Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


VIDEO: Česko-slovenské mistrovství surfařů vyhrál borec se zašitou nohou

  16:00aktualizováno  16:00
Divoké vlny u francouzského městečka Seignosse, dvaačtyřicet riderů a dvanáct surfařek. Třetí ročník mistrovství České a Slovenské republiky v surfingu probíhal od 18. do 26. června a zlaté medaile si z něj odvezli favorité Tereza Olivová a Jan Klvaňa.

"Svou nejlepší vlnu jsem chytila v posledních minutách a jsem nadšená, protože ostatní holky jezdily opravdu skvěle," ocenila své soupeřky Tereza Olivová, která si z Seignosse odvezla mistrovský titul již potřetí. Nejlepší Slovenskou byla Barbora Števulová, která skončila pátá.

PŘEČTĚTE SI ROZHOVOR S TEREZOU OLIVOVOU

Také Jan Klvaňa měl co obhajovat, mistrem se stal už na úvodním ročníku mistrovství v roce 2008. Na zlatou dosáhl i letos, byť to bylo jen těsně, pouhých 1,5 bodu před druhým Břetislavem Rubým a navzdory tomu, že finálovou jízdu jel s handicapem. V předchozím kole si totiž poranil nohu a skončil s pěti stehy. Třetí místo si vybojoval český snowboardista Martin Černík. Ze slovenských surfařů se nejlépe umístili Vlado Bachnár a Peter Saktor, kteří se probojovali až do čtvrtfinále.

Quiksilver Czech&Slovak Surfing Championship: Jan Klvaňa

Celý závod se jel systémem pavouka podle pravidel Mezinárodní surfařské federace. Startovalo se ve čtyř či tříčlenných skupinách, z nichž do dalšího kola postupovali dva nejlepší. Každá rozjížďka trvala 25 minut a surfařům se počítaly dvě nejpovedenější vlny.

Po celý týden se ale závodilo i v dalších disciplínách. Jednou z nich byl atraktivní závod šestičlenných družstev Playstation Tag Team Contest. "Každý z týmu může sjet maximálně tři vlny, z nichž se počítají dvě nejlepší, a na břehu předat štafetu dalšímu. Výsledné skóre je součet bodů ze všech vln za 90 minut," vysvětluje bývalý profesionální surfař z Jižní Afriky a ředitel závodu Kevin Olsen.

Nejlépe si vedl tým Bomberos, v němž se sešli Břetislav Rubý, Martin Černík, Čeněk Malý, Pavel Janoušek, Michal Dědinský a Vendula Klementová. S celkovým skóre 48,5 bodu však porazili druhý nejlepší team Playground o pouhý 1 bod. Jako třetí se umístilo družstvo skrývající se za názvem Němci.

Cenu za nejlepší vlnu celého závodu Nutcase Best Wave vyhrál Jan Klvaňa. Devět bodů z celkových deseti možných se mu podařilo získat v prvním heatu druhého kola. Druhou nejlepší vlnu, ohodnocenou 8,5 bodu, zajel Michal Meisner, 8 bodů a třetí příčku si vybojoval Břetislav Rubý.

Quiksilver Czech&Slovak Surfing Championship: Bohunka Kosová

Mezinárodní účastí se pochlubila soutěž Expression Session, při níž surfaři předváděli během třicetiminutové rozjížďky ty nejradikálnější manévry. Ten nejtěžší, 360 aireal, předvedl Francouz Lionel Francessen. Druhý skončil Břetislav Rubý s krásnými cutbacks a bottom turns, třetí místo obsadil Maďar Peiman Lotfi.

Oblíbenou doplňkovou disciplínou je už tradičně soutěž v pádlování Skateshop.cz Paddle battle. Letos byl nejrychlejší Slovák Vlado Bachnár, který jen o centimetry předběhl Břetislava Rubého.

Výsledky Quiksilver Czech&Slovak Surfing Championship

Kategorie ženy
1. Tereza Olivová
2. Naďa Durdová
3. Bohunka Kosová

Kategorie muži
1. Jan Klvaňa
2. Břetislav Rubý
3. Martin Černík

Nutcase Best Wave
1.Jan Klvaňa
2.Michal Meisner
3.Břetislav Rubý

Playstation Tag Team
1.Bomberos
2.Payground
3.Němci

Skateshop.cz Paddle Battle
1.Vlado Bachnár

Expression Session
1.Lionel Francessen
2.Břetislav Rubý
3.Peiman Lotfi

Autor:Nejčtenější

Orgasmus, pro který nehnete prstem. Internetem se šíří erotická hypnóza

Stačí se soustředit, nabádají erotické hypnotizérky.

Má to být bezdotykové sebeuspokojení. Prosté fyzických stimulů, cesta k orgasmu při něm vede čistě skrze mysl. Podle...

Není nad to, chodit nahá po bytě, říká MOgirl Karolína

„Jsem usměvavá, infantilní, střelená, vtipná a hodná,“ říká MOgirl Karolína.

Láká ji nebezpečí a přiznává, že umí být střelená a infantilní. A ničeho ze svého života nelituje. „Řídím se mottem, že...VIDEO: Splašky v puse, červi a tuk. Omdléval jsem při čištění kanálů

Nejužší stoky mají 60 na 110 centimetrů, musíte se v nich plazit a přitom ještě...

Nejen splašky, ale i červi, kameny nebo hroudy tuku. To všechno plave v pražské kanalizaci. Každý den proto vstupuje do...

Rapeři v ringu. Marpo vyslyšel Rytmusovu výzvu a utká se s ním

Velký zápas. Duel mezi Marpem a Rytmusem znamená velké peníze a velkou...

„Takže Marpo, vyzývám tě na boxerský zápas,“ zaznělo z jednoho rohu pomyslného ringu. „Přijímám – a začni trénovat,...

Hnědé kobylky: jak dobře si malí a hlavně velcí nacisté žili z cizího

A tohle je také naše. Nacisté jako Adolf Hitler a Hermann Göring nejen...

Špičky nacistického režimu si za veřejné peníze stavěly soukromé rezidence, důstojníci SS si jen tak přivlastňovali...

Další z rubriky

VIDEO: Splašky v puse, červi a tuk. Omdléval jsem při čištění kanálů

Nejužší stoky mají 60 na 110 centimetrů, musíte se v nich plazit a přitom ještě...

Nejen splašky, ale i červi, kameny nebo hroudy tuku. To všechno plave v pražské kanalizaci. Každý den proto vstupuje do...

VIDEO: Parašutistický tandem dělal ve vzduchu kotrmelce

Ano, vidíte dobře. Ten parašutista je vzhůru nohama

Kotrmelců bylo celkem dvacet a tandem parašutistů s nimi začal ve třech stovkách metrů nad zemí. Nad tureckým pohořím...

OBRAZEM: Bojové umění silek sloužilo při vojenských nájezdech

Nízké postoje, perfektní práce nohou, důraz na kopy, právě tím se vyznačuje...

Nízké postoje, perfektní práce nohou, důraz na kopy, právě tím se vyznačuje bojové umění silek ze západní Sumatry. Je...

Najdete na iDNES.cz