Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Toto je komerční prezentace.iDNES.cz není jejím autorem a neovlivňuje její obsah.

Těžké situace v cash games

Komerční sdělení aktualizováno  – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Znáte to všichni. V rukou slušné karty, ve hře s vámi slabý hráč. Už se těšíte na double up, ale v tom se na turnu objeví karta přinášející potíže a vy rázem znejistíte. Při hraní cash games se můžete dostat do řady těžkých situací. V našem článku jsme vybrali několik z nich a poradíme vám s jejich řešením.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Pokerová sada | foto: PokerStars.cz

Eso na flopu

Následující scénář je všem hráčům velice známý. Tak dlouho čekáte na dobré karty, až se konečně dočkáte a pod rukou naleznete K-K. Pustíte se do raisovaného dobrodružství a s jedním dalším hráčem se podíváte na flop.

K vaší nelibosti se na něm zhmotní eso a vy již tušíte, že vidina snadných peněz je nenávratně pryč. V tuto chvíli totiž buď spoléháte pouze na dva zbývající krále v balíčku a nebo jste natolik lepší, že vám váš soupeř složí karty.

V takových situacích se vyplatí důsledný pot control. Dělejte jakoby nic a pokračujte standardním c_betem. Uvidíte, jak váš soupeř bude reagovat. Pokud vás dorovná, snažte se dostat na showdown, aniž byste museli cokoliv dalšího sázet.

Jestliže ale soupeř váš c_bet raisne, pak raději vaše kovboje zahoďte a zkuste to jindy. Pokud jste mimo pozici, je celá situace o něco složitější. Pravděpodobně se vyplatí dorovnat první sázku soupeře na flopu. Pokud totiž eso nedrží, na turnu znejistí a nebude ochotný vypálit další sázku. V případě procheckovaného turnu můžete dokonce na riveru i méně vsadit pro value, protože se můžete oprávněně domnívat, že váš soupeř eso nedrží.

Při sázce 4bet musíte sledovat několik parametrů

Netrefené A-K

Eso a král je pěkně nevděčná karetní kombinace. Často se s ní ocitnete před flopem v dobré pozici, navýšíte si a nevyzpytatelný hráč na big blindu vás dorovná. Na flopu netrefíte vůbec nic, soupeř checkuje a vám začíná trápení.

V této situaci velká většina hráčů zahraje c_bet a přitom se vůbec nezamyslí nad tím, jaká je na flopu situace. Pokud totiž na stole bude ležet 6-2-2, pak vás v případě c_betu dorovnají pouze hráči, kteří něco trefili a nebo od začátku drží silné karty (pocket pair), všichni ostatní složí karty.

Často se proto vyplatí podobný flop s A-K jen checknout, a to z různých důvodů. Pokud jste totiž na flopu pozadu, udržíte pot malý a máte stále šanci, že trefíte-li jeden z vašich šesti outů na dalších streetech, budete držet nejsilnější handu.

Zároveň máte obrovský náskok před hráči s kartami A-Q, K-J apod. Takoví by na váš c_bet na netrefeném flopu složili, ale pomyslete na to, přišlo-li by na turn nebo river eso nebo král! A konečně, check na netrefeném flopu má i tu výhodu, že zabráníte zkušenému hráči na big blindu zahrát na vás check-raise, čímž by vás prakticky donutil složit karty.

Vyjasněte si cíle, budete lépe hrát

Scare card na turnu

V dobré pozici si navýšíte vysoké suited connectory typu K-Q a na flopu se objeví Q♥6♠5♠. Provedete standardní c_bet, soupeř vás dorovná a na turnu se objeví ta nejméně vhodná karta - A♠. Co teď?

Nejmenší smysl dává v tuto chvíli vaše další sázka, protože tím se prakticky dostáváte do pozice bluffujícího hráče. Daleko vhodnější je checknout a zjistit, co váš soupeř udělá.

Jestliže vsadí, pak musíte vědět, co proti vám sedí za hráče. Jestliže je to agresor, může navyšovat flush draw a někdy bude i flush držet. Pokud svému readu věříte, můžete dorovnat a na riveru vše znovu promyslet. Naopak, jestliže hrajete proti pasivnímu hráči, jeho sázka by pro vás měla být za této situace jasným signálem ke složení karet.

Dobří hráči umějí oněch strašidelných karet velmi dobře využívat a také to tak budou z velké části činit, zejména tehdy, vycítí-li z vás nejistotu. Na vás je proto, abyste měli dobrou znalost o svých soupeřích. Pečlivě se zamysleli nad tím, jak váš soupeř celou handu hrál a jestli dříve v podobné situaci nebluffoval. Na základě těchto poznatků pak učiňte své rozhodnutí.

Živý poker je jiný než při hře on-line

Check-raise na riveru

Následující herní situace je jednou z těch nejméně příjemných, která vás může při hraní cash games potkat. Máte v rukou slušné karty a soupeř je po celou dobu pasivní. Na riveru checkuje a vy sázíte slušný obnos jako value bet a doufáte, že vás oponent vyplatí.

Ale ouha! Soupeř se zničehonic probral ze zimního spánku a raisuje vás. Vzhledem k tomu, že v potu bývá touto dobou už hodně peněz, dost často budete nuceni dorovnat, ale dělat to tak v každé situaci by bylo chybou.

Vždy musíte zvážit konkrétní board, sílu vašich karet a popřemýšlet o rozsahu karetních kombinací, se kterými by mohl hrát váš soupeř. Například máte li A-2 na boardu A-2-Q-6-J je value bet na riveru v pořádku, ale pokud vás soupeř raisuje, dost často porazíte na takovém boardu s A-2 pouze bluffujícího soupeře a je tedy na místě zahodit karty.

Často se ale nedostanete do takto jednoduchých situací. Můžete držet T-high flush a být vystaveni stejné situaci. Co teď? Vedle výše uvedeného musíte zvážit zejména vaše odds a také procentuální šanci toho, že váš soupeř hraje check-raise s horšími kartami než máte vy. Pokud dostanete pot odds 4:1 na call a myslíte si, že váš soupeř alespoň v jednom z pěti případů takto zahraje s horšími kartami, pak dorovnejte.

Staňte se součástí největší pokerové sítě světa - PokerStars.net.
Autor:


Nejčtenější

Sexuchtivá, upřímná, náladová: seznamte se s MOgirl Nikol

Mám ráda nezávislost, kritický rozum a etický přístup ke zvířatům, říká MOgirl...

Na pět přívlastků, které ji charakterizují, se zeptala člověka, který je pro ni důležitý a zná ji. Jeho verdikt zněl:...

OBRAZEM: Viktoriánská prodejná láska. Archiv odkryl unikátní fota

Birminghamská policie byla první na světě, která začala pořizovat policejní...

Birminghamská policie byla první na světě, která začala pořizovat policejní snímky zatčených. První vznikly již v roce...Poručíme větru dešti. Američané si za války hráli s počasím nad Vietnamem

O legendární Ho Či Minovu cestu se sváděly boje, Američané však na ni byli...

Propracovanými trasami v džungli proudily za vietnamské války na pomoc komunistickému severu desetitisíce vojáků a tuny...

Nefungující segregace: sídliště Pruitt-Igoe se stalo peklem pro chudé

Segregované sídliště pro chudé nebylo řešením, stalo se vězením svých obyvatel...

Cílem bylo napěchovat chudé na jedno betonové sídliště. Vyčistit od nich město. Projekt založený na rasismu a segregaci...

VIDEO: Budujeme funkční sílu, která si rozumí se zdravím, říká instruktor

Pavel Macek je prvním certifikovaným instruktorem systému StrongFirst v Česku.

Sílu neodděluje od správného pohybu a fyzickou kondici od dlouhodobého zdraví. „Fitness by mělo znamenat, že vše je...

Další z rubriky

Negreanu oplatil Isildurovi porážku!

Viktor Blom alias Isildur1

Měl to být nejsledovanější pokerový heads-up letošního roku. Dva pokeroví giganti Viktor Blom alias Isildur1 a Daniel...

Leichtová vyhrála 250 000 Kč!

Finálový stůl pokerové show Poker Star

Původní česká pokerová show Poker Star vznikající ve spolupráci televize Nova a největší pokerové sítě světa PokerStars...

Souboj snů: Blom vs Negreanu

Daniel Negreanu

To, o čem se spekulovalo už pěknou řádku týdnu, se stalo skutečností. Online hvězda Viktor Blom alias Isildur1 se ve...

Najdete na iDNES.cz