Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Typologie manželů: najděte v ní sebe i své kamarády

aktualizováno 
Podpantoflák, povaleč, náhradní otec. Dopřejte si užitečnou dávku sebereflexe a zjistěte, jaký typ manžela jste.

Život podpantofláka řídí manželka. Dost možná proto, že předtím to byla maminka či učitelka. | foto: Profimedia.cz

Podpantoflák

Poznávací znamení: Na první i druhý pohled působí zakřiknutě, ušlápnutě a tyto symptomy se, kdykoli je nablízku jeho drahá polovička, ještě zintenzivní. Pokud už náhodou sebere odvahu k hlasitému projevu, pokukuje nenápadně po manželce, co na to říká. Působí tak poněkud nesvéprávně. V žádném případě si nedovolí své manželce odporovat a jeho názory se řídí zdviženým obočím jeho drahé.

Typická věta: "Ano, miláčku, je to tak, jak říkáš."

Výchozí bod: Podpantofláci jsou většinou snadno identifikovatelní už v raném věku. Nikdy nerozbili jediné okno a vždy zůstali spořádaně stát tam, kam je maminka postavila. Odmalička je ovládaly ženy, maminkami, tetičkami a učitelkami počínaje a manželkami konče.

Náhradní otec

Poznávací znamení: Puntičkářský pedant, který se rozhodl převychovat svou manželku v bytost lepší a ušlechtilejší a především k obrazu svému. Vždy ví, co je pro ni nejlepší. Velmi trpělivě tak své drahé polovičce vysvětluje, jaké jídlo by si měla v restauraci objednat či jakým způsobem vytírat podlahu, aby se dosáhlo dokonalosti. Typické pro něj je, že čím nesmlouvavější a náročnější je na své okolí, tím benevolentněji posuzuje sám sebe.

Typická věta: "Vždyť víš, že to s tebou myslím dobře."

Výchozí bod: Přemoudřelé dítě, které neustále poslouchalo, jak je geniální, skvělé a naprosto výjimečné. Rodiče a okolí v něm vypěstovali pocit, že ostatní nepřevyšují podrážky jeho bot. Nicméně už během dospívání se rozhodne být tak laskavý a přepustit něco ze svého génia ostatním, proto neustále radí, poučuje a obecně se rád poslouchá.

Povaleč

Poznávací znamení: Nemusí být nutně nezaměstnaný, ale jakmile dorazí z práce, nakrmí se a odvalí se od stolu nejkratší cestou rovnou na gauč. Chce být co nejméně rušen a volí vždy to nejpohodlnější řešení. Jakoukoli nadbytečnou interakci se svou manželkou nebo vlastní rozvoj považuje za nesmysly, kterými se odmítá zabývat.

Přijde domů, nají se a žuchne na gauč. Povaleč aktivitou nevyniká a chce mít svůj klid.

Typická věta: "Dej mi pokoj."

Výchozí bod: Obvykle se vyvine ze dvou typů chlapečků. Výchovu prvního z nich přebrala televize a snahu o cokoli neměl od koho odkoukat. Druhou možností je chlapeček, kterému maminka nedovolila, ani aby si namazal sám chleba s máslem. Vzhledem k tomu, že odmalička dostal všechno naservírované až pod nos, očekává to samé i od své manželky.

Nevázaný

Poznávací znamení: Je lhostejné, kolik má dětí a kolik je mu let, stále má totiž pocit, že jeho se stárnutí a závazky netýkají. Snaží se vzbudit dojem mladíčka (poměrně často proto sahá po pestrobarevných košilích, cool mikinách, těsných kalhotách, s kšiltovkou ho zřejmě uloží i do rakve) a ochotně balí všechny ženy v dosahu kilometru. Jen málokdy ale své flirtování dotáhne do vítězného finiše, protože v podstatě netouží po nevěře. Jen si dokazuje, že na to má.

Typická věta: "Vidíš tu kočku, kámo?"

Výchozí bod: V dětství byl nejspíš ošklivým káčátkem. Pokud už se mu náhodou podařilo vykoktat pozvání na rande, považovaly to spolužačky za dobrý vtip. Když se potom v dospělosti naučí se ženami zacházet, využívá toho na každém kroku.

Ideální

Poznávací znamení: Muž, o němž sní každá puberťačka a vydrží jí to až do dospělosti. Když se jí ho potom náhodou podaří ulovit, závidí jí ho všechny kamarádky. Projevuje se jako gentleman, vypadá stále dobře, vykonává ochotně veškeré domácí práce, má zdravý vztah se svou matkou, dokáže svou manželku přivést kdykoli k orgasmu, nevadí mu dětský pláč a vydělává dostatek peněz, aniž by chodil z práce v noci.

Typická věta: "Nepotřebuješ něco, lásko?"

Výchozí bod: Romány červené knihovny.

Autoři:


Nejčtenější

Síla fotbalového míče: pro pákistánský Sialkot znamená zisky i utrpení

Výroba míčů, nejen fotbalových, vyslala Sialkot do světa a tamním firmám...

Má-li fotbalový míč hlavní město, je to pákistánský Sialkot. Vyrábět se tam začal nejprve v malém, pro britské...

Monogamie není nadřazená. Ke spokojenosti vedou i otevřené vztahy

Vědecké studie čas od času vystaví otevřeným vztahům dobrozdání.

Otevřené vztahy jsou reakcí na to, že máme od svazků stále větší očekávání, která jeden partner naplní jen těžko....Poručíme větru dešti. Američané si za války hráli s počasím nad Vietnamem

O legendární Ho Či Minovu cestu se sváděly boje, Američané však na ni byli...

Propracovanými trasami v džungli proudily za vietnamské války na pomoc komunistickému severu desetitisíce vojáků a tuny...

Extrémní gastronomie: Rybí hobliny katsuobushi vám zatancují na talíři

Příprava katsuobushi vyžaduje trpělivost a um.

Ryby dokážou plavat a některé i létat, ale jen tuňák pruhovaný vám zatancuje. Jen to chce trochu trpělivosti. Rybí...

VIDEO: Budujeme funkční sílu, která si rozumí se zdravím, říká instruktor

Pavel Macek je prvním certifikovaným instruktorem systému StrongFirst v Česku.

Sílu neodděluje od správného pohybu a fyzickou kondici od dlouhodobého zdraví. „Fitness by mělo znamenat, že vše je...

Další z rubriky

Mlékař Al Capone. Gangster se dal před uvězněním na počestný byznys

Mléko mělo být jeho legálním byznysem. O přestup na „počestný“ byznys se však...

Na svědomí měl desítky lidských životů, nakonec se však chtěl stát počestným obchodníkem. Mlékařem. Kromě toho si však...

VIDEO: Žena uřízla manželovi penis. Kvůli nevěře

Žárlivá žena uřízla manželovi penis

Když zjistila, že ji muž podvádí s mnoha ženami, zuřila. A nezvládla se uklidnit. Proto vymyslela plán pomsty. Vykonala...

Extrémní gastronomie: Rybí hobliny katsuobushi vám zatancují na talíři

Příprava katsuobushi vyžaduje trpělivost a um.

Ryby dokážou plavat a některé i létat, ale jen tuňák pruhovaný vám zatancuje. Jen to chce trochu trpělivosti. Rybí...

Najdete na iDNES.cz