• 6
Krkolomná trať vedla nákupním centrem, kromě eskalátorů zahrnovala i umělé překážky a neodpouštěla nejmenší chybičku. Nejlépe ji zvládl jezdec fourcrossu Tomáš Slavík. Podívejte se na nejlepší momenty závodu Ulltim8 DownMalll Praha 2012, který se jel v nákupním centru Arkády v Praze.

Prvních pět míst nakonec obsadili v sobotu 28. ledna právě fourcrossaři, druhý byl Michal Prokop, třetí talentovaný biker z Písku Jakub Říha. Nejrychlejším zástupcem downhill scény byl Petr Třešňák, který se umístil na šestém místě.

Třetí parta závodníků, z freestylové scény, jako obvykle nehrotila vteřinky a skončila na chvostu výsledkové listiny, o to víc ale vyrážela dech divákům nebezpečnými triky. Damjan Siriški například vysekl na skoku 360, Leader z Leogangu ve finále předvedl sérii tailwhip, 360 a 360-X-up.

Největším překvapením byl však Vilibald Vítek, který se DownMallu zúčastnil, jako vůbec první, na BMX. Ve svých třech finálových skocích se blýskl double tailwhipem, 360 barspinem a superman seatgrabem, za což si od diváků vysloužil titul Dakine best trick.