Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Tři ještěři v lihu aneb alkohol, který není pro každého

aktualizováno 
V jedněch jsou naložená myší mláďátka či gekoni. Další jsou v lahvích posázených zlatem, platinou či diamanty nebo schovaných v mrtvých veverkách. Následující nápoje si nejspíš nedopřejete. Buď na ně nebudete mít kuráž, nebo peníze.

Ještěři a hadi naložení v alkoholu mohou leckoho odradit

Vraz do toho tři myši

Recept na výrobu tohoto tradičního čínského zdravotního nápoje je vcelku jednoduchý, o to víc budí rozpaky. Jeho základem je zmocnit se tří myších mláďat (pozor, nesmějí být starší tří dnů), která utopíte v rýžovém víně. V něm je necháte rok hezky kvasit a můžete podávat. Podle Číňanů je myší víno lékem na všechno, od nemocí srdce až po astma.

Napijte se z veverky

Chlapi z pivovaru BrewDog se nezastaví asi před ničím. Už přivedli na svět dvaatřicetiprocentní pivo nazvané Taktický jaderný tučňák a jednačtyřicetiprocentní Potopení Bismarcku, ovšem před několika měsíci vytvořili zatím nejsilnější, pětapadesátiprocentní, pivo titulované jako Konec historie.

Pivovar tím nenaznačuje nic jiného, než že se má jednat o poslední vývojové stadium piva. Jako by ale nebyl dostatečně bizarní sám procentní údaj, svůj výrobek se jeho tvůrci rozhodli ozvláštnit i designem. Pivní lahve proto nacpali do těl veverek, lasic a zajíců.

V první várce bylo vyrobeno dvanáct lahví a všechny už skoupili sběratelé. Po uvedení piva na trh se ozvali ochránci práv zvířat, majitelé je však ujišťují, že jsou to zvířata přejetá autem. A veřejnost si může oddechnout i proto, že na rozdíl od čínského modelu nejsou živočichové nacpaní dovnitř lahví.

Alkohol s kobrou

Hadí víno

Následující asijský alkohol neslibuje zdravotní zázraky všeho druhu jako víno s myškami a drží se při zemi: léčí "jen" impotenci. Snake Wine se vyrábí tak, že se vykuchá jedovatý had, naloží se do rýžové pálenky a nechá se několik měsíců fermentovat na slunci. Poté se klasicky stáčí do lahví, do nichž se pro potěchu oka přidávají další hadi, želvy, stonožky nebo štíři. Hadího jedu se nebojte, je to bílkovina a v pálence se rozpustí.

Tři ještěři v lihu

Otázka: Co může být lepšího než mrtvé zvíře v lihu? Odpověď: Více mrtvých zvířat v lihu. V čínských a vietnamských vesnicích, kde se tento nápoj dělá, rozhodně nevěří, že méně je více. Proč by jinak do lahve cpali tři gekony místo jednoho? Konzumenti tohoto nápoje totiž věří, že jim naložení gekoni předají svou energii. Takže čím víc gekonů, tím víc energie.

Burčák z agáve

Ke konzumaci všech vyjmenovaných nápojů potřebujete notnou dávku kuráže, ten následující, mexické pití pulque, je výjimečný něčím jiným. Je velmi vzácný. Podle více než dva tisíce let starého receptu potřebujete k jeho výrobě dvanáctiletou rostlinu agáve. Odřízne se její pupen a uprostřed se vydlabe prohlubeň, v níž se posléze hromadí sladký nektar.

Indián, který získává šťávu z agave

Můžete hp z agáve vypouštět každý den po dobu tří měsíců a vždy si domů odnesete kolem pěti litrů šťávy. Necháte ji asi pět hodin kvasit, aby měla od dvou do šesti procent alkoholu, a můžete rovnou pít. Nevýhoda je, že se šťáva z agáve kazí ještě rychleji než burčák. Proto ji nelze exportovat.

Tequila s diamanty

Jedinečnost tequily, kterou výčet uzavřeme, není ani ve zvláštním obsahu, ani v unikátní přípravě. Tequila Platinum and White Gold je výjimečná cenou. Anonymní mexický sběratel za ni dal v přepočtu přibližně čtyři miliony korun. Pravda, není to ledajaký nápoj a není v ledajakém balení. Láhev je pokrytá platinou, zlatem a čtyřmi tisíci diamantů. Pro ty z vás, kteří si tolik peněz za lahev pití nemohou dovolit, je na trhu levnější Tequila Gold and Platinum za 2,7 milionu korun a Silver and Gold za 450 tisíc.


Nejčtenější

VIDEO: Žena uřízla manželovi penis. Kvůli nevěře

Žárlivá žena uřízla manželovi penis

Když zjistila, že ji muž podvádí s mnoha ženami, zuřila. A nezvládla se uklidnit. Proto vymyslela plán pomsty. Vykonala...

Síla fotbalového míče: pro pákistánský Sialkot znamená zisky i utrpení

Výroba míčů, nejen fotbalových, vyslala Sialkot do světa a tamním firmám...

Má-li fotbalový míč hlavní město, je to pákistánský Sialkot. Vyrábět se tam začal nejprve v malém, pro britské...Monogamie není nadřazená. Ke spokojenosti vedou i otevřené vztahy

Vědecké studie čas od času vystaví otevřeným vztahům dobrozdání.

Otevřené vztahy jsou reakcí na to, že máme od svazků stále větší očekávání, která jeden partner naplní jen těžko....

Poručíme větru dešti. Američané si za války hráli s počasím nad Vietnamem

O legendární Ho Či Minovu cestu se sváděly boje, Američané však na ni byli...

Propracovanými trasami v džungli proudily za vietnamské války na pomoc komunistickému severu desetitisíce vojáků a tuny...

Extrémní gastronomie: Rybí hobliny katsuobushi vám zatancují na talíři

Příprava katsuobushi vyžaduje trpělivost a um.

Ryby dokážou plavat a některé i létat, ale jen tuňák pruhovaný vám zatancuje. Jen to chce trochu trpělivosti. Rybí...

Další z rubriky

Mlékař Al Capone. Gangster se dal před uvězněním na počestný byznys

Mléko mělo být jeho legálním byznysem. O přestup na „počestný“ byznys se však...

Na svědomí měl desítky lidských životů, nakonec se však chtěl stát počestným obchodníkem. Mlékařem. Kromě toho si však...

Hlasitá hudba svádí k nezdravým jídlům, tvrdí věda

Hamburger? Asi se v restauraci hrálo hodně nahlas.

Zvuková hudební kulisa v restauracích má velký vliv na to, co si objednáte. Ta hlasitá vám napovídá, abyste místo...

Pro dcerku bych udělala, co jí na očích vidím, říká MOgirl Hanny

Jsem pro každou špatnost,“ říká MOgirl Hanny.

Svou životní radost začala čekat už v osmnácti a povytaženým obočím nad tím, že se stala maminkou tak mladá, uvykla....

RODIČE ZNAJÍ: Takhle reálně vypadá rodinná dovolená!
RODIČE ZNAJÍ: Takhle reálně vypadá rodinná dovolená!

Z reklamního letáku cestovní společnosti se směje manželský pár sedící na úhledném plážovém lehátku. Před ním si společně hrají děti. A teď zpátky do reality, takhle rodinná dovolená většinou nevypadá.

Najdete na iDNES.cz