VIDEO: Sexy roztleskávačky nafotily kalendář

aktualizováno 
Jsou krásné a dokáží rozvášnit stadiony. "Roztleskávačka musí umět tancovat a zvládat akrobatické prvky. A musí vysílat pozitivní náladu," říká Lucie Tučková z Chilli Cheerleaders. O sex-appealu nemluví, že ale v jejich výbavě neschází, to za ni prozrazuje kalendář Hot & Spicy, který její tým nafotil.

"Cheerleading jsem považovala za komickou zábavu rozjívené americké mládeže," vzpomíná na své seznámení s fenoménem, který dotváří kulisy sportovních akcí za Atlantským oceánem, Lucie. "Když mě k němu ale přivedla neodbytná kamarádka, která nechtěla jít na konkurz sama, přišla jsem hned po prvních týdnech v týmu na to, že je vše jinak. Je to velká dřina, ale také zábava."

Vaše počáteční nedůvěra k cheerleadingu je dnes tatam. Co se vám na něm líbí? A mimochodem, za co ho vlastně považovat? Je to tanec? Sport?
Ano, je to sport. Skvělý sport, který v sobě kombinuje spoustu dalších sportů, ať už se jedná o tanec, akrobacii či gymnastiku. Rozhodně není jednotvárný. A v neposlední řadě je tu tým. Parta skvělých děvčat, se kterými je zábava, tým, do něhož stojí za to vracet se na každičký trénink.

Fotogalerie

A taky ještě pocit být ve světle reflektorů, vystupovat před tisíci diváky, ne?
Dostaneme se na místa, o nichž běžný smrtelník může jen snít. Kolika lidem se poštěstilo být například na všech zápasech hokejového mistrovství světa a prohlédnout si šatnu naší reprezentace? Komu kdy tleskal mnohatisícový dav fotbalových fanoušků při kvalifikaci České republiky na Euro? Takových příběhů s pozlátkem, zážitků ze světa, kde září reflektory, zažíváme spousty.

Jak vypadá váš trénink a jak dlouho trvá?
Trénujeme minimálně dvakrát týdně dvě hodiny. Součástí tréninků je krátké zahřátí, pilovaní techniky skoků, piruet, výkopů i stuntů neboli pyramid. Opakujeme starší choreografie, nacvičujeme nové, čas od času zbude čas i na posilování.

Vymysleli to kluci

Jaká musí být správná roztleskávačka?
V první řadě musí být osobnost a vyzařovat pozitivní náladu. Rozhodně musí umět tancovat, cítit hudbu, dokázat alespoň něco málo z akrobatických prvků, nesmí se bát stavět pyramidy. Přitom však nesmí zapomenout být milým člověkem, na něhož je radost se dívat.

Dělají tenhle sport i kluci?
Pozor, cheerleading dokonce vznikl jako pánská záležitost. Je tomu tedy už víc než sto let, ale ženy se k organizovanému povzbuzování, jak se dá cheerleading charakterizovat, dostaly až postupem času. Ani dnes to ale není výhradně dámská záležitost, i když to tak vypadá. Jak se cheerleading stává v Česku stále populárnější, pánové se mezi nás opět vracejí. Jejich mužná síla je nenahraditelná zejména při pyramidách a jsou fajn oživením v jinak čistě dámské společnosti.

Hot & Spicy. Tak se jmenuje první kalendář českých roztleskávaček. Nafotily ho...

Od kolika a do kolika let se dá cheerleading dělat?
Začít s ním mohou už malé děti, ty dokonce soutěží ve speciální kategorii. Horní hranice není nijak omezena, záleží čistě na osobním pocitu. Například ve Spojených státech či sousedním Německu není zvláštností, když se mu věnují ženy ve věku kolem 36 let. V jednom americkém týmu dokonce působí roztleskávačka, které je dvaačtyřicet let a s tímto sportem začala ve svých devětatřiceti.

Jak máte v týmu rozdělený úkoly?
Žádné hierarchické rozdělení nemáme. Jen jde-li o pyramidy, zastávají některé dívky pozici base (dole) nebo top (nahoře). Většina dívek však v pyramidách zvládne různé pozice, takže se můžeme střídat.

Je u nás cheerleading záležitostí studentek?
Některá děvčata v týmu studují, jiná už jsou zaměstnaná. Každá z nás pracuje v jiném oboru, já například v marketingu. Právě tahle pestrost tým posiluje. Práci na kalendáři Hot & Spicy prospělo právě to, že každá členka týmu mohla společné věci přispět jinak.

Musely jste překonávat při focení ostych?
V kalendáři nejsou fotografie, které by se daly nazvat odvážnými. Chtěly jsme ukázat, že jsme ženy a že je na co se dívat, ale nechtěly jsme sklouznout k něčemu obscénnímu a lacinému. A to se povedlo.

Zapojily se všechny holky?
Všechny dívky se mohly zapojit do příprav. Rok má ale bohužel jen dvanáct měsíců, takže svoji stránku nemohla získat každá dívka. Přednost dostaly služebně nejstarší, naše mladší přírůstky však ozdobily společnou fotografii.

Nevadí vám, že vás budou muži okukovat?
Muži okukují ženy od dávných věků. Proto byly ženy stvořeny krásné a muži silní, aby jim odolávali. (smích)

Chilli Cheerleaders

Tým vznikl již roku 2001 jako první poloprofesionální tým v Česku. Know-how mu předala prestižní americká agentura e2k Sports.

Děvčata z Chilli Cheerleaders si zakládají na efektních tanečních choreografiích, které obsahují kromě moderního tance i gymnastické a akrobatické prvky a pyramidy. Hlavní trenérkou a manažerkou je Olga Kopřivová, hlavní choreografkou Martina Němcová, kterou doplňují další čtyři choreografky z řad tanečnic Chilli Cheerleaders.

Kalendář k desetiletému výročí vzniku týmu nafotil Radovan Šubín.


Autoři:

Nejčtenější

Kalendář Pirelli 2019 se představil. Ženy v něm odhalují své sny

Fotografie Laetitie Casta se Sergejem Poluninem jsou nabité intimitou, vášní. A...

Žijí svými touhami, ambicemi, vášněmi. Mají sny, pracují na jejich naplnění. Jsou individualitami. Fotograf Albert...

Vlastnosti, které vám zajistí sex: věda odhalila, čím oslovíte ženy

Jak souvisejí osobnostní rysy a frekvence sexuálního života? Vědci nalezly...

Je to vůbec největší studie, která zkoumá vztah mezi osobnostními vlastnostmi a mírou sexu a počtem potomků. Tvrdí, že...

Líbání, sexy esemesky: muži a ženy se neshodnou, kde začíná nevěra

Příliš důvěrné polibky na večírku s cizí ženou? Pro polovinu mužů to není...

Dopustit se opilého líbání s někým cizím na večírku. Z nudy flirtovat na seznamovací aplikaci. Dopřát si intimní...

VIDEO: Svůdná těla, intimní hračky. Prahu navštívil erotický veletrh

V Praze se konal další ročník Erotického veletrhu

Erotické pomůcky, spodní prádlo, ale též šperky, afrodiziaka, moderní aplikace, které spojují erotiku s technologií....

Zkáza Franklinovy výpravy: mráz, beznaděj a kanibalismus

Někteří členové výpravy se rozhodli vydat pěšky na jih. Po prvních úmrtích se...

Měla to být výjimečná výprava plná objevů. Jenže britská Franklinova námořní expedice mířící do země arktického ledu...

Další z rubriky

Vlastnosti, které vám zajistí sex: věda odhalila, čím oslovíte ženy

Jak souvisejí osobnostní rysy a frekvence sexuálního života? Vědci nalezly...

Je to vůbec největší studie, která zkoumá vztah mezi osobnostními vlastnostmi a mírou sexu a počtem potomků. Tvrdí, že...

OBRAZEM: Lovec a jeho dravec. Fotky lovců s orly jsou ikonické

Gigantické rozpětí křídel, mohutný zobák, silné spáry. Orel skalní je robustní,...

Gigantické rozpětí křídel, mohutný zobák, silné spáry. Orel skalní je robustní, výhružný predátor. V mongolských...

Kalendář Pirelli 2019 se představil. Ženy v něm odhalují své sny

Fotografie Laetitie Casta se Sergejem Poluninem jsou nabité intimitou, vášní. A...

Žijí svými touhami, ambicemi, vášněmi. Mají sny, pracují na jejich naplnění. Jsou individualitami. Fotograf Albert...

Najdete na iDNES.cz