Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


VIDEO: Když celebrity prodávají ňadra

  14:00aktualizováno  14:00
Kolik stojí ženská prsa? Na tuto otázku odpověděla dobročinná aukce, která se konala v hotelu Mandarin Oriental Prague. Předmětem dražby byly odlitky prsou známých Češek a Slovenek, které pomalovali přední čeští umělci. Největší ovace získala Sára Saudková, jejíž poprsí vyzdobené Janem Saudkem bylo vydraženo za rekordních 170 tisíc korun.

"Svoje" ňadra dala do aukce i Zuzana Belhorcová

Předběhla tak Tonyu Graves (85 tisíc), Alici Bendovou (80 tisíc), Báru Nesvadbovou (70 tisíc), Helenu Zeťovou (55 tisíc) nebo Daru Rolins (28 tisíc).

Sádrové busty vznikly v rámci charitativního projektu módní značky Roxy Keep A Breast, který bojuje proti rakovině prsu. Teď jsou umístěny v aukční síni Vltavín a po zaplacení poputují ke svým novým majitelům. Třeba poprsí spisovatelky Barbary Nesvadbové bude k vidění v nově otevřeném obchodu s luxusním spodním prádlem, jehož je Bára tváří. Bustu vyzdobil výtvarník Vladimír Franz, který opět potvrdil svou zálibu v extravaganci.

„Pana Franze jsem si vybrala sama, protože se spolu už dlouho známe. Jednou jsem mu vyprávěla o svých kočkách, které mi domů nosí myši. Tak je teď už nemám jenom na prahu, ale i na prsou,“ smála se Barbara na aukci. „Původně jsem chtěl na Barbařina prsa aplikovat skutečné myši, jenomže pak jsem začal přemýšlet o nesmrtelnosti uměleckého díla a rozhodl jsem se, že je jen namaluji,“ doplnil s úsměvem slova Nesvadbové výtvarník.

Krom nich se aukce, které předcházela putovní výstava exponátů po českých a slovenských nákupních centrech, zúčastnila i DJka LaDiDa s výtvarníkem Janem Bačkovským, moderátorka Daniela Drtinová a Jiří David nebo Jakub Špaňhel, který vyzdobil prsa jachtařky Lenky Šmídové. Hodinu a půl trvající aukci sledovali také skladatel Ondřej Soukup nebo olympionik a lékař Lukáš Pollert, kteří se ale dražit neodvážili.

Nápad s pomalovanými prsy vznikl původně ve francouzské surfařské komunitě. Tamní profesionální jezdkyně si po skončení závodů nechaly vytvořit odlitky svých poprsí, které si pak samy pomalovaly.

LaDiDa

Pro Českou republiku byl projekt Keep A Breast trochu pozměněn, aby byl ještě atraktivnější. „Rozhodli jsme se, že oslovíme jedenáct známých a krásných Češek a stejný počet výtvarníků. Chtěli jsme, aby vznikla umělecká díla, která budou mít vysokou cenu,“ prozradila manažerka projektu Nicole Groesslová.

Jejich předpoklad se vyplatil: v aukci získali úctyhodných 735 tisíc korun. „A to ještě není všechno,“ dodává Nicole. „Do celkové částky musíme započítat i 218 tisíc korun, které jsme získali prodejem charitativních náramků, kalendářů a triček, takže se přibližujeme téměř k jednomu milionu!“

Peníze poputují na konto asociace Mamodiagnostiků, která se specializuje na prevenci a diagnostiku rakoviny prsu, a neziskové organizaci Mamma Help, jež zase sdružuje ženy s rakovinou prsu, jejich blízké a zdravotníky.

„Prevence je podle mě úplně nejdůležitější. Kdyby polovina z nás šla na kontrolu třeba jen o měsíc dřív, mohlo by se zabránit tomu nejhoršímu,“ řekla herečka Alice Bendová, jejíž odlitky poprsí jsou unikátní v tom, že při jejich pořizování právě kojila.

Nejen ona, ale i další osobnosti se moc dlouho nerozhodovaly, jestli se projektu zúčastní. Barbara Nesvadbová měla jasno už od začátku. „Moje velmi dobrá kamarádka, která má skoro stejně starou dceru jako já, onemocněla před pár lety rakovinou prsu – to byl hlavní důvod, proč jsem se rozhodla projektu Keep A Breast zúčastnit.“ V ten moment ale ještě nevěděla, co ji čeká.

Bára Nesvadbová a Vladimír Franz

Sportovkyně Lenka Šmídová popsala nejhorší část vzniku sádrové busty: „Sádra vám na těle musí zatuhnout a přilepí se na chloupky, které máte všude po těle. Její strhávání je zvlášť na citlivých prsou velmi nepříjemné,“ podotkla.

Úkol vytvořit odlitky dostal chirurg Tomáš Šebek, který si ale vnad žen moc neužíval. „Byl jsem při práci hodně nervózní, protože po mně dostali odlitky do rukou nejlepší čeští umělci. Abych se soustředil na cokoliv jiného než práci, na to jsem neměl ani pomyšlení,“ směje se.

Nervózní ale byly i dámy. Třeba Tonya Graves. „Myslela jsem si, že mi odlitek bude dělat paní doktorka, ale nakonec to byl pan doktor a ještě navíc extrémně hezký muž. Trochu jsem se styděla, ale nakonec jsem to přežila – na světě existují mnohem horší věci, než když vám hezký muž aplikuje na prsa sádru pro dobrou věc,“ uzavírá sympatická zpěvačka z kapely Monkey Business.

Prsa známých Češek už si domů na poličku nepostavíte, pokud byste ale i přesto chtěli podpořit dobrou věc, stačí zajít do některé z prodejen Roxy a zakoupit jeden nebo i víc z charitativních předmětů. Když nic jiného, uděláte aspoň náramkem, kalendářem nebo tričkem Keep A Breast radost vaší přítelkyni pod vánočním stromečkem.

Autor:Nejčtenější

Nebezpečná masturbace: v Německu stojí život sto lidí ročně

Cesta za orgasmem může být i velmi nebezpečná.

V lékařských záznamech za sebou nechávají zápis „úmrtí kvůli autoerotice“. Ano, i touha po co nejintenzivnějším...

VIDEO: Splašky v puse, červi a tuk. Omdléval jsem při čištění kanálů

Nejužší stoky mají 60 na 110 centimetrů, musíte se v nich plazit a přitom ještě...

Nejen splašky, ale i červi, kameny nebo hroudy tuku. To všechno plave v pražské kanalizaci. Každý den proto vstupuje do...Orgasmus, pro který nehnete prstem. Internetem se šíří erotická hypnóza

Stačí se soustředit, nabádají erotické hypnotizérky.

Má to být bezdotykové sebeuspokojení. Prosté fyzických stimulů, cesta k orgasmu při něm vede čistě skrze mysl. Podle...

Rapeři v ringu. Marpo vyslyšel Rytmusovu výzvu a utká se s ním

Velký zápas. Duel mezi Marpem a Rytmusem znamená velké peníze a velkou...

„Takže Marpo, vyzývám tě na boxerský zápas,“ zaznělo z jednoho rohu pomyslného ringu. „Přijímám – a začni trénovat,...

Nejlepší pivní destinace zahrnují USA, Čínu i Brazílii. Česko schází

Tupláky, hluboké dekolty, Octoberfest? Zapomeňte, pivní kultura se změnila....

Virginie na prvním místě a kromě ní další americká města, mimo nich už jen čínský Peking, jihokorejský Soul a brazilské...

Další z rubriky

Čech prodal Eiffelovu věž. Viktor Lustig inovoval klasický podvodný trik

„Nejslizčí fixlař, který kdy žil.“ Tak popsali tajní agenti českého podvodníka...

Na začátku se králík v pytli měnil v kočku, později se prodávaly falešné zlaté cihly nebo housle od Stradivariho. Onen...

Extrémní gastronomie: drůbeží pařátky se v Indonésii jedí jako sušenky

Ne, pařátky se v Indonésii rozhodně nevyhazují. Tamní kuchaři je připravují...

V Indonésii se dojídá a zbytky se nenechávají. I zdánlivě nechutné části drůbeže se tu setkají s nadšením strávníků. K...

Extrémní gastronomie: „škvarky“ z vybíjených delfínů mají příchuť rtuti

Postoj úřadů k zabíjení delfínů je v Peru vlažný. I proto tam delfíní maso...

Sytě červené a tučné maso „chancho marino“, které vám nabídnou v přímořských rybích restauracích Peru jako předkrm,...

The Baby Gang: Když se vám narodí dvojčata
The Baby Gang: Když se vám narodí dvojčata

Představte si, že jste mladý pár, rozhodnete se pro miminko a narodí se vám dcerka. Po chvíli se shodnete, že by malá měla mít sourozence, ale namísto jednoho jí dopřejete hned tři. A všechny tři naráz

Najdete na iDNES.cz