Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Těžká dřina na videu: Venčil jsem psy, uklízel kotce a dojil kozy

aktualizováno 
Na padesát psíčků, psů i velkých hafanů v kotcích, u některých se skvěl nápis Ostrý pes. Ale taky koně či kozy. Z Domova fauny, který byl další štací Těžké dřiny, jsem si odnesl hlavně emoce a dobrý pocit z užitečné práce.

Než však došlo na psy, čekala mě práce ryze vesnická, podojit dvě kozy. První, hnědá Berta, jde jako po másle. Problém je s bílou Lízou. Nejenže musím uznat porážku a uvolnit místo svému dnešnímu šéfovi, nedaří se mi ani kozu udržet na místě. Vbíhá zpět do ohrady, takže následuje dvacetiminutové nahánění, přemlouvání a lákání na jídlo. Scéna jako z hloupého filmu. Vše se ale nakonec podaří a postupujeme k hlavním obyvatelům.

Fotogalerie

Dostávám kbelík a lopatku, obojí značně ošlehané od psích exkrementů, a jednoduchý úkol. Ve všech kotcích vybrat výkaly a uklidit natrhané cucky.

Na vycházku

Ranní úklid kotců a výběhu je hotov a jde se venčit. Každý ze zdejších svěřenců má denně dvě půlhodinové procházky a další dvě hodiny stráví ve výběhu v oplocených zahradách. Přiznávám, že mě to příjemně překvapilo, nečekal jsem, že to bude v možnostech útulku.

Po procházce připravujeme oběd: necelá padesátka misek, do každé jiné granule, podle zdravotního stavu každého psa. Je to docela věda. Abych věděl, co pejskové jedí, pár granulí na výzvu šéfa ochutnávám. (Doufám, že to chutná aspoň jim.)

Těžká dřina

Reportérova muka můžete na vlastní oči sledovat ve středu 14. prosince od 20:15 v pořadu Těžká dřina na televizní stanici Prima Cool.

To už je přede mnou údajně ta nejnebezpečnější část dne. Vstupovat ke psům s miskou žrádla chce trochu odvahy, proto se aspoň snažím vyhnout těm, co se hlásí o jídlo nejhlasitěji. I tak dochází k nehodě, jeden hafan využívá otevřených dvířek a vyráží ven. Zatímco ho spolu s celým osazenstvem útulku naháním po chodbách i venku, on si výlet evidentně užívá.

Poté už jen umýt podlahu hlavní budovy, z níž se šíří nezaměnitelný zápach psí srsti a pižma, a jdeme dál. Je potřeba s pomocí krumpáče a lopaty zpevnit příjezdovou cestu k ohradám a odvézt balíky slámy do výběhu ke koním. Sedám do traktoru s obrovskými kleštěmi a snažím se slaměné krychle ze stodoly vytáhnout, snad bych to ale nebyl ani já, kdyby mi nepopadaly. Nakonec se však vše povede a zvládnu i svůj poslední úkol, hřebelcování koňských krasavců.

Den v Domově fauny nebyl úplně typickou těžkou dřinou, jakou jsem podstupoval v minulých dílech. Bezprostředněji než jinde jsem ale viděl, jak moje práce někomu pomohla.

Autoři:


Nejčtenější

VIDEO: Žena uřízla manželovi penis. Kvůli nevěře

Žárlivá žena uřízla manželovi penis

Když zjistila, že ji muž podvádí s mnoha ženami, zuřila. A nezvládla se uklidnit. Proto vymyslela plán pomsty. Vykonala...

Síla fotbalového míče: pro pákistánský Sialkot znamená zisky i utrpení

Výroba míčů, nejen fotbalových, vyslala Sialkot do světa a tamním firmám...

Má-li fotbalový míč hlavní město, je to pákistánský Sialkot. Vyrábět se tam začal nejprve v malém, pro britské...Monogamie není nadřazená. Ke spokojenosti vedou i otevřené vztahy

Vědecké studie čas od času vystaví otevřeným vztahům dobrozdání.

Otevřené vztahy jsou reakcí na to, že máme od svazků stále větší očekávání, která jeden partner naplní jen těžko....

Poručíme větru dešti. Američané si za války hráli s počasím nad Vietnamem

O legendární Ho Či Minovu cestu se sváděly boje, Američané však na ni byli...

Propracovanými trasami v džungli proudily za vietnamské války na pomoc komunistickému severu desetitisíce vojáků a tuny...

Extrémní gastronomie: Rybí hobliny katsuobushi vám zatancují na talíři

Příprava katsuobushi vyžaduje trpělivost a um.

Ryby dokážou plavat a některé i létat, ale jen tuňák pruhovaný vám zatancuje. Jen to chce trochu trpělivosti. Rybí...

Další z rubriky

Mám za sebou asi dvacet zlomenin, říká biker Maroši

Zlomenin a úrazů měl Michal Maroši nepočítaně. K jeho řemeslu patří.

Léčí si vážnou zlomeninu, letos oslavil čtyřicítku, děti mu rostou jak z vody a veškerou energii teď věnuje přípravám...

Světový rekordman i zázračný mladík: nejlepší skokani Highjumpu 2018

Highjump 2018

I letos přijede světová elita. V zatopeném lomu v Hřiměždicích u Příbrami poměří přední cliffdiveři planety síly při...

VIDEO: „Hlavu mi opřeš o rameno.“ Takto se skáče v tandemu z letadla

Reportér rádia Impuls vyzkoušel tandemový seskok

Vypadá to bezpracně, ale i při tandemovém seskoku je třeba vědět, co dělat. Reportér radia Impuls Aleš Růžička musel...

RODIČE ZNAJÍ: Takhle reálně vypadá rodinná dovolená!
RODIČE ZNAJÍ: Takhle reálně vypadá rodinná dovolená!

Z reklamního letáku cestovní společnosti se směje manželský pár sedící na úhledném plážovém lehátku. Před ním si společně hrají děti. A teď zpátky do reality, takhle rodinná dovolená většinou nevypadá.

Najdete na iDNES.cz