Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


VIDEO: Co vše se dá dělat na kole

  17:00aktualizováno  17:00
V mnoha ohledech byl revoluční - hlavně proto, že kvůli němu vyrostl na sjezdovce Kozí pláň největší závodní park, jaký kdy v Česku byl. Ale též proto, že znovu spojil biking s přírodou, z níž vlastně vyšel. Letošní ročník podniku Horsefeathers Kozzy Style voněl dřevem a posunul slopestyle na horských kolech o pár levelů dál.

Horsefeathers Kozzy Style 2008

Adrenalinové sporty přitahují pozornost stále širší veřejnosti a slopestyle na horských kolech není výjimkou. V Česku měl svou premiéru před čtyřmi lety a nebylo to nikde jinde než právě v jižních Čechách na sjezdovce Kozí pláň. Od názvu sjezdovky dostal také celý závod své jméno – Horsefeathers Kozzy Style.

Od svého začátku akce vsadila na těsné propojení s přírodou a na náročné překážky, s nimiž se závodníci musejí utkat. Které patřily k těm nejobtížnějším letos?

Na samotném začátku tratě vyrostl hned šestimetrový drop, za kterým následovala překážka typu step-up to step-down, tedy náskok na zhruba čtyřmetrový stůl a seskok z něj.

Stejně jako šestimetrový drop, tak i step-up to step-down měly vedle sebe menší varianty, které vesměs nabízely více možností pro náročnější triky, které je velice těžké odjet z tak velkých výšek čistě.

Horsefeathers Kozzy Style 2008

V prostřední části tratě bylo možné překážky mezi sebou kombinovat mnoha způsoby. K dispozici byl dvanáctimetrový a devítimetrový gap, dvojitý step-up to step-down, quater, obrovský wallride s třímetrovým dropem, funbox, další wallride opět s přistavenou lávkou a dropem.

Za touto motanicí měl rider před sebou ještě tři dirty, přičemž ten první měl k sobě ještě přistavený starý pásák ruské výroby s příznačným názvem Stalinec.

Tři dny plné triků a zábavy

Samotný závod byl rozdělen do dvou víkendových dnů 5. a 6. července. Celá akce ovšem odstartovala již v pátek dopoledne oficiálním otevřením parku pro trénink. Celý den si rideři trať najížděli a hledali optimální kombinaci překážek, na které měli poté předvést své nejlepší triky.

Páteční večer v parku připravili organizátoři na velkém wallridu letní kino, kde se celý večer promítala bike videa, popíjelo se a vesele klábosilo.

Sobota patřila open kvalifikaci, do které se mohl přihlásit kdokoliv, kdo našel dost odvahy pustit se na svém biku do největšího závodního parku ve střední Evropě. Nakonec se na start postavilo více než 70 riderů nejen z Čech, ale i z Polska nebo Slovenska.

Open kvalifikace se jela na jednu jízdu, ve které měl rider možnost ukázat, že si zaslouží postup do nedělních finálových jízd.

Horsefeathers Kozzy Style 2008

Porota, v níž zasedli Michal Maroši, Viktor Plas, Víťa Kučera, Štěpán Herink a Filip Švrček, do nich vybrala jedenáct nejlepších, poté se všichni mohli věnovat kapelám a party, která trvala do pozdních ranních hodin.

V neděli se jedenáctka vybraných riderů střetla s patnácti pozvanými profesionály. Ze všech porota po dvou jízdách vybrala deset finalistů, k nimž přihodila ještě tři ridery na divokou kartu.

Obě finálové jízdy se jely ve znamení vyhrocených triků a za podpory početného davu diváků.

Třetí místo si za své extrémně protažené superman seatgraby, 360 nosedive a tailwhipy na prvních dvou překážkách tratě vybojoval Honza Toth.

Tomáš Zejda díky tailwhipům, superman tailwhypům a double whipům nakonec dosáhl na stříbrnou medaili, všechny pak přebil Honza Netrval, který z pětimetrového dropu vyslal 360, na step-up to step-down backflip, na prvním dirtu cancan, na druhém 360 a na posledním superman seatgrab indian air.

Získal první místo a téměř polovinu z celkových prize money ve výši 30 tisíc korun. Gratulací se mu dostalo fakt zaslouženě: všechny triky odjel neskutečně čistě!


Autor:Nejčtenější

Nebezpečná masturbace: v Německu stojí život sto lidí ročně

Cesta za orgasmem může být i velmi nebezpečná.

V lékařských záznamech za sebou nechávají zápis „úmrtí kvůli autoerotice“. Ano, i touha po co nejintenzivnějším...

VIDEO: Splašky v puse, červi a tuk. Omdléval jsem při čištění kanálů

Nejužší stoky mají 60 na 110 centimetrů, musíte se v nich plazit a přitom ještě...

Nejen splašky, ale i červi, kameny nebo hroudy tuku. To všechno plave v pražské kanalizaci. Každý den proto vstupuje do...Rapeři v ringu. Marpo vyslyšel Rytmusovu výzvu a utká se s ním

Velký zápas. Duel mezi Marpem a Rytmusem znamená velké peníze a velkou...

„Takže Marpo, vyzývám tě na boxerský zápas,“ zaznělo z jednoho rohu pomyslného ringu. „Přijímám – a začni trénovat,...

Nejlepší pivní destinace zahrnují USA, Čínu i Brazílii. Česko schází

Tupláky, hluboké dekolty, Octoberfest? Zapomeňte, pivní kultura se změnila....

Virginie na prvním místě a kromě ní další americká města, mimo nich už jen čínský Peking, jihokorejský Soul a brazilské...

VIDEO: Sedí mi sexy, dominantní role, říká tanečnice burlesky Angelina

Burleska má i usměvavou tvář.

Burleska ji zlákala zdůrazněním ženskosti, fantazií. „Líbí se mi, že jejím ideálem je sebevědomá žena, která má šmrnc a...

Další z rubriky

VIDEO: CrossFit má pořád nádech punku, říká česká závodnice

Od CrossFitu se Lu Gregorová dostala až ke vzpírání.

Pamatuje začátky CrossFit v Česku a říká, že od té doby prošel prudkým vývojem výkonnosti i byznysu kolem. Přesto je...

VIDEO: Špičková yoya stojí i tři tisíce korun, říká český mistr

Robert Kučera

Není to jen dětská hračka. Špičková yoya jsou sofistikovanými technologickými kusy a dělají se s nimi složité triky,...

Alenka na Manhattanu: kalendář Pirelli 2018 se uvedl s leskem

Duckie Thotová na galavečeru zářila.

Davy novinářů z celého světa, čekání na superhvězdu Naomi Campbellovou a unavený ruský novinář na podlaze výtahu. Ale...

Najdete na iDNES.cz