Univerzitní softbalistky skórují i v decentně erotickém kalendáři

aktualizováno 
Jednu chvíli se jim fotografování prý zdálo jako až příliš ztřeštěný nápad a přiznávají, že na hřišti je to rozhodně lehčí. Přesto obstály i před fotoaparátem na jedničku. Kalendář černobílých aktů ukázal poetickou tvář softbalových bojovnic týmu Přírodní vědy Praha.

Kalendář softbalového týmu Přírodní vědy Praha na rok 2012. Květen - Pavla | foto: Hana Kořánová

Nápad dostala hráčka Markéta "Maku" Lábusová (nakonec jí kalendář přisoudil prosincové foto) a cílem bylo nejen představit se fanouškům jinak, ale též tým finančně podpořit. "V softbalu není moc peněz a náklady na pronájem tělocvičny v zimě a hřiště v létě, na rozhodčí a softbalové vybavení každým rokem stoupají. Proto hledáme různé možnosti, jak činnost financovat. Náš tým například už několik let pořádá sponzorské turnaje pro firmy, kdy se jejich zaměstnancům za sponzorský příspěvek věnujeme na hřišti a provádíme je naším sportem formou turnaje. Doufáme, že něco peněz do týmové kasy přinese i kalendář," vysvětluje další členka mužstva Petra "Doktorka" Procházková (bude fanoušky provázet březnem).

Fotogalerie

Od začátku hráčky věděly, že se při focení chtějí vyhnout softbalové stylizaci, konkrétní podobu ale nechaly po intenzivních debatách nakonec na fotografce. Ta sáhla po decentních aktech, čekal ji však souboj s "modelkami", které s pózováním před fotoaparátem neměly zkušenost.

"Pro většinu z nás to bylo utrpením," směje se Petra. "V roli modelky jsme se necítily dobře a až na výjimky si každá z nás oddechla, když to měla za sebou. Na hřišti to je rozhodně lehčí," nezastírá.

Tým Přírodní vědy Praha

"Softbal je víceméně univerzitním sportem, proto je náš tým složen především ze studentek, jak přírodovědecké fakulty, tak i jiných vysokých škol," představuje tým Petra Procházková. Dodává ale, že tenhle sport může hrát kdokoliv v téměř jakémkoliv věku a dravé mládí je proto často doplňováno staršími zkušenými hráčkami. "V našem týmu tak najdete dvacetileté studentky i matky několika dětí." 

Letos se tým Přírodní vědy Praha účastnil druhé nejvyšší softbalové soutěže. Protože ji vyhrál, postoupil do nejvyšší domácí soutěže Extraligy.

O nic menším oříškem nebyl ani výběr snímků. "Nejdříve jsme vybraly fotky odvážnější, ale postupem času jsme ustupovaly dál a dál, až jsme nakonec vsadily na decentnější výběr. Pro osobní použití má každá z nás z focení každopádně ještě jiné exempláře," trápí fanoušky Petra a doznává, že sportovkyně se musely uchýlit k počítačové úpravě fotek.

Měly pro to dobrý důvod. "Snímky musel trochu poupravit manžel jedné z nás, abychom se zbavily typického softbalového opálení kolen a brýlí a běžně se vyskytujících modřin velikosti softballového míče."

Po všech eskapádách však vyšly vítězně i ze souboje mimo hřiště. "Kladné ohlasy od všech, kdo si kalendář již koupili nebo od někoho dostali, nás velice těší. A trochu nás i uklidňují. Naznačují, že to nebyl tak úplně ztřeštěný nápad, jak se nám už v jednu chvíli zdálo," říká Petra.

A nejen to. "Také máme o starost míň s vymýšlením dárků pro naše přátele, manžely, bratry, otce, strýce, šéfy, kamarády a milence."

Autoři: ,


Nejčtenější

Sexuální jiskru do dlouhodobého vztahu dokáže vrátit každý, tvrdí studie

Akrobacie v posteli netřeba, sex v posteli dlouhodobého páru oživí společně...

Je to jednodušší, než jste mysleli. Rutinu ze sexuálního života nemusíte vyhánět na drahé dovolené uprostřed Karibiku,...

Každý je světec. Než ke mně přijde s kapavkou, říká dermatovenerolog

"Můj obor je vedle plastické korektivní dermatologie či kosmetologie popelkou...

Je to pohyb na tenkém ledu. Diagnóza pohlavně přenosné choroby je velmi intimní verdikt. I proto je většinou reakcí...Miluji kuře na paprice od mamky a pět knedlíků, říká MOgirl Lenka

Touhy, sny, plány mám, ale žiji současným dnem, říká MOgirl Lenka.

Podle vlastního soudu je neústupná, sebevědomá, energická. A nezastírá, že též tvrdohlavá a sarkastická. „Jsem taková,...

Udělat vibrátor nebo tramvaj je podobné, říká designérka Marešová

Anna Marešová získala za designovou kolekci erotických pomůcek pro ženy hlavní...

Její vibrátory byly oceňované a nepřehlédnutelné. Nemá však pocit, že by její práci přespříliš poznamenaly, že by...

VIDEO: V Brně vybírali i nejškaredější tetování, vyhrál rozpitý motýl

Soutěž o nejhorší tetování na Tattoo Grand Prix v Brně vyhrálo dílo, které má...

Zvířata z reálného světa i z říše fantazie, abstraktní obrazy s prvky kubismu nebo futurismu, ale také rozsáhlé malby....

Další z rubriky

Mafie a citrony. Zločinná síť možná vznikla na Sicílii z pěstování ovoce

Na Sicílii měla samozřejmě kořeny i rodina fiktivního mafiánského kmotra Vita...

Na začátku byli předáci, kteří zajišťovali práci na výnosných sicilských citronových plantážích. Postupně ve svých...

VIDEO: Práci v sexuálním byznysu respektujeme, říká nevládní organizace

Ilustrační snímek

Stát díky ní ušetřil miliardy korun. Veřejnosti pomáhá zbavit se předsudků ohledně žen ze sexuálního byznysu. Nevládní...

Udělat vibrátor nebo tramvaj je podobné, říká designérka Marešová

Anna Marešová získala za designovou kolekci erotických pomůcek pro ženy hlavní...

Její vibrátory byly oceňované a nepřehlédnutelné. Nemá však pocit, že by její práci přespříliš poznamenaly, že by...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz