Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Vychutnejte si léto bez plavek aneb 10 nudapláží, které za to stojí

aktualizováno 
Odhoďte ostych i plavky a okuste léto v nudistickém duchu. Svou naháčskou kariéru můžete odstartovat na jedné z následujících deseti pláží.

Nudisti mají rádi přirozenost | foto: Profimedia.cz

Opustíte-li totiž řady těch, o nichž nudistický slovník mluví jako o "textilácích" a kteří ke koupání za letního vedra potřebují překrýt jisté části těla kouskem textilu, užijete si prý vody uvolněněji a přirozeněji.

"Když jdete do vany, chcete si zarelaxovat, cítit se pohodlně. Chcete si to užít. A plavky na to taky nikdy nepotřebujete," říká Ivo Žurek ze serveru naturista.cz.

První krok

Pro nováčka je největším nepřítelem stud. Rozhodnete-li se vyrazit na nudapláž, musíte ho prostě překonat.

Nejkrušnější je přitom podle ostřílených nudistů doba prvních patnácti minut až dvou hodin.

Potom zjistíte, že se na vás nikdo oplzle nedívá, nikdo se nikomu nesměje ani nikoho nekomentuje. Zvyknete si, že naostro vyrazíte i ke stánku s občerstvením, i na to, že vám v něm pivko natočí muž, kterému kousek textilu "tam dole" také schází.

Nahota kouzla zbavená

A v klidu prý zvládnete i přítomnost nahých žen a mužů. Nahota přijde o příchuť "zakázaného" a pohled na ni vám nepřipadne zas až tolik vzrušující.

"Nováčci mají často strach z erekce, ale je to zbytečné. Pokud se přece jen dostaví, určitě ji nevystavujte na odiv a počkejte, až odezní," radí Ivo Žurek. "Někdo doporučuje chvilku plavání ve studené vodě. Promenádování se po pláži se ztopořeným mužstvím je považováno za nevhodné."

Rozhodně byste si neměli plést nudistickou akci se swingers party. "Nezapomínejte, že jste na veřejném místě, kam mají přístup i děti," připomíná Ivo Žurek.

Vyhrajete-li nad ostychem a budete-li dodržovat nudistické zvyklosti, odměnou vám bude pocit volnosti. Taková atmosféra na nudapláži většinou skutečně vládne. Nudisté nemají potřebu něco si dokazovat.

1. Jezero Lhota u Brandýsa nad Labem

Asi nejlepší nudapláž v dosahu od Prahy. Dlouhé písečné pláže s úzkým pruhem borového lesa, přímo na pláži je několik kiosků a  WC. Lhota je jednou z nejstarších oficiálních lokalit v Česku. Pláž má optimální polohu pro využití večerního nízkého slunce.

Lhota u Brandýsa nad Labem

2. Hamrníky u Mariánských lázní

Nádherná pláž s rododendrony a posekanou trávou. Sprchy a WC najdete u textiláků, stejně jako kemp. Pláž se hodí pro plavce i neplavce, je výborná na opalování, pro sport i zábavu.

Hamrníky u  Mariánských lázní (textilní část)

Hamrníky u Mariánských lázní (textilní část)

3. Borská přehrada, Plzeň

Po změně majitele se zanedbávaná pláž opět dostává do formy. Najdete tady i vykachličkovanou sprchu a naturistické občerstvení s chlazeným gambrinusem a heroldem. Dětské hřiště je přímo na pláži, naturistický kemp je od ní oddělený širokým pásem zeleně.

Borská přehrada u Plzně

4. Opatovice u Hradce Králové

Pláž, o kterou se pečlivě stará svérázný Pepíno, její dlouholetý majitel. Můžete zde přespat, koupit si v restauraci dobré jídlo a pití. Zkusit si můžete i aquazorbing, chození po vodě v nafukovací kouli. Pepíno svou pláž neustále rozšiřuje a zdokonaluje, pro hosty se aktuálně připravuje zastřešená terasa. Kvalita vody patří k nejlepším v kraji.

Opatovice u Hradce Králové

5. Týniště nad Orlicí - U Dubu

Krásná pláž místního koupaliště. Nudistická pláž navazuje hned na "textilní" část, takže na cestu ke stánku s občerstvením nebo na záchod se musíte oblékat.

Týniště nad Orlicí - U Dubu

6. Velké Dářko u Žďáru nad Sázavou

Hezká, převážně písčitá pláž, která bývá při vytrvalých deštích trochu podmáčená. Občerstvení a další vybavenost je pouze na hrázi.

Velké Dářko u Žďáru nad Sázavou

7. Oplatil- Hrádek

Tradiční, ale neoficiální nudapláž s převahou naháčů a naturistickým občerstvením. V okolní oblasti je spousta písníků se skvělou vodou: Franťák, Gigant, Vodárna, Čeperka, Dolany, Opatovický kanál.

Oplatil- Hrádek

8. Antošovice

Naturistický kemp pro stany a karavany s pláží provozuje místní, dobře organizovaný naturistický klub. Najdete zde hřiště na volejbal, ruské kuželky, ohniště a pořádají se zde pravidelné nudistické akce.

9. Pasohlávky, Mušov

Příjemná pláž s posekanou trávou. Ubytovat se můžete v nedalekém kempu Merkur, který je ale textilácký. Někteří nudisté si stěžují, že se jedná o moc turistickou oblast, ale užít si dovolenou můžete i tak. Občerstvení, WC a sprchy najdete u textiláků, dětské hřiště je přímo na pláži.

Kemp Merkur - Pasohlávky, Mušov

10. Mléčná dráha, kemp u Račova, Vimperk

Naturistický areál holandského majitele se solidním ubytováním a úplně novým zázemím pro hosty. Nechybí příjemná domácí restaurace s krbem a sauna na dřevo. Nudisti se tady cítí jako doma. Obrovskou výhodou je i poloha areálu, odkud se můžete vydat na výlety na Šumavu.

Mléčná dráha, kemp u Račova, Vimperk

Pokud byste měli chuť vyzkoušet si větší nudistickou akci, kde se například hrají soutěže pro děti, volí miss nebo se maluje na tělo, můžete zajít do aquaparku v Čestlicích nebo do Babylonu v Liberci. Nudisti se tam s celými rodinami scházejí několikrát do roka. Termíny akcí najdete na serveru naturista.czNejčtenější

Síla fotbalového míče: pro pákistánský Sialkot znamená zisky i utrpení

Výroba míčů, nejen fotbalových, vyslala Sialkot do světa a tamním firmám...

Má-li fotbalový míč hlavní město, je to pákistánský Sialkot. Vyrábět se tam začal nejprve v malém, pro britské...

Monogamie není nadřazená. Ke spokojenosti vedou i otevřené vztahy

Vědecké studie čas od času vystaví otevřeným vztahům dobrozdání.

Otevřené vztahy jsou reakcí na to, že máme od svazků stále větší očekávání, která jeden partner naplní jen těžko....Poručíme větru dešti. Američané si za války hráli s počasím nad Vietnamem

O legendární Ho Či Minovu cestu se sváděly boje, Američané však na ni byli...

Propracovanými trasami v džungli proudily za vietnamské války na pomoc komunistickému severu desetitisíce vojáků a tuny...

Extrémní gastronomie: Rybí hobliny katsuobushi vám zatancují na talíři

Příprava katsuobushi vyžaduje trpělivost a um.

Ryby dokážou plavat a některé i létat, ale jen tuňák pruhovaný vám zatancuje. Jen to chce trochu trpělivosti. Rybí...

VIDEO: Budujeme funkční sílu, která si rozumí se zdravím, říká instruktor

Pavel Macek je prvním certifikovaným instruktorem systému StrongFirst v Česku.

Sílu neodděluje od správného pohybu a fyzickou kondici od dlouhodobého zdraví. „Fitness by mělo znamenat, že vše je...

Další z rubriky

Síla fotbalového míče: pro pákistánský Sialkot znamená zisky i utrpení

Výroba míčů, nejen fotbalových, vyslala Sialkot do světa a tamním firmám...

Má-li fotbalový míč hlavní město, je to pákistánský Sialkot. Vyrábět se tam začal nejprve v malém, pro britské...

Extrémní gastronomie: Rybí hobliny katsuobushi vám zatancují na talíři

Příprava katsuobushi vyžaduje trpělivost a um.

Ryby dokážou plavat a některé i létat, ale jen tuňák pruhovaný vám zatancuje. Jen to chce trochu trpělivosti. Rybí...

Hlasitá hudba svádí k nezdravým jídlům, tvrdí věda

Hamburger? Asi se v restauraci hrálo hodně nahlas.

Zvuková hudební kulisa v restauracích má velký vliv na to, co si objednáte. Ta hlasitá vám napovídá, abyste místo...

Najdete na iDNES.cz