Univerzitní softbalistky skórují i v decentně erotickém kalendáři

aktualizováno 
Jednu chvíli se jim fotografování prý zdálo jako až příliš ztřeštěný nápad a přiznávají, že na hřišti je to rozhodně lehčí. Přesto obstály i před fotoaparátem na jedničku. Kalendář černobílých aktů ukázal poetickou tvář softbalových bojovnic týmu Přírodní vědy Praha.

Kalendář softbalového týmu Přírodní vědy Praha na rok 2012. Květen - Pavla | foto: Hana Kořánová

Nápad dostala hráčka Markéta "Maku" Lábusová (nakonec jí kalendář přisoudil prosincové foto) a cílem bylo nejen představit se fanouškům jinak, ale též tým finančně podpořit. "V softbalu není moc peněz a náklady na pronájem tělocvičny v zimě a hřiště v létě, na rozhodčí a softbalové vybavení každým rokem stoupají. Proto hledáme různé možnosti, jak činnost financovat. Náš tým například už několik let pořádá sponzorské turnaje pro firmy, kdy se jejich zaměstnancům za sponzorský příspěvek věnujeme na hřišti a provádíme je naším sportem formou turnaje. Doufáme, že něco peněz do týmové kasy přinese i kalendář," vysvětluje další členka mužstva Petra "Doktorka" Procházková (bude fanoušky provázet březnem).

Fotogalerie

Od začátku hráčky věděly, že se při focení chtějí vyhnout softbalové stylizaci, konkrétní podobu ale nechaly po intenzivních debatách nakonec na fotografce. Ta sáhla po decentních aktech, čekal ji však souboj s "modelkami", které s pózováním před fotoaparátem neměly zkušenost.

"Pro většinu z nás to bylo utrpením," směje se Petra. "V roli modelky jsme se necítily dobře a až na výjimky si každá z nás oddechla, když to měla za sebou. Na hřišti to je rozhodně lehčí," nezastírá.

Tým Přírodní vědy Praha

"Softbal je víceméně univerzitním sportem, proto je náš tým složen především ze studentek, jak přírodovědecké fakulty, tak i jiných vysokých škol," představuje tým Petra Procházková. Dodává ale, že tenhle sport může hrát kdokoliv v téměř jakémkoliv věku a dravé mládí je proto často doplňováno staršími zkušenými hráčkami. "V našem týmu tak najdete dvacetileté studentky i matky několika dětí." 

Letos se tým Přírodní vědy Praha účastnil druhé nejvyšší softbalové soutěže. Protože ji vyhrál, postoupil do nejvyšší domácí soutěže Extraligy.

O nic menším oříškem nebyl ani výběr snímků. "Nejdříve jsme vybraly fotky odvážnější, ale postupem času jsme ustupovaly dál a dál, až jsme nakonec vsadily na decentnější výběr. Pro osobní použití má každá z nás z focení každopádně ještě jiné exempláře," trápí fanoušky Petra a doznává, že sportovkyně se musely uchýlit k počítačové úpravě fotek.

Měly pro to dobrý důvod. "Snímky musel trochu poupravit manžel jedné z nás, abychom se zbavily typického softbalového opálení kolen a brýlí a běžně se vyskytujících modřin velikosti softballového míče."

Po všech eskapádách však vyšly vítězně i ze souboje mimo hřiště. "Kladné ohlasy od všech, kdo si kalendář již koupili nebo od někoho dostali, nás velice těší. A trochu nás i uklidňují. Naznačují, že to nebyl tak úplně ztřeštěný nápad, jak se nám už v jednu chvíli zdálo," říká Petra.

A nejen to. "Také máme o starost míň s vymýšlením dárků pro naše přátele, manžely, bratry, otce, strýce, šéfy, kamarády a milence."

Autoři: ,

Nejčtenější

Kalendář Pirelli 2019 se představil. Ženy v něm odhalují své sny

Fotografie Laetitie Casta se Sergejem Poluninem jsou nabité intimitou, vášní. A...

Žijí svými touhami, ambicemi, vášněmi. Mají sny, pracují na jejich naplnění. Jsou individualitami. Fotograf Albert...

Vlastnosti, které vám zajistí sex: věda odhalila, čím oslovíte ženy

Jak souvisejí osobnostní rysy a frekvence sexuálního života? Vědci nalezly...

Je to vůbec největší studie, která zkoumá vztah mezi osobnostními vlastnostmi a mírou sexu a počtem potomků. Tvrdí, že...

Líbání, sexy esemesky: muži a ženy se neshodnou, kde začíná nevěra

Příliš důvěrné polibky na večírku s cizí ženou? Pro polovinu mužů to není...

Dopustit se opilého líbání s někým cizím na večírku. Z nudy flirtovat na seznamovací aplikaci. Dopřát si intimní...

VIDEO: Svůdná těla, intimní hračky. Prahu navštívil erotický veletrh

V Praze se konal další ročník Erotického veletrhu

Erotické pomůcky, spodní prádlo, ale též šperky, afrodiziaka, moderní aplikace, které spojují erotiku s technologií....

Zkáza Franklinovy výpravy: mráz, beznaděj a kanibalismus

Někteří členové výpravy se rozhodli vydat pěšky na jih. Po prvních úmrtích se...

Měla to být výjimečná výprava plná objevů. Jenže britská Franklinova námořní expedice mířící do země arktického ledu...

Další z rubriky

Atropia: americké vojáky připravuje na boj fiktivní země

Výcvik ve Fort Irwing má být co nejautentičtější.

Prašné ulice lemované domky, stánky s trhovci nabízejícími zboží. V davu halasících civilistů se však skrývá terorista....

Kalendář Pirelli 2019 se představil. Ženy v něm odhalují své sny

Fotografie Laetitie Casta se Sergejem Poluninem jsou nabité intimitou, vášní. A...

Žijí svými touhami, ambicemi, vášněmi. Mají sny, pracují na jejich naplnění. Jsou individualitami. Fotograf Albert...

Zkáza Franklinovy výpravy: mráz, beznaděj a kanibalismus

Někteří členové výpravy se rozhodli vydat pěšky na jih. Po prvních úmrtích se...

Měla to být výjimečná výprava plná objevů. Jenže britská Franklinova námořní expedice mířící do země arktického ledu...

Najdete na iDNES.cz