Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Toto je komerční prezentace.iDNES.cz není jejím autorem a neovlivňuje její obsah.

Učíme se 4betovat - dokončení

Komerční sdělení aktualizováno  – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Dnes dokončíme povídání o four-bettingu, jednoho ze způsobů, jak reagovat na dění ve hře při online cash games. Jenom stručně zrekapitulujme, že minule jsme si řekli, co to vůbec 4bet je a co je při jeho praktické aplikaci důležité sledovat. Dnes připojíme několik rad, jak se při four betu chovat, jak jej správně použít a jak mu čelit.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Naučte se hrát 4bet, zvýšíte svoje šance na výhru | foto: PokerStars.net

Při 4betu nezapomeňte také na svou situaci a svůj stack. V klasické online cash game budou mít hráči okolo 100BB na svém kontě. Představte si třeba hru s limity $0.50/$1 dolaru a stodolarové stacky. Pokud budete 4betovat na 25 dolarů a váš soupeř dorovná, bude v potu 50 dolarů a zbude vám 75 dolarů na další akci, což povede k těžkým rozhodnutím na flopu. Stejně tak tato malá sázka umožní soupeři včas vycouvat s horší handou a nebo mu dokonce otevře dveře k bluffu.

Naopak, pokud 4betnete na 50 dolarů, budete mít mnohem snazší rozhodování, protože pokud soupeř ohlásí all-in, dostanete odds 3:1 a pokud pouze dorovná, vy po flopu buď snadno dorovnáte zbylých 50 dolarů a nebo sami ohlásíte all-in. Tak jako tak zbavíte soupeře o jeho potenciální zbraň v podobě fold equity a implied odds.

Zkušení hráči mohou užívat 4betu i k bluffování. Jedná se nicméně o velice delikátní činnost vhodnou k použití ve výjimečných případech, například pokud je hráč na buttonu notorický zloděj blindů. Zároveň to ale nesmí být šílenec, co dorovná vše - pokud má být váš 4bet bluff úspěšný, je třeba pečlivě vybírat, proti komu jej použít.

Stejně tak je dobré pro bluff použít karty typu nízkých suited connectors, které mohou případně flopnout slibné draws, což by z vašeho bluffu mohlo rázem udělat velice silnou handu.

Konečně je potřeba zmínit i situaci, kdy sami musíte 4betu čelit. Pokud držíte nejlepší karty typu AA, AKs nebo KK, nebojte se poslat všechny peníze doprostřed stolu. Pokud soupeřův 4bet zároveň znamená jeho all-in a vy máte na výběr buď dorovnat a nebo složit karty, posuďte celou situaci, jako kdybyste sami zahrávali 4bet - zvažte svoje karty, soupeřovu pozici a jeho chování ve hře.

Od věci často nemusí být ani stále populárnější flat call, který by ale měl být odůvodněný. Řada hráčů totiž flat call (nebo-li vlažné dorovnání s tím, že po flopu se uvidí) považuje za projev slabosti. O flat callu můžete uvažovat například v situaci kdy držíte hand typu JJ nebo QQ.

Pokud totiž s takovými handami provedete 5bet all-in, cokoliv horšího soupeř složí, naopak pokud pouze flat callnete a na oko tak projevíte slabost, můžete k další hře po flopu zlákat i hráče se slabšími kartami typu TT a horší popřípadě vyšší suited connectory, se kterými soupeř často provede continuation bet ve snaze obluffnout vás.

Samozřejmě rubem této situace je, že pokud soupeř bude držet skutečně silné karty, bude vás tato hra stát hodně. Proto tuto hru doporučujeme pouze, pokud jste si skutečně jistí svými kartami.

Staňte se součástí největší pokerové sítě světa - PokerStars.net.
Autor:


Nejčtenější

Sexuchtivá, upřímná, náladová: seznamte se s MOgirl Nikol

Mám ráda nezávislost, kritický rozum a etický přístup ke zvířatům, říká MOgirl...

Na pět přívlastků, které ji charakterizují, se zeptala člověka, který je pro ni důležitý a zná ji. Jeho verdikt zněl:...

Všichni jste sériový vrah. Jak bývalý astrolog zesměšnil horoskopy

První horoskopy měly čtvercovou podobu. Tento patřil francouzskému králi Louisi...

Na horoskopy dodnes věří čtvrtina populace západního světa, prim hraje Amerika. Vytrvale jim důvěřuje přes 35 procent...OBRAZEM: Viktoriánská prodejná láska. Archiv odkryl unikátní fota

Birminghamská policie byla první na světě, která začala pořizovat policejní...

Birminghamská policie byla první na světě, která začala pořizovat policejní snímky zatčených. První vznikly již v roce...

Sebevědomý lev jsem proto, že makám a nepodvádím, říká Terminátor Karlos

Karlose „Terminátora“ Vémolu zpovídal Jakub „Buba“ Ouvín pro pořed televize...

Lvi žerou první, zní jeho heslo, má ho ostatně vytetované na ruce. A není pochyb, že on sám se mezi lvy počítá....

Nefungující segregace: sídliště Pruitt-Igoe se stalo peklem pro chudé

Segregované sídliště pro chudé nebylo řešením, stalo se vězením svých obyvatel...

Cílem bylo napěchovat chudé na jedno betonové sídliště. Vyčistit od nich město. Projekt založený na rasismu a segregaci...

Další z rubriky

Bouře přichází na PokerStars!

Sunday Storm

Jen krátce po rekordním turnaji Sunday Million přichází herna PokerStars s další obrovskou výzvou. Jste připraveni...

Moneymaker sahal po titulu!

Chris Moneymaker

Nejprestižnější pokerová událost na poli heads-upové disciplíny se v uplynulých dnech konala ve Spojených státech. Po...

Negreanu oplatil Isildurovi porážku!

Viktor Blom alias Isildur1

Měl to být nejsledovanější pokerový heads-up letošního roku. Dva pokeroví giganti Viktor Blom alias Isildur1 a Daniel...

Najdete na iDNES.cz