Tři ještěři v lihu aneb alkohol, který není pro každého

aktualizováno 
V jedněch jsou naložená myší mláďátka či gekoni. Další jsou v lahvích posázených zlatem, platinou či diamanty nebo schovaných v mrtvých veverkách. Následující nápoje si nejspíš nedopřejete. Buď na ně nebudete mít kuráž, nebo peníze.

Ještěři a hadi naložení v alkoholu mohou leckoho odradit

Vraz do toho tři myši

Recept na výrobu tohoto tradičního čínského zdravotního nápoje je vcelku jednoduchý, o to víc budí rozpaky. Jeho základem je zmocnit se tří myších mláďat (pozor, nesmějí být starší tří dnů), která utopíte v rýžovém víně. V něm je necháte rok hezky kvasit a můžete podávat. Podle Číňanů je myší víno lékem na všechno, od nemocí srdce až po astma.

Napijte se z veverky

Chlapi z pivovaru BrewDog se nezastaví asi před ničím. Už přivedli na svět dvaatřicetiprocentní pivo nazvané Taktický jaderný tučňák a jednačtyřicetiprocentní Potopení Bismarcku, ovšem před několika měsíci vytvořili zatím nejsilnější, pětapadesátiprocentní, pivo titulované jako Konec historie.

Pivovar tím nenaznačuje nic jiného, než že se má jednat o poslední vývojové stadium piva. Jako by ale nebyl dostatečně bizarní sám procentní údaj, svůj výrobek se jeho tvůrci rozhodli ozvláštnit i designem. Pivní lahve proto nacpali do těl veverek, lasic a zajíců.

V první várce bylo vyrobeno dvanáct lahví a všechny už skoupili sběratelé. Po uvedení piva na trh se ozvali ochránci práv zvířat, majitelé je však ujišťují, že jsou to zvířata přejetá autem. A veřejnost si může oddechnout i proto, že na rozdíl od čínského modelu nejsou živočichové nacpaní dovnitř lahví.

Alkohol s kobrou

Hadí víno

Následující asijský alkohol neslibuje zdravotní zázraky všeho druhu jako víno s myškami a drží se při zemi: léčí "jen" impotenci. Snake Wine se vyrábí tak, že se vykuchá jedovatý had, naloží se do rýžové pálenky a nechá se několik měsíců fermentovat na slunci. Poté se klasicky stáčí do lahví, do nichž se pro potěchu oka přidávají další hadi, želvy, stonožky nebo štíři. Hadího jedu se nebojte, je to bílkovina a v pálence se rozpustí.

Tři ještěři v lihu

Otázka: Co může být lepšího než mrtvé zvíře v lihu? Odpověď: Více mrtvých zvířat v lihu. V čínských a vietnamských vesnicích, kde se tento nápoj dělá, rozhodně nevěří, že méně je více. Proč by jinak do lahve cpali tři gekony místo jednoho? Konzumenti tohoto nápoje totiž věří, že jim naložení gekoni předají svou energii. Takže čím víc gekonů, tím víc energie.

Burčák z agáve

Ke konzumaci všech vyjmenovaných nápojů potřebujete notnou dávku kuráže, ten následující, mexické pití pulque, je výjimečný něčím jiným. Je velmi vzácný. Podle více než dva tisíce let starého receptu potřebujete k jeho výrobě dvanáctiletou rostlinu agáve. Odřízne se její pupen a uprostřed se vydlabe prohlubeň, v níž se posléze hromadí sladký nektar.

Indián, který získává šťávu z agave

Můžete hp z agáve vypouštět každý den po dobu tří měsíců a vždy si domů odnesete kolem pěti litrů šťávy. Necháte ji asi pět hodin kvasit, aby měla od dvou do šesti procent alkoholu, a můžete rovnou pít. Nevýhoda je, že se šťáva z agáve kazí ještě rychleji než burčák. Proto ji nelze exportovat.

Tequila s diamanty

Jedinečnost tequily, kterou výčet uzavřeme, není ani ve zvláštním obsahu, ani v unikátní přípravě. Tequila Platinum and White Gold je výjimečná cenou. Anonymní mexický sběratel za ni dal v přepočtu přibližně čtyři miliony korun. Pravda, není to ledajaký nápoj a není v ledajakém balení. Láhev je pokrytá platinou, zlatem a čtyřmi tisíci diamantů. Pro ty z vás, kteří si tolik peněz za lahev pití nemohou dovolit, je na trhu levnější Tequila Gold and Platinum za 2,7 milionu korun a Silver and Gold za 450 tisíc.


Nejčtenější

Každý je světec. Než ke mně přijde s kapavkou, říká dermatovenerolog

"Můj obor je vedle plastické korektivní dermatologie či kosmetologie popelkou...

Je to pohyb na tenkém ledu. Diagnóza pohlavně přenosné choroby je velmi intimní verdikt. I proto je většinou reakcí...

Miluji kuře na paprice od mamky a pět knedlíků, říká MOgirl Lenka

Touhy, sny, plány mám, ale žiji současným dnem, říká MOgirl Lenka.

Podle vlastního soudu je neústupná, sebevědomá, energická. A nezastírá, že též tvrdohlavá a sarkastická. „Jsem taková,...VIDEO: Různé tváře orgasmu. Jinak vypadá v Evropě a jinak v Asii

Zřetelné výrazy obličeje interpretují bolest i potěšení napříč kulturami.

Bolest se do našich tváří vpisuje docela stejně, bez ohledu na to, z které části planety jsme. Orgasmus však nikoli. My...

Udělat vibrátor nebo tramvaj je podobné, říká designérka Marešová

Anna Marešová získala za designovou kolekci erotických pomůcek pro ženy hlavní...

Její vibrátory byly oceňované a nepřehlédnutelné. Nemá však pocit, že by její práci přespříliš poznamenaly, že by...

VIDEO: Bez sil. Reportér zkusil práci hasiče, muže nechal ležet v kouři

Reportér iDNES.tv Matěj Smlsal si zkusil výcvik, kterým procházejí letištní...

Je to náročná prověrka fyzičky, ale i orientace v zakouřeném prostředí či zacházení s dýchací technikou. Test na...

Další z rubriky

Šlofík není lenošení. Dopřávejte si ho, pomáhá rozhodování

Šlofík pomáhá výkonnosti, tvrdí věda.

Není to lenost, není to pohodlnost. Schrupnout si po obědě je velmi racionální, zdravé, pragmatické rozhodnutí. Šlofík...

OBRAZEM: Tanečnice, kurtizána a špionka Mata Hari byla svůdná i naivní

Vznáší se nad ní aureola snad nejznámější špionky. Femme fatale, podmanivé ženy...

Vznáší se nad ní aureola snad nejznámější špionky. Femme fatale, podmanivé ženy bohyně. Jenže Mata Hari byla spíš...

Extrémní gastronomie: syrový mořský červ připomíná neklidný penis

Na pohled je to podivný tvor, způsob jeho konzumace bývá ještě bizarnější,...

Při procházce jihokorejským tržištěm je nepřehlédnete. Kádě s jejich bledě růžovými tělíčky přitahují pozornost. Na...Najdete na iDNES.cz