Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Těžká dřina na videu: Venčil jsem psy, uklízel kotce a dojil kozy

aktualizováno 
Na padesát psíčků, psů i velkých hafanů v kotcích, u některých se skvěl nápis Ostrý pes. Ale taky koně či kozy. Z Domova fauny, který byl další štací Těžké dřiny, jsem si odnesl hlavně emoce a dobrý pocit z užitečné práce.

Než však došlo na psy, čekala mě práce ryze vesnická, podojit dvě kozy. První, hnědá Berta, jde jako po másle. Problém je s bílou Lízou. Nejenže musím uznat porážku a uvolnit místo svému dnešnímu šéfovi, nedaří se mi ani kozu udržet na místě. Vbíhá zpět do ohrady, takže následuje dvacetiminutové nahánění, přemlouvání a lákání na jídlo. Scéna jako z hloupého filmu. Vše se ale nakonec podaří a postupujeme k hlavním obyvatelům.

Fotogalerie

Dostávám kbelík a lopatku, obojí značně ošlehané od psích exkrementů, a jednoduchý úkol. Ve všech kotcích vybrat výkaly a uklidit natrhané cucky.

Na vycházku

Ranní úklid kotců a výběhu je hotov a jde se venčit. Každý ze zdejších svěřenců má denně dvě půlhodinové procházky a další dvě hodiny stráví ve výběhu v oplocených zahradách. Přiznávám, že mě to příjemně překvapilo, nečekal jsem, že to bude v možnostech útulku.

Po procházce připravujeme oběd: necelá padesátka misek, do každé jiné granule, podle zdravotního stavu každého psa. Je to docela věda. Abych věděl, co pejskové jedí, pár granulí na výzvu šéfa ochutnávám. (Doufám, že to chutná aspoň jim.)

Těžká dřina

Reportérova muka můžete na vlastní oči sledovat ve středu 14. prosince od 20:15 v pořadu Těžká dřina na televizní stanici Prima Cool.

To už je přede mnou údajně ta nejnebezpečnější část dne. Vstupovat ke psům s miskou žrádla chce trochu odvahy, proto se aspoň snažím vyhnout těm, co se hlásí o jídlo nejhlasitěji. I tak dochází k nehodě, jeden hafan využívá otevřených dvířek a vyráží ven. Zatímco ho spolu s celým osazenstvem útulku naháním po chodbách i venku, on si výlet evidentně užívá.

Poté už jen umýt podlahu hlavní budovy, z níž se šíří nezaměnitelný zápach psí srsti a pižma, a jdeme dál. Je potřeba s pomocí krumpáče a lopaty zpevnit příjezdovou cestu k ohradám a odvézt balíky slámy do výběhu ke koním. Sedám do traktoru s obrovskými kleštěmi a snažím se slaměné krychle ze stodoly vytáhnout, snad bych to ale nebyl ani já, kdyby mi nepopadaly. Nakonec se však vše povede a zvládnu i svůj poslední úkol, hřebelcování koňských krasavců.

Den v Domově fauny nebyl úplně typickou těžkou dřinou, jakou jsem podstupoval v minulých dílech. Bezprostředněji než jinde jsem ale viděl, jak moje práce někomu pomohla.

Autoři:



Nejčtenější

Nebezpečná masturbace: v Německu stojí život sto lidí ročně

Cesta za orgasmem může být i velmi nebezpečná.

V lékařských záznamech za sebou nechávají zápis „úmrtí kvůli autoerotice“. Ano, i touha po co nejintenzivnějším...

VIDEO: Splašky v puse, červi a tuk. Omdléval jsem při čištění kanálů

Nejužší stoky mají 60 na 110 centimetrů, musíte se v nich plazit a přitom ještě...

Nejen splašky, ale i červi, kameny nebo hroudy tuku. To všechno plave v pražské kanalizaci. Každý den proto vstupuje do...



Orgasmus, pro který nehnete prstem. Internetem se šíří erotická hypnóza

Stačí se soustředit, nabádají erotické hypnotizérky.

Má to být bezdotykové sebeuspokojení. Prosté fyzických stimulů, cesta k orgasmu při něm vede čistě skrze mysl. Podle...

Rapeři v ringu. Marpo vyslyšel Rytmusovu výzvu a utká se s ním

Velký zápas. Duel mezi Marpem a Rytmusem znamená velké peníze a velkou...

„Takže Marpo, vyzývám tě na boxerský zápas,“ zaznělo z jednoho rohu pomyslného ringu. „Přijímám – a začni trénovat,...

Nejlepší pivní destinace zahrnují USA, Čínu i Brazílii. Česko schází

Tupláky, hluboké dekolty, Octoberfest? Zapomeňte, pivní kultura se změnila....

Virginie na prvním místě a kromě ní další americká města, mimo nich už jen čínský Peking, jihokorejský Soul a brazilské...

Další z rubriky

VIDEO: Dostanu děsně na hubu, říká o svém thaiboxerském souboji Marpo

Marpo jako host Óčka Drive

Osm let nebyl v ringu, ale na konci letošního roku ho čeká super-zápas v O2 areně. Pokud vše vyjde, postaví se proti...

VIDEO: Reportér Rádia Impuls sjel divokou Sázavu a rozrážel ledy na Vltavě

Zuřivý reportér - adrenalin

Vzduch minus dva stupně, voda ve Vltavě mezi jedním a dvěma nad nulou a ledová vrstva na hladině. Zuřivý reportér Rádia...

VIDEO: Splašky v puse, červi a tuk. Omdléval jsem při čištění kanálů

Nejužší stoky mají 60 na 110 centimetrů, musíte se v nich plazit a přitom ještě...

Nejen splašky, ale i červi, kameny nebo hroudy tuku. To všechno plave v pražské kanalizaci. Každý den proto vstupuje do...

Najdete na iDNES.cz