Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


VIDEO: Česko-slovenské mistrovství surfařů vyhrál borec se zašitou nohou

  16:00aktualizováno  16:00
Divoké vlny u francouzského městečka Seignosse, dvaačtyřicet riderů a dvanáct surfařek. Třetí ročník mistrovství České a Slovenské republiky v surfingu probíhal od 18. do 26. června a zlaté medaile si z něj odvezli favorité Tereza Olivová a Jan Klvaňa.

"Svou nejlepší vlnu jsem chytila v posledních minutách a jsem nadšená, protože ostatní holky jezdily opravdu skvěle," ocenila své soupeřky Tereza Olivová, která si z Seignosse odvezla mistrovský titul již potřetí. Nejlepší Slovenskou byla Barbora Števulová, která skončila pátá.

PŘEČTĚTE SI ROZHOVOR S TEREZOU OLIVOVOU

Také Jan Klvaňa měl co obhajovat, mistrem se stal už na úvodním ročníku mistrovství v roce 2008. Na zlatou dosáhl i letos, byť to bylo jen těsně, pouhých 1,5 bodu před druhým Břetislavem Rubým a navzdory tomu, že finálovou jízdu jel s handicapem. V předchozím kole si totiž poranil nohu a skončil s pěti stehy. Třetí místo si vybojoval český snowboardista Martin Černík. Ze slovenských surfařů se nejlépe umístili Vlado Bachnár a Peter Saktor, kteří se probojovali až do čtvrtfinále.

Quiksilver Czech&Slovak Surfing Championship: Jan Klvaňa

Celý závod se jel systémem pavouka podle pravidel Mezinárodní surfařské federace. Startovalo se ve čtyř či tříčlenných skupinách, z nichž do dalšího kola postupovali dva nejlepší. Každá rozjížďka trvala 25 minut a surfařům se počítaly dvě nejpovedenější vlny.

Po celý týden se ale závodilo i v dalších disciplínách. Jednou z nich byl atraktivní závod šestičlenných družstev Playstation Tag Team Contest. "Každý z týmu může sjet maximálně tři vlny, z nichž se počítají dvě nejlepší, a na břehu předat štafetu dalšímu. Výsledné skóre je součet bodů ze všech vln za 90 minut," vysvětluje bývalý profesionální surfař z Jižní Afriky a ředitel závodu Kevin Olsen.

Nejlépe si vedl tým Bomberos, v němž se sešli Břetislav Rubý, Martin Černík, Čeněk Malý, Pavel Janoušek, Michal Dědinský a Vendula Klementová. S celkovým skóre 48,5 bodu však porazili druhý nejlepší team Playground o pouhý 1 bod. Jako třetí se umístilo družstvo skrývající se za názvem Němci.

Cenu za nejlepší vlnu celého závodu Nutcase Best Wave vyhrál Jan Klvaňa. Devět bodů z celkových deseti možných se mu podařilo získat v prvním heatu druhého kola. Druhou nejlepší vlnu, ohodnocenou 8,5 bodu, zajel Michal Meisner, 8 bodů a třetí příčku si vybojoval Břetislav Rubý.

Quiksilver Czech&Slovak Surfing Championship: Bohunka Kosová

Mezinárodní účastí se pochlubila soutěž Expression Session, při níž surfaři předváděli během třicetiminutové rozjížďky ty nejradikálnější manévry. Ten nejtěžší, 360 aireal, předvedl Francouz Lionel Francessen. Druhý skončil Břetislav Rubý s krásnými cutbacks a bottom turns, třetí místo obsadil Maďar Peiman Lotfi.

Oblíbenou doplňkovou disciplínou je už tradičně soutěž v pádlování Skateshop.cz Paddle battle. Letos byl nejrychlejší Slovák Vlado Bachnár, který jen o centimetry předběhl Břetislava Rubého.

Výsledky Quiksilver Czech&Slovak Surfing Championship

Kategorie ženy
1. Tereza Olivová
2. Naďa Durdová
3. Bohunka Kosová

Kategorie muži
1. Jan Klvaňa
2. Břetislav Rubý
3. Martin Černík

Nutcase Best Wave
1.Jan Klvaňa
2.Michal Meisner
3.Břetislav Rubý

Playstation Tag Team
1.Bomberos
2.Payground
3.Němci

Skateshop.cz Paddle Battle
1.Vlado Bachnár

Expression Session
1.Lionel Francessen
2.Břetislav Rubý
3.Peiman Lotfi

Autor:


Nejčtenější

Sexuchtivá, upřímná, náladová: seznamte se s MOgirl Nikol

Mám ráda nezávislost, kritický rozum a etický přístup ke zvířatům, říká MOgirl...

Na pět přívlastků, které ji charakterizují, se zeptala člověka, který je pro ni důležitý a zná ji. Jeho verdikt zněl:...

Všichni jste sériový vrah. Jak bývalý astrolog zesměšnil horoskopy

První horoskopy měly čtvercovou podobu. Tento patřil francouzskému králi Louisi...

Na horoskopy dodnes věří čtvrtina populace západního světa, prim hraje Amerika. Vytrvale jim důvěřuje přes 35 procent...OBRAZEM: Viktoriánská prodejná láska. Archiv odkryl unikátní fota

Birminghamská policie byla první na světě, která začala pořizovat policejní...

Birminghamská policie byla první na světě, která začala pořizovat policejní snímky zatčených. První vznikly již v roce...

Sebevědomý lev jsem proto, že makám a nepodvádím, říká Terminátor Karlos

Karlose „Terminátora“ Vémolu zpovídal Jakub „Buba“ Ouvín pro pořed televize...

Lvi žerou první, zní jeho heslo, má ho ostatně vytetované na ruce. A není pochyb, že on sám se mezi lvy počítá....

Nefungující segregace: sídliště Pruitt-Igoe se stalo peklem pro chudé

Segregované sídliště pro chudé nebylo řešením, stalo se vězením svých obyvatel...

Cílem bylo napěchovat chudé na jedno betonové sídliště. Vyčistit od nich město. Projekt založený na rasismu a segregaci...

Další z rubriky

VIDEO: Zápasy v kleci se v Praze představí s famózní sestavou

Petr „Monster“ Kníže je legendou českého MMA. Nebude scházet ani na jedenáctém...

Největšímu taháky bude jistě Sandra Mašková, policista Jaroslav Pokorný a Ivan Buchinger, který se utkal s Conorem...

VIDEO: Na prkně stokilometrovou rychlostí. Česko čeká drsný závod

IDF KOZAKOV CHALLENGE

Místy naberou až stokilometrovou rychlost, serpentiny pak prověří jejich technickou zdatnost. Do závodů navíc jezdci na...

VIDEO: Holky pokoří sjezd na longboardech. Tají se při tom dech

Holky na skateboardu se řítí po silnici bez jediného zaváhání

Vítr, který jim čechrá vlasy pod přilbou, krajina, který uhání kolem nich, to je poetika. Jenže jejich jízda je...

Najdete na iDNES.cz