Sex mezi kamarády: konec přátelství?

  8:00aktualizováno  8:00
Chodíte s ní pařit, víte o sobě první poslední, vypili jste spolu litry alkoholu a zdá se, že by si stejně jako vy nechala říct na sexuální pokračování vašeho kamarádství. Vydrží váš přátelský vztah sexuální románek, nebo si máte raději nechat zajít chuť?

Zahrávat si v kamarádském vztahu se sexem se nemusí vyplatit | foto: Profimedia.cz

Sex mezi kamarády je na jednu stranu velmi lákavý, protože víte, že máte hodně společného a spojuje vás mnoho věcí. Na druhou stranu se může jednat o reálné ohrožení vašeho přátelského vztahu.

Víte, na co si dát pozor, pokud se rozhodnete překročit tenkou hranici mezi přátelstvím a erotikou?

Rozdílná očekávání

Jedním z hlavních problémů, které mohou při sexuálním vztahu mezi přáteli nastat, jsou rozdílná očekávání. Jen málokdy totiž oba od vztahu očekáváte stejné věci.

Obvykle se jeden z partnerů mnohem víc citově angažuje a očekává od vztahu dlouhodobější horizont, zatímco druhý ho bere pouze jako sexuální povyražení. Pokud nejsou city jednoho z partnerů opětované, může být střet velmi bolestivý a nepříjemný.

Do hry vstupují totiž i další komplikace ve formě žárlivosti a podobně. Oddělit sex od citů je velmi obtížné, a pokud si nejste jisti, že to dokážete, raději se do žádného románku nevrhejte.         

"Jakmile se do sexuálního románku pustíte, v žádném případě byste neměli mít ke své partnerce majetnické pocity," varuje psycholožka Zdena Dušková.

"Mějte na paměti, že váš vztah je volný, bez závazků a odpovědnosti. Vaše kamarádka vám není ničím povinnována a může kdykoli trávit čas s někým jiným nebo kdykoli navázat nový vztah. Rozhodně bych takový typ vztahů nedoporučovala lidem, kteří o sobě vědí, že jsou žárliví a vyžadují značnou pozornost partnera."

Konec přátelství

Pokud se rozhodnete posunout váš přátelský vztah do erotické roviny, buďte připraveni na nejhorší vztah, kdy sex zlomí vašemu kamarádství vaz. Možná, že jeden druhého zklamete do té míry, že nebudete schopni spolu dál kamarádit. Zároveň se psychicky připravte na to, že to je nejpravděpodobnější konec vašeho románku.

Jakmile spolu začnete spát, velmi pravděpodobně už nikdy nebudete tak dobrými přáteli a váš vztah to definitivně poznamená.

"Uvědomte si, že krok od kamarádství k sexu je vždy rychlejší, snažší a jednodušší než krok od sexu ke kamarádství."

Pokud o její přátelství stojíte víc než o ložnicové číslo a přitom se navzájem přitahujete, vyhýbejte se vědomě rizikovým situacím, které k sexu vyloženě svádějí. Neopíjejte se společně, akce absolvujte dohromady s dalšími přáteli a minimalizujte čas, který trávíte o samotě.

Problémy s budoucími vztahy

Sex s kamarádkou může navíc ovlivnit i vaše budoucí vztahy. Pokud se vaše partnerka, s níž budete mít vážný vztah, dozví, že jste si užíval s kamarádkou, zcela logicky bude žárlit na všechny vaše ostatní kamarádky. Podle hesla: co udělal jednou, udělá kdykoli znovu, si nikdy nebude jistá a bude podezíravě pozorovat všechny kamarádky, které se kolem vás jen mihnou.

Zahrávat si v kamarádském vztahu se sexem se nemusí vyplatit

"Ačkoli happy end je v případě sexu mezi kamarády spíše výjimečný, samozřejmě se čas od času vyskytne," říká psycholožka.

"Pokud se však stane, že oba dva začnete pociťovat shodnou touhu, aby vaše sexuální aférka přerostla v trvalý vztah, máte nejlepší předpoklady pro to, abyste spolu vydrželi. Vzhledem k tomu, že jste spolu původně kamarádili, lze očekávat, že máte mnoho společného – a vztah lze potom vybudovat na mnohem hlubších základech a porozumění."

Tipy pro sex s kamarádkou

Následující tipy vám pomohou udržet sexuální vztah s kamarádkou v patřičných mezích:

1. Ujasněte si, co skutečně chcete: Dejte si čas a popřemýšlejte o tom, co od této epizody každý z vás očekává.

2. Vyberte si chytře: Spěte jen s kamarádkou, která hledá stejné věci jako vy. To znamená vybrat si ze svých kamarádek tu, která si chce skutečně jen zpestřit svůj sexuální život.

3. Stanovte pravidla: Každý vztah potřebuje pravidla a zejména ten váš, který balancuje na hraně. Domluvte se na tom, jaké závazky vůči sobě máte a nemáte.

4. Dodržujte je: Je možné, že to jednomu z vás začne přerůstat přes hlavu a začne si od toho slibovat něco víc. Nezapomeňte však, že pravidla mohou být změněna pouze v případě, že s tím souhlasíte oba.

5. Vycouvejte: Vztahy mezi kamarády mají obvykle krátký život, ale pokud nabudete dojmu, že se to vaší partnerce vymyká z rukou, rychle vycouvejte. Průběh je v takovém případě velmi rychlý a brzo by mohlo být na zařazení "zpátečky" příliš pozdě.

Autoři:

Nejčtenější

Líbání, sexy esemesky: muži a ženy se neshodnou, kde začíná nevěra

Příliš důvěrné polibky na večírku s cizí ženou? Pro polovinu mužů to není...

Dopustit se opilého líbání s někým cizím na večírku. Z nudy flirtovat na seznamovací aplikaci. Dopřát si intimní...

VIDEO: Svůdná těla, intimní hračky. Prahu navštívil erotický veletrh

V Praze se konal další ročník Erotického veletrhu

Erotické pomůcky, spodní prádlo, ale též šperky, afrodiziaka, moderní aplikace, které spojují erotiku s technologií....

Niño sicario: fenomén dětských vrahů ovládá drogové kartely

Klučina s rukama od krve. Edgar Jimenez Lugo dělal pro kartel tu nejšpinavější...

Jsou mladí, vlastně ještě děti. Přesto už pracují v žoldu drogových kartelů. Nejen jako kurýři nebo pašeráci. Zabíjejí,...

Další ochutnávka z kalendáře Pirelli: dražte ho 19. prosince

Postava zosobněná topmodelkou Gigi Hadidovou čtenářům připomíná, že ne každý...

Je intimní, ale ne lacině. Oslavuje krásu žen, ale i sílu jejich osobností. Kalendář Pirelli pro rok 2019 vypráví čtyři...

Zkáza Franklinovy výpravy: mráz, beznaděj a kanibalismus

Někteří členové výpravy se rozhodli vydat pěšky na jih. Po prvních úmrtích se...

Měla to být výjimečná výprava plná objevů. Jenže britská Franklinova námořní expedice mířící do země arktického ledu...

Další z rubriky

Sex podle excelové tabulky. Věda zná recept na šťastný intimní život

Plánovat sex se vyplatí, říká věda.

Romantika, vášeň a spontánnost je fajn. V realitě však vyhrává svědomitost i disciplína. Právě to je klíčem ke...

I na orální sex je třeba inteligence. Erotické hračce pomohla ta umělá

Brian Sloan a Autoblow AI. Stroj vypadá tak trochu jako varná konvice, dokáže...

Nový orální masturbátor má nabídnout co nejlidštější sex. Vyžádal si spolupráci s vědci, kteří na základě 109 hodin...

Sexuální jiskru do dlouhodobého vztahu dokáže vrátit každý, tvrdí studie

Akrobacie v posteli netřeba, sex v posteli dlouhodobého páru oživí společně...

Je to jednodušší, než jste mysleli. Rutinu ze sexuálního života nemusíte vyhánět na drahé dovolené uprostřed Karibiku,...

Najdete na iDNES.cz