Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Vodu bez bublinek a kokain, můžete si objednat v nejdrsnějším baru na světě

  14:00aktualizováno  14:00
Vypadá jako obyčejný podnik. Je v něm čisto, obsluha je příjemná, na každém stolku svítí svíčka, zákazníci jsou spokojení. Přesto je Route 36 v bolivijské metropoli La Paz ojedinělým barem. Nejžádanější položkou jeho menu je totiž kokain. O prvním baru tohoto druhu na světě informoval britský deník The Guardian.

Výroba drog stoupla loni v Bolívii o 28 procent. Část směřovala jistě i do baru Route 36 | foto: Profimedia.cz

V nabídce Route 36 bývají dva druhy kokainu: normální v přepočtu za 260 korun za gram a silný, jehož cena je kolem 390 korun za gram. Hosté velmi dobře vědí, že kokain je v baru hlavním chodem.

Bolivijský číšník Roberto, který v baru Route 36 pracuje půl roku, se podle deníku tváří tak spokojeně a svobodně, jako by servíroval sendvič a hranolky. Prý ho jen tak něco nepřekvapí.

"Naposledy jsme tu měli skupinu mladých Australanů. Zůstali v baru čtyři dny, dokonce tu i spali. Vycházeli ven jen k bankomatu pro peníze," uvedl Roberto.

Route 36 ve městě La Paz, které leží v 3 900 metrech nad mořem, je čekárnou pro nadšence, kteří touží po neobvyklých zážitcích, píše The Guardian. Ti, kteří před nástupem na vysokou školu jedou na cestu kolem světa, se často ocitají právě tady.

"Každý o tom místu ví," míní turista Jonas. "Můj kolega jel do Bolívie loni a právě on mi o tomhle podniku řekl," dodal. Route 36 je jedním z nejlepších a nejpopulárnějších barů ve městě, dokonce na celé jižní polokouli, píše deník.

Kokain

Avšak ne všem se líbí, že místo navštěvují davy turistů, proto bar často mění adresu. Drogová turistika je ale prokazatelně novým trendem. V Evropě je jejím cílem Amsterdam a na jižní polokouli La Paz.

Svět se však proti drogám stále ostřeji bouří. Do roku 2011 chce Amsterdam zavřít 43 obchodů, kde se legálně prodává marihuana. Nizozemsko navíc zakázalo od loňského prosince pěstovat a prodávat čerstvé halucinogenní houby.

Zatímco svět bojuje s obchodem s drogami, Bolívie jako by dávala tichý souhlas s jejich užíváním. Prezident země Evo Morales hlasitě hájí pěstování koky, z níž se vyrábí kokain, stejně jako indiánský zvyk žvýkat listy keře. Je to prý národní tradice.

V Bolívii se vyrábí nejvíce kokainu v Jižní Americe. Ze zpráv OSN vyplývá, že zatímco v Kolumbii výroba drog loni klesla o deset procent, v Bolívii vzrostla o 28 procent.

Je vidět, že kokain je stále velmi populární látkou. A bar Route 36 nevypadá odpudivě ani špatně. Je obyčejným barem. Zákazníci jsou spokojení.

V sále se blýská diskotéková koule, na každém stolku stojí svíčka a voda v lahvích. V rohu je stůl se stolními hrami. A každý turista je příjemně přijat ostatními hosty i obsluhou.

Bar vypadá úplně normálně, nikdo by si na první pohled nemyslel, že se tu denně spotřebuje velké množství kokainu, uzavírá Guardian.

Autoři: ,Nejčtenější

Nebezpečná masturbace: v Německu stojí život sto lidí ročně

Cesta za orgasmem může být i velmi nebezpečná.

V lékařských záznamech za sebou nechávají zápis „úmrtí kvůli autoerotice“. Ano, i touha po co nejintenzivnějším...

VIDEO: Splašky v puse, červi a tuk. Omdléval jsem při čištění kanálů

Nejužší stoky mají 60 na 110 centimetrů, musíte se v nich plazit a přitom ještě...

Nejen splašky, ale i červi, kameny nebo hroudy tuku. To všechno plave v pražské kanalizaci. Každý den proto vstupuje do...Rapeři v ringu. Marpo vyslyšel Rytmusovu výzvu a utká se s ním

Velký zápas. Duel mezi Marpem a Rytmusem znamená velké peníze a velkou...

„Takže Marpo, vyzývám tě na boxerský zápas,“ zaznělo z jednoho rohu pomyslného ringu. „Přijímám – a začni trénovat,...

Nejlepší pivní destinace zahrnují USA, Čínu i Brazílii. Česko schází

Tupláky, hluboké dekolty, Octoberfest? Zapomeňte, pivní kultura se změnila....

Virginie na prvním místě a kromě ní další americká města, mimo nich už jen čínský Peking, jihokorejský Soul a brazilské...

VIDEO: Park plný penisů. Korejská atrakce oslavuje sexualitu a plodnost

V parku Haesindang jsou penisy mnohých barev i velikostí. O samotě, nebo ve...

Padesát soch ve tvaru penisu je unikátem. Mají podobu totemů, laviček, lamp, zvonů, v některých jsou vyřezaná znamení...

Další z rubriky

Nejlepší pivní destinace zahrnují USA, Čínu i Brazílii. Česko schází

Tupláky, hluboké dekolty, Octoberfest? Zapomeňte, pivní kultura se změnila....

Virginie na prvním místě a kromě ní další americká města, mimo nich už jen čínský Peking, jihokorejský Soul a brazilské...

OBRAZEM: Grid Girls odcházejí. Na svou práci jsme byly hrdé, říkají

Pro jedny je to další malé vítězství moderních hodnot a ženské emancipace, pro...

Pro jedny je to další malé vítězství moderních hodnot a ženské emancipace, pro jiné úzkoprsý diktát, který samotným...

Extrémní gastronomie: bosintang je opravdu silný psí vývar

Mnozí Korejci se bosintangu nechtějí vzdát.

Jen v samotném Soulu se kvůli masu zabijí dva miliony psů ročně. Je to především kvůli pokrmu bosintang, psímu vývaru....

Najdete na iDNES.cz