Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Vybrali jsme největší slizouny českého showbyznysu

  10:00aktualizováno  10:00
V klidu se usaďte a zamyslete. Kdo se vám v českém showbyznysu opravdu nelíbí? Na koho byste vytáhli kapslíkovou pistoli, jen by se přiblížil na deset metrů od vrátek? S vaší pomocí jsme sestavili žebříček deseti českých hvězd, které podobný osud musí pronásledovat na každém kroku.

Pavlik Novotný je naše jednička. | foto: Profimedia.cz

PŘEČTĚTE SI: Největší slizouni světového showbyznysu (I.)

10. Jakub Kuba

Možná si ho pamatujete jako toho arogantního týpka skoro-jako-Zvěřina, který se snažil oslnit v druhé řadě reality show VyVolení. Tehdy pravděpodobně ztratil i toho posledního příznivce, kterého mu nesebraly jeho moderátorské nebo pěvecké eskapády.

On sám na svých internetových stránkách a všude, kde mu k tomu dají příležitost, uvádí, že je ještě víc než ze své moderátorské kariéry nadšený z muziky.

Urputný playboy J. K.

Jakub Kuba

„Muzikou jsem se začal zabývat už ve čtyřech letech v kurzu ´Pískání s rodiči´,“ uvádí doslova ve své oficiální biografii.

Tamtéž se mimo jiné dozvíte, že se hlásil celkem na tři vysoké školy, nikde ho ale nepřijali a nedokončil ani Konzervatoř Jaroslava Ježka.

Vzdát to ale nechtěl, a tak se protloukal celou řadou hudebních těles. Jestli za to mohl nedostatek talentu, jeho povaha nebo ještě něco jiného, těžko soudit, jisté ale je, že svou debutovou desku Mezi nebem a peklem natočil sólo a musel si také platit doprovodné muzikanty.

Na Kubových oficiálních stránkách najdete i ukázky, z nichž nemastný, neslaný pop-rock doslova kape. Pouštět by si je měli jen ti skutečně otrlí.

9. Zdeněk Podhůrský

Vypadá to, že Zdeněk Podhůrský umí snad vše, nač sáhne. Vedle herecké profese na svých stránkách nabízí i vystoupení svého hudebního projektu Underhill, který na Apríla – velmi případně zvolené datum – pokřtí své debutové album (rockovou kapelu prý toužil založit už od střední školy).

Těšit se můžete i na Marka Vašuta, který se upsal roli hostujícího bubeníka.

Jako většina herců umí i Zdeněk Podhůrský moderovat, dále vás profesionálně vyfotí (dokonce i úplně nahaté), prodá vám obraz v jedné ze dvou galerií nebo ze dřeva vyřeže loutku.

Zdeněk Podhůrský

Zdeněk si rovněž vyzkoušel profesi prodavače na Karlově mostu, kterou se živil dva roky předtím, než mu došlo, že jediným a správným místem pro něj je právě showbyznys. Při představě, oč všechno bychom jinak zůstali ochuzeni, se zrychluje tep.

8. Sagvan Tofi

V době, kdy se s Lukášem Vaculíkem proháněl na filmových plátnech jako kamarád do deště, po ústřední dvojici vzdychala nejedna dospívající dámička v tesilové sukýnce.

Ano, tehdy pětadvacetiletý Sagi s bujnou hřívou i porostem na celém těle zářil a jistě mu k tomu pomáhaly i upnuté rebelské džíny.

Ty časy jsou už ale dávno pryč a jednoho napadne, co od té doby tenhle divoch dělá.

Následovalo pár dalších filmů, třeba neúspěšný Kamarád do deště II, to jsme ale stále na počátku 90. let. Sagi, jak si rád říká, ještě natočil dva videoklipy pro Janka Ledeckého a pak dlouho nic.

Řekněme si to upřímně – Tofi je jedním z nejlépe praktikujících večírkových povalečů.

A proto ho bulvár nejen rád fotí, ale dokonce si ho i najímá, aby podobně jako Agáta a další komentoval, co se mezi našimi hvězdami děje. Sagvanova rubrika se jmenuje Sagiho skandálovník a jestli jste si mysleli, že Tofi je krom nicnedělání spíš takovou neškodnou, úsměvy budící figurou, po přečtení jeho několika rádoby bodře vulgárních sloupků asi změníte názor.

Kdybyste neměli dost, můžete si koupit skandálovníkovou knižní verzi.

Chlapsky rozhalená hruď k Sagvanovi už tak nějak patří...

Chlapsky rozhalená hruď k Sagvanovi už tak nějak patří...

A jinak? Sagi odjel loni v zimě na slovenský Celebrirty Camp, reality show známých i jinak obskurních postav, kterou pořádala televize Joj na Flipínách, a taky natočil reklamu na Fernet.

Tak úspěšnou, že ji Rada pro rozhlasové a televizní vysílání radši hned stáhla.

7. Michal Penk

Předrevoluční i porevoluční hvězda Michal Penk se vždycky tvářil jako drsný kluk. Zpíval sladkobolné písně, ve kterých světu odtajňoval moudra třeba jako to, že když tě zradí kluk, bolí to víc, než když se neotevře padák.

Založil kapelu Sing Sing a v hudební tvorbě pomáhal třeba Tereze Pergnerové. Následujících pět si "skutečný drsňák“ hojně dopřával pervitinové nástřely do žil.

Teď už je podle svých slov čistý, hudební návraty mu ale stále nevycházejí. Když ho chtěli v roce 2004 obsadit do muzikálu Tři mušketýři, byl nadšený. Revue idnes.cz se sice svěřil, že Dumasův román nikdy nečetl, protože na něj byl příliš obsáhlý, začal ale navštěvovat lekce tance a zpěvu a dokonce i chodil na zkoušky.

Několik dní před plánovanou premiérou ale jednoduše zmizel a už se neukázal.

Tři roky také pracoval na muzikálu Apokalypsa, ale kvůli dovětku v Bibli, který trestem straší všechny, kdo by proroctví chtěli vyprávět ve zkrácené verzi, věřící Penk práci nedokončil.

6. Shimi

Pro každého, kdo si nevzpomene byť jen na jediný hit rodáka z Bučova Jarka Šimka, bude určitě zarážející, že Shimi v podstatě nikdy od roku 1994 nepřestal tvořit a neustále vydává desky nebo účinkuje v muzikálech.

Tehdy vyletěl "vzhůru“ díky singlu Čarodějka, který si poměrně dobře vedl v hitparádách jako Eso.

Vrcholy hitparád mu vynesly nejen pár titulních stránek časopisů (aspoň to stojí v oficiální biografii), ale i pozici předskokana bizarních formací 90. let jako Technotronic, Snap nebo Twenty 4 Seven.

Byť patří spíše mezi přízračné tváře českého showbyznysu, Shimi žije

Shimi

Čarodějku mu dokonce oficiálně pokřtili Rednex, parta, která si ujížděla na kombinaci country a euro-trancu. Možná si na příšerný singl Cotton Eye Joe ještě vzpomenete.

Možná by se zdálo, že tehdy to všechno skončilo. Velká chyba! Od té doby hraje v muzikálech, třeba v Pomádě nebo Popelce, kde ho František Janeček bůhví proč obsadil do role prince, se svým Studiem 57 píše hudbu a texty pro Pavla Vítka, Martina France nebo Věru Patt.

Jeho internetové stránky dále prozrazují, že v roce 2001 byl "osloven producentem Martinem Hrdinkou a začleněn do projektu Rebelové rock and rollu - přezpíván známý americký hit DIANA“.

„Jó, to je pohoda, žít plně každej den, jó, to je pohoda, být lidmi posílen.“

Kdo je Martin Hrdinka? Ano, ten, kterého kvůli pokleslému vkusu proklínali všichni posluchači Radiožurnálu a kterého dokázala svrhnout až železná Barbora Tachecí.

Po albu z roku 2006 vydává Jarek Šimek v roce 2007 desku Vůle, kde je dokonce 16 písniček. V Popronu ho na skladě sice nemají, na stránkách vydavatelství si nicméně můžete poslechnout ukázky. Stojí to za to.

5. Maxim Turbulenc

"Jede, jede mašinka“, "Mraveneček“ nebo "Nechci zůstat sám/To ti povídám/Tak pojď ke mně blíž/Něco uvidíš.“

Vedle toho, že díky korpulentním tvarům se k formaci na blízko opravdu přiblížit nelze, je nesporné, že Maxim Turbulenc jedou.

Zrovna teď nedávno dostali zlatou desku za prodej nejnovějšího alba Maxim Turbulenc 2008. Od vydavatelského domu Monitor EMI dokonce získali i platinovou desku za prodej 15 tisíc desek, což je v době hudebního průmyslu zmítajícího se v předsmrtných křečích pro většinu kapel něco jako science fiction.

Zarážející je hlavně to, že se najde dost takových, kteří hudbu Kyklopa, Ajfela a Dana jako blbý vtip prostě nechápou.

Co víc, dokonce za ni utrácejí peníze, byť se ve srovnání s  produkcí Maxim Turbulenc jeví nedávno tolik diskutovaná nejprodávanější kapela české hudební historie Kabát jako spolek oxfordských intelektuálů.

Maxim Turbulenc navíc slibují, že už v dubnu zasednou znovu do studia a všechny nás oblaží další várkou své cool muziky. Těšíte se?

4. Petr Kotvald

Kdyby se držel Hložka a Zagorové, možná by udělal líp. "Holky z naší školky“ byly trefou do černého a s milionem prodaných asfaltových kotoučů se údajně staly nejprodávanějším singlem historie.

Společná kariéra ale trvala jenom pět a půl roku a Kotvald ji ukončil kvůli nespokojenosti s rozjuchanými refrény. Umělecky chtěl jít mnohem hlouběji, než mu umělá kapela pod taktovkou Karla Vágnera umožňovala.

Za debutové sólové album Přísně soukromá sci-fi byl v roce 1988 titulován Zlatým diskoslavíkem, stejnou cenu s potěšením přijal i následující rok. Ten pravý disco-nářez ale měl teprve přijít.

Jestli Mumuland a Gejzír nepatří do sbírky těch úplně nejhorších českých odrhovaček, ať si ukousnu palec na noze.


3. Zdeněk Hrubý

Jeho jméno toho moc neřekne, co ale takový Style?

Ano, už jste doma, to je ten blonďatý týpek, který v roce 1993 založil stejnojmennou kapelu.

"Úspěch“ mu procházel až do roku 2000, údajně byl populární též v Jižní Americe a ve Švédsku a odjel turné s DJem Bobem nebo Karmou. Pak začíná rekapitulovat výběrem největších hitů a v posledních letech se věnuje jinému byznysu – podobně jako Shimi (nebudou oni kamarádi?) začíná produkovat a skládat pro jiné.

Zdeněk Style Hrubý

Do svého portfolia si může hrdě zařadit Ester Ládovou, DJe Cvacha s jeho neopakovatelnou verzí Nemocnice na kraji města nebo CD neVyVolené Nancy, na kterém se producentsky podílel s bulvárním novinářem Miroslavem Graclíkem.

S hrdiny VyVolených ho ale pojí i další vazby. Jako manažer má na svém kontě turné VyVolených 1 a 2 a také CD hlášek Petra Zvěřiny, které sestavil. 

2. Damiens

Damiens – to byla neopakovatelná kapela bratrů Křížkových, která útočila na rozhlasový éter konce 90. let a začátku nového milénia.

Damiens

Láďa Křížek, který dostal neuvěřitelné množství zlatých desek za alba svých dalších kapel Citron, Vitacit a Kreyson, si Damiens založil v roce 1997 se svým bráchou Mirkem.

Dlouhovlasí blonďatí donchuáni, útočící na srdce něžné poloviny národa, pak spolu vydali celkem tři desky: Křídla (1999), po které následoval Zlatý slavík za Skokana roku, Svět zázraků (2000) a Nechci zůstat sám (2002).

Všechny dosáhly na zlatou desku.

Jenže pak zazvonil zvonec a s "hezouny“ Damiens byl konec.

Strach by nás ale měl svírat i nadále: Láďa Křížek totiž velmi rád připravuje hudební návraty svých skříňových kostlivců – nejinak tomu je s Kreysonem, který od roku 2006 opět brázdí pódia zapadlých kulturáků, nebo i s kapelami Vitacit a Citron, které Křížek v témže roce reinkarnoval akustickým turné.

Při zkoumání vizuální stránky videoklipů se dvěma odpudivě vypadajícími máničkami je dneska zcela nepochopitelné, že se kdy mohl Láďa stát tolikrát vítězem Zlatého slavíka nebo TýTý.

"Ne, lidé nejsou tak zlí, to se jen říká,“ zpívávali Damiens ve svém asi největším hitu Mám tě rád.

Láďo, my zlí jsme!

1. Pavel Novotný

Že má bavič Petr syna, to se vědělo už dávno. Že se potatil, nebylo taky žádným tajemstvím.

Smysl pro ten "hezký český humor“, který máme všichni tak rádi, ale jenom karikuje.

Jestli jste si říkali, že nic horšího než zábavní estrády Petra Novotného neexistuje, musíte uznat, že jste se spletli.

Pavlík nejdřív prošel veleneúspěšnou reality show Bar, kde ho bylo dost nejen díky jeho rozměrům. Následovalo intermezzo s paní doktorkou Cajthamlovou, která se otci i synátorovi snažila vysvětlit, že jsou jen tím, co jedí.

Jeho kráse dokonce podlehla i účastnice jiné reality show Kačenka, která s ním údajně chodila. Chcete vidět, na co se každý večer dívala?

Kdo je podle vás největší přízrak?

celkem hlasů: 8431

Hlasování skončilo

Čtenáři hlasovali do 0:00 26. března 2008. Anketa je uzavřena.

Pavel Novotný 5798
Zdeněk Podhůrský 812
Damiens 789
Jakub Kuba 378
Sagvan Tofi 194
Maxim Turbulenc 145
Petr Kotvald 133
Shimi 79
Michal Penk 55
Zdeněk Hrubý 48
Autoři:


Nejčtenější

Sexuchtivá, upřímná, náladová: seznamte se s MOgirl Nikol

Mám ráda nezávislost, kritický rozum a etický přístup ke zvířatům, říká MOgirl...

Na pět přívlastků, které ji charakterizují, se zeptala člověka, který je pro ni důležitý a zná ji. Jeho verdikt zněl:...

Všichni jste sériový vrah. Jak bývalý astrolog zesměšnil horoskopy

První horoskopy měly čtvercovou podobu. Tento patřil francouzskému králi Louisi...

Na horoskopy dodnes věří čtvrtina populace západního světa, prim hraje Amerika. Vytrvale jim důvěřuje přes 35 procent...OBRAZEM: Viktoriánská prodejná láska. Archiv odkryl unikátní fota

Birminghamská policie byla první na světě, která začala pořizovat policejní...

Birminghamská policie byla první na světě, která začala pořizovat policejní snímky zatčených. První vznikly již v roce...

Sebevědomý lev jsem proto, že makám a nepodvádím, říká Terminátor Karlos

Karlose „Terminátora“ Vémolu zpovídal Jakub „Buba“ Ouvín pro pořed televize...

Lvi žerou první, zní jeho heslo, má ho ostatně vytetované na ruce. A není pochyb, že on sám se mezi lvy počítá....

Nefungující segregace: sídliště Pruitt-Igoe se stalo peklem pro chudé

Segregované sídliště pro chudé nebylo řešením, stalo se vězením svých obyvatel...

Cílem bylo napěchovat chudé na jedno betonové sídliště. Vyčistit od nich město. Projekt založený na rasismu a segregaci...

Další z rubriky

Poručíme větru dešti. Američané si za války hráli s počasím nad Vietnamem

O legendární Ho Či Minovu cestu se sváděly boje, Američané však na ni byli...

Propracovanými trasami v džungli proudily za vietnamské války na pomoc komunistickému severu desetitisíce vojáků a tuny...

Hlasitá hudba svádí k nezdravým jídlům, tvrdí věda

Hamburger? Asi se v restauraci hrálo hodně nahlas.

Zvuková hudební kulisa v restauracích má velký vliv na to, co si objednáte. Ta hlasitá vám napovídá, abyste místo...

Extrémní gastronomie: brouci jumiles se vám snaží utéct z placky

Jumiles se rekrutují například z čeledi kněžicovitých.

Svěží chuť, vynikající aroma a doslova hemživá konzistence charakterizuje regionální mexickou lahůdku jumiles. Viděno...

Facebook OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče
Facebook OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na nezapomenutelný rodinný výlet, zabavit děti a neunavit rodiče. Jaké jsou naše tipy na výlety po Čechách?

Najdete na iDNES.cz