Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Univerzitní softbalistky skórují i v decentně erotickém kalendáři

aktualizováno 
Jednu chvíli se jim fotografování prý zdálo jako až příliš ztřeštěný nápad a přiznávají, že na hřišti je to rozhodně lehčí. Přesto obstály i před fotoaparátem na jedničku. Kalendář černobílých aktů ukázal poetickou tvář softbalových bojovnic týmu Přírodní vědy Praha.

Kalendář softbalového týmu Přírodní vědy Praha na rok 2012. Květen - Pavla | foto: Hana Kořánová

Nápad dostala hráčka Markéta "Maku" Lábusová (nakonec jí kalendář přisoudil prosincové foto) a cílem bylo nejen představit se fanouškům jinak, ale též tým finančně podpořit. "V softbalu není moc peněz a náklady na pronájem tělocvičny v zimě a hřiště v létě, na rozhodčí a softbalové vybavení každým rokem stoupají. Proto hledáme různé možnosti, jak činnost financovat. Náš tým například už několik let pořádá sponzorské turnaje pro firmy, kdy se jejich zaměstnancům za sponzorský příspěvek věnujeme na hřišti a provádíme je naším sportem formou turnaje. Doufáme, že něco peněz do týmové kasy přinese i kalendář," vysvětluje další členka mužstva Petra "Doktorka" Procházková (bude fanoušky provázet březnem).

Fotogalerie

Od začátku hráčky věděly, že se při focení chtějí vyhnout softbalové stylizaci, konkrétní podobu ale nechaly po intenzivních debatách nakonec na fotografce. Ta sáhla po decentních aktech, čekal ji však souboj s "modelkami", které s pózováním před fotoaparátem neměly zkušenost.

"Pro většinu z nás to bylo utrpením," směje se Petra. "V roli modelky jsme se necítily dobře a až na výjimky si každá z nás oddechla, když to měla za sebou. Na hřišti to je rozhodně lehčí," nezastírá.

Tým Přírodní vědy Praha

"Softbal je víceméně univerzitním sportem, proto je náš tým složen především ze studentek, jak přírodovědecké fakulty, tak i jiných vysokých škol," představuje tým Petra Procházková. Dodává ale, že tenhle sport může hrát kdokoliv v téměř jakémkoliv věku a dravé mládí je proto často doplňováno staršími zkušenými hráčkami. "V našem týmu tak najdete dvacetileté studentky i matky několika dětí." 

Letos se tým Přírodní vědy Praha účastnil druhé nejvyšší softbalové soutěže. Protože ji vyhrál, postoupil do nejvyšší domácí soutěže Extraligy.

O nic menším oříškem nebyl ani výběr snímků. "Nejdříve jsme vybraly fotky odvážnější, ale postupem času jsme ustupovaly dál a dál, až jsme nakonec vsadily na decentnější výběr. Pro osobní použití má každá z nás z focení každopádně ještě jiné exempláře," trápí fanoušky Petra a doznává, že sportovkyně se musely uchýlit k počítačové úpravě fotek.

Měly pro to dobrý důvod. "Snímky musel trochu poupravit manžel jedné z nás, abychom se zbavily typického softbalového opálení kolen a brýlí a běžně se vyskytujících modřin velikosti softballového míče."

Po všech eskapádách však vyšly vítězně i ze souboje mimo hřiště. "Kladné ohlasy od všech, kdo si kalendář již koupili nebo od někoho dostali, nás velice těší. A trochu nás i uklidňují. Naznačují, že to nebyl tak úplně ztřeštěný nápad, jak se nám už v jednu chvíli zdálo," říká Petra.

A nejen to. "Také máme o starost míň s vymýšlením dárků pro naše přátele, manžely, bratry, otce, strýce, šéfy, kamarády a milence."

Autoři: ,


Nejčtenější

OBRAZEM: Viktoriánská prodejná láska. Archiv odkryl unikátní fota

Birminghamská policie byla první na světě, která začala pořizovat policejní...

Birminghamská policie byla první na světě, která začala pořizovat policejní snímky zatčených. První vznikly již v roce...

Síla fotbalového míče: pro pákistánský Sialkot znamená zisky i utrpení

Výroba míčů, nejen fotbalových, vyslala Sialkot do světa a tamním firmám...

Má-li fotbalový míč hlavní město, je to pákistánský Sialkot. Vyrábět se tam začal nejprve v malém, pro britské...Poručíme větru dešti. Američané si za války hráli s počasím nad Vietnamem

O legendární Ho Či Minovu cestu se sváděly boje, Američané však na ni byli...

Propracovanými trasami v džungli proudily za vietnamské války na pomoc komunistickému severu desetitisíce vojáků a tuny...

Nefungující segregace: sídliště Pruitt-Igoe se stalo peklem pro chudé

Segregované sídliště pro chudé nebylo řešením, stalo se vězením svých obyvatel...

Cílem bylo napěchovat chudé na jedno betonové sídliště. Vyčistit od nich město. Projekt založený na rasismu a segregaci...

VIDEO: Budujeme funkční sílu, která si rozumí se zdravím, říká instruktor

Pavel Macek je prvním certifikovaným instruktorem systému StrongFirst v Česku.

Sílu neodděluje od správného pohybu a fyzickou kondici od dlouhodobého zdraví. „Fitness by mělo znamenat, že vše je...

Další z rubriky

Na návštěvě v palírně whisky: nejvíc si tu cení měděných sudů

Milovník whisky se tu cítí jako v ráji, ano.

Přízvisko hlavní město skotské whisky mu sluší, v Dufftownu najdeme hned sedm velkých palíren. Navštívili jsme tu...

Extrémní gastronomie: Rybí hobliny katsuobushi vám zatancují na talíři

Příprava katsuobushi vyžaduje trpělivost a um.

Ryby dokážou plavat a některé i létat, ale jen tuňák pruhovaný vám zatancuje. Jen to chce trochu trpělivosti. Rybí...

Síla fotbalového míče: pro pákistánský Sialkot znamená zisky i utrpení

Výroba míčů, nejen fotbalových, vyslala Sialkot do světa a tamním firmám...

Má-li fotbalový míč hlavní město, je to pákistánský Sialkot. Vyrábět se tam začal nejprve v malém, pro britské...

Najdete na iDNES.cz