Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Sex mezi kamarády: konec přátelství?

  8:00aktualizováno  8:00
Chodíte s ní pařit, víte o sobě první poslední, vypili jste spolu litry alkoholu a zdá se, že by si stejně jako vy nechala říct na sexuální pokračování vašeho kamarádství. Vydrží váš přátelský vztah sexuální románek, nebo si máte raději nechat zajít chuť?

Zahrávat si v kamarádském vztahu se sexem se nemusí vyplatit | foto: Profimedia.cz

Sex mezi kamarády je na jednu stranu velmi lákavý, protože víte, že máte hodně společného a spojuje vás mnoho věcí. Na druhou stranu se může jednat o reálné ohrožení vašeho přátelského vztahu.

Víte, na co si dát pozor, pokud se rozhodnete překročit tenkou hranici mezi přátelstvím a erotikou?

Rozdílná očekávání

Jedním z hlavních problémů, které mohou při sexuálním vztahu mezi přáteli nastat, jsou rozdílná očekávání. Jen málokdy totiž oba od vztahu očekáváte stejné věci.

Obvykle se jeden z partnerů mnohem víc citově angažuje a očekává od vztahu dlouhodobější horizont, zatímco druhý ho bere pouze jako sexuální povyražení. Pokud nejsou city jednoho z partnerů opětované, může být střet velmi bolestivý a nepříjemný.

Do hry vstupují totiž i další komplikace ve formě žárlivosti a podobně. Oddělit sex od citů je velmi obtížné, a pokud si nejste jisti, že to dokážete, raději se do žádného románku nevrhejte.         

"Jakmile se do sexuálního románku pustíte, v žádném případě byste neměli mít ke své partnerce majetnické pocity," varuje psycholožka Zdena Dušková.

"Mějte na paměti, že váš vztah je volný, bez závazků a odpovědnosti. Vaše kamarádka vám není ničím povinnována a může kdykoli trávit čas s někým jiným nebo kdykoli navázat nový vztah. Rozhodně bych takový typ vztahů nedoporučovala lidem, kteří o sobě vědí, že jsou žárliví a vyžadují značnou pozornost partnera."

Konec přátelství

Pokud se rozhodnete posunout váš přátelský vztah do erotické roviny, buďte připraveni na nejhorší vztah, kdy sex zlomí vašemu kamarádství vaz. Možná, že jeden druhého zklamete do té míry, že nebudete schopni spolu dál kamarádit. Zároveň se psychicky připravte na to, že to je nejpravděpodobnější konec vašeho románku.

Jakmile spolu začnete spát, velmi pravděpodobně už nikdy nebudete tak dobrými přáteli a váš vztah to definitivně poznamená.

"Uvědomte si, že krok od kamarádství k sexu je vždy rychlejší, snažší a jednodušší než krok od sexu ke kamarádství."

Pokud o její přátelství stojíte víc než o ložnicové číslo a přitom se navzájem přitahujete, vyhýbejte se vědomě rizikovým situacím, které k sexu vyloženě svádějí. Neopíjejte se společně, akce absolvujte dohromady s dalšími přáteli a minimalizujte čas, který trávíte o samotě.

Problémy s budoucími vztahy

Sex s kamarádkou může navíc ovlivnit i vaše budoucí vztahy. Pokud se vaše partnerka, s níž budete mít vážný vztah, dozví, že jste si užíval s kamarádkou, zcela logicky bude žárlit na všechny vaše ostatní kamarádky. Podle hesla: co udělal jednou, udělá kdykoli znovu, si nikdy nebude jistá a bude podezíravě pozorovat všechny kamarádky, které se kolem vás jen mihnou.

Zahrávat si v kamarádském vztahu se sexem se nemusí vyplatit

"Ačkoli happy end je v případě sexu mezi kamarády spíše výjimečný, samozřejmě se čas od času vyskytne," říká psycholožka.

"Pokud se však stane, že oba dva začnete pociťovat shodnou touhu, aby vaše sexuální aférka přerostla v trvalý vztah, máte nejlepší předpoklady pro to, abyste spolu vydrželi. Vzhledem k tomu, že jste spolu původně kamarádili, lze očekávat, že máte mnoho společného – a vztah lze potom vybudovat na mnohem hlubších základech a porozumění."

Tipy pro sex s kamarádkou

Následující tipy vám pomohou udržet sexuální vztah s kamarádkou v patřičných mezích:

1. Ujasněte si, co skutečně chcete: Dejte si čas a popřemýšlejte o tom, co od této epizody každý z vás očekává.

2. Vyberte si chytře: Spěte jen s kamarádkou, která hledá stejné věci jako vy. To znamená vybrat si ze svých kamarádek tu, která si chce skutečně jen zpestřit svůj sexuální život.

3. Stanovte pravidla: Každý vztah potřebuje pravidla a zejména ten váš, který balancuje na hraně. Domluvte se na tom, jaké závazky vůči sobě máte a nemáte.

4. Dodržujte je: Je možné, že to jednomu z vás začne přerůstat přes hlavu a začne si od toho slibovat něco víc. Nezapomeňte však, že pravidla mohou být změněna pouze v případě, že s tím souhlasíte oba.

5. Vycouvejte: Vztahy mezi kamarády mají obvykle krátký život, ale pokud nabudete dojmu, že se to vaší partnerce vymyká z rukou, rychle vycouvejte. Průběh je v takovém případě velmi rychlý a brzo by mohlo být na zařazení "zpátečky" příliš pozdě.

Autoři:Nejčtenější

Není nad to, chodit nahá po bytě, říká MOgirl Karolína

„Jsem usměvavá, infantilní, střelená, vtipná a hodná,“ říká MOgirl Karolína.

Láká ji nebezpečí a přiznává, že umí být střelená a infantilní. A ničeho ze svého života nelituje. „Řídím se mottem, že...

Experimenty na lidech: americký stát potají plošně šířil bakterie

Jezdily rychle a hlavně po celé zemi. Autobusy Greyhound proto armáda využila k...

Infikoval vlastní obyvatele bakteriemi a viry, které ničily zdraví a dokonce zabíjely. Potají. Po dlouhých dvacet let...Orgasmus, pro který nehnete prstem. Internetem se šíří erotická hypnóza

Stačí se soustředit, nabádají erotické hypnotizérky.

Má to být bezdotykové sebeuspokojení. Prosté fyzických stimulů, cesta k orgasmu při něm vede čistě skrze mysl. Podle...

Hnědé kobylky: jak dobře si malí a hlavně velcí nacisté žili z cizího

A tohle je také naše. Nacisté jako Adolf Hitler a Hermann Göring nejen...

Špičky nacistického režimu si za veřejné peníze stavěly soukromé rezidence, důstojníci SS si jen tak přivlastňovali...

Nejlepší pivní destinace zahrnují USA, Čínu i Brazílii. Česko schází

Tupláky, hluboké dekolty, Octoberfest? Zapomeňte, pivní kultura se změnila....

Virginie na prvním místě a kromě ní další americká města, mimo nich už jen čínský Peking, jihokorejský Soul a brazilské...

Další z rubriky

Klíčem k našemu uspokojení jsou doteky, polibky, vzkázaly ženy mužům

Předehra není méněcennou fází intimních hrátek, říká studie.

Zapomeňte na exotické sexuální praktiky, cirkusové polohy, neobvyklá místa. Zapamatujte si, že sex nerovná se pouze...

Hlavním městem orgasmu je Norsko. Seveřané si ho dopřávají nejčastěji

Sever není vůbec studený. Norsko je podle průzkumu nejštědřejší zemí na orgasmy.

Nejčastější, nejhlasitější, nejintenzivnější. Tyto kategorie si vytyčil výrobce erotických hraček Lelo pro svůj...

Jak často má muž masturbovat? Jakub Kohák uvádí rady vědců

Jakub Kohák

Je disciplínou pro zdraví a pohodu, tvrdí vědci. A věnují masturbaci setkání ve Všeobecné fakultní nemocnici. O tom,...

Harley-Davidson FLSTF Fat Boy 1690...
Harley-Davidson FLSTF Fat Boy 1690...

r.v. 2017, naj. 20 478 km, servisní kniha
440 000 Kč (s DPH)

Najdete na iDNES.cz