VIDEO: Když celebrity prodávají ňadra

  14:00aktualizováno  14:00
Kolik stojí ženská prsa? Na tuto otázku odpověděla dobročinná aukce, která se konala v hotelu Mandarin Oriental Prague. Předmětem dražby byly odlitky prsou známých Češek a Slovenek, které pomalovali přední čeští umělci. Největší ovace získala Sára Saudková, jejíž poprsí vyzdobené Janem Saudkem bylo vydraženo za rekordních 170 tisíc korun.

"Svoje" ňadra dala do aukce i Zuzana Belhorcová

Předběhla tak Tonyu Graves (85 tisíc), Alici Bendovou (80 tisíc), Báru Nesvadbovou (70 tisíc), Helenu Zeťovou (55 tisíc) nebo Daru Rolins (28 tisíc).

Sádrové busty vznikly v rámci charitativního projektu módní značky Roxy Keep A Breast, který bojuje proti rakovině prsu. Teď jsou umístěny v aukční síni Vltavín a po zaplacení poputují ke svým novým majitelům. Třeba poprsí spisovatelky Barbary Nesvadbové bude k vidění v nově otevřeném obchodu s luxusním spodním prádlem, jehož je Bára tváří. Bustu vyzdobil výtvarník Vladimír Franz, který opět potvrdil svou zálibu v extravaganci.

„Pana Franze jsem si vybrala sama, protože se spolu už dlouho známe. Jednou jsem mu vyprávěla o svých kočkách, které mi domů nosí myši. Tak je teď už nemám jenom na prahu, ale i na prsou,“ smála se Barbara na aukci. „Původně jsem chtěl na Barbařina prsa aplikovat skutečné myši, jenomže pak jsem začal přemýšlet o nesmrtelnosti uměleckého díla a rozhodl jsem se, že je jen namaluji,“ doplnil s úsměvem slova Nesvadbové výtvarník.

Krom nich se aukce, které předcházela putovní výstava exponátů po českých a slovenských nákupních centrech, zúčastnila i DJka LaDiDa s výtvarníkem Janem Bačkovským, moderátorka Daniela Drtinová a Jiří David nebo Jakub Špaňhel, který vyzdobil prsa jachtařky Lenky Šmídové. Hodinu a půl trvající aukci sledovali také skladatel Ondřej Soukup nebo olympionik a lékař Lukáš Pollert, kteří se ale dražit neodvážili.

Nápad s pomalovanými prsy vznikl původně ve francouzské surfařské komunitě. Tamní profesionální jezdkyně si po skončení závodů nechaly vytvořit odlitky svých poprsí, které si pak samy pomalovaly.

LaDiDa

Pro Českou republiku byl projekt Keep A Breast trochu pozměněn, aby byl ještě atraktivnější. „Rozhodli jsme se, že oslovíme jedenáct známých a krásných Češek a stejný počet výtvarníků. Chtěli jsme, aby vznikla umělecká díla, která budou mít vysokou cenu,“ prozradila manažerka projektu Nicole Groesslová.

Jejich předpoklad se vyplatil: v aukci získali úctyhodných 735 tisíc korun. „A to ještě není všechno,“ dodává Nicole. „Do celkové částky musíme započítat i 218 tisíc korun, které jsme získali prodejem charitativních náramků, kalendářů a triček, takže se přibližujeme téměř k jednomu milionu!“

Peníze poputují na konto asociace Mamodiagnostiků, která se specializuje na prevenci a diagnostiku rakoviny prsu, a neziskové organizaci Mamma Help, jež zase sdružuje ženy s rakovinou prsu, jejich blízké a zdravotníky.

„Prevence je podle mě úplně nejdůležitější. Kdyby polovina z nás šla na kontrolu třeba jen o měsíc dřív, mohlo by se zabránit tomu nejhoršímu,“ řekla herečka Alice Bendová, jejíž odlitky poprsí jsou unikátní v tom, že při jejich pořizování právě kojila.

Nejen ona, ale i další osobnosti se moc dlouho nerozhodovaly, jestli se projektu zúčastní. Barbara Nesvadbová měla jasno už od začátku. „Moje velmi dobrá kamarádka, která má skoro stejně starou dceru jako já, onemocněla před pár lety rakovinou prsu – to byl hlavní důvod, proč jsem se rozhodla projektu Keep A Breast zúčastnit.“ V ten moment ale ještě nevěděla, co ji čeká.

Bára Nesvadbová a Vladimír Franz

Sportovkyně Lenka Šmídová popsala nejhorší část vzniku sádrové busty: „Sádra vám na těle musí zatuhnout a přilepí se na chloupky, které máte všude po těle. Její strhávání je zvlášť na citlivých prsou velmi nepříjemné,“ podotkla.

Úkol vytvořit odlitky dostal chirurg Tomáš Šebek, který si ale vnad žen moc neužíval. „Byl jsem při práci hodně nervózní, protože po mně dostali odlitky do rukou nejlepší čeští umělci. Abych se soustředil na cokoliv jiného než práci, na to jsem neměl ani pomyšlení,“ směje se.

Nervózní ale byly i dámy. Třeba Tonya Graves. „Myslela jsem si, že mi odlitek bude dělat paní doktorka, ale nakonec to byl pan doktor a ještě navíc extrémně hezký muž. Trochu jsem se styděla, ale nakonec jsem to přežila – na světě existují mnohem horší věci, než když vám hezký muž aplikuje na prsa sádru pro dobrou věc,“ uzavírá sympatická zpěvačka z kapely Monkey Business.

Prsa známých Češek už si domů na poličku nepostavíte, pokud byste ale i přesto chtěli podpořit dobrou věc, stačí zajít do některé z prodejen Roxy a zakoupit jeden nebo i víc z charitativních předmětů. Když nic jiného, uděláte aspoň náramkem, kalendářem nebo tričkem Keep A Breast radost vaší přítelkyni pod vánočním stromečkem.

Autor:


Nejčtenější

Kruté metody poprav: ušlapání slonem a řezání zaživa

Lyngchi bylo jedním z nejnehumánnějších způsobů poprav, které historie přinesla.

Trest smrti je z principu definitivní záležitost. V leckterých společnostech se však nezdál dostatečně uspokojivý....

Agentka Fifi: kráska sváděla britské agenty, aby je prověřila

Byla krásná a provokativní. Marie Christine Chilverová byla pro roli svůdné...

V Británii je vyškolili, naučili šifrovat a slídit. Po technické stránce byli špioni vybaveni na výtečnou, až při...Miluji kuře na paprice od mamky a pět knedlíků, říká MOgirl Lenka

Touhy, sny, plány mám, ale žiji současným dnem, říká MOgirl Lenka.

Podle vlastního soudu je neústupná, sebevědomá, energická. A nezastírá, že též tvrdohlavá a sarkastická. „Jsem taková,...

VIDEO: Různé tváře orgasmu. Jinak vypadá v Evropě a jinak v Asii

Zřetelné výrazy obličeje interpretují bolest i potěšení napříč kulturami.

Bolest se do našich tváří vpisuje docela stejně, bez ohledu na to, z které části planety jsme. Orgasmus však nikoli. My...

Extrémní gastronomie: syrový mořský červ připomíná neklidný penis

Na pohled je to podivný tvor, způsob jeho konzumace bývá ještě bizarnější,...

Při procházce jihokorejským tržištěm je nepřehlédnete. Kádě s jejich bledě růžovými tělíčky přitahují pozornost. Na...

Další z rubriky

VIDEO: Takto pracují deratizátoři. Potkan vylezl z WC i ve 13. patře

Týmy deratizátorů vhazují do kanalizačních vpustí nástrahy s jedem. Někdy musí...

Vždy od dubna do října posílají Pražské vodovody a kanalizace do hlavního města týmy deratizátorů. Mají za úkol házet...

Mafie a citrony. Zločinná síť možná vznikla na Sicílii z pěstování ovoce

Na Sicílii měla samozřejmě kořeny i rodina fiktivního mafiánského kmotra Vita...

Na začátku byli předáci, kteří zajišťovali práci na výnosných sicilských citronových plantážích. Postupně ve svých...

Šílená operace FBI: Aljašku měli před Sověty chránit jednorucí zálesáci

Zálesák znalý divočiny a umění přežití by se FBI hodil. Úřad však měl na své...

Byl to bláznivý pokus, jak chránit Aljašku před sovětskou invazí. Počítal s vytvořením sítě agentů, na něž kladla FBI...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!Najdete na iDNES.cz