Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


VIDEO: Heliboarding, adrenalin, na který nezapomenete

  13:00aktualizováno  13:00
Víc než dvě desítky fotografií neuvěřitelných přírodních scenérií a freeridových kousků budou od 8. do 11. listopadu k vidění v pražském baru Jet Set na Smíchově.

Heliboarding | foto: Helipro

O produkci se postarala ruská produkce Helipro, která pro všechny, kdo chtějí poznat extrémní adrenalinové zážitky, dokáže zprostředkovat výlety snů na klíč. 

Heliboarding je pojmem, který znají všichni zkušení free-skieři i snowboardisti. Je to zážitek, na který jen tak nezapomenete. Soukromý vrtulník vás vyveze na místa, kam byste se nikdy nedostali. Nejsou tam vleky, sjezdovky, civilizace. Jen do hlubin ostře padající hory a nekonečné pláně plné neposkvrněného prašanu. Právo rozříznout ho máte jenom vy.

"Organizujeme zájezdy po celém světě, v podstatě kamkoliv. Skvělý heliboarding se dá zažít na východě Ruska na Kamčatce, v Uzbekistánu nebo Kyrgyzstánu, na Novém Zélandu, východním Grónsku, Aljašce, Chille…" vypočítává zástupce česko-slovenské pobočky firmy Martin Brezina. Dodává, že v České a Slovenské republice společnost působí už tři sezony a tento typ adrenalinového zážitku se tu těší poměrně velké oblibě.

A to i přesto, že heliboarding není rozhodně levnou záležitostí typu short brakeu v Berlíně. V případě nejlevnějších lokalit přijde tahle legrace na 3 500 dolarů, navíc bez letenky.

"Nejdražší je letový čas vrtulníku," říká Maxim Balachovskij, pro-snowboardista a člověk, který stál u zrodu nápadu vozit nadšence do neposkvrněných rájů. V ceně je 8 – 10 letových hodin. I když ale nemalý obnos zaplatíte, odjet můžete bez jediné vločky, po které byste se sklouzli.

FOTOGALERIE ZDE

"Jediné, na čem ve vysokých horách záleží, je počasí. Když sněží a fouká vítr, prostě nevzlítneme." Pokud tedy nemá být jediným zážitkem prohlídka stepí nebo zapomenutých památek uprostřed území nikoho, je dobré si dovolenou naplánovat minimálně na týden.

Co tam nahoře zažijete, dobře dokresluje film Marafon, který zachycuje top lokality freeridingu a zároveň je i dokumentem o ruském snowboardingu. Ve svých partech se tu objeví jak Maxim Balachovskij, tak třeba Dmitri Fesenko, který se řadí ke světové špičce tohoto sportu. 

Heliboarding

Pro členy týmu je ale Morafon už minulostí. "Naši práci teď soustředíme na nové video, ve kterém bychom rádi snowboarding přiblížili normálním lidem. Nepůjde o profi-sport pro pár vyvolených, spíš o fenomén, který baví všechny. Chceme natočit video, které bude o lidech, co přes týden chodí do práce a o víkendech vyjíždějí na hory. Co mají tento sport rádi, ale nejezdí na závody. Pro které je snowboarding životní styl, ne způsob obživy," popisuje Maxim.  

Helipro zkrátka není produkce, která by zahálela. Vyznávají volnou přírodu, mají k ní úctu, kterou učí lidi kolem. A podnikají výlety, které jsou snem všech, kdo tráví život před namodralým světlem obrazovky.

Všechno, co můžete zažít, si můžete na úžasných fotografiích prohlédnout v baru Jet Set. Asi vám potom bude líto, že se svým hard diskem a modemem trávíte tolik času.

Je ale něco jednoduššího, než to změnit?

Autor:


Nejčtenější

Sexuchtivá, upřímná, náladová: seznamte se s MOgirl Nikol

Mám ráda nezávislost, kritický rozum a etický přístup ke zvířatům, říká MOgirl...

Na pět přívlastků, které ji charakterizují, se zeptala člověka, který je pro ni důležitý a zná ji. Jeho verdikt zněl:...

Všichni jste sériový vrah. Jak bývalý astrolog zesměšnil horoskopy

První horoskopy měly čtvercovou podobu. Tento patřil francouzskému králi Louisi...

Na horoskopy dodnes věří čtvrtina populace západního světa, prim hraje Amerika. Vytrvale jim důvěřuje přes 35 procent...OBRAZEM: Viktoriánská prodejná láska. Archiv odkryl unikátní fota

Birminghamská policie byla první na světě, která začala pořizovat policejní...

Birminghamská policie byla první na světě, která začala pořizovat policejní snímky zatčených. První vznikly již v roce...

Nefungující segregace: sídliště Pruitt-Igoe se stalo peklem pro chudé

Segregované sídliště pro chudé nebylo řešením, stalo se vězením svých obyvatel...

Cílem bylo napěchovat chudé na jedno betonové sídliště. Vyčistit od nich město. Projekt založený na rasismu a segregaci...

Sebevědomý lev jsem proto, že makám a nepodvádím, říká Terminátor Karlos

Karlose „Terminátora“ Vémolu zpovídal Jakub „Buba“ Ouvín pro pořed televize...

Lvi žerou první, zní jeho heslo, má ho ostatně vytetované na ruce. A není pochyb, že on sám se mezi lvy počítá....

Další z rubriky

VIDEO: „Hlavu mi opřeš o rameno.“ Takto se skáče v tandemu z letadla

Reportér rádia Impuls vyzkoušel tandemový seskok

Vypadá to bezpracně, ale i při tandemovém seskoku je třeba vědět, co dělat. Reportér radia Impuls Aleš Růžička musel...

Cyklistické heslo veslaře Synka: Nesmí mě předjet nikdo vyšší a těžší

Ondřej Synek na trati boleslavského závodu seriálu Kolo pro život.

Rozhlédne se po kraji, pozdraví diváky, prohodí slovo se soupeři a ještě zajíždí velmi dobré výsledky. Trojnásobný...

VIDEO: Jako James Bond. Český dobrodruh přeskočil na motorce dům

Libor Podmol po vítězství v závodě v Austrálii

Budova byla dlouhá přes deset metrů a freestyle motokrosař Libor Podmol přeletěl docela jako James Bond. A hned...

Najdete na iDNES.cz