Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Surovosti, špinavé praktiky a emoce: wrestling se představil Praze

  11:00aktualizováno  11:00
Smrtelně vypadající údery, stopadesátikilová hora masa i zákeřný liliput. Teatrálně neférové praktiky všeho druhu, ring otřásající se padajícími těly gladiátorů, ale i souboje přímo v hledišti. A hlavně emoce: křik, úžas, pískot. Wrestlingová mašina se ve čtvrtek poprvé prohnala Prahou.

Wrestling se v Praze představil v plné parádě | foto: Courtesy Of World Wrestling Entertainment

Wrestling je původně cirkusová show a tak se musí i brát. Namakaní borci mají vše dopředu připravené a zatímco v zákulisí jsou klidně největšími přáteli, v ringu se z nich stávají krvelačné bestie.

Wrestling ale není jen o zápasech.

Je především o silné atmosféře, která panuje v publiku. Dokud nesedíte u ringu a nevykřičíte si hlasivky do ochraptění, nevíte, co je wrestling.

Vnitřek Tesla Areny připomíná kotel s ringem uprostřed. Diváci se s napjatým očekáváním usazují a poslouchají teatrální hlas uvaděčky. Přeci jen je to poprvé, kdy mohl kdokoliv z nich spatřit wrestlingové hvězdy v Česku.

V jediný moment se světla zhasínají. Svítí jen jediný reflektor – ten, který ozařuje bránu, jíž  zápasníci procházejí.

Který z nich bude první?

Pomohl trpaslík

Je to Goldust. Chlapík ve zlatém trikotu vchází do ringu za nadšeného řevu diváků, zatímco jeho protivníka Regala diváci vypískávají. Zazní gong, jenže oba borci stále jen stojí naproti sobě a vyčkávají.

Nejprve totiž musí rozehřát publikum.

Postupně obcházejí všechny strany ringu a nejsou spokojeni, dokud se nenabaží potlesku a nadšeného skandování.

Teprve potom může začít samotný souboj. Zezačátku se jen tak nudně oťukávají, pár dobrých chvatů přijde na řadu až za několik minut.

Souboj, který se zpočátku zdál vyrovnaný, převzal Regal. Hraje si se svým protivníkem a zametá s ním ring, jako by to ani nebyl soupeř pro něj. Každý fanoušek ale tuší, jak zápas dopadne, a že ještě není všemu konec.

Ve chvíli kdy chtěl Regal provést finální chvat, se v ringu objevil trpaslík a kousl ho do zadku. A zatímco liliput oblečený jako irský skřítek prchá z ringu, Goldust využívá příležitosti a sráží Regala k zemi.

Rozhodčí odpočítává a vítězství patří Goldustovi.

Surovosti v mužském i ženském vydání

Že wrestling není jen záležitostí mužů, přijela dokázat platinová blondýnka Maryse a kráska Kelly Kelly. Obě vypadají, jako by si na zápas odskočili ze strip klubu.

Zazněl gong a po prvním „nic moc“ zápasu do sebe konečně někdo pořádně řeže. Holky ukazují to nejlepší, co v nich, je a ani jedna své soupeřce nic nedaruje.

Netrvá dlouho a po pár úderech a chvatech polyká Kelly Kelly prach, zatímco Maryse jí sedí na zádech a fackuje ji.

Wrestling v Praze v ženském vydání - Kelly vs. Maryse

Jenže najednou se karta obrací. Kelly Kelly se zvedá a několikrát opravdu tvrdě mrští se svoji soupeřkou o zem.

Proti šampiónce však nemá žádnou šanci a její snaha je odměněna smrští úderů a závěrečným chvatem, kterým Maryse vítězí a získává titul. 

Žen s bojem se nemusí čekat až na ring, hned poté ukázal Kofi Kingston a Matt Hardy. Kofi to totiž v úvodu od Hardyho schytal ještě na cestě mez provazy.

Dvakrát tak velký Hardy si s ním pohrával jako s hadrovou panenkou přímo mezi diváky. Tohle opravdu nebyla fér hra! Poté je Kofi vržen do ringu a po pár úderech končí v rohu, kde se Matt Hardy připravuje na finální chvat.

Jenže… to není možné! Kofi chytl druhý dech a jediným kopem posílá Matta Hardyho tvrdě k zemi! Bere ho do chvatu a jedna – dva – tři… je konec! Kofi poráží Matta Hardyho jediným úderem!

Chvástal The Miz dostal za vyučenou

Jakmile se v bráně mihl týpek s afrem v oranžových kalhotách, bylo hned jasné, že nejde o nikoho jiného než o RAW Superstars Carlita a Prima. Každý se dvěma šampionskými pásy.

Dnes večer se utkají s borci z Legacy Tedem DiBiasem a Cody Rhodesem.

Ještě než zazněl gong, rozběhl se Carlito na svého soupeře a vzal ho jedním z pásů přes hlavu. Jinak šlo o nudnější zápas, který nemohl dopadnout jinak než vítězstvím Prima a Carlita. Hoši z Legacy neustále opouštěli ring a nechtěli se do něj vrátit, a tak se místo mlácení spíše hádali.

V dalším zápase proti sobě nastoupil asi stopadesátikilový Big Show a poloviční MVP. Zápas připomínal střet parního válce s polským fiátkem.

MVP neměl už od začátku žádnou šanci. Big Show s ním vymetl ring. Dokonce si na něj i stoupl plnou vahou… a když ho jednou rukou zvedl za krk ve stylu Undertakera a praštil s ním o zem, byl konec.

Škoda, že proti Big Showovi nenastoupil někdo silnější.

Druhým nejaplaudovanějším borcem večera byl John Cena, proti kterému se postavil Miz. Miz, který v on-line chatu na Xman.cz svého soupeře zesměšňoval a dokonce se chvástal, že si k němu přišel pro radu i Hulk Hogan, dostal v duelu pěkně „po hubě“.

ON-LINE ROZHOVOR S WRESTLEREM THE MIZ SI PŘEČTĚTE TADY

Miláček publika John Cena si s ním pohazoval jako s míčem. Chvíli sice prohrával (jinak to ani nejde), nakonec ale svého velkohubého soupeře doslova umlátil. V jednu chvíli mu zakroutil bradavkami a po pár chvatech už byl Miz na zemi a rozhodčí ho odpočítal.

Wrestling v Praze: John Cena vs. The Miz

Triple H vs. Randy Orton: napětí až do konce

To nejlepší přišlo na konec. Do arény přiběhl za bouřlivého potlesku arény nejočekávanější borec a wrestlingová legenda Triple H. Všechna světla zhasla a jen jediný reflektor ozařoval jeho neskutečně vypracovanou postavu.

Když se předvedl, nastoupil jeho protivník Randy Orton.

Jenže hned co zazněl gong, Randy Orton ring opouští, ještě než může padnout jediný úder. Diváci na něj křičí jako šílení a div, že po něm nehází židle. Randy by hodně zklamal, kdyby nenašel odvahu a nenastoupil.

Nejen proto se ale vzchopil a začal nejlepší zápas celého večera.

Padal úder za úderem. Podlaha ringu se neustále prohýbala, jak sebou zápasníci házeli. Randy se vrhl na Triple H jako rozzuřený býk a vyhodil ho z ringu. Když sešel za ním a poslal ho hlavou proti schůdkům, diváci šíleli.

Kdyby to bylo doopravdy, už by ani jeden z nich nikdy nevylezl ze sádry. Boj byl neuvěřitelně vyrovnaný. Chvíli vedl Triple H, jen aby se mince obrátila a Randy mohl do protiútoku.

Neskutečná podívaná, která se vryje do paměti každého fanouška zlatým písmem.

Po několika minutách tvrdé „řezničiny“ padli oba borci k zemi ve stylu Rockyho a záleželo jen na tom, který se dokáže zvednout do deseti vteřin.

Nakonec se zvedli oba a Triple H několika chvaty ukončil poslední zápas večera.

I když celá show skončila o půl hodiny dříve, než sliboval program, diváci si ji užili dosyta. Mimochodem, nečekal jsem, že se o wrestling zajímá tolik Čechů. Lidé na sobě měli fandovská trička, skandovali jména zápasníků a odpočítávali je. Jako kdyby na wrestling chodili každý čtvrtek.

Autoři:Nejčtenější

Není nad to, chodit nahá po bytě, říká MOgirl Karolína

„Jsem usměvavá, infantilní, střelená, vtipná a hodná,“ říká MOgirl Karolína.

Láká ji nebezpečí a přiznává, že umí být střelená a infantilní. A ničeho ze svého života nelituje. „Řídím se mottem, že...

Experimenty na lidech: americký stát potají plošně šířil bakterie

Jezdily rychle a hlavně po celé zemi. Autobusy Greyhound proto armáda využila k...

Infikoval vlastní obyvatele bakteriemi a viry, které ničily zdraví a dokonce zabíjely. Potají. Po dlouhých dvacet let...Orgasmus, pro který nehnete prstem. Internetem se šíří erotická hypnóza

Stačí se soustředit, nabádají erotické hypnotizérky.

Má to být bezdotykové sebeuspokojení. Prosté fyzických stimulů, cesta k orgasmu při něm vede čistě skrze mysl. Podle...

Hnědé kobylky: jak dobře si malí a hlavně velcí nacisté žili z cizího

A tohle je také naše. Nacisté jako Adolf Hitler a Hermann Göring nejen...

Špičky nacistického režimu si za veřejné peníze stavěly soukromé rezidence, důstojníci SS si jen tak přivlastňovali...

Nejlepší pivní destinace zahrnují USA, Čínu i Brazílii. Česko schází

Tupláky, hluboké dekolty, Octoberfest? Zapomeňte, pivní kultura se změnila....

Virginie na prvním místě a kromě ní další americká města, mimo nich už jen čínský Peking, jihokorejský Soul a brazilské...

Další z rubriky

VIDEO: Splašky v puse, červi a tuk. Omdléval jsem při čištění kanálů

Nejužší stoky mají 60 na 110 centimetrů, musíte se v nich plazit a přitom ještě...

Nejen splašky, ale i červi, kameny nebo hroudy tuku. To všechno plave v pražské kanalizaci. Každý den proto vstupuje do...

VIDEO: Basejumpeři skočili ze skály a ve vzduchu vpluli do letadla

Podívejte se, jak wingsuitisty nad Alpami vcuclo letadlo

Onen manévr musel být naprosto přesný, jeden po druhém museli ve vzduchu připlachtit k letounu, přiblížit se k němu ze...

OBRAZEM: Bojové umění silek sloužilo při vojenských nájezdech

Nízké postoje, perfektní práce nohou, důraz na kopy, právě tím se vyznačuje...

Nízké postoje, perfektní práce nohou, důraz na kopy, právě tím se vyznačuje bojové umění silek ze západní Sumatry. Je...

Najdete na iDNES.cz