VIDEO: Co vše se dá dělat na kole

  17:00aktualizováno  17:00
V mnoha ohledech byl revoluční - hlavně proto, že kvůli němu vyrostl na sjezdovce Kozí pláň největší závodní park, jaký kdy v Česku byl. Ale též proto, že znovu spojil biking s přírodou, z níž vlastně vyšel. Letošní ročník podniku Horsefeathers Kozzy Style voněl dřevem a posunul slopestyle na horských kolech o pár levelů dál.

Horsefeathers Kozzy Style 2008

Adrenalinové sporty přitahují pozornost stále širší veřejnosti a slopestyle na horských kolech není výjimkou. V Česku měl svou premiéru před čtyřmi lety a nebylo to nikde jinde než právě v jižních Čechách na sjezdovce Kozí pláň. Od názvu sjezdovky dostal také celý závod své jméno – Horsefeathers Kozzy Style.

Od svého začátku akce vsadila na těsné propojení s přírodou a na náročné překážky, s nimiž se závodníci musejí utkat. Které patřily k těm nejobtížnějším letos?

Na samotném začátku tratě vyrostl hned šestimetrový drop, za kterým následovala překážka typu step-up to step-down, tedy náskok na zhruba čtyřmetrový stůl a seskok z něj.

Stejně jako šestimetrový drop, tak i step-up to step-down měly vedle sebe menší varianty, které vesměs nabízely více možností pro náročnější triky, které je velice těžké odjet z tak velkých výšek čistě.

Horsefeathers Kozzy Style 2008

V prostřední části tratě bylo možné překážky mezi sebou kombinovat mnoha způsoby. K dispozici byl dvanáctimetrový a devítimetrový gap, dvojitý step-up to step-down, quater, obrovský wallride s třímetrovým dropem, funbox, další wallride opět s přistavenou lávkou a dropem.

Za touto motanicí měl rider před sebou ještě tři dirty, přičemž ten první měl k sobě ještě přistavený starý pásák ruské výroby s příznačným názvem Stalinec.

Tři dny plné triků a zábavy

Samotný závod byl rozdělen do dvou víkendových dnů 5. a 6. července. Celá akce ovšem odstartovala již v pátek dopoledne oficiálním otevřením parku pro trénink. Celý den si rideři trať najížděli a hledali optimální kombinaci překážek, na které měli poté předvést své nejlepší triky.

Páteční večer v parku připravili organizátoři na velkém wallridu letní kino, kde se celý večer promítala bike videa, popíjelo se a vesele klábosilo.

Sobota patřila open kvalifikaci, do které se mohl přihlásit kdokoliv, kdo našel dost odvahy pustit se na svém biku do největšího závodního parku ve střední Evropě. Nakonec se na start postavilo více než 70 riderů nejen z Čech, ale i z Polska nebo Slovenska.

Open kvalifikace se jela na jednu jízdu, ve které měl rider možnost ukázat, že si zaslouží postup do nedělních finálových jízd.

Horsefeathers Kozzy Style 2008

Porota, v níž zasedli Michal Maroši, Viktor Plas, Víťa Kučera, Štěpán Herink a Filip Švrček, do nich vybrala jedenáct nejlepších, poté se všichni mohli věnovat kapelám a party, která trvala do pozdních ranních hodin.

V neděli se jedenáctka vybraných riderů střetla s patnácti pozvanými profesionály. Ze všech porota po dvou jízdách vybrala deset finalistů, k nimž přihodila ještě tři ridery na divokou kartu.

Obě finálové jízdy se jely ve znamení vyhrocených triků a za podpory početného davu diváků.

Třetí místo si za své extrémně protažené superman seatgraby, 360 nosedive a tailwhipy na prvních dvou překážkách tratě vybojoval Honza Toth.

Tomáš Zejda díky tailwhipům, superman tailwhypům a double whipům nakonec dosáhl na stříbrnou medaili, všechny pak přebil Honza Netrval, který z pětimetrového dropu vyslal 360, na step-up to step-down backflip, na prvním dirtu cancan, na druhém 360 a na posledním superman seatgrab indian air.

Získal první místo a téměř polovinu z celkových prize money ve výši 30 tisíc korun. Gratulací se mu dostalo fakt zaslouženě: všechny triky odjel neskutečně čistě!


Autor:

Nejčtenější

Líbání, sexy esemesky: muži a ženy se neshodnou, kde začíná nevěra

Příliš důvěrné polibky na večírku s cizí ženou? Pro polovinu mužů to není...

Dopustit se opilého líbání s někým cizím na večírku. Z nudy flirtovat na seznamovací aplikaci. Dopřát si intimní...

VIDEO: Mirek se vystavil nahý. Užil si se čtyřmi slečnami naráz

Miroslav se ukázal bez oblečení na Výstavě skutečných nahých mužů.

Miluje nahotu, bez oblečení chodí i doma před návštěvami a když se v Praze konala Výstava skutečných nahých mužů,...

Niño sicario: fenomén dětských vrahů ovládá drogové kartely

Klučina s rukama od krve. Edgar Jimenez Lugo dělal pro kartel tu nejšpinavější...

Jsou mladí, vlastně ještě děti. Přesto už pracují v žoldu drogových kartelů. Nejen jako kurýři nebo pašeráci. Zabíjejí,...

Další ochutnávka z kalendáře Pirelli: dražte ho 19. prosince

Postava zosobněná topmodelkou Gigi Hadidovou čtenářům připomíná, že ne každý...

Je intimní, ale ne lacině. Oslavuje krásu žen, ale i sílu jejich osobností. Kalendář Pirelli pro rok 2019 vypráví čtyři...

Zkáza Franklinovy výpravy: mráz, beznaděj a kanibalismus

Někteří členové výpravy se rozhodli vydat pěšky na jih. Po prvních úmrtích se...

Měla to být výjimečná výprava plná objevů. Jenže britská Franklinova námořní expedice mířící do země arktického ledu...

Další z rubriky

Neznámé sporty: Dáme páku, vyhrňme si nohavice

Přetlačovaná vyžaduje silné palce, ale pevný musí být samozřejmě i střed těla.

Je to okrajový sport, který dokazuje, s jakou vášní lidé dokážou soutěžit v bizarních disciplínách. Přetlačovaná palci...

Neznámé sporty: famfrpál z Harryho Pottera má svou profi ligu

Svůj famrpálový tým má i vídeňská univerzita.

Vyklouzl z pohádkového světa a vkročil do reálného. Ano, sportu kouzelnických adeptů z příběhů Harryho Pottera se...

VIDEO: Kung fu korida. Číňané soupeří s býky holýma rukama

Muž proti býkovi. Důležitá je výbušná síla, říkají čínští bojovníci.

Člověk beze zbraní versus mohutné čtyřsetkilogramové monstrum s rohy a kopyty, zosobnění síly a energie. Čínská korida...

Najdete na iDNES.cz