Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Typologie manželů: najděte v ní sebe i své kamarády

aktualizováno 
Podpantoflák, povaleč, náhradní otec. Dopřejte si užitečnou dávku sebereflexe a zjistěte, jaký typ manžela jste.

Život podpantofláka řídí manželka. Dost možná proto, že předtím to byla maminka či učitelka. | foto: Profimedia.cz

Podpantoflák

Poznávací znamení: Na první i druhý pohled působí zakřiknutě, ušlápnutě a tyto symptomy se, kdykoli je nablízku jeho drahá polovička, ještě zintenzivní. Pokud už náhodou sebere odvahu k hlasitému projevu, pokukuje nenápadně po manželce, co na to říká. Působí tak poněkud nesvéprávně. V žádném případě si nedovolí své manželce odporovat a jeho názory se řídí zdviženým obočím jeho drahé.

Typická věta: "Ano, miláčku, je to tak, jak říkáš."

Výchozí bod: Podpantofláci jsou většinou snadno identifikovatelní už v raném věku. Nikdy nerozbili jediné okno a vždy zůstali spořádaně stát tam, kam je maminka postavila. Odmalička je ovládaly ženy, maminkami, tetičkami a učitelkami počínaje a manželkami konče.

Náhradní otec

Poznávací znamení: Puntičkářský pedant, který se rozhodl převychovat svou manželku v bytost lepší a ušlechtilejší a především k obrazu svému. Vždy ví, co je pro ni nejlepší. Velmi trpělivě tak své drahé polovičce vysvětluje, jaké jídlo by si měla v restauraci objednat či jakým způsobem vytírat podlahu, aby se dosáhlo dokonalosti. Typické pro něj je, že čím nesmlouvavější a náročnější je na své okolí, tím benevolentněji posuzuje sám sebe.

Typická věta: "Vždyť víš, že to s tebou myslím dobře."

Výchozí bod: Přemoudřelé dítě, které neustále poslouchalo, jak je geniální, skvělé a naprosto výjimečné. Rodiče a okolí v něm vypěstovali pocit, že ostatní nepřevyšují podrážky jeho bot. Nicméně už během dospívání se rozhodne být tak laskavý a přepustit něco ze svého génia ostatním, proto neustále radí, poučuje a obecně se rád poslouchá.

Povaleč

Poznávací znamení: Nemusí být nutně nezaměstnaný, ale jakmile dorazí z práce, nakrmí se a odvalí se od stolu nejkratší cestou rovnou na gauč. Chce být co nejméně rušen a volí vždy to nejpohodlnější řešení. Jakoukoli nadbytečnou interakci se svou manželkou nebo vlastní rozvoj považuje za nesmysly, kterými se odmítá zabývat.

Přijde domů, nají se a žuchne na gauč. Povaleč aktivitou nevyniká a chce mít svůj klid.

Typická věta: "Dej mi pokoj."

Výchozí bod: Obvykle se vyvine ze dvou typů chlapečků. Výchovu prvního z nich přebrala televize a snahu o cokoli neměl od koho odkoukat. Druhou možností je chlapeček, kterému maminka nedovolila, ani aby si namazal sám chleba s máslem. Vzhledem k tomu, že odmalička dostal všechno naservírované až pod nos, očekává to samé i od své manželky.

Nevázaný

Poznávací znamení: Je lhostejné, kolik má dětí a kolik je mu let, stále má totiž pocit, že jeho se stárnutí a závazky netýkají. Snaží se vzbudit dojem mladíčka (poměrně často proto sahá po pestrobarevných košilích, cool mikinách, těsných kalhotách, s kšiltovkou ho zřejmě uloží i do rakve) a ochotně balí všechny ženy v dosahu kilometru. Jen málokdy ale své flirtování dotáhne do vítězného finiše, protože v podstatě netouží po nevěře. Jen si dokazuje, že na to má.

Typická věta: "Vidíš tu kočku, kámo?"

Výchozí bod: V dětství byl nejspíš ošklivým káčátkem. Pokud už se mu náhodou podařilo vykoktat pozvání na rande, považovaly to spolužačky za dobrý vtip. Když se potom v dospělosti naučí se ženami zacházet, využívá toho na každém kroku.

Ideální

Poznávací znamení: Muž, o němž sní každá puberťačka a vydrží jí to až do dospělosti. Když se jí ho potom náhodou podaří ulovit, závidí jí ho všechny kamarádky. Projevuje se jako gentleman, vypadá stále dobře, vykonává ochotně veškeré domácí práce, má zdravý vztah se svou matkou, dokáže svou manželku přivést kdykoli k orgasmu, nevadí mu dětský pláč a vydělává dostatek peněz, aniž by chodil z práce v noci.

Typická věta: "Nepotřebuješ něco, lásko?"

Výchozí bod: Romány červené knihovny.

Autoři:Nejčtenější

Není nad to, chodit nahá po bytě, říká MOgirl Karolína

„Jsem usměvavá, infantilní, střelená, vtipná a hodná,“ říká MOgirl Karolína.

Láká ji nebezpečí a přiznává, že umí být střelená a infantilní. A ničeho ze svého života nelituje. „Řídím se mottem, že...

Experimenty na lidech: americký stát potají plošně šířil bakterie

Jezdily rychle a hlavně po celé zemi. Autobusy Greyhound proto armáda využila k...

Infikoval vlastní obyvatele bakteriemi a viry, které ničily zdraví a dokonce zabíjely. Potají. Po dlouhých dvacet let...Orgasmus, pro který nehnete prstem. Internetem se šíří erotická hypnóza

Stačí se soustředit, nabádají erotické hypnotizérky.

Má to být bezdotykové sebeuspokojení. Prosté fyzických stimulů, cesta k orgasmu při něm vede čistě skrze mysl. Podle...

Hnědé kobylky: jak dobře si malí a hlavně velcí nacisté žili z cizího

A tohle je také naše. Nacisté jako Adolf Hitler a Hermann Göring nejen...

Špičky nacistického režimu si za veřejné peníze stavěly soukromé rezidence, důstojníci SS si jen tak přivlastňovali...

OBRAZEM: Nahá jóga vás zbaví stresu a zlepší sex, věří její učitelka

Jejím studiem už prošly stovky žen. Nedopřává se jim v něm však jógy v...

Jejím studiem už prošly stovky žen. Nedopřává se jim v něm však jógy v tradičním balení, před lekcí se totiž svlékají....

Další z rubriky

VIDEO: Park plný penisů. Korejská atrakce oslavuje sexualitu a plodnost

V parku Haesindang jsou penisy mnohých barev i velikostí. O samotě, nebo ve...

Padesát soch ve tvaru penisu je unikátem. Mají podobu totemů, laviček, lamp, zvonů, v některých jsou vyřezaná znamení...

Pokud je pro vás jazz příliš, možná máte moc testosteronu, říká studie

Neoslovil vás například jazzman Lionel Hampton? Možná za to mohou hormony.

Pro někoho rajská hudba, plná fantazie, pro jiného chaos a cesta do deprese. Naše vnímání hudby, jako je jazz,...

Extrémní gastronomie: drůbeží pařátky se v Indonésii jedí jako sušenky

Ne, pařátky se v Indonésii rozhodně nevyhazují. Tamní kuchaři je připravují...

V Indonésii se dojídá a zbytky se nenechávají. I zdánlivě nechutné části drůbeže se tu setkají s nadšením strávníků. K...

Najdete na iDNES.cz