VIDEO: Luxusní hračky, kam se jen podíváš

  14:00aktualizováno  14:00
Lamborghini Murciélago LP640, Gumpert Apollo, Volkswagen Phaeton, Ferrari 430 Scuderia nebo Harley Davidson Springer, ale i luxusní šperky, hodinky, doplňky a audio-technika. To všechno bylo možné na vlastní oči obdivovat na veletrhu mmotion 2007, který se konal v pražském Veletržním paláci.

Lamborghini Murciélago LP640 | foto: archiv

Už třetí ročník přehlídky vzešel z nápadu ředitele Aleše Bláhy. Chtěl vytvořit veletrh, který by neukazoval jen drahé automobily a motocykly, ale představoval by celý životní styl lidí, kteří jezdí do Karibiku stejně často jako zbytek z nás třeba na Slapy.

„Z vlastní zkušenosti vím, že luxusní značky se neúčastní ani prestižních celostátních veletrhů. Proto nás napadlo vytvořit akci, která by pro ně byla natolik zajímavá, že by se jí zúčastnit chtěly,“ dodává Bláha.

Zastoupené značky a modely ve Veletržním paláci jeho slova dokládají. Největší prostor dostali samozřejmě krasavci na čtyřech kolech.

Raritní VW a spol.

Naprosto nejdražším vozem byla limuzína Volkswagen Phaeton za 63 milionů korun. Vyrobeny jsou jen dva kusy a nablýskaná mašina se (vedle dvanáctiválce s výkonem 420 koní pod kapotou) může pochlubit i koženými sedadly, dřevěným vykládáním a plazmovými obrazovkami.

Za phaetonem nezaostává ani Gumpert Apollo, německý ďábel, který si na mmotion odbyl svoji českou premiéru. „Gumpert má 650 koní a dosahuje rychlosti až 360 kilometrů v hodině. Vyrábí se jich maximálně dvacet za rok a cena startuje na částce 260 tisíc eur, tedy na téměř sedmi milionech,“ říká dovozce vozu Radek Exner.

Supersportovní Gumpert Apollo je navíc jako jeden z mála automobilů homologován jak na silnici, tak i závodní okruhy GT2 a GT3.

Gumpert Apollo

V hlavním automobilovém sále bylo ještě vystaveno Ferrari 430 Scuderia (na jehož vývoji se podílel sám velký Michael Schumacher), módním domem Versace vydesignované Lamborghini Murciélago nebo Maserati Gran Turismo, kterému zase propůjčil patřičnou stylovost Pininfarina.

Vedle luxusních aut nemohlo chybět ani sportovní Audi R8, kterým se při svých návštěvách v Česku prohání Petr Čech, nebo nový prodloužený mini s originálně řešeným zavíráním kufru.

Mnoho něžných poloviček obdivovalo comeback Fiatu 500, o který je podle dovozců tak velký zájem, že na něj čeští kupující čekají půl roku.

Návrat Italů

„Mmotion dobře značí nový trend, a to je návrat k retrostylu,“ řekl designér Pavel Šťastný, který vytvořil grafickou podobu veletrhu. „Určitě se to ale netýká jen automobilů, velmi výrazně se retro projevuje i na motocyklech – Harley Davidson tu má jeden takový model a Vespy jsou dneska už klasikou,“ dodal.

Jeho slova potvrzuje i velký obdivovatel motocyklů Standa Borkovec: „Dobře je tu vidět velká renesance italských značek, jako jsou MV Augusta, Bimota, Moto Morini anebo Moto Guzzi. A je nesporné, že Italové design vždycky zvládali skvěle.“

Vedle nich si s hrdostí sobě vlastní stál Harley Davidson Springer, který firma vyrobila ke svému 105. výročí. „Jedná se o motorku té nejvyšší řady, která má veškeré komponenty v nadstandardní třídě, lepší motor, samozřejmě speciální lakování se zlacenými proužky. Do Česka dovezeme maximálně tři kusy,“ řekl pro Xman.cz Vojta Vavřina, který se zabývá domácí distribucí.

Nepostradatelné věci k životu?

Ve třetí části veletrhu mohli návštěvníci obdivovat všechno, co je potřeba pro život jako v bavlnce. Tak třeba gramofon za 2,5 milionu korun. Vyrobila ho firma Clearaudio Statement a vedle křišťálového zvuku se vyznačuje i výstředním designem s kovovými a skleněnými prvky.

Perličkou bylo jízdní kolo značky Colnago za 270 tisíc korun, které vzniklo v limitované sérii 60 kusů jako pocta k 60. narozeninám firmy Ferrari a 20. výročí spolupráce s Colnagem. „Ne, není to zdaleka nejdražší kolo, které kdy Colnago vyrobilo,“ s úsměvem na tváři prozradil distributor Jaroslav Kerda. „Některé modely se vyšplhají až ke 400 tisícům korun.“

Colnago Ferrari

Stejně jako ceny jízdních kol provokovala extravagantním designem expozice nábytku a doplňků firmy Kare, jejíž jelínek se stal nekorunovaným maskotem veletrhu mmotion. Na přehlídce dále nechyběly ani šperky od rakouské společnosti Frey Wille, hodinky pilotů Askania a švédský výrobce luxusní audio-techniky Bang&Olufsen.

Mmotion není jen pohyb a emoce, jak o něm organizátoři často mluví.

Je to hlavně přehlídka designově dokonalých hraček jak pro kluky, tak i pro holky. A i když si možná budete říkat, proč jste se nenarodili trochu lépe, už jenom pouhý pohled vás bude dostatečně uspokojovat.

Hodinky Askania

Bentley Continental

Bimota Tesi3D

Colnago Ferrari

Ferrari 430 Scuderia

Fiat 500

Gumpert Apollo

HD FXCWC Rocker

Jaguar XK

Nábytek od firmy Kare Design

Masserati GranTurismo

Mini Clubman

MotoGuzzi Griso 1200 8V

MotoMorini Corsaro 1200 Veloce

MV Agusta F4 312R


Autoři:


Nejčtenější

Kruté metody poprav: ušlapání slonem a řezání zaživa

Lyngchi bylo jedním z nejnehumánnějších způsobů poprav, které historie přinesla.

Trest smrti je z principu definitivní záležitost. V leckterých společnostech se však nezdál dostatečně uspokojivý....

Agentka Fifi: kráska sváděla britské agenty, aby je prověřila

Byla krásná a provokativní. Marie Christine Chilverová byla pro roli svůdné...

V Británii je vyškolili, naučili šifrovat a slídit. Po technické stránce byli špioni vybaveni na výtečnou, až při...VIDEO: Různé tváře orgasmu. Jinak vypadá v Evropě a jinak v Asii

Zřetelné výrazy obličeje interpretují bolest i potěšení napříč kulturami.

Bolest se do našich tváří vpisuje docela stejně, bez ohledu na to, z které části planety jsme. Orgasmus však nikoli. My...

Extrémní gastronomie: syrový mořský červ připomíná neklidný penis

Na pohled je to podivný tvor, způsob jeho konzumace bývá ještě bizarnější,...

Při procházce jihokorejským tržištěm je nepřehlédnete. Kádě s jejich bledě růžovými tělíčky přitahují pozornost. Na...

V tajze by se hodila mačeta i puška, říká Čech, který obletěl zeměkouli

Dva protagonisté české premiéry, pilot a propagátor českého národního...

Cílem jeho mise nebylo jen obletět jako první český pilot planetu. Též při ní zaznamenával české stopy ve světě. Aby...

Další z rubriky

Kruté metody poprav: ušlapání slonem a řezání zaživa

Lyngchi bylo jedním z nejnehumánnějších způsobů poprav, které historie přinesla.

Trest smrti je z principu definitivní záležitost. V leckterých společnostech se však nezdál dostatečně uspokojivý....

VIDEO: Práci v sexuálním byznysu respektujeme, říká nevládní organizace

Ilustrační snímek

Stát díky ní ušetřil miliardy korun. Veřejnosti pomáhá zbavit se předsudků ohledně žen ze sexuálního byznysu. Nevládní...

OBRAZEM: Těla jako plátna. V Londýně se konal festival tetování

Někteří měli na těle víc inkoustových ploch než míst nedotčených tetováním....

Někteří měli na těle víc inkoustových ploch než míst nedotčených tetováním. Mnozí další ho doplnili modifikacemi...Najdete na iDNES.cz