Velký podvod jménem dočasné tetování

aktualizováno 
Vypadá to jako dar z nebes. Vyberu si motiv, pět let budu za frajera a poté kérka zmizí. Kosmetické salony ale slibují nemožné, z dočasného tetování budete mít spíš trvalý problém.

Toužíte-li po kérce, rozhodněte se raději pro tradiční tetovací studio než kosmetický salon. | foto: Profimedia.cz

Metoda vychází z principu permanentního make-up, který už dnes nabízí kdejaký kosmetický salon a s jehož pomocí můžete zvýraznit třeba oční linky či kontury rtů. Pod kůži vám tak do hloubky 0,3 až 0,5 milimetru implantují pigment, který se po třech až sedmi letech sám vyloučí.

Jenže v případě dočasného tetování se jedná o sázku, která pro vás nedopadne dobře.

Horší než z vězení

Zaprvé s sebou dočasné tetování nese, stejně jako permanentní make-up, riziko alergické reakce. Pokud jste alergičtí na inkoust, postižené místo vám v lepším případě zarudne a bude svědit (klidně i několik let), v tom horším se vám udělají tvrdé boule připomínající starou jizvu.

Alergie ale není jediným nebezpečím. Nezapomeňte, že v kosmetických salonech nepracují zkušení tatéři, takže se výsledný motiv může značně lišit od původního návrhu. Ornamenty jsou ostatně daleko těžší výzvou než oční linky.

Taková je zkušenost pětadvacetiletého Petra, který se "tetování napořád" bál, a proto se rozhodl pro dočasné. "Vypadalo to jako dobrý nápad," vypráví, "jenže kosmetička evidentně neměla s tetováním žádné zkušenosti. Lepší kobru by mi nakreslili snad i ve vězení. Když jsem si přišel stěžovat, salon byl už pryč."

Do konce života

Ovšem i když bude mít kosmetička školenou ruku a výsledný motiv dopadne k vaší spokojenosti, nemáte vyhráno. Ano, motiv vybledne a rozpije se, jenže nezmizí. Nezmizí nikdy.

Ani sebelepší kosmetička nedokáže pět hodin pečlivě vpichovat barvivo do téže hloubky. Věřte tomu, že míst, kde zajede pod kůži hlouběji, aby se pak barvivo vylučovalo mnohem hůře či vůbec, bude víc než těch ve správné hloubce.

Zvolíte-li si místo tradiční kérky dočasné tetování, budete zanedlouho nejspíš zpytovat svědomí

Své ví o dočasném tetování i třicetiletá Alice z Prahy: "Nechávala jsem si ho dělat před pěti lety v Pražském kosmetickém salonu. Byl to jen malý obrys dráčka na levém kotníku. Ze začátku to vypadala fajn, jenže po dvou letech už z dráčka zbyla jen rozmazaná šmouha, která nemizela. Po dalších dvou letech jsem si ho musela nechat odstranit laserem, protože to vypadalo, že mám pořád špinavou nohu."

Vám pak nezbude nic jiného než našetřit několik desítek tisíc na odstranění laserem nebo si nechat obrázek překrýt trvalým tetováním.

V klasickém tattoo studiu skončil ostatně nakonec i Petr: "Nezbylo mi než zajít do tetovacího studia, kde mi to opravili. Kdybych věděl, že to tak dopadne, jdu tam hned."

Ušetřil by pár tisíc a to se vyplatí. Zvlášť když se již doba změnila, tetování přišlo o svou rebelskou duši, obrázky zdobí i záda manažerů a ti skuteční "extremisté" jdou dál. Jak říká můj známý tatér: "Tetování je pro děti, dospělí se nechávají pořezat."

čtěte Nastavte kůži: jizvy jako ozdoba

Chcete-li si tedy zkrášlit tělo, sáhněte rovnou po tradiční kérce, náhražky kosmetických salonů ignorujte. Kromě nezdolně konzervativních puritánů vás za něj nikdo odsuzovat nebude.

Autoři:


Nejčtenější

Kruté metody poprav: ušlapání slonem a řezání zaživa

Lyngchi bylo jedním z nejnehumánnějších způsobů poprav, které historie přinesla.

Trest smrti je z principu definitivní záležitost. V leckterých společnostech se však nezdál dostatečně uspokojivý....

Studie o intimním životě mužů: první sex mají v průměru v 18 letech

První se si muži dopřávají v průměru v osmnácti letech, tvrdí výzkum.

Trvala po dva roky a vědci při ní vyzpovídali přes 12 tisíc mužů. Zajímal je jejich vstup do sexuálního života, jejich...Agentka Fifi: kráska sváděla britské agenty, aby je prověřila

Byla krásná a provokativní. Marie Christine Chilverová byla pro roli svůdné...

V Británii je vyškolili, naučili šifrovat a slídit. Po technické stránce byli špioni vybaveni na výtečnou, až při...

VIDEO: Různé tváře orgasmu. Jinak vypadá v Evropě a jinak v Asii

Zřetelné výrazy obličeje interpretují bolest i potěšení napříč kulturami.

Bolest se do našich tváří vpisuje docela stejně, bez ohledu na to, z které části planety jsme. Orgasmus však nikoli. My...

Extrémní gastronomie: syrový mořský červ připomíná neklidný penis

Na pohled je to podivný tvor, způsob jeho konzumace bývá ještě bizarnější,...

Při procházce jihokorejským tržištěm je nepřehlédnete. Kádě s jejich bledě růžovými tělíčky přitahují pozornost. Na...

Další z rubriky

Mafie a citrony. Zločinná síť možná vznikla na Sicílii z pěstování ovoce

Na Sicílii měla samozřejmě kořeny i rodina fiktivního mafiánského kmotra Vita...

Na začátku byli předáci, kteří zajišťovali práci na výnosných sicilských citronových plantážích. Postupně ve svých...

Šlofík není lenošení. Dopřávejte si ho, pomáhá rozhodování

Šlofík pomáhá výkonnosti, tvrdí věda.

Není to lenost, není to pohodlnost. Schrupnout si po obědě je velmi racionální, zdravé, pragmatické rozhodnutí. Šlofík...

VIDEO: Chlap je pro nás zaplacená složenka, tvrdí české prostitutky

Ilustrační snímek

Obě se k sexuální práci dostaly ze sociálních důvodů. Zažily, jak náročný první sex za úplatu je. Trpí také stigmatem...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz