Sex mezi kamarády: konec přátelství?

  8:00aktualizováno  8:00
Chodíte s ní pařit, víte o sobě první poslední, vypili jste spolu litry alkoholu a zdá se, že by si stejně jako vy nechala říct na sexuální pokračování vašeho kamarádství. Vydrží váš přátelský vztah sexuální románek, nebo si máte raději nechat zajít chuť?

Zahrávat si v kamarádském vztahu se sexem se nemusí vyplatit | foto: Profimedia.cz

Sex mezi kamarády je na jednu stranu velmi lákavý, protože víte, že máte hodně společného a spojuje vás mnoho věcí. Na druhou stranu se může jednat o reálné ohrožení vašeho přátelského vztahu.

Víte, na co si dát pozor, pokud se rozhodnete překročit tenkou hranici mezi přátelstvím a erotikou?

Rozdílná očekávání

Jedním z hlavních problémů, které mohou při sexuálním vztahu mezi přáteli nastat, jsou rozdílná očekávání. Jen málokdy totiž oba od vztahu očekáváte stejné věci.

Obvykle se jeden z partnerů mnohem víc citově angažuje a očekává od vztahu dlouhodobější horizont, zatímco druhý ho bere pouze jako sexuální povyražení. Pokud nejsou city jednoho z partnerů opětované, může být střet velmi bolestivý a nepříjemný.

Do hry vstupují totiž i další komplikace ve formě žárlivosti a podobně. Oddělit sex od citů je velmi obtížné, a pokud si nejste jisti, že to dokážete, raději se do žádného románku nevrhejte.         

"Jakmile se do sexuálního románku pustíte, v žádném případě byste neměli mít ke své partnerce majetnické pocity," varuje psycholožka Zdena Dušková.

"Mějte na paměti, že váš vztah je volný, bez závazků a odpovědnosti. Vaše kamarádka vám není ničím povinnována a může kdykoli trávit čas s někým jiným nebo kdykoli navázat nový vztah. Rozhodně bych takový typ vztahů nedoporučovala lidem, kteří o sobě vědí, že jsou žárliví a vyžadují značnou pozornost partnera."

Konec přátelství

Pokud se rozhodnete posunout váš přátelský vztah do erotické roviny, buďte připraveni na nejhorší vztah, kdy sex zlomí vašemu kamarádství vaz. Možná, že jeden druhého zklamete do té míry, že nebudete schopni spolu dál kamarádit. Zároveň se psychicky připravte na to, že to je nejpravděpodobnější konec vašeho románku.

Jakmile spolu začnete spát, velmi pravděpodobně už nikdy nebudete tak dobrými přáteli a váš vztah to definitivně poznamená.

"Uvědomte si, že krok od kamarádství k sexu je vždy rychlejší, snažší a jednodušší než krok od sexu ke kamarádství."

Pokud o její přátelství stojíte víc než o ložnicové číslo a přitom se navzájem přitahujete, vyhýbejte se vědomě rizikovým situacím, které k sexu vyloženě svádějí. Neopíjejte se společně, akce absolvujte dohromady s dalšími přáteli a minimalizujte čas, který trávíte o samotě.

Problémy s budoucími vztahy

Sex s kamarádkou může navíc ovlivnit i vaše budoucí vztahy. Pokud se vaše partnerka, s níž budete mít vážný vztah, dozví, že jste si užíval s kamarádkou, zcela logicky bude žárlit na všechny vaše ostatní kamarádky. Podle hesla: co udělal jednou, udělá kdykoli znovu, si nikdy nebude jistá a bude podezíravě pozorovat všechny kamarádky, které se kolem vás jen mihnou.

Zahrávat si v kamarádském vztahu se sexem se nemusí vyplatit

"Ačkoli happy end je v případě sexu mezi kamarády spíše výjimečný, samozřejmě se čas od času vyskytne," říká psycholožka.

"Pokud se však stane, že oba dva začnete pociťovat shodnou touhu, aby vaše sexuální aférka přerostla v trvalý vztah, máte nejlepší předpoklady pro to, abyste spolu vydrželi. Vzhledem k tomu, že jste spolu původně kamarádili, lze očekávat, že máte mnoho společného – a vztah lze potom vybudovat na mnohem hlubších základech a porozumění."

Tipy pro sex s kamarádkou

Následující tipy vám pomohou udržet sexuální vztah s kamarádkou v patřičných mezích:

1. Ujasněte si, co skutečně chcete: Dejte si čas a popřemýšlejte o tom, co od této epizody každý z vás očekává.

2. Vyberte si chytře: Spěte jen s kamarádkou, která hledá stejné věci jako vy. To znamená vybrat si ze svých kamarádek tu, která si chce skutečně jen zpestřit svůj sexuální život.

3. Stanovte pravidla: Každý vztah potřebuje pravidla a zejména ten váš, který balancuje na hraně. Domluvte se na tom, jaké závazky vůči sobě máte a nemáte.

4. Dodržujte je: Je možné, že to jednomu z vás začne přerůstat přes hlavu a začne si od toho slibovat něco víc. Nezapomeňte však, že pravidla mohou být změněna pouze v případě, že s tím souhlasíte oba.

5. Vycouvejte: Vztahy mezi kamarády mají obvykle krátký život, ale pokud nabudete dojmu, že se to vaší partnerce vymyká z rukou, rychle vycouvejte. Průběh je v takovém případě velmi rychlý a brzo by mohlo být na zařazení "zpátečky" příliš pozdě.

Autoři:


Nejčtenější

Sexuální jiskru do dlouhodobého vztahu dokáže vrátit každý, tvrdí studie

Akrobacie v posteli netřeba, sex v posteli dlouhodobého páru oživí společně...

Je to jednodušší, než jste mysleli. Rutinu ze sexuálního života nemusíte vyhánět na drahé dovolené uprostřed Karibiku,...

Každý je světec. Než ke mně přijde s kapavkou, říká dermatovenerolog

"Můj obor je vedle plastické korektivní dermatologie či kosmetologie popelkou...

Je to pohyb na tenkém ledu. Diagnóza pohlavně přenosné choroby je velmi intimní verdikt. I proto je většinou reakcí...Miluji kuře na paprice od mamky a pět knedlíků, říká MOgirl Lenka

Touhy, sny, plány mám, ale žiji současným dnem, říká MOgirl Lenka.

Podle vlastního soudu je neústupná, sebevědomá, energická. A nezastírá, že též tvrdohlavá a sarkastická. „Jsem taková,...

VIDEO: V Brně vybírali i nejškaredější tetování, vyhrál rozpitý motýl

Soutěž o nejhorší tetování na Tattoo Grand Prix v Brně vyhrálo dílo, které má...

Zvířata z reálného světa i z říše fantazie, abstraktní obrazy s prvky kubismu nebo futurismu, ale také rozsáhlé malby....

Udělat vibrátor nebo tramvaj je podobné, říká designérka Marešová

Anna Marešová získala za designovou kolekci erotických pomůcek pro ženy hlavní...

Její vibrátory byly oceňované a nepřehlédnutelné. Nemá však pocit, že by její práci přespříliš poznamenaly, že by...

Další z rubriky

Ohledně sexu se velmi pleteme a nejvíc v tom, kolik ho mají ženy

Muži si myslí, že ženy mají sexu víc, než kolik ho mají v realitě.

Mohou za to naše křehká ega a také to, jak jsou ženy představovány v médiích a kultuře obecně. Následkem jsou...

Co chceme v sexu: trojku, mocenské hrátky, zvláštní místa

Sex ve třech je mezi našimi sexuálními fantaziemi favoritem.

Přišel i na opravdu originální fantazie, ty nejčastější však nepřekvapily. Rozsáhlý výzkum toho, o čem toužíme v sexu,...

Sexuální jiskru do dlouhodobého vztahu dokáže vrátit každý, tvrdí studie

Akrobacie v posteli netřeba, sex v posteli dlouhodobého páru oživí společně...

Je to jednodušší, než jste mysleli. Rutinu ze sexuálního života nemusíte vyhánět na drahé dovolené uprostřed Karibiku,...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz