nad obsahem a formou. Protože je sám označován nejen za vynikajícího hráče, ale i instruktora, je předem jasné, že ani v tomto odvětví se rozhodně neztratí.

Autor:


Nejčtenější

Sexuchtivá, upřímná, náladová: seznamte se s MOgirl Nikol

Mám ráda nezávislost, kritický rozum a etický přístup ke zvířatům, říká MOgirl...

Na pět přívlastků, které ji charakterizují, se zeptala člověka, který je pro ni důležitý a zná ji. Jeho verdikt zněl:...

Všichni jste sériový vrah. Jak bývalý astrolog zesměšnil horoskopy

První horoskopy měly čtvercovou podobu. Tento patřil francouzskému králi Louisi...

Na horoskopy dodnes věří čtvrtina populace západního světa, prim hraje Amerika. Vytrvale jim důvěřuje přes 35 procent...OBRAZEM: Viktoriánská prodejná láska. Archiv odkryl unikátní fota

Birminghamská policie byla první na světě, která začala pořizovat policejní...

Birminghamská policie byla první na světě, která začala pořizovat policejní snímky zatčených. První vznikly již v roce...

Nefungující segregace: sídliště Pruitt-Igoe se stalo peklem pro chudé

Segregované sídliště pro chudé nebylo řešením, stalo se vězením svých obyvatel...

Cílem bylo napěchovat chudé na jedno betonové sídliště. Vyčistit od nich město. Projekt založený na rasismu a segregaci...

Hodiny jeho práce smyje déšť. Život je taky jen dočasný, říká umělec

Sklad pro Sněhurku, Mogilovo, Bulharsko: Malba vznikla v prostorách vinařství...

Jezdí po světě a maluje na zdi a chodníky. Jeho projekty vedou diváky k úžasu, ale také nutí přemýšlet nad smyslem...

Další z rubriky

Prahu ovládl špičkový poker!

Eureka Poker Tour v Praze

V pražském Card Casinu na Smíchově jsme mohli minulý týden vidět špičkové domácí i zahraniční hráče pokeru. Praha totiž...

Blíží se 60 miliard rozdaných her na PokerStars!

Blíží se 60 miliard rozdaných her na PokerStars!

Další velký mezník už brzy zaznamená herna PokerStars. V horizontu pár týdnů se totiž očekává, že bude rozdána hra...

V Alpách vyhrál Vladimir Geshkenbein

PokerStars EPT Snowfest

V minulém týdnu zavítali nejlepší evropští pokeroví hráči do rakouských Alp, a to nejen kvůli tomu, aby si užili...

Najdete na iDNES.cz