Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Toto je komerční prezentace.iDNES.cz není jejím autorem a neovlivňuje její obsah.

Senzační Hrubý skončil ve Vídni druhý!

Komerční sdělení   12:00aktualizováno  12:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Jediný český hráč v elitním týmu PokerStars Martin Hrubý se postaral o další fantastický úspěch pro český poker, když obsadil druhé místo na turnaji ve Vídni, který se konal v rámci největší evropské pokerové série European Poker Tour.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Obsazení finálového stolu EPT ve Vídni | foto: PokerStars.cz

Hrubý svým druhým místem navázal na triumf Jana Škampy z prosince loňského roku na EPT v Praze. Hrubý tak vstoupil do historie jako teprve druhý Čech, který si zahrál heads-up na prestižním turnaji ze série European Poker Tour.

Ve čtvrtek se dostal mezi nejlepší hráče na turnaji, vydrželo mu to po celý pátek a v sobotu nastupoval ke svému stolu s více než miliónem žetonů, což mu stačilo na pozici mezi pěti nejlepšími hráči na turnaji. Martin Hrubý sice v průběhu soboty část žetonů poztrácel a v závěru čtvrtého hracího dne už víceméně pouze foldoval, ale tato taktika se mu vyplatila - nakonec se probojoval na finálový stůl.

V neděli krátce po poledni vypukla ve vídeňském kasinu bitva o titul šampióna a především o skvělých 700 000 euro (více než 17 miliónů Kč), což byla suma, kterou si měl odnést pozdější vítěz. Martin patřil samozřejmě k velkým shortstackům a jeho jediná šance na vítězství spočívala v sérii úspěšných double upů. Český hráč se ovšem v úvodních hodinách do hry prakticky vůbec nepouštěl a postupně rozpouštěl svůj stack, který v jednu chvíli čítal pouhých 6 velkých blindů.

Martin Hrubý na WSOP

Nakonec se Hrubý odhodlal pro all-in když měl před sebou zhruba 615 000 žetonů. Dorovnal ho Daniel Negreanu, nejzkušenější hráč u stolu, který si svoje působení u finálového stolu viditelně užíval a trousil jednu hlášku za druhou.

Negreanu ukázal velice solidní hand A♣Q♥ a Hrubý byl se svou kombinací A♦10♣ o parník pozadu. Osud tomu ale chtěl, aby český hráč z turnaje nevypadl, když se na board vyskládaly tyto karty: K♥9♣10♦ 5♦ 9♦. Díky šťastně trefené desítce se tak Martinův stack přehoupl přes hranici jednoho miliónů.

Od této chvíle hrál český hráč o poznání lépe. Častěji jsme jej viděli pouštět se do hry, ve které byl často velmi úspěšný, takže se jeho stack utěšeně rozrostl až do výše zhruba tří miliónů. Dobrou hrou se sérií úspěšných 3-betů v situacích, kdy jeho soupeři nebyli tak silní si Martin nakonec dokázal vybojovat průběžné druhé místo a s jeho nadějemi na umístění na stupních vítězů to začalo vypadat o poznání lépe než kolem poledne.

Krátce poté, co se Martin dostal na průběžné druhé místo přišla handa s velkým H. Jeden z nejvíce tight hráčů u stolu Luca Cainelli otevřel hru sázkou za 280 000 chipů. Negreanu dorovnal a Hrubý z buttonu nakonec také. Three-way pot. Flop: 8♥5♥K♠. Ital hrál jako první a vypálil velkou sázku za 725 000 žetonů.

Negreanu takřka instantně dorovnal a po chvíli váhání se připojil i Hrubý. Turn: 9♠. V potu bylo už přes tři milióny žetonů a Lucal Cainelli ohlásil all-in. Negreanu dorovnal a Martin po krátké pauze taktéž. Všichni v sále bylo v tu chvíli na nohou. Hráči odkrývali karty. Cainelli: A♠A♥ , Negreanu: K♦9♦ a Hrubý: 6♦7♣! Český hráč držel nuts postupku a na jeho senzační výhře v tomto potu nic nezměnila ani 5♣ na riveru.

Poker. Ilustrační foto

V důsledku této bezesporu klíčové hry pro další vývoj se Martinův stack dostal přes hranici 10 miliónů a český hráč v tu chvíli disponoval více než 60% všech žetonů ve hře.

S obrovským stackem a ve velké pohodě se Martin zvládnul probojovat až do heads-upu, kde na něj čekal dvacetiletý německý hráč a vítěz Sunday Millions na PokerStars Michael Eiler. Český hráč měl před začátkem heads-up náskok zhruba 2:1 v chipech. Vedení ale nedokázal Martin dlouho udržet.

V klíčové handě pushoval Eilera s A♣3♥ a Němec jej s bohužel lepší handou A♠J♦ dorovnal. Kluk na flopu jen potvrdil Eichlerovu dominanci a byť Hrubý ještě před vyložením karet hlásil přihlížejícím Čechům, že čeká postupku a po kartách 6♠J♣2♣ 4♥ k ní byl skutečně blízko, trojka na riveru nakonec definitivně stvrdila Eilerův double-up.

Od této nešťastné hry se českému hráči přestalo dařit, Eiler zvýraznil svůj náskok a brzy začal Hrubého trápit častým ohlašováním all-inů. Martin dlouho skládal karty, až se v jedné hře rozhodl dorovnat. Hrubý: 2♣2♥, Eiler: A♦10♦. O celkovém vítězi tak měl rozhodnout klasický coin flip, byť díky suited kartám byl Němec v menší výhodě.

Flop: 8♦J♦K♦. Už po flopu bylo bohužel prakticky rozhodnuto. Stylově flopnutý nuts flush zaručil německému hráči prvenství, neboť na turn a river přišly místo dvou dvojek (jediné karty, které by Martinovi v tu chvíli pomohly) jen 3♠ a 4♦. Český člen týmu PokerStars Pro tak nedokázal završit svoji velice dobrou pouť turnajem konečnou výhru, ale po průběhu finálového stolu bude Martin za i tak naprosto senzační druhé místo velice rád. Gratulujeme!

Konečné pořadí na EPT Vídeň:

1.místo: Michael Eiler - €700 000 (cca 17,2 miliónů Kč)
2.místo: Martin Hrubý - €470 000 (cca 11,56 miliónů Kč)
3.místo: Konstantinos Nanos - €265 000
4.místo: Daniel Negreanu - €175 000
5.místo: Luca Cainelli - €140 000
6.místo: Andreas Wiese - €105 000
7.místo: Matthias Lotze - €76 000
8.místo: Bruno Launais - €60 000
9.místo: Kirill Zapletin - €44 000

Chcete se naučit hrát poker úplně zdarma? Staňte se součástí největší pokerové sítě světa - PokerStars.net.
Autor:


Nejčtenější

Sexuchtivá, upřímná, náladová: seznamte se s MOgirl Nikol

Mám ráda nezávislost, kritický rozum a etický přístup ke zvířatům, říká MOgirl...

Na pět přívlastků, které ji charakterizují, se zeptala člověka, který je pro ni důležitý a zná ji. Jeho verdikt zněl:...

Všichni jste sériový vrah. Jak bývalý astrolog zesměšnil horoskopy

První horoskopy měly čtvercovou podobu. Tento patřil francouzskému králi Louisi...

Na horoskopy dodnes věří čtvrtina populace západního světa, prim hraje Amerika. Vytrvale jim důvěřuje přes 35 procent...OBRAZEM: Viktoriánská prodejná láska. Archiv odkryl unikátní fota

Birminghamská policie byla první na světě, která začala pořizovat policejní...

Birminghamská policie byla první na světě, která začala pořizovat policejní snímky zatčených. První vznikly již v roce...

Nefungující segregace: sídliště Pruitt-Igoe se stalo peklem pro chudé

Segregované sídliště pro chudé nebylo řešením, stalo se vězením svých obyvatel...

Cílem bylo napěchovat chudé na jedno betonové sídliště. Vyčistit od nich město. Projekt založený na rasismu a segregaci...

Hodiny jeho práce smyje déšť. Život je taky jen dočasný, říká umělec

Sklad pro Sněhurku, Mogilovo, Bulharsko: Malba vznikla v prostorách vinařství...

Jezdí po světě a maluje na zdi a chodníky. Jeho projekty vedou diváky k úžasu, ale také nutí přemýšlet nad smyslem...

Další z rubriky

Moneymaker sahal po titulu!

Chris Moneymaker

Nejprestižnější pokerová událost na poli heads-upové disciplíny se v uplynulých dnech konala ve Spojených státech. Po...

Negreanu oplatil Isildurovi porážku!

Viktor Blom alias Isildur1

Měl to být nejsledovanější pokerový heads-up letošního roku. Dva pokeroví giganti Viktor Blom alias Isildur1 a Daniel...

Leichtová vyhrála 250 000 Kč!

Finálový stůl pokerové show Poker Star

Původní česká pokerová show Poker Star vznikající ve spolupráci televize Nova a největší pokerové sítě světa PokerStars...

Najdete na iDNES.cz