Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


První pomoc pro manželský sex

aktualizováno 
Natáčky, vytahané bavlněné kalhotky, tepláky s povolenou gumou a sex čtyřikrát do roka. Tak vypadá typický přechod z přítelkyně na manželku. Typický, nikoli však nutný. Inspirujte se tipy, které zachrání váš manželský sexuální život.

Manželský sex má stigma nudy a rutiny. Vůbec tomu tak ale nemusí být. | foto: Profimedia.cz

Chcete se oženit proto, abyste měli už doživotně zajištěný přísun sexuálních radovánek a nemuseli pracně lovit milenky? Pozor, abyste se nepřepočítali.

"Manželství, stejně jako dlouhodobý vztah, má zajisté výhodu v tom, že se partneři již většinou dobře znají a mohou mezi sebou lépe budovat intimitu," říká psycholožka Marcela Vojířová.

"Na druhou stranu je v rámci dlouhodobého vztahu mnohem těžší udržet jiskru a sexuální iniciativu, kterou mnozí partneři vnímají jako zbytečné plýtvání energií."

Podle expertů je pravda, že páry, které žijí aktivním a uspokojivým sexuálním životem, trpí méně depresemi a jsou obecně zdravější, každodenní stereotyp (ano, zaměstnání, děti, složenky) však představuje pro spontánní sex velkou zátěž.

Jednoduše řečeno: raději si šetříte energii na ponocování s dětmi, a když konečně padnete do postele, chcete už jenom spát.

Manželství sex zabít nemusí

"Největší překážkou manželského sexu není jen nedostatek času, příliš mnoho povinností a stereotyp, ale i zdravotní problémy, které se zákonitě postupem času začnou objevovat," konstatuje psycholožka.

"Zvlášť pro muže, kteří si odmítají přiznat možnost stárnutí, je tato skutečnost velmi bolestná a obtížně se s ní smiřují."

Máte pocit, že pokud nemáte sex obden, rozšířili jste řady odepsaných ženáčů? Klid.

Podle výzkumu, který proběhl na National Opinion Research Center chicagské univerzity, má průměrný dospělý sex jednašedesátkrát za rok (tedy jen o něco málo víc než jednou týdně).

Zvítězí-li nad sexuálními hrátkami nuda, je postel najednou tak velká

Hlavní roli přitom v sexuální frekvenci hraje nejen rodinný stav, ale i věk. Kupodivu se ukázalo, že mezi manželskými páry je sex o 25 až 300 procent častější než mezi svobodnými.

Nejlépe na tom jsou šťastně ženatí.

Zlikvidujte emoční bariéry

"Nejhorší věc, kterou pro svůj sexuální život můžete udělat, je nedostatek komunikace," varuje psycholožka.

"Frekvence a způsob, jakým spolu manželé komunikují, lze považovat za jakýsi barometr vztahu. Jakmile spolu přestanete mluvit, lze jen stěží očekávat, že vám to bude klapat v posteli. A právě emoční bariéry jsou nejčastější překážkou spokojeného sexuálního života v manželství."

Pokud si chcete otestovat, jak na tom jste s partnerskou komunikací, odpovězte na jednoduchou otázku: Stydíte se před svou ženou ventilovat svá sexuální přání a touhy?

Pokud zní odpověď ano, měli byste se nad svou komunikací zamyslet a pokusit se ji vylepšit. Kvalitní sexuální život se dá stavět pouze na otevřenosti a důvěře.

Jestliže máte k vašemu milostnému životu výhrady nebo v něm něco postrádáte, neměli byste mít problém sdělit to své drahé polovičce. A stejné pravidlo samozřejmě platí i naopak.

Osvěžte svůj sex

Buďte realističtí; líbánky jsou už definitivně za vámi a lze jen těžko očekávat, že se na sebe budete vrhat jako na vašem prvním rande. Vaše očekávání ohledně erotických aktivit by měla být realistická a měli byste být schopni akceptovat i dočasné snížení sexuální frekvence nebo dokonce dočasnou absenci sexu.

Zatímco je pro vás sex způsobem, jak si vyčistit hlavu, ženy to mají obvykle obráceně: nemohou si milostné hrátky užít, dokud nehodí starosti přes palubu. Není proto úplně nejlepší nápad vrhnout se na ni ve stejném okamžiku, kdy vejde do dveří ověšená nákupními taškami.

Pokud jí dáte čas, necháte ji vypovídat a zanadávat na nesnesitelné kolegyně, získáte mnohem víc a bude k potenciálnímu sexu mnohem ochotnější.

Stejně tak se vám vyplatí alespoň čas od času svěřit děti sousedům na hlídání a pronajmout si hotelový pokoj. Tak budete mít jistotu, že se budete věnovat jen sami sobě a neskončíte hádkou, jestli spěchá víc vymalování obýváku nebo natírání oken.

V případě, že se odehrává sex na domácí půdě, pokuste se do něj vtěsnat alespoň pokus o předehru. Rutinní "rychlovky" sloužící pouze k uvolnění přetlaku, jsou nejkratší cestou do pekla.

Autoři:Nejčtenější

Nebezpečná masturbace: v Německu stojí život sto lidí ročně

Cesta za orgasmem může být i velmi nebezpečná.

V lékařských záznamech za sebou nechávají zápis „úmrtí kvůli autoerotice“. Ano, i touha po co nejintenzivnějším...

VIDEO: Splašky v puse, červi a tuk. Omdléval jsem při čištění kanálů

Nejužší stoky mají 60 na 110 centimetrů, musíte se v nich plazit a přitom ještě...

Nejen splašky, ale i červi, kameny nebo hroudy tuku. To všechno plave v pražské kanalizaci. Každý den proto vstupuje do...Rapeři v ringu. Marpo vyslyšel Rytmusovu výzvu a utká se s ním

Velký zápas. Duel mezi Marpem a Rytmusem znamená velké peníze a velkou...

„Takže Marpo, vyzývám tě na boxerský zápas,“ zaznělo z jednoho rohu pomyslného ringu. „Přijímám – a začni trénovat,...

Nejlepší pivní destinace zahrnují USA, Čínu i Brazílii. Česko schází

Tupláky, hluboké dekolty, Octoberfest? Zapomeňte, pivní kultura se změnila....

Virginie na prvním místě a kromě ní další americká města, mimo nich už jen čínský Peking, jihokorejský Soul a brazilské...

VIDEO: Park plný penisů. Korejská atrakce oslavuje sexualitu a plodnost

V parku Haesindang jsou penisy mnohých barev i velikostí. O samotě, nebo ve...

Padesát soch ve tvaru penisu je unikátem. Mají podobu totemů, laviček, lamp, zvonů, v některých jsou vyřezaná znamení...

Další z rubriky

VIDEO: Jak spolu mít sex přes oceán, i to ukáže erotický veletrh v Praze

Technologie vstupuje víc a víc i do říše erotických hraček.

Pornobrýle, nebo třeba umělá vagina a vibrátor, které rozehrají intimní partie muže a ženy synchronizovanými záchvěvy a...

Víme, jak dlouhý sex ženy chtějí. Uspokojí je 26 minut, tvrdí studie

„Ta správná“ délka sexu neexistuje, výzkumy o tom, jak dlouho se milujeme, však...

Nepočítala se předehra, na to výzkumníci výslovně upozornili. Zajímala je jen délka pohlavního styku. Mezinárodní...

Sváteční touhy: křesťanské Vánoce a islámský konec půstu jsou dobou sexu

Pokud by snad Vánoce samy o sobě nestačily, přispěchala se sexy reklamou...

Vánoce lákají k sexu, proto křesťanské země vykazují vrchol v počtu porodů přesně o devět měsíců později. Tvrdí to...

Najdete na iDNES.cz