Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Toto je komerční prezentace.iDNES.cz není jejím autorem a neovlivňuje její obsah.

Učíme se 4betovat - dokončení

Komerční sdělení aktualizováno  – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Dnes dokončíme povídání o four-bettingu, jednoho ze způsobů, jak reagovat na dění ve hře při online cash games. Jenom stručně zrekapitulujme, že minule jsme si řekli, co to vůbec 4bet je a co je při jeho praktické aplikaci důležité sledovat. Dnes připojíme několik rad, jak se při four betu chovat, jak jej správně použít a jak mu čelit.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Naučte se hrát 4bet, zvýšíte svoje šance na výhru | foto: PokerStars.net

Při 4betu nezapomeňte také na svou situaci a svůj stack. V klasické online cash game budou mít hráči okolo 100BB na svém kontě. Představte si třeba hru s limity $0.50/$1 dolaru a stodolarové stacky. Pokud budete 4betovat na 25 dolarů a váš soupeř dorovná, bude v potu 50 dolarů a zbude vám 75 dolarů na další akci, což povede k těžkým rozhodnutím na flopu. Stejně tak tato malá sázka umožní soupeři včas vycouvat s horší handou a nebo mu dokonce otevře dveře k bluffu.

Naopak, pokud 4betnete na 50 dolarů, budete mít mnohem snazší rozhodování, protože pokud soupeř ohlásí all-in, dostanete odds 3:1 a pokud pouze dorovná, vy po flopu buď snadno dorovnáte zbylých 50 dolarů a nebo sami ohlásíte all-in. Tak jako tak zbavíte soupeře o jeho potenciální zbraň v podobě fold equity a implied odds.

Zkušení hráči mohou užívat 4betu i k bluffování. Jedná se nicméně o velice delikátní činnost vhodnou k použití ve výjimečných případech, například pokud je hráč na buttonu notorický zloděj blindů. Zároveň to ale nesmí být šílenec, co dorovná vše - pokud má být váš 4bet bluff úspěšný, je třeba pečlivě vybírat, proti komu jej použít.

Stejně tak je dobré pro bluff použít karty typu nízkých suited connectors, které mohou případně flopnout slibné draws, což by z vašeho bluffu mohlo rázem udělat velice silnou handu.

Konečně je potřeba zmínit i situaci, kdy sami musíte 4betu čelit. Pokud držíte nejlepší karty typu AA, AKs nebo KK, nebojte se poslat všechny peníze doprostřed stolu. Pokud soupeřův 4bet zároveň znamená jeho all-in a vy máte na výběr buď dorovnat a nebo složit karty, posuďte celou situaci, jako kdybyste sami zahrávali 4bet - zvažte svoje karty, soupeřovu pozici a jeho chování ve hře.

Od věci často nemusí být ani stále populárnější flat call, který by ale měl být odůvodněný. Řada hráčů totiž flat call (nebo-li vlažné dorovnání s tím, že po flopu se uvidí) považuje za projev slabosti. O flat callu můžete uvažovat například v situaci kdy držíte hand typu JJ nebo QQ.

Pokud totiž s takovými handami provedete 5bet all-in, cokoliv horšího soupeř složí, naopak pokud pouze flat callnete a na oko tak projevíte slabost, můžete k další hře po flopu zlákat i hráče se slabšími kartami typu TT a horší popřípadě vyšší suited connectory, se kterými soupeř často provede continuation bet ve snaze obluffnout vás.

Samozřejmě rubem této situace je, že pokud soupeř bude držet skutečně silné karty, bude vás tato hra stát hodně. Proto tuto hru doporučujeme pouze, pokud jste si skutečně jistí svými kartami.

Staňte se součástí největší pokerové sítě světa - PokerStars.net.
Autor:


Nejčtenější

Poklad! Zlato a stříbro z vraku musel Alex Storm osm měsíců tajit

Alex Storm, hledač pokladů z potopených lodí

Tisíce zlatých a stříbrných mincí vynášeli z oceánského dna dvacet dní. Byl to poklad jako z pohádky. Následujících osm...

Chci karavan a zběsilé jízdy po světě, říká MOgirl Dreya

Jsem sarkastická a tvrdohlavá, říká MOgirl Dreya.

Sarkastická, tolerantní a empatická, ale též tvrdohlavá a zbrklá. Tak se vidí MOgirl Dreya.



VIDEO: Lukáš ze sebe dělá Bílou i Vondráčkovou. Podoba je neskutečná

Lukáš ze sebe umí udělat dokonalou Lucii Bílou. I její pohyby a grimasy má...

Už skoro čtvrt století se živí jako travesti umělec. Téměř denně vystupuje po celém Česku a proměňuje se ve známé...

Stelete si postel? Máte víc sexu i přátel, tvrdí výzkum

Naše ranní ložnicové návyky o nás prozradí víc, než myslíme, tvrdí studie.

Jako by ostrým řezem dělil společnost na dvě opravdu odlišné skupiny. Jako by to nebyl jen pouhý ranní návyk. S tím,...

Siláci tahali kamion, zvedali auta. Českým mistrem se stal Jiří Tkadlčík

Je to jednoručka, ale jiná, než jakou znáte z fitka.

Má četné mezinárodní úspěchy, je legendou českých strongmanů, proto byl favoritem. Oprávněně. Jiří Tkadlčík první český...

Další z rubriky

Souboj snů: Blom vs Negreanu

Daniel Negreanu

To, o čem se spekulovalo už pěknou řádku týdnu, se stalo skutečností. Online hvězda Viktor Blom alias Isildur1 se ve...

Blíží se 60 miliard rozdaných her na PokerStars!

Blíží se 60 miliard rozdaných her na PokerStars!

Další velký mezník už brzy zaznamená herna PokerStars. V horizontu pár týdnů se totiž očekává, že bude rozdána hra...

V Alpách vyhrál Vladimir Geshkenbein

PokerStars EPT Snowfest

V minulém týdnu zavítali nejlepší evropští pokeroví hráči do rakouských Alp, a to nejen kvůli tomu, aby si užili...

Najdete na iDNES.cz