Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Vyspal jsem se s kolegyní. Teď se v práci griluji zaživa

aktualizováno 
Vztahy na pracovišti jsou křehká věc. Jednou z nejlepších variant, jak vše, co se v práci snažíte vybudovat, vyhodit do vzduchu, je přitom vyspat se s kolegyní. Protože až na malé výjimky to znamená, že se to na vaší budoucnosti podepíše. A ne vždy příjemně.

Ta noc, kterou jste s ní strávili, byla neskutečně krásná, jenže následující dny v práci vám do hlavy nahnaly úplně jiné myšlenky. | foto: Profimedia.cz

Jste na firemním večírku a zábava je v plném proudu. Při jednom nenápadném rozhovoru se svou kolegyní najednou rozpoznáte vzájemné sympatie, které mezi vámi přeskakují, a přepadne vás neodolatelná touha strávit s ní jednu krásnou noc.

Teď se na chvíli zastavte a pokuste se myslet aspoň chvilku zase mozkem.

Možná vás totiž čeká příjemná noc, na niž budete dlouho vzpomínat, možná se ale chystáte přidělat si spoustu problémů.

Následující příběhy trampoty, k nimž může spontánní sex s kolegyní vést, ilustrují, neschází ale mezi nimi samozřejmě ani ten, který skončil přímo happy endem.

1. Proč se mnou spala, když jsem jí lhostejný?

Nevinný flirt končící sexuální epizodkou dokáže překvapit. Jedna noc ve vás může zažehnout vášeň, která vás nakonec zcela pohltí. A pokud není opětovaná, může nadělat opravdu velké problémy.

Takový případ se stal Davidovi. "Věděl jsem, že má přítele a že od našeho zážitku nemůžu nic očekávat, ale něco ve mně po ní toužilo pořád."

Rozhodl se, že se s kolegyní sejde a situaci jí vysvětlí. "Bohužel byla pevně přesvědčená svého přítele neopustit. Dokonce se mu k té aférce sama přiznala."

Hm, v práci bych si jí skoro ani nevšiml, tady na večírku se ale změnila v sexy jezinku...

V takovém případě pak už záleží na tom, jak moc dokážete být nad věcí. Podle psycholožky Petry Brázdové je to jen a jen na vás.

"Nevyvážené vztahy, kdy se očekávání partnerů neshodují, představují vždy značný problém. Pokud jeden z páru do vztahu investuje city, které nejsou opětovány, záleží obvykle na jeho osobní vyzrálosti, zda a jak se dokáže s danou situací vypořádat. Někteří jedinci odmítnutí prostě nevěří."

David bohužel svoji situaci nezvládnul. "Čím víc tvrdila, že to nemyslela vážně, tím víc jsem tomu propadal."

Jeho vášeň a vzpomínky na krásnou noc ho začaly pronásledovat na každém kroku. "Nevím, kdy se to stalo, ale pomalu jsem ji začal nenávidět. Když jsem jí byl lhostejný, proč se mnou spala?"

David nakonec musel z práce odejít. Čím dál tím víc si totiž začal uvědomovat, že situaci není schopný zvládnout. "Trvalo půl roku, než jsem to zpracoval. Teď už samozřejmě dokážu pochopit, proč to takhle dopadlo."

Podle psycholožky to bylo nakonec nejlepší řešení: "Pro obě strany je dobré alespoň dočasné přerušení kontaktu."

2. To zase byla noc...

Jednou z lepších možností je, když se ráno probudíte, podíváte se vedle sebe a všechno, co se stalo, hodíte za hlavu.

Tomášovi z realitní kanceláře to jedno takové probuzení připomnělo: "Když jsem se vzbudil a viděl vedle sebe její tvář, okamžitě se mi vybavil celý večer. Čekal jsem s úzkostí, než se vzbudí, ale ona pak jen řekla: ´Bylo to dobrý. Ale zapomeneme na to.´"

Vypadli jste z práce, něco vypili, teď už je jen krůček k tomu, aby přišel na řadu spontánní sexuální úlet

Podobný příběh se stal i Michalovi, který pracuje v jednom internetovém magazínu. "U nás v práci byla vždy trochu volnější atmosféra. Mohl jsem to utajit, ale kolegům jsem to na sebe nakonec prásknul."

A došlo k tomu, co logicky hrozilo: kdykoli se s dotyčnou slečnou Michal na pracovišti potkal, aby na sebe vzájemně vrhli trapné pohledy, byli v hledáčku bavících se informovaných kolegů.

"Ty k... se smáli vždycky, když jsem kolem ní prošel. Sedl jsem s ní potom na kafe a pak jsme se tomu zasmáli oba dva." Ano, nadhled vítězí i nad posměváčky.

3. Vaše kolegyně měla ctitele – a ten vám nikdy neodpustí

Pokud se rozhodnete flirtovat, měli byste mít dobrý přehled o vztazích na pracovišti. Neznalost se vám totiž nemusí vyplatit.

Pokud vaše vyvolená kolegyně měla (nebo má) na pracovišti vážného ctitele a on se o vašem úletu dozví, můžete se dočkat všeho. Třicetiletý Jakub měl tu smůlu, že jeho konkurent pro něj neměl pražádné pochopení.

Ještě teď nad vším Jakub kroutí hlavou.

"Po tom večírku, kdy jsem s Anetou skončil na hotelu, se asi týden nic nedělo. Pak se ale na mě začaly objevovat stížnosti. Na mou motivaci, dochvilnost, na cigaretové pauzy.

Nejdřív jsem to nechápal, nikdy jsem neměl žádný problém. Skončilo to ale tak, že jsem se před  šéfem obhajoval dvakrát v týdnu.

Když jsem si nevěřícně postěžoval kolegovi, zasmál se a večer mi u piva vysvětlil, jak jsem se do trablů dostal. Mou hotelovou milenku si totiž už dávno vyhlídnul jiný kolega, kterého jsem pomalu ani neznal.

Bohužel, měl blízko k vedení a dokázal jim tam namluvit strašné nesmysly. Nakonec jsem si to s ním vyříkal, ale stálo mě to dvě napomenutí a čtvrtletní prémie. A to mi přijde fakt dost za jednu noc."


4. Pohádka jedné noci... a tisíce dalších, které následovaly

Z jedné noci se ale může vyvinout krásný románek, který může přerůst i do partnerského vztahu.

Podle psycholožky Petry Brázdové tomu může vaše pracovní prostředí napomáhat: "Na pracovišti se většinou potkávají lidé z podobných sociálních vrstev, se stejnými zájmy i okruhem známých. I když se vám možná jeví pracovní románek jako předem ztracená záležitost, úspěšných vztahů na pracovišti vzniká celá řada."

Firemní pařby vým vždycky připadaly nudné, tahle ale vybočila z řady

Pavlovi a Pavle se jejich flirt s postelovým vyvrcholením proměnil ve velice nepříjemnou událost, ale později je dovedl až před svatební oltář.

"Když jsem zjistila, že jsem těhotná, propadla jsem depresi. Pavlovi jsem to nejdřív vůbec nechtěla říct, ale pak jsem si řekla, že má právo vědět, co se stalo. To, jak tu situaci začal řešit, mě nakonec přesvědčilo, že je to ten pravý."

Pavel se totiž po prvním šoku oklepal a nabídl Pavle řešení. "Řekl jsem jí, že pokud si dítě nechá, zabezpečím ji."

A čím víc času spolu trávili, tím víc se sblížili, takže se po dvou letech rozhodli pro manželství. "Teď máme druhé dítě a našeho úletu vůbec nelitujeme," končí Pavel příběh se šťastným koncem.

5. Jeden krok - a jste ve válce

Tím, že se s někým vyspíte, dáváte svému okolí výrazně najevo, na čí straně jsou vaše sympatie – a to je pro vaše kolegy důležitá informace.

Co konkrétně to znamená, popisuje Honza z jedné obchodní společnosti. "Vždy jsem se snažil být v práci neutrální. S kolegy jsem si nevytvářel žádné osobní vztahy, všechno bylo jen v pracovním rámci."

"Jenže na jednom veletrhu jsme s kolegyní trochu popíjeli, oběma nám to sedlo, tak jsme nakonec skončili v jejím hotelovém pokoji. Ráno mi vyprávěla o nějakých problémech, hádkách, které má v práci. Nechápal jsem to. Vždy jsem si myslel, že osobní věci by v práci měly jít stranou."

Honza se ale brzy přesvědčil o tom, co znamená být spojencem v kancelářské válce.

"Nemůžu říct, že by mi její nepřátelé vyloženě škodili, ale jejich neochota se mnou spolupracovat mi najednou přidělala spousty práce. Bylo to dost nenápadné, ale čím víc jsem si toho všímal, tím víc jsem chápal, co za tím stojí: byl jsem automaticky přiřazen k jedné z bojujících stran."

Bože, že jsem si s ní něco začínal!

Dnes už se tomu ale směje a dodává: "Tenkrát jsem byl mladý zajíc. Teď bych jim to zkrátka oplatil."

6. Šéf a podřízená

Na skutečně velké potíže si zakládáte, pokud je žena, s níž se chystáte strávit milostné chvíle, vaší podřízenou, nebo dokonce vaší šéfovou.

Před takovou variantou varuje i Petra Brázdová: "Milostný vztah, v němž figuruje rovina nadřízený - podřízený, je vždy problematický. Hned od začátku je nutné striktně vymezit hranice a nastavit pravidla, podle kterých se budou oba vaše vztahy odvíjet."

Samozřejmě, můžete všemu nechat přirozený vývoj. Pak ale můžete dopadnout jako Richard, který pracuje jako ředitel jedné marketingové společnosti.

"Nechtěl jsem, jako její šéf jsem si to nemohl dovolit, ale začal jsem té holce stranit. Dával jsem jí lehčí úkoly, nezatěžoval jsem ji. Jenže pak šla její produktivita dolů a ona toho začala využívat. Všímal si toho kdekdo, ale měl jsem svázané ruce. Zavolal jsem si ji na pohovor, nejdřív dělala, že neví, o co jde, pak mi ale začala vyhrožovat."

Richard si začal uvědomovat, že udělal obrovskou chybu, do dnešních dnů ale neví, jak by měl situaci vyřešit. "Už to trvá půl roku, ale prostě nevím, co dělat." Richardovo peklo tak prozatím trvá.

Řešení však podle psycholožky existuje. "Je nutné oddělit osobní rovinu od profesní. Pokud toho nejste schopni oba dva, otevírá se celá škála potenciálních problémů. Trvejte proto na tom, že v zaměstnání se řeší pouze profesní záležitosti, a stejně tak nepřenášejte problémy ze zaměstnání do svého osobního života. Jedná se zkrátka o dva zcela oddělené světy, mezi nimiž musíte oba dva striktně rozlišovat."

Autoři: ,


Nejčtenější

VIDEO: Žena uřízla manželovi penis. Kvůli nevěře

Žárlivá žena uřízla manželovi penis

Když zjistila, že ji muž podvádí s mnoha ženami, zuřila. A nezvládla se uklidnit. Proto vymyslela plán pomsty. Vykonala...

Síla fotbalového míče: pro pákistánský Sialkot znamená zisky i utrpení

Výroba míčů, nejen fotbalových, vyslala Sialkot do světa a tamním firmám...

Má-li fotbalový míč hlavní město, je to pákistánský Sialkot. Vyrábět se tam začal nejprve v malém, pro britské...Monogamie není nadřazená. Ke spokojenosti vedou i otevřené vztahy

Vědecké studie čas od času vystaví otevřeným vztahům dobrozdání.

Otevřené vztahy jsou reakcí na to, že máme od svazků stále větší očekávání, která jeden partner naplní jen těžko....

Poručíme větru dešti. Američané si za války hráli s počasím nad Vietnamem

O legendární Ho Či Minovu cestu se sváděly boje, Američané však na ni byli...

Propracovanými trasami v džungli proudily za vietnamské války na pomoc komunistickému severu desetitisíce vojáků a tuny...

Extrémní gastronomie: Rybí hobliny katsuobushi vám zatancují na talíři

Příprava katsuobushi vyžaduje trpělivost a um.

Ryby dokážou plavat a některé i létat, ale jen tuňák pruhovaný vám zatancuje. Jen to chce trochu trpělivosti. Rybí...

Další z rubriky

Jak často má muž masturbovat? Jakub Kohák uvádí rady vědců

Jakub Kohák

Je disciplínou pro zdraví a pohodu, tvrdí vědci. A věnují masturbaci setkání ve Všeobecné fakultní nemocnici. O tom,...

Jak dopřát orgasmus ženě: poučit se je třeba z lesbického sexu

Lesbický sex jako inspirace. Může muže přimět k pestřejším praktikám.

Je to cesta, která ženám zajišťuje o 33 procent vyšší šanci dosáhnout orgasmu. Je to však varianta, která na první...

Spokojenému sexuálnímu životu svědčí nemonogamní vztahy, tvrdí věda

Jednou z mediálních tváří polyamorie je brazilská tanečnice samby a modelka...

Stoupenci nemonogamních vztahů mohou otevírat šampaňské. Jakkoli je jejich životní styl tradičními konvencemi...

RODIČE ZNAJÍ: Takhle reálně vypadá rodinná dovolená!
RODIČE ZNAJÍ: Takhle reálně vypadá rodinná dovolená!

Z reklamního letáku cestovní společnosti se směje manželský pár sedící na úhledném plážovém lehátku. Před ním si společně hrají děti. A teď zpátky do reality, takhle rodinná dovolená většinou nevypadá.

Najdete na iDNES.cz