Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Slavní muži jako neřízené střely II.

  10:00aktualizováno  10:00
Přinášíme vám druhý díl seriálu o slavných mužích, kteří balancují na hraně zákona. Čeká vás 10. až 2. místo, zatím můžete tipovat, kdo si vysloužil zlatou medaili.

Woody Allen | foto: Profimedia.cz

PŘEČTĚTE SI: SLAVNÍ MUŽI JAKO NEŘÍZENÉ STŘELY (I.)

10. Tom Cruise

Nejznámějším příznivcem scientologů je bezesporu herec Tom Cruise. Jeho záliba nejdřív vypadala jako nevinná kratochvíle, kterých by měl každý zbohatlík pár mít, pak ale začal v roce 2003 objíždět svět a německé a francouzské politiky přesvědčovat, že označení scientologů v jejich zemi za sektu je scestné.

Neuspěl.

Nedlouho nato se začal navážet do herečky Brooke Shields, protože užívala medikamenty na svoji depresi. Věrný svému přesvědčení, že psychiatrie je k ničemu, označil v magazínu Entertainment Weekly její zástupce za nacisty a v Der Spieglu zase prohlásil, že drogově závislým může pomoci jen scientologie.

Jak daleko jeho fanatismus dosáhl, se můžete přesvědčit na promo videu, které natočil pro svoji církev a jehož část podbarvená tóny Mission Impossible unikla na internet.

9. Mike Tyson

Legendární boxer, který se stal nejmladším vítězem titulu mistra světa v těžké váze, ve své době skutečně zářil. Do momentu, než prohrál s absolutním outsiderem zápasu Busterem Douglasem v roce 1990; sázky přitom byly 42:1 ve prospěch Tysona.

Bohaté biografii nechybí ani domácí násilí – jeho žena Robin Givens se s ním proto rozešla ani ne po ročním vztahu.

Největší skandál, za který si Tyson odseděl tři roky ve vězení, měl ale teprve přijít: v roce 1992 byl obviněn a následně i odsouzen za znásilnění adeptky na Černou Miss Amerika Desirée Washington. Podle obžaloby k činu došlo v hotelovém pokoji v roce 1991.

Tyson svou vinu neustále popíral a během pobytu ve vězení dvakrát požádal o prominutí zbytku trestu. Byl propuštěn za dobré chování v březnu 1995 po 1095 dnech za mřížemi.

Poté se pokoušel o návrat, znovu se oženil, ani druhý svazek ale nevydržel. Po rozvodu v roce 2003 a tučném odstupném, které manželka Monika Turnerová vysoudila, vyhlásil Tyson bankrot.

8. R. Kelly

Americký producent a r´n´b hvězda Robert Sylvestr Kelly se v roce 1995 oženil s hvězdičkou Aaliyah. Problém byl ale v tom, že jí bylo teprve 15 a americký právní systém umožňuje sňatky až od osmnácti let. Manželství bylo proto anulováno.

Že se R. Kellymu mladé dívky líbí, se znovu potvrdilo v létě roku 2002, kdy se na svět dostalo jeho domácí video, ve kterém si užívá se čtrnáctiletou dcerou svého kolegy a zároveň neteří svého chráněnce Sparkla.

Jak rodiče dívky, tak samotný umělec tvrdí, že je na videu někdo úplně jiný, obžaloba si to ale nemyslela.

Postupem času navíc vyplynuly i další skutečnosti, a tak nyní čelí obvinění z pohlavního styku s 21 nezletilými dívkami, braní úplatků a obchodu s dětskou pornografií.

Kelly samozřejmě tvrdí, že je nevinný. Další líčení by mělo proběhnout 9. května 2008. Pokud ho porota uzná vinným, hrozí mu až 15 let vězení.

7. Woody Allen

Woody je znám svými citlivými, inteligentními a vtipnými filmy, které se většinou točí kolem značně neurotického hlavního protagonisty.

Ano, není žádné tajemství, že většina Allenových filmů má alespoň částečně autobiografické prvky.

Ten nejdramatičtější příběh ale Woody nenatočil - prožil si ho sám.

V 90. letech se dostavily problémy s jeho manželkou, herečkou Miou Farrow, a soud byl na spadnutí.

Největší bitvy byly o svěření péče o děti. A Allen hledal útěchu od svých útrap.

Kde?

V náručí své jednadvacetileté adoptované dcery Soon-Yi Previn. Pikantní záležitost se provalila v momentě, kdy Farrow našla doma akty Soon-Yi, které fotografoval právě Allen.

Woody Allen a Previn

Péči o další dvě společné děti Woodymu nesvěřili, v roce 1997 se nicméně se Soon-Yi oženil a dneska už se stará o dva další potomky, kteří se jim narodili.

6. Michael Jackson

Co ještě psát o padlém králi popu Michalovi Jacksonovi, když každý průšvih, který se mu stane, dokonale obrátí naruby snad všechna bulvární média světa a člověk by musel být mimozemšťan, aby se o nich nedozvěděl?

Snad jen krátká rekapitulace.

Začalo to v roce 1993, kdy byl obviněn z obtěžování dětí. Měl se ho dopustit na Evanu Chandlerovi, který s ním trávil čas na ranči Neverland. Jackson se s právníky syna bývalého zubaře z Beverly Hills mimosoudně dohodl a veškerá obvinění byla stažena. Hovořilo se tehdy o částce 20 milionů dolarů.

Snad aby dokázal, že je zcela normální, se rok nato oženil s dcerou Elvise Presleyho Lisou-Marie. Bezdětné manželství se ale už v roce 1996 rozpadlo.

Už brzy nato se ale Jackson dočkal potomků, které mu porodila druhá manželka, jeho osobní kožní sestřička Deborah Jeanne Rowe: na svět přišli Michael Joseph a Paris Katherine. V roce 1999 se rozpadlo i druhé Jacksonovo manželství; matka jeho třetího potomka Prince Michaela, který přišel na svět v roce 2002, tak není známá.

Jisté ale je, že jeho otec veřejnost šokoval v témže roce, když se v jednom z vyšších pater berlínského hotelu Adleton rozhodl svým fanouškům, kteří stáli dole, nový přírůstek do rodiny ukázat.

Udělal to tak neobratně, až měli všichni pocit, že Jackson chtěl Michaela Prince ne představit, ale vyhodit z okna. Zpěvák to ale popřel.

Rok poté přišly další žaloby ohledně nedovolených hrátek s dětmi. Soud Jacksona obvinil v celkem devíti bodech ze sexuálního obtěžování a podávání omamných látek nezletilé osobě za účelem pohlavního zneužití, kterého se měl dopustit na chlapci Gavinu Arvizovi, který trpěl rakovinou. Soud zpěváka nakonec pro nedostatek důkazů zprostil všech obvinění.


5. Roman Polanski

Když producent Terry Melcher prodával v roce 1969 svoji rezidenci v Los Angeles, určitě nevěděl, že si tím zachraňuje krk a zároveň nepřímo zapříčiní jeden z největších skandálů showbusinessu 20. století.

Zapomněl totiž na jistého zhrzeného gangstera Charlese Mansona, kterému odmítl nahrát několik autorských písní.

9. srpna toho roku pak Charliemu došla trpělivost a své partě nařídil vyvraždit všechny, kdo se v rezidenci na Hollywood Hills právě nacházeli. Bohužel tam byla Polanského téměř rodící žena Sharon Tate se čtyřmi přáteli.

Hrůzný čin, který by jedním zacloumalo natolik, že by se vydal na procházku po Golden Gate, režisérem otřásl. Polanski má ale tuhý polský kořínek: v roce 1974 zvládl natočit na jedenáct Oscarů nominovaný Chinatown… a o tři roky později si užil fotografování pro francouzskou edici časopisu Vogle s třináctiletou Samathu Geimer.

I přesto, že se dívce nelíbilo, že ji Roman nutil, aby se před ním převlékala, svolila její matka k druhému fotografování. To tentokrát proběhlo ve vile Jacka Nicholsona v Los Angeles.

Roman Polanski

Polanski později u soudu uvedl, že šlo pouze o nevinné focení mladé dámy se sklenicí šampaňského v ruce. Samatha ale režiséra obvinila, že ji nutil pít alkohol a polykat sedativa a ač se bránila, omámenou ji potom přinutil k pohlavnímu styku.

Z původního obvinění ze znásilnění, nucení k užívání drog, perverzního chování, sodomie a obscénního chování, kterého se režisér měl dopustit na nezletilé osobě, ho nakonec soud odsoudil „jen“ za účast na sexuálním styku s nezletilou.

Předtím, než ho americké úřady stačily polapit, aby si za mřížemi odpykal svůj trest, se ale Roman Polanski vypravil nejprve do Velké Británie a následně do Francie. Ta totiž nemá se Spojenými státy smlouvu o vydávání vězňů.

Washington má o jeho vydání zájem dodnes a pečlivě na to upozornil všechny země, které s USA smlouvu o vydávání mají a které by mohl nyní už francouzský občan navštívit.
V důsledku toho se Polanski pohybuje téměř výhradně jen po Zemi galského kohouta a po rodném Polsku.

4. Christian Hosoi

Spolu s Tony Hawkem patřil Christian Hosoi mezi elitu skateboardistů. Z peněz, které si svého času vydělával (jeho příjmy za profesionální skateboarding se odhadují až na 50 tisíc dolarů měsíčně), si koupil dům v těšném sousedství Madonny, na vyhlášené večírky k němu chodil i komik Eddie Murphy.

Proč jeho jméno neznáte?

Jeho kariéru rozsekaly na padrť drogy. Christian byl neoddiskutovatelně nejlepším jezdcem ve vertikální rampě, nedokázal se ale adaptovat na stále oblíbenější ježdění ve streetu (to jsou dnešní skateparky) na konci 80. let.

Místo prkna na čtyřech kolečkách dával Hosoi stále víc přednost drogám, se kterými strávil zhruba pět let. Přišel o profesionální kariéru dům a dostal se do vězení. Tam propadl křesťanství a dneska je z něj kněz. Žije s bývalou prostitutkou a na prkně jezdí dál.

3. Robert Blake

Americký herec Robert Blake zazářil hlavně na televizních obrazovkách v seriálu Baretta. Až do roku 1983 žil ve spokojeném, téměř dvacetiletém manželství se Sondrou Kerr, pak na něj ale přišla druhá míza a rozvedl se.

Skoro deset let si pak užíval život rozvedeného starého mládence, chodil na večírky, dobře jedl a hodně pil.

Až jednoho dne v roce 1999 potkal Bonnie Lee Bakley, známou krásku, která se proslavila hlavně svou zlatokopeckou vášní po starších, slavných a bohatých mužích. Robert se do ní zamiloval, ona ale zároveň milovala i syna Marlona Branda Christiana.

A pak přišlo děťátko, nikdo si ale nebyl jistý, komu bude říkat „táto“. Bonnie dcerku nakonec pojmenovala Christian Shannon Brando, testy DNA ale ukázaly, že se pletla, a tak následovalo nejprve přejmenování na Rose Shannon a pak i svatba s Blakem.

Že všechno není v pořádku, se ukázalo krátce po veselce, kdy záletná ženština neobývala hercovu rezidenci, ale jen malý zahradnický domek v zahradě.

Pocit křivdy byl v Blakeovi zřejmě větší, než mohl unést, a tak se rozhodl jednat. V roce 2001 pozval svou ženu na večeři do italské restaurace. O pár hodin později byla Bonnie nalezena mrtvá s kulkou v hlavě v hercově autě.

Blake tvrdil, že v době incidentu se svojí manželkou nebyl, protože se do restaurace vrátil pro zapomenuté věci. Nikdo z večeřících si na to ale nevzpomněl. V roce 2005 ho porota v poměru hlasů 11:1 osvobodila.

2. O. J. Simpson

Hráč amerického fotbalu O. J. Simpson, který v 70. letech zářil v týmu Buffalo Bills, by asi nyní spokojeně odpočíval někde ve své vile u moře na důchodu a nikdo kromě Ameriky by si na něj nevzpomněl.

To by ale nesměl mít sklony k násilí, kvůli kterému se rozpadly obě dvě Juicova, jak se mu říkalo, manželství.

Nejdřív v roce 1979 s Marquerite Whitleyovou poté, co se jim ani ne dvouletý syn Aaron utopil na zahradě v bazénu. A poté v roce 1992, kdy se s ním po opakovaných telefonátech na policii, že ji manžel mlátí, škrtí a kope do ní, rozvedla druhá žena Nicole Brown.

Jak určitě víte, historka ale nekončí. Dva roky nato byla totiž Nicole i se svým přítelem Ronaldem Goldmanem nalezena mrtvá. Z vraždy byl obviněn The Juice, protože mu ale po jeho kariéře zbyla konta nacpaná miliony dolarů, jeho excelentní právníci (jak se tehdy veřejně i nahlas šuškalo) se postarali, aby byl zbaven obvinění.

V pozdějším civilním řízení byl ale shledán vinným a bylo mu uloženo zaplatit pozůstalým odškodné 33,5 milionů dolarů. Do dnešního dne uhradil z určené částky pouze zlomek.

Simpson svou vinu vždy popíral, před nějakým časem se ale rozhodl napsat knihu If I Did It (Kdybych to udělal), ve které popisoval, jak by asi svoji ženu zabil. Ještě před vydáním se ale miliardář Robert Murdoch, který ji měl vydat, rozhodl kvůli ostré kritice celý náklad zničit.

Jediný kousek, který se dostal na eBay, se za dvě hodiny vyšplhal na cenu 1 500 dolarů. Poté byla na žádost nakladatelství aukce serverem zrušena.

Autoři:


Nejčtenější

Sexuchtivá, upřímná, náladová: seznamte se s MOgirl Nikol

Mám ráda nezávislost, kritický rozum a etický přístup ke zvířatům, říká MOgirl...

Na pět přívlastků, které ji charakterizují, se zeptala člověka, který je pro ni důležitý a zná ji. Jeho verdikt zněl:...

Všichni jste sériový vrah. Jak bývalý astrolog zesměšnil horoskopy

První horoskopy měly čtvercovou podobu. Tento patřil francouzskému králi Louisi...

Na horoskopy dodnes věří čtvrtina populace západního světa, prim hraje Amerika. Vytrvale jim důvěřuje přes 35 procent...OBRAZEM: Viktoriánská prodejná láska. Archiv odkryl unikátní fota

Birminghamská policie byla první na světě, která začala pořizovat policejní...

Birminghamská policie byla první na světě, která začala pořizovat policejní snímky zatčených. První vznikly již v roce...

Nefungující segregace: sídliště Pruitt-Igoe se stalo peklem pro chudé

Segregované sídliště pro chudé nebylo řešením, stalo se vězením svých obyvatel...

Cílem bylo napěchovat chudé na jedno betonové sídliště. Vyčistit od nich město. Projekt založený na rasismu a segregaci...

Hodiny jeho práce smyje déšť. Život je taky jen dočasný, říká umělec

Sklad pro Sněhurku, Mogilovo, Bulharsko: Malba vznikla v prostorách vinařství...

Jezdí po světě a maluje na zdi a chodníky. Jeho projekty vedou diváky k úžasu, ale také nutí přemýšlet nad smyslem...

Další z rubriky

Hlasitá hudba svádí k nezdravým jídlům, tvrdí věda

Hamburger? Asi se v restauraci hrálo hodně nahlas.

Zvuková hudební kulisa v restauracích má velký vliv na to, co si objednáte. Ta hlasitá vám napovídá, abyste místo...

Všichni jste sériový vrah. Jak bývalý astrolog zesměšnil horoskopy

První horoskopy měly čtvercovou podobu. Tento patřil francouzskému králi Louisi...

Na horoskopy dodnes věří čtvrtina populace západního světa, prim hraje Amerika. Vytrvale jim důvěřuje přes 35 procent...

OBRAZEM: Viktoriánská prodejná láska. Archiv odkryl unikátní fota

Birminghamská policie byla první na světě, která začala pořizovat policejní...

Birminghamská policie byla první na světě, která začala pořizovat policejní snímky zatčených. První vznikly již v roce...

Najdete na iDNES.cz