Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Toto je komerční prezentace.iDNES.cz není jejím autorem a neovlivňuje její obsah.

Učíme se poker - Startovní kombinace

Komerční sdělení   14:00aktualizováno  14:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Jak jsme naznačili v předchozím článku o startovních pozicích, s pozicí souvisí další velmi důležitý faktor počáteční hry. Tou je samozřejmě samotný výběr kombinací karet, se kterými se rozhodnete do hry vstoupit.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Rozmyslete si, s jakými kartami půjdete do hry. | foto: PokerStars.cz

Na internetu je množství tréninkových a školících webů, kde například doporučují dle pozice přesně vymezené kombinace na tu kterou hru (cash games, turnaje, různé fáze turnajové hry). Snaží se tím začátečníkům usnadnit vstup do hry a ulehčit jim rozhodovací procesy. Zde se proto omezíme spíše na obecnější doporučení.

Druhy handů se označují několika způsoby:
pocket pairs - vcelku jednoduché, jakýkoliv pár 22-AA

(suited) connectors - dvě po sobě jdoucí hodnoty (v barvě), např. 45, 67, TJ

picture/broadway cards - obrázkové karty, tedy J-A. V případě broadway označení je zahrnuto ještě T, to vyplývá z označení nejvyšší možné postupky TJQKA, která se také označuje někdy jako broadway straight.

rag - obecně označuje špatnou kartu, například pokud někdo řekne "A rag", myslí tím obvykle nějakou unsuited kombinaci esa a ~2-8

Poté jsou ještě další, zřídka používaná označení, jako například:
one-gapper - podobné connectorům, jen s tím, že je zde "mezera" jedné karty, tozn. 79, 9J

Dále se také uvádí rozmezí karet procentuálně, například Top 10% hands znamená, že hrajete pouze páry 88+, A9s+, AJo+. Vychází se přitom z tohoto obecného přehledu kombinací:

tabulka kombinací

Zmíněných top 10% handů je pak blízko kartám hratelným z brzké pozice. Čili vysoké páry, vyšší obrázkové connectory stejné barvy a jen nejvyšší minimum offsuited karet (prakticky jen AKo).

Účelem pro začínajícího hráče je dostat se na flop s co nejlepší handou, aby nemusel hned řešit složitá rozhodnutí s nízkými páry proti overcards (karty vyšší hodnoty) a podobně. Díky tomu, že bude hrát jen tyto opravdu silné kombinace, se tak šance na to, že bude mít nejlepší hand, rapidně zvyšuje, a může se tak starat pouze o betování do oponenta (tzv. value betting, pokud víte, že máte lepší hand a snažíte se tak dostat z protihráče co nejvíce peněz), když se zadaří.

S následujícími pozicemi se pak toto rozmezí rozšiřuje o další kombinace, zejména nižší páry a suited connectory. Důvod byl vysvětlen již v tématu věnovanému pozicím - máte přehled o více a více protihráčích a vzhledem k jejich akcím (fold, call, raise) se můžete rozhodnout, zda jsou pot odds dobré na to, abyste se zkusili podívat na flop třeba s 44 (na tzv. set mining - v případě přijatelných odds se snažíte flopnout další 4 do setu a získat tím velmi silný a těžko odhalitelný hand) či 78s. Nebo se rovnou pokusili pot ukrást, pokud podle situace vycítíte, že nikdo nejeví opravdový zájem.

Začátečník by se tedy měl nejdříve soustředit pouze na tyto velké handy, jako jsou AA-TT, AKs, AQs, KQs, AKo. V brzkých pozicích raisovat okamžitě jen ty opravdu silné, v pozdějších pak vstupovat do hry přímo raisem, pokud tak neučinil již někdo před vámi. Proti vícero raisům pak většinu složit, až na kombinace jako AA, KK s kterými se nemusíte zdráhat jít all-in. A postupem času, až se vám hra dostane trochu pod kůži, přidávat další kombinace typu QJs, TJs, TT, 99.

Autor:Nejčtenější

Není nad to, chodit nahá po bytě, říká MOgirl Karolína

„Jsem usměvavá, infantilní, střelená, vtipná a hodná,“ říká MOgirl Karolína.

Láká ji nebezpečí a přiznává, že umí být střelená a infantilní. A ničeho ze svého života nelituje. „Řídím se mottem, že...

Experimenty na lidech: americký stát potají plošně šířil bakterie

Jezdily rychle a hlavně po celé zemi. Autobusy Greyhound proto armáda využila k...

Infikoval vlastní obyvatele bakteriemi a viry, které ničily zdraví a dokonce zabíjely. Potají. Po dlouhých dvacet let...Orgasmus, pro který nehnete prstem. Internetem se šíří erotická hypnóza

Stačí se soustředit, nabádají erotické hypnotizérky.

Má to být bezdotykové sebeuspokojení. Prosté fyzických stimulů, cesta k orgasmu při něm vede čistě skrze mysl. Podle...

Hnědé kobylky: jak dobře si malí a hlavně velcí nacisté žili z cizího

A tohle je také naše. Nacisté jako Adolf Hitler a Hermann Göring nejen...

Špičky nacistického režimu si za veřejné peníze stavěly soukromé rezidence, důstojníci SS si jen tak přivlastňovali...

Nejlepší pivní destinace zahrnují USA, Čínu i Brazílii. Česko schází

Tupláky, hluboké dekolty, Octoberfest? Zapomeňte, pivní kultura se změnila....

Virginie na prvním místě a kromě ní další americká města, mimo nich už jen čínský Peking, jihokorejský Soul a brazilské...

Další z rubriky

Leichtová vyhrála 250 000 Kč!

Finálový stůl pokerové show Poker Star

Původní česká pokerová show Poker Star vznikající ve spolupráci televize Nova a největší pokerové sítě světa PokerStars...

V Alpách vyhrál Vladimir Geshkenbein

PokerStars EPT Snowfest

V minulém týdnu zavítali nejlepší evropští pokeroví hráči do rakouských Alp, a to nejen kvůli tomu, aby si užili...

Negreanu oplatil Isildurovi porážku!

Viktor Blom alias Isildur1

Měl to být nejsledovanější pokerový heads-up letošního roku. Dva pokeroví giganti Viktor Blom alias Isildur1 a Daniel...

Najdete na iDNES.cz