Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


VIDEO: Sexy roztleskávačky nafotily kalendář

aktualizováno 
Jsou krásné a dokáží rozvášnit stadiony. "Roztleskávačka musí umět tancovat a zvládat akrobatické prvky. A musí vysílat pozitivní náladu," říká Lucie Tučková z Chilli Cheerleaders. O sex-appealu nemluví, že ale v jejich výbavě neschází, to za ni prozrazuje kalendář Hot & Spicy, který její tým nafotil.

"Cheerleading jsem považovala za komickou zábavu rozjívené americké mládeže," vzpomíná na své seznámení s fenoménem, který dotváří kulisy sportovních akcí za Atlantským oceánem, Lucie. "Když mě k němu ale přivedla neodbytná kamarádka, která nechtěla jít na konkurz sama, přišla jsem hned po prvních týdnech v týmu na to, že je vše jinak. Je to velká dřina, ale také zábava."

Vaše počáteční nedůvěra k cheerleadingu je dnes tatam. Co se vám na něm líbí? A mimochodem, za co ho vlastně považovat? Je to tanec? Sport?
Ano, je to sport. Skvělý sport, který v sobě kombinuje spoustu dalších sportů, ať už se jedná o tanec, akrobacii či gymnastiku. Rozhodně není jednotvárný. A v neposlední řadě je tu tým. Parta skvělých děvčat, se kterými je zábava, tým, do něhož stojí za to vracet se na každičký trénink.

Fotogalerie

A taky ještě pocit být ve světle reflektorů, vystupovat před tisíci diváky, ne?
Dostaneme se na místa, o nichž běžný smrtelník může jen snít. Kolika lidem se poštěstilo být například na všech zápasech hokejového mistrovství světa a prohlédnout si šatnu naší reprezentace? Komu kdy tleskal mnohatisícový dav fotbalových fanoušků při kvalifikaci České republiky na Euro? Takových příběhů s pozlátkem, zážitků ze světa, kde září reflektory, zažíváme spousty.

Jak vypadá váš trénink a jak dlouho trvá?
Trénujeme minimálně dvakrát týdně dvě hodiny. Součástí tréninků je krátké zahřátí, pilovaní techniky skoků, piruet, výkopů i stuntů neboli pyramid. Opakujeme starší choreografie, nacvičujeme nové, čas od času zbude čas i na posilování.

Vymysleli to kluci

Jaká musí být správná roztleskávačka?
V první řadě musí být osobnost a vyzařovat pozitivní náladu. Rozhodně musí umět tancovat, cítit hudbu, dokázat alespoň něco málo z akrobatických prvků, nesmí se bát stavět pyramidy. Přitom však nesmí zapomenout být milým člověkem, na něhož je radost se dívat.

Dělají tenhle sport i kluci?
Pozor, cheerleading dokonce vznikl jako pánská záležitost. Je tomu tedy už víc než sto let, ale ženy se k organizovanému povzbuzování, jak se dá cheerleading charakterizovat, dostaly až postupem času. Ani dnes to ale není výhradně dámská záležitost, i když to tak vypadá. Jak se cheerleading stává v Česku stále populárnější, pánové se mezi nás opět vracejí. Jejich mužná síla je nenahraditelná zejména při pyramidách a jsou fajn oživením v jinak čistě dámské společnosti.

Hot & Spicy. Tak se jmenuje první kalendář českých roztleskávaček. Nafotily ho...

Od kolika a do kolika let se dá cheerleading dělat?
Začít s ním mohou už malé děti, ty dokonce soutěží ve speciální kategorii. Horní hranice není nijak omezena, záleží čistě na osobním pocitu. Například ve Spojených státech či sousedním Německu není zvláštností, když se mu věnují ženy ve věku kolem 36 let. V jednom americkém týmu dokonce působí roztleskávačka, které je dvaačtyřicet let a s tímto sportem začala ve svých devětatřiceti.

Jak máte v týmu rozdělený úkoly?
Žádné hierarchické rozdělení nemáme. Jen jde-li o pyramidy, zastávají některé dívky pozici base (dole) nebo top (nahoře). Většina dívek však v pyramidách zvládne různé pozice, takže se můžeme střídat.

Je u nás cheerleading záležitostí studentek?
Některá děvčata v týmu studují, jiná už jsou zaměstnaná. Každá z nás pracuje v jiném oboru, já například v marketingu. Právě tahle pestrost tým posiluje. Práci na kalendáři Hot & Spicy prospělo právě to, že každá členka týmu mohla společné věci přispět jinak.

Musely jste překonávat při focení ostych?
V kalendáři nejsou fotografie, které by se daly nazvat odvážnými. Chtěly jsme ukázat, že jsme ženy a že je na co se dívat, ale nechtěly jsme sklouznout k něčemu obscénnímu a lacinému. A to se povedlo.

Zapojily se všechny holky?
Všechny dívky se mohly zapojit do příprav. Rok má ale bohužel jen dvanáct měsíců, takže svoji stránku nemohla získat každá dívka. Přednost dostaly služebně nejstarší, naše mladší přírůstky však ozdobily společnou fotografii.

Nevadí vám, že vás budou muži okukovat?
Muži okukují ženy od dávných věků. Proto byly ženy stvořeny krásné a muži silní, aby jim odolávali. (smích)

Chilli Cheerleaders

Tým vznikl již roku 2001 jako první poloprofesionální tým v Česku. Know-how mu předala prestižní americká agentura e2k Sports.

Děvčata z Chilli Cheerleaders si zakládají na efektních tanečních choreografiích, které obsahují kromě moderního tance i gymnastické a akrobatické prvky a pyramidy. Hlavní trenérkou a manažerkou je Olga Kopřivová, hlavní choreografkou Martina Němcová, kterou doplňují další čtyři choreografky z řad tanečnic Chilli Cheerleaders.

Kalendář k desetiletému výročí vzniku týmu nafotil Radovan Šubín.


Autoři:


Nejčtenější

Sexuchtivá, upřímná, náladová: seznamte se s MOgirl Nikol

Mám ráda nezávislost, kritický rozum a etický přístup ke zvířatům, říká MOgirl...

Na pět přívlastků, které ji charakterizují, se zeptala člověka, který je pro ni důležitý a zná ji. Jeho verdikt zněl:...

Všichni jste sériový vrah. Jak bývalý astrolog zesměšnil horoskopy

První horoskopy měly čtvercovou podobu. Tento patřil francouzskému králi Louisi...

Na horoskopy dodnes věří čtvrtina populace západního světa, prim hraje Amerika. Vytrvale jim důvěřuje přes 35 procent...OBRAZEM: Viktoriánská prodejná láska. Archiv odkryl unikátní fota

Birminghamská policie byla první na světě, která začala pořizovat policejní...

Birminghamská policie byla první na světě, která začala pořizovat policejní snímky zatčených. První vznikly již v roce...

Sebevědomý lev jsem proto, že makám a nepodvádím, říká Terminátor Karlos

Karlose „Terminátora“ Vémolu zpovídal Jakub „Buba“ Ouvín pro pořed televize...

Lvi žerou první, zní jeho heslo, má ho ostatně vytetované na ruce. A není pochyb, že on sám se mezi lvy počítá....

Nefungující segregace: sídliště Pruitt-Igoe se stalo peklem pro chudé

Segregované sídliště pro chudé nebylo řešením, stalo se vězením svých obyvatel...

Cílem bylo napěchovat chudé na jedno betonové sídliště. Vyčistit od nich město. Projekt založený na rasismu a segregaci...

Další z rubriky

Nefungující segregace: sídliště Pruitt-Igoe se stalo peklem pro chudé

Segregované sídliště pro chudé nebylo řešením, stalo se vězením svých obyvatel...

Cílem bylo napěchovat chudé na jedno betonové sídliště. Vyčistit od nich město. Projekt založený na rasismu a segregaci...

Hlasitá hudba svádí k nezdravým jídlům, tvrdí věda

Hamburger? Asi se v restauraci hrálo hodně nahlas.

Zvuková hudební kulisa v restauracích má velký vliv na to, co si objednáte. Ta hlasitá vám napovídá, abyste místo...

Extrémní gastronomie: mrtvá oliheň utíká z talíře

Živá chobotnice na talíři

Ujištění, že v oblíbené asijské pochoutce katsu ika odori-don, míse mořských plodů, se nenachází žádné živé zvíře, vás...

Facebook OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče
Facebook OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na nezapomenutelný rodinný výlet, zabavit děti a neunavit rodiče. Jaké jsou naše tipy na výlety po Čechách?

Najdete na iDNES.cz