Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Silné stroje, krásné ženy a motoristický orgasmus

  8:00aktualizováno  8:00
Seriál Velkých cen silničních motocyklů patří tradičně k nejsledovanějším motoristickým kláním. Není se čemu divit, pohled na nadupané stroje, řítící se místy rychlostí až kolem 300 km/hod, musí spolehlivě zvednout hladinu adrenalinu i umírajícímu.

Na slavnostech rychlých kol se nebudete nusit, aniž když máte slabost spíš pro krásné ženy než pro silné stroje | foto: Profimedia.cz

Náročná role VIP

Dostat pozvání na Grand Prix (včetně té, která se jezdí od padesátých let v Brně) není jednoduché, organizátoři (či stáje) hosty důkladně "lustrují". Pokud se to však povede, jde o zážitek, na který se ještě dlouho vzpomíná.

A to i díky tomu, že se dostanete do VIP zóny, kam jinak stojí vstupenka 600 euro, a máte právo zaujmout místo na ploché střeše nad cílovou rovinkou, kde lze z nejlepších pozic sledovat závodníky či - pokud zrovna nejedou - hemžení v depu pod sebou, kde mechanici leští motorky, až se blyští, případně něco utahují, povolují, seřizují.

Přitom si jen tak sedíte v plyši a jedinou vaší povinností je ochutnávat vybrané kulinářské speciality a k nim popíjet to nejdražší šampaňské, koňáček či podobné nápoje.

Některé pozvané ovšem tato náročná role zmáhá: zeptáte-li se jich, jak se jim líbil kvalifikační trénink, odpovědí může být i zamumlání, že ty dostihy mají něco do sebe.

I když prohlídka stájových boxů, kde se připravují motocykly pro závod, není součástí "exkurze", týmy u novinářů zvědavost zohledňují s pochopením a za velmi přísných podmínek, shrnutých nejlépe do věty "Na nic nesahat, jenom koukat", jim návštěvu umožní.

Dovnitř a ven

Co laika zaujme na první pohled?

Nečekaná čistota.

Žádné skvrny od oleje, špinavé hadry na podlaze. Vybavení připomíná spíš sterilní laboratoř než dílnu. Ostatně, všude jsou monitory, počítače a různé daleko záhadnější přístroje. 

U nich sedí mechanici či inženýři, kteří neustále testují, prověřují a kontrolují činnost i jízdní vlastnosti motorek. Spokojeni jsou jen tehdy, pokud ta jejich vítězně projede cílem, ale i když ani tehdy ne stoprocentně: stále je co zlepšovat.

Týmy mají i "dvorní meteorology", jejichž úkolem ovšem není předpovídat počasí den dopředu, ale to, jak bude za hodinu či dvě, až se pojede trénink či závod. Mají k dispozici nejnovější údaje ze satelitů, i na jejich úsudku totiž záleží úspěch.

Na slavnostech rychlých kol se nebudete nusit, aniž když máte slabost spíš pro krásné ženy než pro silné stroje

Stačí malá přeháňka, aby ti, kdo nemají na tuto eventualitu připravené pneumatiky, ostrouhali kolečka. I proto jsou s péčí ukládány do speciálně vyhřívaných potahů, odkud je vybalují těsně před závody či tréninky lidé z pomocného personálu.

Kolem "gum", výkonu a spolehlivosti motoru se totiž točí téměř všechno. I sebelepší závodník je absolutně bez šance, pokud nemá dobře připravený a výkonný stroj.

Tělo na tělo

Další jedinci s neobvyklou profesí, pro níž lze těžko najít vhodné pojmenování, jsou "roztlačovači": jejich úkolem je vystrkat motorku - i s jezdcem - z boxů.

Naštěstí dnes už startují se spuštěnými motory, jinak by je, chudáci, museli tlačit až na onu pověstnou čáru.

Přesto musí mít dobrou fyzičku, závodní speciály nejsou žádná pírka, váží okolo dvou metráků.  Jejich cena se pohybuje v řádech milionů dolarů, jsou odshora dolů prošpikovány elektronikou, doby, kdy se řadilo "ručně nohou", jsou dávno ty tam.

Koupit si je navíc nemůže jen tak každý, ony vlastně nejsou na prodej vůbec... Stáje je mají pronajaté a způsob, jakým za ně získává výrobní firma protihodnotu, by se dal vyjádřit v parametrech běžného účetnictví jen obtížně.

A člověk nemusí být bankovní ředitel ani makléř, aby si dokázal představit, že zajisté existují i bezpečnější způsoby investování.

Patrně jediná jistota, kterou majitel stáje má, je ta, že soupeř udělá cokoliv, aby jeho jezdce předjel - a to i za pomocí prostředků pohříchu drsných: jezdí se nekompromisně tělo na tělo a kdo skončí v písku bezpečnostní zóny, můžete si za to vždy sám.

Bez ochrany ne!

Pravé koření dodávají závodům nervy drásající souboje, hlavně v ostrých zatáčkách, kdy se motorky téměř dotýkají asfaltu.

Velká cena - motorky v  zatáčce

Diváci u nich napětím ani nedýchají, jezdci si je naopak vychutnávají. Někdy ovšem náklon poněkud přeženou, zemská přitažlivost zvítězí a šance na vítězství skončí pádem.

Záběry strojů letících vzduchem, zatímco jejich bývalí "páni" metají kotrmelce nebo se - v lepším případě - kloužou zadní částí těla po vozovce, jsou vděčným tématem večerních zpráv.

Naštěstí jsou jezdci proti vážným úrazům v rámci možností chráněni, kombinézy jsou z klokaní kůže, která je měkká, příjemná, ale zároveň nepoddajná, pod ní navíc nosí chránič páteře, helmy konstruované na míru vydrží i velmi prudký náraz.

Nicméně, smrtelné nehody se vyloučit nedají a nevyhýbají se ani těm nejzkušenějším. V roce 2005 zahynul při tréninku exmistr Evropy Bruno Bonhuil, dva roky před ním dokonce mistr světa ve dvěstěpadesátkách Daižiro Kató.

Nebe nezná vyvolených

Ani případná tragédie ale neodradí další mladé nadšence, kteří propadli kouzlu rychlosti na dvou kolech a jsou pro ni připraveni obětovat vše. Ovšem zde víc než kde jinde platí známé rčení - hodně povolaných, málo vyvolených.

Velká cena - pád

U nás se stal největší legendou František Šťastný, pak přišlo dlouhé období "temna", na vítěze jsme čekali až do loňska, kdy dvaadvacetiletý Lukáš Pešek vyhrál Velkou cenu Číny v Šanghaji v kategorii 125 ccm.

V letošní sezóně, kdy povýšil do kubatury dvěstěpadesátek, se u něj jako u nováčka tak výrazné výsledky asi očekávat nedají, nicméně se můžeme těšit na lepší zítřky. Tím spíš, že máme další želízko v ohni: teprve osmnáctiletý Karel Abrahám o sobě rovněž dává vědět.

Sport pro ženy?

Motorky jsou sice hlavně pánskou záležitostí, nicméně ženy závody sledují čím dál častěji: padock bývá okupován celými davy fanynek!

A nejen jimi. Do areálu se na práci hlásí mraky hezkých dívek: i toalety tu vytírají krásky, které by mohly plynule přejít na mola soutěží krásy.

Ty, co byly angažovány jako hostesky a korzují v týmových barvách či drží deštníky (případně slunečníky) nad hlavami jezdců, vypadají sice šťastněji, ale ani ony nemají na růžích ustláno.

Ono také chodit tři dny v přiléhavých neprodyšných šatičkách z polyetylenu, mít na tváři neustále "namalovaný" přátelský úsměv a nechat se s kdekým fotografovat není také nic moc.

Velká cena - focení

Co ženy do tradičně mužského prostředí láká?

Možná je přitahují jezdci, kteří se drobnou postavou podobají dostihovým žokejům, či obrovské riziko, které musí prakticky dennodenně podstupovat. Nepřipomínají jim nakonec bájné rytíře z pohádky, kteří místo jednoho živého koně jich v motoru krotí tisíce?

Sexuologové navíc tvrdí, že motorka je jediný stroj, který má erotickou přitažlivost! Žena pevně objímá muže, je přimknutá celým tělem k jeho silným zádům a prožívá pocity blízké slasti.

Překročí-li ručička tachometru stovku, může to být lepší než sebedelší milostná předehra!

Autoři:Nejčtenější

Nebezpečná masturbace: v Německu stojí život sto lidí ročně

Cesta za orgasmem může být i velmi nebezpečná.

V lékařských záznamech za sebou nechávají zápis „úmrtí kvůli autoerotice“. Ano, i touha po co nejintenzivnějším...

VIDEO: Splašky v puse, červi a tuk. Omdléval jsem při čištění kanálů

Nejužší stoky mají 60 na 110 centimetrů, musíte se v nich plazit a přitom ještě...

Nejen splašky, ale i červi, kameny nebo hroudy tuku. To všechno plave v pražské kanalizaci. Každý den proto vstupuje do...Rapeři v ringu. Marpo vyslyšel Rytmusovu výzvu a utká se s ním

Velký zápas. Duel mezi Marpem a Rytmusem znamená velké peníze a velkou...

„Takže Marpo, vyzývám tě na boxerský zápas,“ zaznělo z jednoho rohu pomyslného ringu. „Přijímám – a začni trénovat,...

Nejlepší pivní destinace zahrnují USA, Čínu i Brazílii. Česko schází

Tupláky, hluboké dekolty, Octoberfest? Zapomeňte, pivní kultura se změnila....

Virginie na prvním místě a kromě ní další americká města, mimo nich už jen čínský Peking, jihokorejský Soul a brazilské...

VIDEO: Park plný penisů. Korejská atrakce oslavuje sexualitu a plodnost

V parku Haesindang jsou penisy mnohých barev i velikostí. O samotě, nebo ve...

Padesát soch ve tvaru penisu je unikátem. Mají podobu totemů, laviček, lamp, zvonů, v některých jsou vyřezaná znamení...

Další z rubriky

VIDEO: CrossFit má pořád nádech punku, říká česká závodnice

Od CrossFitu se Lu Gregorová dostala až ke vzpírání.

Pamatuje začátky CrossFit v Česku a říká, že od té doby prošel prudkým vývojem výkonnosti i byznysu kolem. Přesto je...

Rapeři v ringu. Marpo vyslyšel Rytmusovu výzvu a utká se s ním

Velký zápas. Duel mezi Marpem a Rytmusem znamená velké peníze a velkou...

„Takže Marpo, vyzývám tě na boxerský zápas,“ zaznělo z jednoho rohu pomyslného ringu. „Přijímám – a začni trénovat,...

VIDEO: Sparring partnera hledám jen těžko, říká český mistr v kickboxu

Daniel Škvor

Loni podstoupil šest zápasů, všechny vyhrál. Vynesly mu dva tituly, na podzim se stal mistrem světa organizace WACO,...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz