Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


VIDEO: Světová elita předvede, co vše se dá dělat na wakeboardu

aktualizováno 
Kouzlit se bude hlavně na prknech na vodě, ale i na prknech s kolečky i na BMX. Přijede jezdecká elita z Česka i zahraničí. A večer vše vyvrcholí koncertem kapely Sunshine. Důvodů, proč v neděli 19. června přijít na Quiksilver Wakejam do pražských Žlutých lázní, je tak hned několik.

Odpoledne plné adrenalinu zahájí wakeboardová špička ve 14 hodin. Své síly si poměří v závodě, který se jako každý rok pojede formou jamu. Jezdci se tak budou paralelně prohánět po Vltavě na dvou lodích. Čas mezi jízdami pak vyplní exhibice na vertikální rampě a na funboxu v podání české a zahraniční skate a BMX elity.

Pro diváky již čtvrtého ročníku Wakejamu přichystali organizátoři MTV Stand Up Paddle soutěž na longboardových prknech značky Naish, jejíž záznam se odvysílá v pořadu Backstage česko-slovenského kanálu MTV. Soutěžit se bude o plavky Roxy a Quiksilver.

Pro prvních 500 návštěvníků je připraven dárek od výrobce přírodní kosmetiky Manufaktura, slušná porce muziky se ale dostane všem divákům. Celý den budou tradičně hrát dýdžejové Robot a Akvamen, večer vystoupí kapela Sunshine. Vstup na akci je zdarma.

Vyrobte si šperk

V rámci Wakejamu se dostane prostor ekologickému projektu Trashmade. Jeho cílem je rozšířit povědomí o možnostech recyklace elektroodpadu. Návštěvníci se budou moci zúčastnit workshopu, na němž bude k dispozici materiál, který se ukrývá uvnitř vyřazených elektrospotřebičů, a budou si z něj moci vyrobit originální šperk či bytový doplněk. Mohou ale i přinést vlastní vyřazený elektropřístroj a společnost Rema Systém se postará o jeho recyklaci, nebo jej na místě rozebere a pomůže z něj jeho majiteli vytvořit něco nového.

Na jaké borce se můžete těšit

Waterboarding

Dan Nott (UK)

S wakeboardingem začal ve třinácti a hned o rok později vyhrál světové i evropské mistrovství v juniorské kategorii. Za svou zatím krátkou profesionální kariéru získal mnoho titulů, mezi největší úspěchy patří první místo na mistrovství UK a první místo na Peo European Championship. Dan posunul hranice wakeboardingu, neboť byl prvním britským jezdcem, který dal 900° a 1080°, což dosud dokázali jen tři lidé na světě.

Sam Carne (UK)

Celé své dětství prožil na vodě společně se svým bratrem a otcem, který jezdil závodně na vodních lyžích. Na wakeboard se poprvé postavil ve dvanácti letech, nyní se mu věnuje na profesionální úrovni. Mezi jeho úspěchy patří například druhé místo na UK Boat Nationals 2010 nebo na IWSF Europeans 2008.

Dominik Guhrs (GER)

Německý wakeboardista získal první místo na evropském mistrovství v roce 2005 a na mistrovství Německa 2007. Jeho nejoblíbenějším trikem je switch bacside 180 blind, předvede ho jistě i v Praze.

Szolath Szebasztian (HU)

Profesionální, teprve osmnáctiletý wakeboardista z Budapešti se stal v roce 2009 mistrem světa na šampionátu na Filipínách, dva roky předtím skončil druhý na evropském mistrovství v Amsterdamu.

Zdeněk Šefčík (CZ)

Osmadvacetiletý jezdec je trojnásobným vítězem Českého poháru z let 2006 až 2008 a dvojnásobným vítězem Mobius Open v roce 2005 a 2006. V současné době se řadí mezi nejlepší české wakeboardisty.

Skateboarding

Sam Bosworth (UK)
Šestnáctiletý skater vyhrál před dvěma lety v amatérské kategorii X-Games, nyní se řadí mezi nejlepší jezdce na vertikální rampě v Evropě.

Peter King (UK)
Londýnský jezdec se věnuje skateboardingu už od svých dvanácti let. Cestuje díky němu po celém světě a zajezdil si například po boku Tonyho Hawka.

Jan Tomšovský (CZ)
Nejlepší český skater na vertikální rampě a několikanásobný mistr České republiky pochází z Hradce Králové. Skatování se věnuje již od roku 1995 a mezi jeho další úspěchy se řadí například 9. místo na Asia X-Games (VERT) v Shanhaii 2008, 1. místo na mistrovství Německa 2009 a 4. místo na mistrovství Evropy 2007. 

BMX

Jorge Jovel (USA)
Profesionální Freestyle BMX rider původem z Hondurasu prožil dětství v newyorském Bronxu, cestu k dráze profesionálního BMX jezdce tak neměl jednoduchou. Od roku 2007 se účastní Dew Tours a X-Games. Jako první na světě zajel trik 540°flair na vertikální rampě.

Jan "Jeny" Valenta (CZ)
Šestadvacetiletý jezdec původem z Pardubic je nejlepší český freestyle BMX PRO rider na vertikální rampě. Je mistrem světa na vertikální rampě z roku 2002 v kategorii Expert, mistrem světa ve streetu z roku 2003 v téže kategorii a mistrem republiky na vertikální rampě roku 2008. Účastnil se několika závodů  X-Games. Jako první a jediný Čech se kvalifikoval do série závodů Dew Tour v roce 2009.

Autoři: ,


Nejčtenější

Sexuchtivá, upřímná, náladová: seznamte se s MOgirl Nikol

Mám ráda nezávislost, kritický rozum a etický přístup ke zvířatům, říká MOgirl...

Na pět přívlastků, které ji charakterizují, se zeptala člověka, který je pro ni důležitý a zná ji. Jeho verdikt zněl:...

Všichni jste sériový vrah. Jak bývalý astrolog zesměšnil horoskopy

První horoskopy měly čtvercovou podobu. Tento patřil francouzskému králi Louisi...

Na horoskopy dodnes věří čtvrtina populace západního světa, prim hraje Amerika. Vytrvale jim důvěřuje přes 35 procent...OBRAZEM: Viktoriánská prodejná láska. Archiv odkryl unikátní fota

Birminghamská policie byla první na světě, která začala pořizovat policejní...

Birminghamská policie byla první na světě, která začala pořizovat policejní snímky zatčených. První vznikly již v roce...

Sebevědomý lev jsem proto, že makám a nepodvádím, říká Terminátor Karlos

Karlose „Terminátora“ Vémolu zpovídal Jakub „Buba“ Ouvín pro pořed televize...

Lvi žerou první, zní jeho heslo, má ho ostatně vytetované na ruce. A není pochyb, že on sám se mezi lvy počítá....

Nefungující segregace: sídliště Pruitt-Igoe se stalo peklem pro chudé

Segregované sídliště pro chudé nebylo řešením, stalo se vězením svých obyvatel...

Cílem bylo napěchovat chudé na jedno betonové sídliště. Vyčistit od nich město. Projekt založený na rasismu a segregaci...

Další z rubriky

VIDEO: Jako James Bond. Český dobrodruh přeskočil na motorce dům

Libor Podmol po vítězství v závodě v Austrálii

Budova byla dlouhá přes deset metrů a freestyle motokrosař Libor Podmol přeletěl docela jako James Bond. A hned...

Světový rekordman i zázračný mladík: nejlepší skokani Highjumpu 2018

Highjump 2018

I letos přijede světová elita. V zatopeném lomu v Hřiměždicích u Příbrami poměří přední cliffdiveři planety síly při...

VIDEO: Mistři světa vzali na raft reportéra. Začal se topit

Reporér iDNES.tv usedl do raftu s mistry světa. Skončilo to dramaticky.

Říkají o sobě, že nejsou profesionálové. Rafting mají členové RK Troja jako koníček. Přesto dokázali vyhrát mistrovství...

Najdete na iDNES.cz