Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Toto je komerční prezentace.iDNES.cz není jejím autorem a neovlivňuje její obsah.

Učíme se poker – bankroll management

Komerční sdělení   14:00aktualizováno  14:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
V našem novém seriálu vás budeme postupně seznamovat s úplnými základy pokeru, a to konkrétně jeho nejhranější varianty No Limit Hold Em. Dnes si představíme jednu z nejdůležitějších věcí v pokeru vůbec, a to hru v mezích našeho bankrollu.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Správný bankroll management vám pomůže dělat správná rozhodnutí. | foto: PokerStars.cz

Bankroll, nebo přesněji bankroll management je jeden ze základních pokerových konceptů, kterého se musíte nutně držet, pokud plánujete hrát poker na trošku vyšší úrovni. Je-li pro vás poker jenom koníčkem, chvilkovou zábavou pro odreagování, pak se zásad správného bankroll managementu nejspíše držet nemusíte. Každý, kdo hraje poker pravidelně (ať už to znamená jednou týdně) by nicméně měl zpozornět a věnovat pár minut následujícím řádkům.

Bankroll management vám zjednodušeně říká, které pokerové hry, respektive na jakých sázkových limitech můžete se svými penězi hrát bez rizika (tedy, jisté riziko musíte započítat vždy), že přijdete o všechny vámi investované finanční prostředky. V pokerové herně jakou je například PokerStars naleznete jak turnaje, tak cash games s odlišnými sázkovými limity. A tak máte možnost hrát cash games již od sázek 0,05/0,1 dolarů (maximálně si ke cash games stolu můžete vzít vždy 100x velké povinné sázky tzv. big blindu, v tomto případě tedy 10 dolarů) a nebo sit-and-go turnaj od 1 dolaru.

Chcete-li tedy začít hrát na nejnižších limitech, pak vězte, že doporučený bankroll je vždy alespoň 15 buy-inů. Pokud se budete řídit svým bankroll managementem, tak předtím, než začnete hrát cash game s limity 0,05/0,1, byste měli mít na svém kontě 150 dolarů. U SNG turnajů je situace o něco jednodušší. I tady se doporučuje mít alespoň dvacetinásobek buy-inu, čili pro SNG se zápisným 1 dolar byste na svém kontě měli mít přinejmenším 20 dolarů.

Striktní dodržování bankroll managementu oceníte zejména v okamžiku, kdy budete několikrát nepříjemně poraženi a váš zůstatek na kontě se bude povážlivě snižovat (obzvláště rychle můžete přijít na "buben" při hraní cash games). Měli jste špatný večer a prohrál jste 3 buy-iny na nejnižším cash game limitu? Žádný problém, protože jste se řídili pravidly bankroll managementu, máte na kontě stále 120 dolarů a tedy velkou šanci, že krátkodobý nezdar si v budoucnu vynahradíte.

Bankroll management vám také pomůže zlepšit vaši pokerovou hru. Je zásadní rozdíl, sedíte-li u stolu s vašimi posledními penězi na kontě než s vědomím, že v případě neúspěchu můžete snadno žetony doplnit. Správný bankroll management tedy přispívá k dělání racionálních rozhodnutí a dlouhodobě vás chrání před "zbankrotováním".

Chcete zažít atmosféru pokerového turnaje? Registrujte se na PokerStars.cz a vyberte si ze spousty skvělých turnajů. Objevte v sobě pokerovou hvězdu.

Autor:


Nejčtenější

Síla fotbalového míče: pro pákistánský Sialkot znamená zisky i utrpení

Výroba míčů, nejen fotbalových, vyslala Sialkot do světa a tamním firmám...

Má-li fotbalový míč hlavní město, je to pákistánský Sialkot. Vyrábět se tam začal nejprve v malém, pro britské...

Monogamie není nadřazená. Ke spokojenosti vedou i otevřené vztahy

Vědecké studie čas od času vystaví otevřeným vztahům dobrozdání.

Otevřené vztahy jsou reakcí na to, že máme od svazků stále větší očekávání, která jeden partner naplní jen těžko....Poručíme větru dešti. Američané si za války hráli s počasím nad Vietnamem

O legendární Ho Či Minovu cestu se sváděly boje, Američané však na ni byli...

Propracovanými trasami v džungli proudily za vietnamské války na pomoc komunistickému severu desetitisíce vojáků a tuny...

Extrémní gastronomie: Rybí hobliny katsuobushi vám zatancují na talíři

Příprava katsuobushi vyžaduje trpělivost a um.

Ryby dokážou plavat a některé i létat, ale jen tuňák pruhovaný vám zatancuje. Jen to chce trochu trpělivosti. Rybí...

VIDEO: Budujeme funkční sílu, která si rozumí se zdravím, říká instruktor

Pavel Macek je prvním certifikovaným instruktorem systému StrongFirst v Česku.

Sílu neodděluje od správného pohybu a fyzickou kondici od dlouhodobého zdraví. „Fitness by mělo znamenat, že vše je...

Další z rubriky

Prahu ovládl špičkový poker!

Eureka Poker Tour v Praze

V pražském Card Casinu na Smíchově jsme mohli minulý týden vidět špičkové domácí i zahraniční hráče pokeru. Praha totiž...

Oslavte Mezinárodní žen den s PokerStars!

Vanessa Rousso

Nejenom ženy a dívky oddávající se hře v poker by měly zpozornět. Osmého března totiž PokerStars uspořádají speciální...

Blíží se 60 miliard rozdaných her na PokerStars!

Blíží se 60 miliard rozdaných her na PokerStars!

Další velký mezník už brzy zaznamená herna PokerStars. V horizontu pár týdnů se totiž očekává, že bude rozdána hra...

Najdete na iDNES.cz