Šest důvodů, proč muži milují vztahy na jednu noc

aktualizováno 
Možná vám sice není nejlépe, když se ráno vzbudíte vedle cizí ženy, ale příští víkend to klidně uděláte znovu. Tady je šest důvodů, proč muži milují krátkodobé románky.

Proč dávají někteří muži přednost nezávazným vztahům? | foto: Profimedia.cz

1. důvod: žádné negativní emoce
Pokud si s někým vyměníte jen některé druhy tělních tekutin a nikoli klíče od bytu, vyhnete se rozchodu, který není nikdy příjemný. Žádný muž nechce dobrovolně absolvovat rozchod, při němž se jeho drahá polovička změní ve vrčícího a útočícího živočicha.

Určitému procentu mužů proto přijde schůdnější zabránit těmto emočním nepříjemnostem jednoduše tím, že žádné emoční vztahy nenavazují. Vždy je snazší rozloučit se prohlášením "Tak možná někdy příště" než  zaječením "Já tě tak strašně nenávidím a v posteli jsi stejně nikdy nestál za nic!"

2. důvod: s holkama na jednu noc je zábava
Zdá se, že jde o dosud nepopsaný přírodní zákon: žena, která vás zpočátku dokázala bavit celý večer a rozesmát na počkání, se postupem času transformuje ve zcela neúsměvného tvora s tvrdými ústy, který dokáže maximálně už jen nadzvedávat obočí.

Krátké sexuální vztahy vám dávají možnost uchovat si ženu stále v prvním lákavém stádiu. Pokud si chcete zachovat styl, nemělo by se večerní rande nikdy zvrhnout v romantickou večeři a tanec na parníku.

Pár na party

Volte raději tanec ve stylu tělo na tělo v pulzujícím klubu a pak rychle zpátky do postele. Dárky jsou povolené, pokud mluvíme pouze o spodním prádle, nikoli o květinách a špercích. Nenechte se v žádném případě zviklat jejími narážkami na povrchnost a zbabělost!

3. důvod: nejste tím správným typem na vztahy
Kdykoli se pokusíte o dlouhodobější vztah, jsou jeho následky takové, že se z toho vzpamatováváte ještě několik měsíců a váš celodenní program tvoří systematické lízání si ran.

Možná to sice není tak úplně pravda, ale vždycky to můžete minimálně tvrdit.

Když jí po společně strávené noci vysvětlíte, že vlastně zcela postrádáte schopnost rozvíjet vztah, zcela jistě to ocení a získáte u ní nálepku férového, upřímného chlapíka. Tento postup má však dvě výrazné nevýhody. Jednak si tím nejspíš zaklapnete dveře k dalšímu potenciálnímu sexu a jednak vaše akcie zaznamenají hluboký pokles i u jejích kamarádek.

4. důvod: udržíte si tak odstup
Je samozřejmé, že dlouhodobý vztah znamená pro playboye značné omezení. Stálá partnerka, která třímá pevně kormidlo vztahu a zasahuje tak do vašeho života, znamená celou řadu komplikací.

Nejlepším způsobem, jak ženy nalákat, je tvářit se jako záhadný zahloubaný chlap, který nikoho a nic na světě nepotřebuje. Podobné postavy totiž zapojují v ženě jakýsi elektrický obvod, v jehož důsledku dospěje k přesvědčení, že zrovna ona je tou vyvolenou, která vás z osamělého života vytrhne.

Na druhou stranu se s ní však také rychle rozloučíte, protože vy jste jí přece nic neslibovali!

5. důvod: jste na vzestupu
Kariéra vám šlape, máte spoustu koníčků a zájmů, akce s přáteli vyplňují váš kalendář na měsíce dopředu, tak proč byste si do toho měli pořizovat ještě vážný vztah?

Pár se skleničkou

Kariéra a její budování je navíc dobrým odůvodněním, proč nebudete mít v několika příštích letech na vážný vztah čas.

6. důvod: máte strach ze závazků
Možná to sice dělají téměř všichni, ale to neznamená, že se chcete nechat okroužkovat a propůjčit své jméno nějaké ženě i vy. Navíc, chcete přece spát s víc než jednou žhavou kočkou. Závazek je tudíž slovo, které se ve slovníku profesionálního hráče vůbec nevyskytuje.

Autoři:


Nejčtenější

Kruté metody poprav: ušlapání slonem a řezání zaživa

Lyngchi bylo jedním z nejnehumánnějších způsobů poprav, které historie přinesla.

Trest smrti je z principu definitivní záležitost. V leckterých společnostech se však nezdál dostatečně uspokojivý....

Agentka Fifi: kráska sváděla britské agenty, aby je prověřila

Byla krásná a provokativní. Marie Christine Chilverová byla pro roli svůdné...

V Británii je vyškolili, naučili šifrovat a slídit. Po technické stránce byli špioni vybaveni na výtečnou, až při...Miluji kuře na paprice od mamky a pět knedlíků, říká MOgirl Lenka

Touhy, sny, plány mám, ale žiji současným dnem, říká MOgirl Lenka.

Podle vlastního soudu je neústupná, sebevědomá, energická. A nezastírá, že též tvrdohlavá a sarkastická. „Jsem taková,...

VIDEO: Různé tváře orgasmu. Jinak vypadá v Evropě a jinak v Asii

Zřetelné výrazy obličeje interpretují bolest i potěšení napříč kulturami.

Bolest se do našich tváří vpisuje docela stejně, bez ohledu na to, z které části planety jsme. Orgasmus však nikoli. My...

Extrémní gastronomie: syrový mořský červ připomíná neklidný penis

Na pohled je to podivný tvor, způsob jeho konzumace bývá ještě bizarnější,...

Při procházce jihokorejským tržištěm je nepřehlédnete. Kádě s jejich bledě růžovými tělíčky přitahují pozornost. Na...

Další z rubriky

Sex podle excelové tabulky. Věda zná recept na šťastný intimní život

Plánovat sex se vyplatí, říká věda.

Romantika, vášeň a spontánnost je fajn. V realitě však vyhrává svědomitost i disciplína. Právě to je klíčem ke...

Já, ty a masturbátor. Nové zařízení umožní virtuální sex reálných lidí

Jedna z robotek firmy RealDoll. I ta vám může zprostředkovat virtuální sex.

Webkamera a na jedné straně živá placená modelka s vibrátorem, na druhé uživatel se sexuální robotkou a brýlemi pro...

Studie o intimním životě mužů: první sex mají v průměru v 18 letech

První se si muži dopřávají v průměru v osmnácti letech, tvrdí výzkum.

Trvala po dva roky a vědci při ní vyzpovídali přes 12 tisíc mužů. Zajímal je jejich vstup do sexuálního života, jejich...Najdete na iDNES.cz