Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Toto je komerční prezentace.iDNES.cz není jejím autorem a neovlivňuje její obsah.

Suverénní Tehan opanoval Los Angeles

Komerční sdělení   17:00aktualizováno  17:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
V samém centru Kalifornie v Los Angeles pokračovala severoamerická pokerová tour organizovaná hernou PokerStars. Elitní pokeroví hráči z celého světa tu bojovali o milióny dolarů. Všem to nakonec nandal naprosto ojedinělým způsobem dosud neznámý Joe Tehan.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Joe Tehan | foto: PokerStars.cz

Los Angeles hostilo uplynulý týden americkou pokerovou smetánku, a to v rámci PokerStars organizované turnajové série NAPT. K pokerovým stolům zasedlo rovných 701 účastníků, kteří vytvořili celkový prize pool ve výši $3 229 857 dolarů.

Vítěz se tak mohl těšit na pěkných 725 000 dolarů. Samozřejmostí byla účast známých pokerových es jako Barry Greenstein, Greg Raymer, Antonio Esfandiari, Annette Obrestad nebo Vanessa Selbst.

Ačkoliv to nebývá u velkých turnajů zvykem, na finálový stůl se podařilo probojovat i dvěma známým tvářím. Tou nejzářivější hvězdou byl Jason Mercier.

Tento třiadvacetiletý Američan si na živých turnajích a online vydělal už přes pět miliónů dolarů a patří k největším talentům současného pokeru. U finálového stolu byl i Anh Van Nguyen, kanadský profík a podobně jako Mercier člen týmu PokerStars Pro.

Nejlepší výchozí pozici měl u finálového stolu Chris Demaci, který měl k dispozici pohodový stack převyšující šest miliónů žetonů. Největší pozornost na sebe ovšem začal strhávat Joe Tehan pohybující se uprostřed startovního pole. Tento hráč totiž při své cestě do heads-upu zvládnul vyřadit každého hráče u finálového stolu, což je obdivuhodný kousek.

Poker. Ilustrační foto

Tehan si smlsnul i na Jasonovi Mercierovi, který z turnaje vypadl nečekaně už na sedmém místě. Oba hráči se dostali do all-inu už před flopem. Tehan držel J♠J♣ a Mercier A♠K♦. Na flop přišly karty 6♦5♥9♣ a byl to Mercier, kdo byl v úzkých. Nepomohl mu ani turn v podobě 3♣. A když na river došla 8♥ bylo rozhodnuto. Sedmé místo rozhodně nebyl pro Jasona úspěch, a tak od stolu odcházel zklamaný.

Další skvělý kousek se Tehanovi podařil krátce poté. Ve snaze ukrást blindy šel z cut-offu all-in s K♥5♦. To asi netušil, že jej jak Anh Van Nguyen na buttonu, tak Ray Henson na big blindu dorovnají. Nguyen držel A♦Q♥ a Henson A♥J♣. Flop: 9♦4♦9♣.

Nguyen byl se svým A-Q stále v čele, ale na turn dealer vyložil K♠ a z Tehana se rázem stal obrovský favorit, který měl navíc oba své soupeře pokryté, co se počtu žetonů týče. Eso na river nepřišlo (přišla křížová dvojka) a Joe Tehan tak šťastně poslal domů rovnou dva hráče! A když o chvíli později vypadl i Al Grimas, mohl začít heads-up, ve kterém se Tehanovi postavil původní chipleader Christopher DeMaci.

Diváci v kasinu viděli s přestávkami celkem tři hodiny kvalitního pokeru. DeMaci se snažil, ale na dobře hrajícího Tehana zkrátka ten večer neměl nikdo. O jeho definitivním vítězství se rozhodlo v handě, ve které se oba hráči podívali na flop v podobě 3♠5♥K♠, aby se po krátké pauze na rozmyšlenou dostali do all-in situace.

Tehan otočil K♣10♥ a DeMaci slabší K♦4♥ . Turn: 5♠. Pětka na turnu sice jinak nevylepšila DeMaciho postavení, ale přesto mu dala jistou naději na rozdělení potu, kdyby na stůl přišel jack nebo vyšší karta. River: 4♠. DeMaci sice zkompletoval dva páry, ale na stole ležel pár vyšší a Tehana zachránil jeho kicker v podobě desítky. Ten se tak mohl začít radovat z vítězství.

Konečné pořadí NAPT Los Angeles

1.místo: Joe Tehan - $725 000
2.místo: Christopher DeMaci - $440 000
3.místo: Al Grimes - $250 000
4.místo: Anh Van Nguyen -$195 000
5.místo: Ray Henson - $145 000
6.místo: Michael Binger - $114 000
7.místo: Jason Mercier - $84 857
8.místo: Jake Toole - $60 000

Chcete se naučit hrát poker úplně zdarma? Staňte se součástí největší pokerové sítě světa - PokerStars.net.
Autor:


Nejčtenější

Sexuchtivá, upřímná, náladová: seznamte se s MOgirl Nikol

Mám ráda nezávislost, kritický rozum a etický přístup ke zvířatům, říká MOgirl...

Na pět přívlastků, které ji charakterizují, se zeptala člověka, který je pro ni důležitý a zná ji. Jeho verdikt zněl:...

Všichni jste sériový vrah. Jak bývalý astrolog zesměšnil horoskopy

První horoskopy měly čtvercovou podobu. Tento patřil francouzskému králi Louisi...

Na horoskopy dodnes věří čtvrtina populace západního světa, prim hraje Amerika. Vytrvale jim důvěřuje přes 35 procent...OBRAZEM: Viktoriánská prodejná láska. Archiv odkryl unikátní fota

Birminghamská policie byla první na světě, která začala pořizovat policejní...

Birminghamská policie byla první na světě, která začala pořizovat policejní snímky zatčených. První vznikly již v roce...

Nefungující segregace: sídliště Pruitt-Igoe se stalo peklem pro chudé

Segregované sídliště pro chudé nebylo řešením, stalo se vězením svých obyvatel...

Cílem bylo napěchovat chudé na jedno betonové sídliště. Vyčistit od nich město. Projekt založený na rasismu a segregaci...

Hodiny jeho práce smyje déšť. Život je taky jen dočasný, říká umělec

Sklad pro Sněhurku, Mogilovo, Bulharsko: Malba vznikla v prostorách vinařství...

Jezdí po světě a maluje na zdi a chodníky. Jeho projekty vedou diváky k úžasu, ale také nutí přemýšlet nad smyslem...

Další z rubriky

Moneymaker sahal po titulu!

Chris Moneymaker

Nejprestižnější pokerová událost na poli heads-upové disciplíny se v uplynulých dnech konala ve Spojených státech. Po...

Leichtová vyhrála 250 000 Kč!

Finálový stůl pokerové show Poker Star

Původní česká pokerová show Poker Star vznikající ve spolupráci televize Nova a největší pokerové sítě světa PokerStars...

Oslavte Mezinárodní žen den s PokerStars!

Vanessa Rousso

Nejenom ženy a dívky oddávající se hře v poker by měly zpozornět. Osmého března totiž PokerStars uspořádají speciální...

Najdete na iDNES.cz