VIDEO: Takhle se staví luxusní enduro bike, král každého terénu

aktualizováno 
Odpružený systém, lehoučké komponenty. Vyváženost a výtečné stoupací vlastnosti. Chcete-li na jaře opustit vyasfaltované cyklostezky a vydat se do terénu, není pro vás dokonalejší stroj než all-mountain bike čili enduro. Tým bikeshopu Bicycle Cafe postavil vskutku luxusní exemplář, Maverick ML8.

"Je to jasný trend poslední doby, který stále sílí. Lidé si na kole chtějí odpočinout od starostí a užít si volného času v přírodě. Chtějí komfort, požitek z jízdy a kolo, které se přizpůsobí jejich požadavkům," říká Lukáš Klezl z Bicycle Café.

Enduro bike s celoodpruženými koly se zdvihy od 12 do 16 centimetrů, s širokými řídítky a tlustými gumami, který si díky vyváženým vlastnostem poradí jak s výjezdy, tak se sjezdy, je přitom skutečným hitem horské turistiky.

Maverick ML8 je hvězdou téhle třídy. Konstruktéři značky z amerického Colorada stojí za několika úspěšnými patenty a drží se svého léty prověřeného systému odpružení MonoLink. V současné endurodobě se jeví jako ideální, protože svým "protipohupovacím" charakterem zabraňuje ztrátám energie při šlapání ve výjezdech a zároveň dobře funguje v rozbitém terénu.

Maverick ML8

Na nástrahy matky přírody jsou připraveny zdvihy 16 centimetrů jak nad předním, tak nad zadním kolem. To z Mavericku dělá skvělou hračku do technických terénů. Výjimečná je přední up-side-down čili "otočená" vidlice, jejíž konstrukce vychází z motokrosových motorek. I to leccos napovídá.

kam s ním?

Parádní lokalitou, kam můžete na enduro biku vyrazit, jsou Rychlebské stezky. Kilometry nádherných stezek, uměle vybudovaných speciálně pro bikery, začínají ve vesničce Černá Voda v Jeseníku.

Své dělá i revoluční pohon Sram XX. Dva převodníky v kombinaci s deseti ozubenými pastorky na kazetě byly v letošní sezoně hitem mezi závodníky světové špičky a podle reakce producentů kol je jasné, že toto zpřevodování v příštích letech zasáhne široké masy cyklistů.

Zajímavost najdeme také na použitých kolech s příznačným názvem Spinergy Xyclone Enduro. Ta využívají silných drátů z aramidového vlákna, které je činí v podstatě nezničitelnými, jelikož jsou vysoce ohebné a nepraskají. A ještě přidají na pohodlí.

Široká karbonová řídítka, bikery nazývaná vlašťovky, dodají vaší pilotáži na jistotě a přesnosti a ve výjezdu více rozevřou váš hrudní koš a usnadní dýchání.

V našem případě přidává na exkluzivitě na zakázku lakovaný rám s vidlicí. To je další výhoda individuální stavby kola. Váhu kola, která zásadně ovlivňuje jízdní projev a vynaloženou sílu jezdce, se specialistům Bicycle Café při stavbě podařilo dostat na 11,85 kg. Závratným číslem se ale chlubí i cena. Tenhle majstrštyk přijde na 179 400 korun.

Připraveno ve spolupráci s Bicycle Café.

Autor:


Nejčtenější

Kruté metody poprav: ušlapání slonem a řezání zaživa

Lyngchi bylo jedním z nejnehumánnějších způsobů poprav, které historie přinesla.

Trest smrti je z principu definitivní záležitost. V leckterých společnostech se však nezdál dostatečně uspokojivý....

Studie o intimním životě mužů: první sex mají v průměru v 18 letech

První se si muži dopřávají v průměru v osmnácti letech, tvrdí výzkum.

Trvala po dva roky a vědci při ní vyzpovídali přes 12 tisíc mužů. Zajímal je jejich vstup do sexuálního života, jejich...Agentka Fifi: kráska sváděla britské agenty, aby je prověřila

Byla krásná a provokativní. Marie Christine Chilverová byla pro roli svůdné...

V Británii je vyškolili, naučili šifrovat a slídit. Po technické stránce byli špioni vybaveni na výtečnou, až při...

VIDEO: Různé tváře orgasmu. Jinak vypadá v Evropě a jinak v Asii

Zřetelné výrazy obličeje interpretují bolest i potěšení napříč kulturami.

Bolest se do našich tváří vpisuje docela stejně, bez ohledu na to, z které části planety jsme. Orgasmus však nikoli. My...

Extrémní gastronomie: syrový mořský červ připomíná neklidný penis

Na pohled je to podivný tvor, způsob jeho konzumace bývá ještě bizarnější,...

Při procházce jihokorejským tržištěm je nepřehlédnete. Kádě s jejich bledě růžovými tělíčky přitahují pozornost. Na...

Další z rubriky

VIDEO: Ester Ledeckou thajský box baví, má děsné rány, říká její trenér

Petr „Pino“ Ondrus se pripravuje na prosincovy XFN

Chystá se na MMA zápas s Jamiem Sloanem, do klece vleze 6. října na dvanáctém galavečeru XFN v Plzni. „Připravuju se...

Neznámé sporty: hřiště má pět kilometrů a s míčem se hraje osm hodin

Středověkého fotbalu v Ashbourne se účastní stovky lidí, o míč se však vždy...

Od branky k brance to měří asi pět kilometrů, zápas trvá osm hodin. Hráčů jsou v obou týmech stovky a pravidla prostá:...

Vzlétl jsem s Boeingem 737. Skoro jako doopravdy

Snili jste jako malí, že budete pilotem? Máte šanci to zkusit.

Vypadá to jako běžný obchod, jenže jakmile se za vámi zaklapnou dveře, ocitnete se v jiném světě. Jen pár kroků od...Najdete na iDNES.cz