Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Univerzitní softbalistky skórují i v decentně erotickém kalendáři

aktualizováno 
Jednu chvíli se jim fotografování prý zdálo jako až příliš ztřeštěný nápad a přiznávají, že na hřišti je to rozhodně lehčí. Přesto obstály i před fotoaparátem na jedničku. Kalendář černobílých aktů ukázal poetickou tvář softbalových bojovnic týmu Přírodní vědy Praha.

Kalendář softbalového týmu Přírodní vědy Praha na rok 2012. Květen - Pavla | foto: Hana Kořánová

Nápad dostala hráčka Markéta "Maku" Lábusová (nakonec jí kalendář přisoudil prosincové foto) a cílem bylo nejen představit se fanouškům jinak, ale též tým finančně podpořit. "V softbalu není moc peněz a náklady na pronájem tělocvičny v zimě a hřiště v létě, na rozhodčí a softbalové vybavení každým rokem stoupají. Proto hledáme různé možnosti, jak činnost financovat. Náš tým například už několik let pořádá sponzorské turnaje pro firmy, kdy se jejich zaměstnancům za sponzorský příspěvek věnujeme na hřišti a provádíme je naším sportem formou turnaje. Doufáme, že něco peněz do týmové kasy přinese i kalendář," vysvětluje další členka mužstva Petra "Doktorka" Procházková (bude fanoušky provázet březnem).

Fotogalerie

Od začátku hráčky věděly, že se při focení chtějí vyhnout softbalové stylizaci, konkrétní podobu ale nechaly po intenzivních debatách nakonec na fotografce. Ta sáhla po decentních aktech, čekal ji však souboj s "modelkami", které s pózováním před fotoaparátem neměly zkušenost.

"Pro většinu z nás to bylo utrpením," směje se Petra. "V roli modelky jsme se necítily dobře a až na výjimky si každá z nás oddechla, když to měla za sebou. Na hřišti to je rozhodně lehčí," nezastírá.

Tým Přírodní vědy Praha

"Softbal je víceméně univerzitním sportem, proto je náš tým složen především ze studentek, jak přírodovědecké fakulty, tak i jiných vysokých škol," představuje tým Petra Procházková. Dodává ale, že tenhle sport může hrát kdokoliv v téměř jakémkoliv věku a dravé mládí je proto často doplňováno staršími zkušenými hráčkami. "V našem týmu tak najdete dvacetileté studentky i matky několika dětí." 

Letos se tým Přírodní vědy Praha účastnil druhé nejvyšší softbalové soutěže. Protože ji vyhrál, postoupil do nejvyšší domácí soutěže Extraligy.

O nic menším oříškem nebyl ani výběr snímků. "Nejdříve jsme vybraly fotky odvážnější, ale postupem času jsme ustupovaly dál a dál, až jsme nakonec vsadily na decentnější výběr. Pro osobní použití má každá z nás z focení každopádně ještě jiné exempláře," trápí fanoušky Petra a doznává, že sportovkyně se musely uchýlit k počítačové úpravě fotek.

Měly pro to dobrý důvod. "Snímky musel trochu poupravit manžel jedné z nás, abychom se zbavily typického softbalového opálení kolen a brýlí a běžně se vyskytujících modřin velikosti softballového míče."

Po všech eskapádách však vyšly vítězně i ze souboje mimo hřiště. "Kladné ohlasy od všech, kdo si kalendář již koupili nebo od někoho dostali, nás velice těší. A trochu nás i uklidňují. Naznačují, že to nebyl tak úplně ztřeštěný nápad, jak se nám už v jednu chvíli zdálo," říká Petra.

A nejen to. "Také máme o starost míň s vymýšlením dárků pro naše přátele, manžely, bratry, otce, strýce, šéfy, kamarády a milence."

Autoři: ,Nejčtenější

Není nad to, chodit nahá po bytě, říká MOgirl Karolína

„Jsem usměvavá, infantilní, střelená, vtipná a hodná,“ říká MOgirl Karolína.

Láká ji nebezpečí a přiznává, že umí být střelená a infantilní. A ničeho ze svého života nelituje. „Řídím se mottem, že...

Experimenty na lidech: americký stát potají plošně šířil bakterie

Jezdily rychle a hlavně po celé zemi. Autobusy Greyhound proto armáda využila k...

Infikoval vlastní obyvatele bakteriemi a viry, které ničily zdraví a dokonce zabíjely. Potají. Po dlouhých dvacet let...Orgasmus, pro který nehnete prstem. Internetem se šíří erotická hypnóza

Stačí se soustředit, nabádají erotické hypnotizérky.

Má to být bezdotykové sebeuspokojení. Prosté fyzických stimulů, cesta k orgasmu při něm vede čistě skrze mysl. Podle...

Hnědé kobylky: jak dobře si malí a hlavně velcí nacisté žili z cizího

A tohle je také naše. Nacisté jako Adolf Hitler a Hermann Göring nejen...

Špičky nacistického režimu si za veřejné peníze stavěly soukromé rezidence, důstojníci SS si jen tak přivlastňovali...

Nejlepší pivní destinace zahrnují USA, Čínu i Brazílii. Česko schází

Tupláky, hluboké dekolty, Octoberfest? Zapomeňte, pivní kultura se změnila....

Virginie na prvním místě a kromě ní další americká města, mimo nich už jen čínský Peking, jihokorejský Soul a brazilské...

Další z rubriky

OBRAZEM: Nahá jóga vás zbaví stresu a zlepší sex, věří její učitelka

Jejím studiem už prošly stovky žen. Nedopřává se jim v něm však jógy v...

Jejím studiem už prošly stovky žen. Nedopřává se jim v něm však jógy v tradičním balení, před lekcí se totiž svlékají....

VIDEO: Park plný penisů. Korejská atrakce oslavuje sexualitu a plodnost

V parku Haesindang jsou penisy mnohých barev i velikostí. O samotě, nebo ve...

Padesát soch ve tvaru penisu je unikátem. Mají podobu totemů, laviček, lamp, zvonů, v některých jsou vyřezaná znamení...

Experimenty na lidech: americký stát potají plošně šířil bakterie

Jezdily rychle a hlavně po celé zemi. Autobusy Greyhound proto armáda využila k...

Infikoval vlastní obyvatele bakteriemi a viry, které ničily zdraví a dokonce zabíjely. Potají. Po dlouhých dvacet let...

Najdete na iDNES.cz