Těžká dřina na videu: Venčil jsem psy, uklízel kotce a dojil kozy

aktualizováno 
Na padesát psíčků, psů i velkých hafanů v kotcích, u některých se skvěl nápis Ostrý pes. Ale taky koně či kozy. Z Domova fauny, který byl další štací Těžké dřiny, jsem si odnesl hlavně emoce a dobrý pocit z užitečné práce.

Než však došlo na psy, čekala mě práce ryze vesnická, podojit dvě kozy. První, hnědá Berta, jde jako po másle. Problém je s bílou Lízou. Nejenže musím uznat porážku a uvolnit místo svému dnešnímu šéfovi, nedaří se mi ani kozu udržet na místě. Vbíhá zpět do ohrady, takže následuje dvacetiminutové nahánění, přemlouvání a lákání na jídlo. Scéna jako z hloupého filmu. Vše se ale nakonec podaří a postupujeme k hlavním obyvatelům.

Fotogalerie

Dostávám kbelík a lopatku, obojí značně ošlehané od psích exkrementů, a jednoduchý úkol. Ve všech kotcích vybrat výkaly a uklidit natrhané cucky.

Na vycházku

Ranní úklid kotců a výběhu je hotov a jde se venčit. Každý ze zdejších svěřenců má denně dvě půlhodinové procházky a další dvě hodiny stráví ve výběhu v oplocených zahradách. Přiznávám, že mě to příjemně překvapilo, nečekal jsem, že to bude v možnostech útulku.

Po procházce připravujeme oběd: necelá padesátka misek, do každé jiné granule, podle zdravotního stavu každého psa. Je to docela věda. Abych věděl, co pejskové jedí, pár granulí na výzvu šéfa ochutnávám. (Doufám, že to chutná aspoň jim.)

Těžká dřina

Reportérova muka můžete na vlastní oči sledovat ve středu 14. prosince od 20:15 v pořadu Těžká dřina na televizní stanici Prima Cool.

To už je přede mnou údajně ta nejnebezpečnější část dne. Vstupovat ke psům s miskou žrádla chce trochu odvahy, proto se aspoň snažím vyhnout těm, co se hlásí o jídlo nejhlasitěji. I tak dochází k nehodě, jeden hafan využívá otevřených dvířek a vyráží ven. Zatímco ho spolu s celým osazenstvem útulku naháním po chodbách i venku, on si výlet evidentně užívá.

Poté už jen umýt podlahu hlavní budovy, z níž se šíří nezaměnitelný zápach psí srsti a pižma, a jdeme dál. Je potřeba s pomocí krumpáče a lopaty zpevnit příjezdovou cestu k ohradám a odvézt balíky slámy do výběhu ke koním. Sedám do traktoru s obrovskými kleštěmi a snažím se slaměné krychle ze stodoly vytáhnout, snad bych to ale nebyl ani já, kdyby mi nepopadaly. Nakonec se však vše povede a zvládnu i svůj poslední úkol, hřebelcování koňských krasavců.

Den v Domově fauny nebyl úplně typickou těžkou dřinou, jakou jsem podstupoval v minulých dílech. Bezprostředněji než jinde jsem ale viděl, jak moje práce někomu pomohla.

Autoři:


Nejčtenější

Sexuální jiskru do dlouhodobého vztahu dokáže vrátit každý, tvrdí studie

Akrobacie v posteli netřeba, sex v posteli dlouhodobého páru oživí společně...

Je to jednodušší, než jste mysleli. Rutinu ze sexuálního života nemusíte vyhánět na drahé dovolené uprostřed Karibiku,...

Každý je světec. Než ke mně přijde s kapavkou, říká dermatovenerolog

"Můj obor je vedle plastické korektivní dermatologie či kosmetologie popelkou...

Je to pohyb na tenkém ledu. Diagnóza pohlavně přenosné choroby je velmi intimní verdikt. I proto je většinou reakcí...Miluji kuře na paprice od mamky a pět knedlíků, říká MOgirl Lenka

Touhy, sny, plány mám, ale žiji současným dnem, říká MOgirl Lenka.

Podle vlastního soudu je neústupná, sebevědomá, energická. A nezastírá, že též tvrdohlavá a sarkastická. „Jsem taková,...

VIDEO: V Brně vybírali i nejškaredější tetování, vyhrál rozpitý motýl

Soutěž o nejhorší tetování na Tattoo Grand Prix v Brně vyhrálo dílo, které má...

Zvířata z reálného světa i z říše fantazie, abstraktní obrazy s prvky kubismu nebo futurismu, ale také rozsáhlé malby....

Udělat vibrátor nebo tramvaj je podobné, říká designérka Marešová

Anna Marešová získala za designovou kolekci erotických pomůcek pro ženy hlavní...

Její vibrátory byly oceňované a nepřehlédnutelné. Nemá však pocit, že by její práci přespříliš poznamenaly, že by...

Další z rubriky

VIDEO: Dvojité salto vzad. Bratři Podmolové ho předvedou ve dvou

Bratři Podmolové chtějí na Gladiator Games předvést synchronizovaný double...

Gladiator Games se budou v Praze konat již posedmnácté. I letos předvedou úchvatné triky na motorkách, dechberoucí...

Neznámé sporty: buzkaši v Afghánistánu zakázal Tálibán

Mnoho mladých jezdců při buzkaši neuvidíte. Hráč musí vyzrát.

Vypadá impozantně, divoce, nespoutaně. A drsně. Na bojišti zápolí až stovky jezdců na speciálně vycvičených koních. O...

Do Ruska přijedete jako maso pro tamní zápasníky, říká Patrik Kincl

Kincl dokázal jako jediný Čech s Vémolou bojovat po všechna tři kola.

Dostal nabídku na souboj v prestižní soutěži UFC, kvůli zápasu s Karlem Vémolou ji však nepřijal. Snu o účasti v UFC se...Najdete na iDNES.cz