Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Slavní muži jako neřízené střely (I.)

  14:00aktualizováno  14:00
Zatímco mezi ženami, které se pohybují pod palbou reflektorů, je trochu problém najít byť i desítku těch, které by provedly něco skandálnějšího než kradení v obchodech nebo řízení pod vlivem omamných látek, mužský svět proti tomu skýtá materiálu dost a dost.

Když si Robert Downey Jr. ustlal v domě svého souseda v dětské postýlce, byla to jen jedna z jeho drogových epizod | foto: Profimedia.cz

Mezi celebritami nechybějí vrazi, násilníci, šovinisti nebo rasisti. O těch ale víc až příště, byť už na náš první seznam pronikli homofobové, xenofobové a vrazi zvířat. Nyní se podívejte na prvních deset rošťáků, jejichž prohřešky v některých případech budí spíš úsměvy než pohoršení.

20. Hugh Grant
Britský krasavec Hugh Grant, který je spojován s romantickými postavami milovníků v ještě romantičtějších anglických komediích (i když ne tak hloupých, jako jsou ty americké), není ani přes sladký úsměv žádný svatoušek.

Hugh Grant

Nejvýraznější jsou hlavně dva jeho incidenty, které se dostaly do bulvárního tisku. Na počátku své kariéry v roce 1995, těsně předtím, než měl být do kin uveden jeho první velký hit 9 měsíců, byl policií téměř v centru Los Angeles načapán ve svém autě, jak si užívá s luxusní prostitutkou Divine Brown.

Dostal za to dvouletou podmínku, pokutu 1 180 dolarů a příkaz absolvovat vzdělávací program o AIDS.

Od té doby nesnáší bulvární novináře, kteří aféru náležitě rozmázli. Až tolik, že byl loni v dubnu uvězněn, protože neodbytného fotografa Iana Whittakera napadl. Veškerá obvinění ale byla z důvodu nedostatku důkazu později stažena.

19. George Michael
Není nejmenších pochyb o tom, že je George Michael víc než skvělý hudebník. O jeho sexuální orientaci se dnes už také otevřeně mluví, vždycky tomu tak ale nebylo.

V dobách Wham! byl často spojován třeba s Brooke Shieldsovou nebo Whoopi Goldbergovou, v roce 1998 ale vše vybublalo poměrně bizarním způsobem na povrch.

George Michael

Stalo se to na pánských toaletách jednoho nočního klubu v Beverly Hills, kde byl Michael kvůli „účasti na oplzlém aktu“ zatčen policistou v civilu. Není sice jasné, proč a z čeho losangelská policie George Michaela podezírala, jisté ale je, že na něj celá scéna v klubu byla nalíčená.

On sám to ale vzal s humorem a později incident popsal slovy: „Na toalety mě následoval ten policista, to jsem ale ještě samozřejmě nevěděl, že je to policajt. Když jsme byli uvnitř, začal se mnou hrát hru, co hrají malé děti – když mi ho ukážeš, ukážu ti ho taky.“

George Michael si za chycení do pasti policií musel odpracovat 80 hodin obecně prospěšných prací a zaplatit 810 dolarů.

Šrámy na duši mu ale incident evidentně nezpůsobil – veřejně se totiž poté přiznal ke své homosexuální orientaci a veřejnosti představil i svého dlouholetého partnera Kennyho Gosse.

A natočil také poté klip k písni Outside, ve kterém se dva policajti líbají na toaletě. Policista Marcelo Rodriguez, který ho tehdy zatýkal, se cítil ukřivděný a zažaloval zpěváka za citovou újmu. Soud ale žalobu zamítl s tím, že muž zákona musí s citovou újmou při výkonu svého povolání počítat.

18. Eddie Murphy
Hugh Grant je proti svému americkému kolegovi s luxusní prostitutkou v autě pouhým amatérem. Dva roky po něm si extempore v autě přímo v Los Angeles zopakoval Policajt z Beverly Hills.

Když ho ale hlídka jednoho svěžího rána v květnu 1997 kontrolovala, trochu se podivila.

Eddie Murphy

Eddie byl totiž nachytán ve společnosti trans-sexuální prostitutky. A jeho vysvětlení? Prý chudáka prodejnou dámu v převlečení chtěl jen svézt domů. Jako projev dobré vůle.

17. Robert Downey Jr.
Čeští diváci (nebo spíš divačky) ho asi znají hlavně coby právníka Larryho, který chodil s Ally McBealovou. Odtud byl vyhozen poté, co díky své vášni k heroinu a kokainu nebyl schopen natáčet a mnohdy na natáčení ani vůbec nepřišel.

Drogy mu vůbec působí problémy po celou dobu jeho kariéry a zapříčinily celou řadu zatčení a trestů. Nejvíc ale na sebe upozornil v roce 1996, kdy s velkým množstvím obou zmíněných látek v krvi nedopatřením zabloudil, spletl si svůj dům v Malibu a ustlal si u svého souseda.

V dětské postýlce.

Protože měl v té době u policie už jeden vroubek za držení drog, vynesl mu nevinný návrat do dětských let roční vězení. Kariéru má ale Robert Downey stále nastartovanou na nejvyšší obrátky: už za pár měsíců se do kin dostane film Iron Man, kde ztvárnil hlavní roli.

16. Isaiah Washington
Možná, že jsou Američani stejně xenofobní a homofobní jako obyvatelé kteréhokoliv jiného státu světa, protože ale celému světu pod tlakem cpou svoji filmovou i seriálovou tvorbu a daří se jim to poměrně dobře, aspoň při listování bulvárními deníky to vypadá, že je to právě USA, které v intoleranci vedou.

Tak třeba Isaiah Washington, populární kardiochirurg Preston Burke z nemocnice Seattle Grace, jehož vzestupy a pády můžeme sledovat i u nás. Začalo to tím, že chytil seriálového idola, doktora Dereka Shepherda alias Patricka Dempseyho pod krkem.

Rvačka se  semlela poté, co Shepherd hájil svého seriálového kolegu George (T.R. Knighta), kterého Washington osočoval pro jeho homosexuální orientaci.

Washington se veřejně omluvil, nicméně už pár dní nato, na předávání Zlatých globů v lednu 2007, si Isaiah na červeném koberci do kamery zašpásoval: „Miluju gaye. Vždycky jsem chtěl být gay. Prosím, dovolte mi, abych mohl být gay.“

Knighta prý také často nazýval buzerantem. Negativní publicita se nelíbila studiu Touchstone Television, a tak milého Washingtona jednoduše vyrazila. Ten pak zvažoval podání žaloby na Knighta, který ho prý „záměrně poškodil ve prospěch svého zvýšení platu a zničení Washingtonovy kariéry“.

15. Mel Gibson
Kdyby Mel Gibson tak vášnivě neholdoval alkoholu, trvalo by asi o něco déle, než by veřejnost zjistila, že je opravdu hodně nesnášenlivý.

Protože ale pije už od třinácti let a prostě si nemůže pomoct, jeho nelibost vůči homosexuálům, židům, Britům a kdekomu dalšímu je už od roku 1991 pod drobnohledem.

Tehdy poskytl rozhovor přednímu španělskému listu El país, a na otázku, co si myslí o homosexuálech, odpověděl: „Dělají si to do prdele. A ta je jenom na hovna.“

Mel Gibson je se sklenkou kamarád až moc, navíc je také antisemita a homofob.

Mel Gibson

Následovaly omluvy a dodatečné přiznání, že se při rozhovoru posilňoval vodkou.

Novináři ho také napadli, že film Statečné srdce, kde si zahrál hlavní roli a který režíroval, je záměrně napsaný tak, aby poškodil Velkou Británii a krále Edvarda II., který je tu vyobrazen jako slaboch.

Gibson to odmítl stejně tak jako nařčení z antisemitismu ve svém dalším filmu Umučení Krista.

Dva roky nato, 28. července 2006, byl nicméně chycen za volantem pod vlivem alkoholu a na policistu Jamese Meeho řval: „Zasraní židi! Židi jsou zodpovědní za všechny války na světě! Vy jste žid, že jo?!“

Za svůj opilecký exces si vysloužil tříletou podmínku, povinnost navštěvovat sezení anonymních alkoholiků po dobu jednoho roku, devadesátidenní zákaz řízení automobilu a pokutu.

14. Shane MacGowan
Každý, kdo viděl frontmana The Pogues Shanea MacGowana zpívat střízlivého, by měl dostat metál. Bylo to totiž zhruba tak asi pět lidí.

Shane měl k alkoholu a dalším hračkám pro velké kluky a holky vždycky hodně blízko. K pití údajně přičichl už ve čtyřech letech a mohla za to jeho drahá teta; whiskey poprvé ochutnal v deseti.

Pak přišel heroin, který Shaneovi vládl dlouhou dobu. Snažila se ho vyléčit i Sinéad O´Connor, která na něj několikrát zavolala policajty a byl níž byl dokonce i zavřený.

Nepoučitelný Shane se ale vždycky vrátil k alkoholu.

Nyní vypadá jako homeless (očitý fanoušek prohlásil, že když „toho bezdomovce viděl v klubu, divil se, že ho ochranka nevyhodila, ale on namísto toho vylezl na pódium a vyklubal se z něj právě MacGowan“) a má díky drogám v puse asi tak tři zuby. Vše ale slibuje napravit v roce 2008. Uvidíme.


13. Axl Rose
Zpěvák Guns´N´Roses Axl Rose v době své největší slávy pronesl památnou větu: „Popularita mě vůbec nezměnila. Arogantní jsem byl už předtím.“

Saint Louis, 1991: Axl Rose jde ztrestat fanouška, který si show natáčel, práskne mikrofonem a ukončuje koncert. Následuje ničení všeho možného, tentokrát už v podání rozzlobených fanoušků

Jestli mluvil pravdu, už asi nezjistíme, v době největší slávy kapely (okolo vydání desek Use Your Illusions I. a II.) si ale skutečně užíval život rockové hvězdy.

Axl byl a je agresivní jak na ochranku, tak i fanoušky a ani s hotelovým vybavením si moc starostí nedělá. Známý je incident, kdy se na koncertně popral se členem ochranky jenom proto, že měl pocit, že stojí moc blízko pódiu, a brání tak fanouškům v nerušeném vychutnávání hudebního zážitku.

Jindy se zase pouštěl do svých fanoušků a velmi často také přerušoval koncerty, aby mohl sdělovat moudra, anebo je předčasně ukončoval. Třeba kvůli tomu, že po něm někdo hodil minci.

Největší skandál tohoto typu proběhl na koncertě v St. Louis, kde Axl ukončil vystoupení jen po pár minutách. Fanoušci poté zdemolovali, na co přišli.

Jindy se zase pustil do příznivce své hudby – nebyl úplně nadšený ze soukromého natáčení kamerou, a tak skočil do publika a s konkrétním člověkem si problém vyřešil ručně. Stálo ho to mnoho hodin obecně prospěšných prací. Jindy zase zdemoloval hotel. Anebo napsal skladbu One In A Million, ve které zaznívají termíny jako buzerant nebo negr.

Zdá se vám to xenofobní? Ne, ne, Axl text později vysvětlil jako litanii na lidi, kteří mu dělají problémy.

Další klasika z Axlova repertoáru: ukončuje koncert, protože po něm jeden z fanoušků hodil minci.

A když už jsme u těch skladeb – na pátém albu kapely The Spaghetti Incident se objevil i cover Look At Your Game, Girl, který napsal Charles Manson. To je člověk, který v roce 1969 zavraždil manželku režiséra Romana Polanského Sharon Tate, která byla téměř v devátém měsíci těhotenství.

12. Ozzy Osbourne
Nejvíc ho asi proslavilo kousání do hlavičky holubice, jejichž hejno chtěl pro přitáhnutí pozornosti nejprve vypustit… když to však nezabralo, rozhodl se pro jiné řešení. Ochránci zvířat mají ale víc důvodů, proč ho nesnášet – podle jeho slov dokonce postřílel všechny kočky, co měl doma.

„Bral jsem tehdy tolik drog, že se vůbec divím, že jsem to přežil. Poslední kapkou pro mě bylo postřílení našich koček. Měli jsme jich asi 17, jenomže já jsem dostal nějaký záchvat a všechny jsem je zabil. Potom mě našla moje žena, jak v bílém obleku ležím pod piánem, v jedné ruce mám pistoli a v druhé nůž.“

Od té doby prý začal brát léčení vážně.

Svými texty a vystupováním ale provokoval i všemožné křesťanské nebo dorostenecké organizace – jeho texty jsou prý tak temné, že navádějí děti a mládež k nekalým praktikám.

Možná měly pravdu – nejprve to byl v roce 1985 John McCollum, kdo spáchal sebevraždu, zatímco se mu ve walkmanu točila páska s Osbournovou písničkou Suicide Solution, pak přišel Michael Waller v roce 1991.

Rodiče obou teenagerů na Osbourna podali žalobu a chtěli odškodné, soud ale obě žádosti zamítl.

11. Milli Vanilli
Rob Pilatus a Fab Morvan, německý to projekt z přelomu 80. a 90. let, který si vymyslel producent Frank Farian, je nejprovařenějším případem podvodu moderní hudební historie.

Ano, jsou to ti dva chlápci, na které potom, co prodali přes 30 milionů desek a získali sošku Grammy za nejlepší objev roku, prasklo, že skladby nenazpívali vůbec oni, nýbrž že při živých koncertech jedou na playback.

Stalo se to při živém vystoupení v americkém Bristolu, kde se jim v půli zasekla nahrávka Girl You Know It´s True v půli. Fanoušci si ničeho nevšimli, pozornější ale byli hudební novináři.

Po několikadenních útocích Farian přiznal, že na desce skutečně nezpívají dva namakaní svalovci, ale úplně jiní zpěváci. Pak nastalo pravé peklo: Arista vypověděla Milli Vanillil smlouvu a jejich desku All Or Nothing vymazala ze svého katalogu, Americká hudební akademie jim odebrala Grammy.

Milli Vanilli vysvětlují

V následujících týdnech pak na ně ve Spojených státech bylo podáno téměř 30 žalob. Soud poškozeným hudebním fandům nakonec vyhověl, uznal vykutálené německé trio vinným a za trest jim uložil finanční náhradu za zakoupená alba i vstupenky na koncert.

Celková částka se odhaduje až na 11 milionů dolarů. Poslední žádosti mohli kupující uplatnit k 8. březnu 1992.

Příběh Milli Vanilli, který někde v tomto bodě skončil (jejich pokusy o návrat do světa showbusinessu byly totiž neúspěšné), ale natolik zaujal filmové tvůrce, že se ho rozhodli natočit.

14. února 2007 oznámil filmový kolos Universal Pictures, že začal pracovat na přípravě spolu se scénáristou jiného podvodnického filmu Chyť mě, když to dokážeš Jeffem Nathansonem.

Autoři:


Nejčtenější

OBRAZEM: Viktoriánská prodejná láska. Archiv odkryl unikátní fota

Birminghamská policie byla první na světě, která začala pořizovat policejní...

Birminghamská policie byla první na světě, která začala pořizovat policejní snímky zatčených. První vznikly již v roce...

Síla fotbalového míče: pro pákistánský Sialkot znamená zisky i utrpení

Výroba míčů, nejen fotbalových, vyslala Sialkot do světa a tamním firmám...

Má-li fotbalový míč hlavní město, je to pákistánský Sialkot. Vyrábět se tam začal nejprve v malém, pro britské...Poručíme větru dešti. Američané si za války hráli s počasím nad Vietnamem

O legendární Ho Či Minovu cestu se sváděly boje, Američané však na ni byli...

Propracovanými trasami v džungli proudily za vietnamské války na pomoc komunistickému severu desetitisíce vojáků a tuny...

Sexuchtivá, upřímná, náladová: seznamte se s MOgirl Nikol

Mám ráda nezávislost, kritický rozum a etický přístup ke zvířatům, říká MOgirl...

Na pět přívlastků, které ji charakterizují, se zeptala člověka, který je pro ni důležitý a zná ji. Jeho verdikt zněl:...

Nefungující segregace: sídliště Pruitt-Igoe se stalo peklem pro chudé

Segregované sídliště pro chudé nebylo řešením, stalo se vězením svých obyvatel...

Cílem bylo napěchovat chudé na jedno betonové sídliště. Vyčistit od nich město. Projekt založený na rasismu a segregaci...

Další z rubriky

Nefungující segregace: sídliště Pruitt-Igoe se stalo peklem pro chudé

Segregované sídliště pro chudé nebylo řešením, stalo se vězením svých obyvatel...

Cílem bylo napěchovat chudé na jedno betonové sídliště. Vyčistit od nich město. Projekt založený na rasismu a segregaci...

Na návštěvě v palírně whisky: nejvíc si tu cení měděných sudů

Milovník whisky se tu cítí jako v ráji, ano.

Přízvisko hlavní město skotské whisky mu sluší, v Dufftownu najdeme hned sedm velkých palíren. Navštívili jsme tu...

Pro dcerku bych udělala, co jí na očích vidím, říká MOgirl Hanny

Jsem pro každou špatnost,“ říká MOgirl Hanny.

Svou životní radost začala čekat už v osmnácti a povytaženým obočím nad tím, že se stala maminkou tak mladá, uvykla....

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz