Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Toto je komerční prezentace.iDNES.cz není jejím autorem a neovlivňuje její obsah.

Strategie: Set mining v praxi

Komerční sdělení   10:00aktualizováno  10:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
V dnešním strategickém článku si představíme jednoduchý koncept zvaný "set mininig" spočívající v jednoduché věci – flopnout s nižším párem set a vyhrát spoustu peněz. Naše rady a možná úskalí této strategie si probereme dále.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Poker. Ilustrační foto

Poker. Ilustrační foto | foto: PokerStars.cz

V podstatě bychom si vystačili se slovníkovou definicí. Set mininng skutečně nespočívá v ničem jiném, než v tom, že se svým nízkým párem dostanete do hry s cílem flopnout set a pokud se tak nepodaří, pak pokorně složit karty. Tuto veskrze nudnou taktiku můžete spatřit u velkého počtu tight hráčů v internetových hrách, přesto je v některých set mining naprosto racionální volbou.

Abyste dobře rozpoznali situaci, kdy je vhodné o set miningu uvažovat, je dobré osvojit si koncept implied odds. Ty představují velice zjednodušeně řečeno šanci na získání dalších peněz od hráče, se kterým se chystáte jít do hry, což vám v některých herních situacích ospravedlní vaše dorovnání, ačkoliv standardní pot odds říkají, že byste měli složit.

Typickým příkladem je situace, kdy při hře na limitech $1/$2 držíte pár dvojek a hráč před vámi jde all-in za 100 dolarů a už nemá na svém kontě žádné dolary. V potu tedy je 103 dolarů. Vyplatí se vám dorovnat nebo ne? Vaše pot odds jsou 1.015:1 a fold je tedy nabíledni.

Představte si ovšem stejnou situaci s tím rozdílem, že hráč před vámi navyšuje na 6 dolarů a ve stacku mu zbývá stále 194 dolarů. Vaše pot odds jsou samozřejmě stále stejné, akorát, že nyní můžete do úvahy vzít i oněch 194 dolarů, které má váš soupeř ještě k dispozici. Když flopnete set, máte jistou šanci získat celý tenhle balík peněz. Vyplatí se tedy pokusit se o set mining?

Pokerstars.cz

V klasickém hold’emu mate šanci se svým párem na flopnutí setu zhruba 8.5:1, tedy jednou za zhruba devět her. To znamená, že když flopnete set a vyhrajete, musíte také pokrýt ztrátu ze situací, kdy jste set neflopli a museli jste složit karty. Použijeme-li výše uvedený příklad, 7.5x vyjdete na prázdnou a tudíž proinvestujete 45 dolarů. To znamená, že abyste byli alespoň na nule, musíte ve hře, kdy set flopnete vydělat alespoň těchto 45 dolarů. A tudíž budete set mining využívat právě proti hráčům s velkými stacky.

Hráči často používají pro orientaci "pravidlo desetinásobku". Když má jejich soupeř k dispozici ještě alespoň desetinásobek toho, co původně vsadil, má cenu se do set miningu pouštět. Tohle samozřejmě platí pro hry, kde je dostatek hráčů s velkým stackem. V některých turnajích a nebo short-stacked online hrách (a že jich dnes věru není málo) je odůvodnění dorovnání v případě set miningu o něco těžší.

Je tudíž třeba zvážit i další faktor, a to ochotu vašeho protivníka "nakrmit" vás po flopu. Naštěstí je stále zejména na nízkých limitech běžné, že hráči sází na své top pairy nebo overpairy, takže právě tyto hry jsou pro set mining ideální. Ve větších hrách a nebo turnajích už jsou hráči zkušenější a často neváhají složit ani dobré karty, když mají podezření, že se je snažíte obehrát se setem.

Je také dobré, aby váš soupeř držel v ruce karty, se kterými bude hrát i po flopu. I když by se v této situaci na první pohled ideálně hodil loose hráč, není tomu tak, neboť ten často sice dorovná s velkou range, ale také dost často netrefí flop a jednoduše složí. Nejlepší tak v situaci, kdy flopnete set hyperagresivnímu hráči a nebo calling stations.

U calling stations vám stačí provádět jednoduché value bety, zatímco agresivní hráče donutíte přijít o peníze svou pasivní hrou, kterou si oni vyloží jako vaší slabost. Co se agresivních hráčů týče, sluší se poznamenat, že je lepší, když hrajete s tímto hráčem, když je v brzké pozici, což značí, že má silnou handu, než když takový hráč navyšuje před flopem z pozdní pozice, což často může být pouze pokus o krádež blindů.

Velkou výhodou je samozřejmě i to, pokud jste při set miningu v pozici, protože můžete daleko lépe vyhodnotit chování vašeho protihráče a podle toho zvolit vaši hru – slowplay setu a nebo agresivní nahození vyšší sázky hned na flopu.

Při set miningu je třeba brát v potaz i další věc – zatímco vy dorovnáváte sázku hráče před vámi, ti po vás můžou reraisovat nebo dokonce jít all-in, což pro vás může být nebezpečné. Pokud máte za sebou hráče, kterým není cizí koncept squeeze play a nebo kteří by mohli ohlásit all-in, raději pokorně svůj nízká pár složte.

Konečně, závěrem krátce pohovořme o možných obavách z toho, že by soupeř váš set porazil vyšším setem. Šance, že se tak stane je skutečně miniaturní – pouze v 1 z 99 her, ve kterých vy i váš soupeř držíte pocket pair, se stane, že soupeř flopne také set. Díky tomu v okamžiku, kdy flopnete set, byste jej měli skládat jen při důvodném podezření, zda váš soupeř netrefil postupku nebo flush. Jinak se vám set prakticky nikdy nevyplatí položit.

Chcete se naučit hrát poker úplně zdarma? Staňte se součástí největší pokerové sítě světa - PokerStars.net.

Autor:


Nejčtenější

Sexuchtivá, upřímná, náladová: seznamte se s MOgirl Nikol

Mám ráda nezávislost, kritický rozum a etický přístup ke zvířatům, říká MOgirl...

Na pět přívlastků, které ji charakterizují, se zeptala člověka, který je pro ni důležitý a zná ji. Jeho verdikt zněl:...

OBRAZEM: Viktoriánská prodejná láska. Archiv odkryl unikátní fota

Birminghamská policie byla první na světě, která začala pořizovat policejní...

Birminghamská policie byla první na světě, která začala pořizovat policejní snímky zatčených. První vznikly již v roce...Poručíme větru dešti. Američané si za války hráli s počasím nad Vietnamem

O legendární Ho Či Minovu cestu se sváděly boje, Američané však na ni byli...

Propracovanými trasami v džungli proudily za vietnamské války na pomoc komunistickému severu desetitisíce vojáků a tuny...

Nefungující segregace: sídliště Pruitt-Igoe se stalo peklem pro chudé

Segregované sídliště pro chudé nebylo řešením, stalo se vězením svých obyvatel...

Cílem bylo napěchovat chudé na jedno betonové sídliště. Vyčistit od nich město. Projekt založený na rasismu a segregaci...

Hodiny jeho práce smyje déšť. Život je taky jen dočasný, říká umělec

Sklad pro Sněhurku, Mogilovo, Bulharsko: Malba vznikla v prostorách vinařství...

Jezdí po světě a maluje na zdi a chodníky. Jeho projekty vedou diváky k úžasu, ale také nutí přemýšlet nad smyslem...

Další z rubriky

Prahu ovládl špičkový poker!

Eureka Poker Tour v Praze

V pražském Card Casinu na Smíchově jsme mohli minulý týden vidět špičkové domácí i zahraniční hráče pokeru. Praha totiž...

Moneymaker sahal po titulu!

Chris Moneymaker

Nejprestižnější pokerová událost na poli heads-upové disciplíny se v uplynulých dnech konala ve Spojených státech. Po...

Oslavte Mezinárodní žen den s PokerStars!

Vanessa Rousso

Nejenom ženy a dívky oddávající se hře v poker by měly zpozornět. Osmého března totiž PokerStars uspořádají speciální...

Najdete na iDNES.cz