Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Tři ještěři v lihu aneb alkohol, který není pro každého

aktualizováno 
V jedněch jsou naložená myší mláďátka či gekoni. Další jsou v lahvích posázených zlatem, platinou či diamanty nebo schovaných v mrtvých veverkách. Následující nápoje si nejspíš nedopřejete. Buď na ně nebudete mít kuráž, nebo peníze.

Ještěři a hadi naložení v alkoholu mohou leckoho odradit

Vraz do toho tři myši

Recept na výrobu tohoto tradičního čínského zdravotního nápoje je vcelku jednoduchý, o to víc budí rozpaky. Jeho základem je zmocnit se tří myších mláďat (pozor, nesmějí být starší tří dnů), která utopíte v rýžovém víně. V něm je necháte rok hezky kvasit a můžete podávat. Podle Číňanů je myší víno lékem na všechno, od nemocí srdce až po astma.

Napijte se z veverky

Chlapi z pivovaru BrewDog se nezastaví asi před ničím. Už přivedli na svět dvaatřicetiprocentní pivo nazvané Taktický jaderný tučňák a jednačtyřicetiprocentní Potopení Bismarcku, ovšem před několika měsíci vytvořili zatím nejsilnější, pětapadesátiprocentní, pivo titulované jako Konec historie.

Pivovar tím nenaznačuje nic jiného, než že se má jednat o poslední vývojové stadium piva. Jako by ale nebyl dostatečně bizarní sám procentní údaj, svůj výrobek se jeho tvůrci rozhodli ozvláštnit i designem. Pivní lahve proto nacpali do těl veverek, lasic a zajíců.

V první várce bylo vyrobeno dvanáct lahví a všechny už skoupili sběratelé. Po uvedení piva na trh se ozvali ochránci práv zvířat, majitelé je však ujišťují, že jsou to zvířata přejetá autem. A veřejnost si může oddechnout i proto, že na rozdíl od čínského modelu nejsou živočichové nacpaní dovnitř lahví.

Alkohol s kobrou

Hadí víno

Následující asijský alkohol neslibuje zdravotní zázraky všeho druhu jako víno s myškami a drží se při zemi: léčí "jen" impotenci. Snake Wine se vyrábí tak, že se vykuchá jedovatý had, naloží se do rýžové pálenky a nechá se několik měsíců fermentovat na slunci. Poté se klasicky stáčí do lahví, do nichž se pro potěchu oka přidávají další hadi, želvy, stonožky nebo štíři. Hadího jedu se nebojte, je to bílkovina a v pálence se rozpustí.

Tři ještěři v lihu

Otázka: Co může být lepšího než mrtvé zvíře v lihu? Odpověď: Více mrtvých zvířat v lihu. V čínských a vietnamských vesnicích, kde se tento nápoj dělá, rozhodně nevěří, že méně je více. Proč by jinak do lahve cpali tři gekony místo jednoho? Konzumenti tohoto nápoje totiž věří, že jim naložení gekoni předají svou energii. Takže čím víc gekonů, tím víc energie.

Burčák z agáve

Ke konzumaci všech vyjmenovaných nápojů potřebujete notnou dávku kuráže, ten následující, mexické pití pulque, je výjimečný něčím jiným. Je velmi vzácný. Podle více než dva tisíce let starého receptu potřebujete k jeho výrobě dvanáctiletou rostlinu agáve. Odřízne se její pupen a uprostřed se vydlabe prohlubeň, v níž se posléze hromadí sladký nektar.

Indián, který získává šťávu z agave

Můžete hp z agáve vypouštět každý den po dobu tří měsíců a vždy si domů odnesete kolem pěti litrů šťávy. Necháte ji asi pět hodin kvasit, aby měla od dvou do šesti procent alkoholu, a můžete rovnou pít. Nevýhoda je, že se šťáva z agáve kazí ještě rychleji než burčák. Proto ji nelze exportovat.

Tequila s diamanty

Jedinečnost tequily, kterou výčet uzavřeme, není ani ve zvláštním obsahu, ani v unikátní přípravě. Tequila Platinum and White Gold je výjimečná cenou. Anonymní mexický sběratel za ni dal v přepočtu přibližně čtyři miliony korun. Pravda, není to ledajaký nápoj a není v ledajakém balení. Láhev je pokrytá platinou, zlatem a čtyřmi tisíci diamantů. Pro ty z vás, kteří si tolik peněz za lahev pití nemohou dovolit, je na trhu levnější Tequila Gold and Platinum za 2,7 milionu korun a Silver and Gold za 450 tisíc.Nejčtenější

Orgasmus, pro který nehnete prstem. Internetem se šíří erotická hypnóza

Stačí se soustředit, nabádají erotické hypnotizérky.

Má to být bezdotykové sebeuspokojení. Prosté fyzických stimulů, cesta k orgasmu při něm vede čistě skrze mysl. Podle...

VIDEO: Splašky v puse, červi a tuk. Omdléval jsem při čištění kanálů

Nejužší stoky mají 60 na 110 centimetrů, musíte se v nich plazit a přitom ještě...

Nejen splašky, ale i červi, kameny nebo hroudy tuku. To všechno plave v pražské kanalizaci. Každý den proto vstupuje do...Rapeři v ringu. Marpo vyslyšel Rytmusovu výzvu a utká se s ním

Velký zápas. Duel mezi Marpem a Rytmusem znamená velké peníze a velkou...

„Takže Marpo, vyzývám tě na boxerský zápas,“ zaznělo z jednoho rohu pomyslného ringu. „Přijímám – a začni trénovat,...

Hnědé kobylky: jak dobře si malí a hlavně velcí nacisté žili z cizího

A tohle je také naše. Nacisté jako Adolf Hitler a Hermann Göring nejen...

Špičky nacistického režimu si za veřejné peníze stavěly soukromé rezidence, důstojníci SS si jen tak přivlastňovali...

Nejlepší pivní destinace zahrnují USA, Čínu i Brazílii. Česko schází

Tupláky, hluboké dekolty, Octoberfest? Zapomeňte, pivní kultura se změnila....

Virginie na prvním místě a kromě ní další americká města, mimo nich už jen čínský Peking, jihokorejský Soul a brazilské...

Další z rubriky

Hnědé kobylky: jak dobře si malí a hlavně velcí nacisté žili z cizího

A tohle je také naše. Nacisté jako Adolf Hitler a Hermann Göring nejen...

Špičky nacistického režimu si za veřejné peníze stavěly soukromé rezidence, důstojníci SS si jen tak přivlastňovali...

Vosy a Noční čarodějnice. Do války proti nacistům zasáhly i pilotky

Hrdinky. Rufina Gaševová a Natalie Meklinová patřily do bombardovacího...

Sovětské pilotky létaly za druhé světové války bojové mise, jejich americké kolegyně přepravovaly náklady nebo...

OBRAZEM: Grid Girls odcházejí. Na svou práci jsme byly hrdé, říkají

Pro jedny je to další malé vítězství moderních hodnot a ženské emancipace, pro...

Pro jedny je to další malé vítězství moderních hodnot a ženské emancipace, pro jiné úzkoprsý diktát, který samotným...

Najdete na iDNES.cz