Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Toto je komerční prezentace.iDNES.cz není jejím autorem a neovlivňuje její obsah.

WSOP 2010: Listopadová devítka

Komerční sdělení   15:00aktualizováno  15:00 – KOMERČNÍ SDĚLENÍ
Dohromady 12 náročných dní zažilo kasino v hotelu Rio All-Suite v Las Vegas, než byla konečně známá definitivní podoba letošní November Nine, tedy devítky hráčů, kteří se probojovali na finálový stůl vůbec nejprestižnějšího turnaje na světě, main eventu World Series of Poker.

Komerční sdělení

Toto jsou komerční sdělení. iDNES.cz neovlivňuje jejich obsah a není jejich autorem. Více

Komerční sdělení je speciální inzertní formát. Umožňuje inzerentům oslovit čtenáře na ploše větší, než je klasický banner, hodí se tedy například ve chvíli, kdy je potřeba popsat vlastnosti nového produktu, představit společnost nebo ukázat více fotografií.

Aby bylo na první pohled odlišitelné od redakčních textů, obsahuje jasné označení „Komerční sdělení“ v záhlaví článku.

Pro komerční sdělení platí podobná pravidla jako pro další formy inzerce na iDNES.cz. Nesmí tedy být v rozporu s dobrými mravy a zásadami poctivého obchodního styku, nesmí porušovat práva třetích osob a poškozovat něčí dobrou pověst. Na rozdíl od bannerové reklamy je z komerčních sdělení vyloučena politická inzerce.

Komerční sdělení, jejich titulky a tvrzení v nich obsažená nesmějí být lživá a klamavá.

Ceník komerčních sdělení včetně kontaktů na obchodní oddělení najdete zde.

Devítka hráčů, která se v listopadu zúčastní main eventu WSOP | foto: PokerStars.net

Celkem 7319 hráčů z 92 různých zemí pokoušelo svoje štěstí v nejnáročnějším pokerovém turnaji na světě. Ve snaze o zápis do pokerové historie spolu soupeřili profíci i amatéři vedle sebe, světoví pokeroví šampióni, stejně jako nová mladá krev odkojená frenetickým online pokerem.

Na konci onoho maratonu jsme 18.července konečně dostali příležitost poznat devět nejlepších hráčů, kteří jsou již teď jistými milionáři.

Prize money WSOP 2010

1.místo - $8,944,138
2.místo - $5,545,855
3.místo - $4,129,979
4.místo - $3,092,497
5.místo - $2,442,960
6.místo - $1,772,939
7.místo - $1,356,708
8.místo - $1,045,738
9.místo - $811,823

Finálový stůl main eventu WSOP začne 6.listopadu. Jako chip leader se k němu posadí Jonathan Duhamel, dvaadvacetiletý pokerový hráč z Quebecu, který bude mít před sebou 65 975 000 pracně nahraných žetonů.

Duhamel má za sebou úspěšné WSOP, když se mu hned dvakrát podařilo umístit se "na penězích" v některém z WSOP eventů. Není snad potřeba dodávat, že účast na finálovém stole main event je pro něj zatím největším úspěchem v jeho kariéře.

Roli největší hvězdy finálového stolu loni plnil Phil Ivey. Ten letos vypadl hned v druhém hracím dni a nenapodobil tak svoji abnormálně vysokou úspěšnost v main eventech. Jeho místo letos v listopadu zastoupí Michael "The Grinder" Mizrachi.

Pokerová ikona Phil Ivey

Pokerová ikona Phil Ivey

Ten letos beze sporu patřil k těm nejlepším hráčům na WSOP, když se celkem čtyřikrát umístil ITM, přičemž dokázal i jeden event vyhrát, a to hned jeden z těch velice prestižních, $50 000 Players Championship. Za vítězství v něm si připsal $1 559 046 dolarů.

Nejstarším hráčem a zároveň jediným amatérem u finálového stolu je Cuong "Soi" Nguyen, který se živí jako prodejce lékařských potřeb. Je mu 36 let a před sebou bude mít v listopadu 9 650 000 žetonů, což jej řadí mezi velké short stacky, a to navzdory faktu, že se dlouhou dobu pohyboval takřka na čele celého turnaje.

Vůbec nejméně žetonů nastřádal Jason Sentl, pětadvacetiletý Američan z města St.Louis Park si bude muset vystačit s 7 625 000 žetony. Main event je vůbec jeho prvním cash-outem na WSOP. Pro tuto svou premiéru si tak nemohl vybrat lepší turnaj.

Jediným Evropanem u finálového stolu je Ital Filippo Candio z Cagliari. Je to vůbec první Ital, který se probojoval na finálový stůl main eventu. O úspěch se bude pokoušet s 16 400 000 žetony. Takřka identický stack 16 700 000 žetonů bude mít k dispozici i druhý Kanaďan v listopadové devítce Matthew Jarvis. Jarvis se věnuje především online hře a jeho účast na final table je pro něj prvním velkým úspěchem na živém turnaji.

O chipleaderovi z Quebecu Jonathanu Duhamelovi už řeč byla. Jeho největším konkurentem, co se počtu žetonů týče, je John Dolan. Ten jich bude mít k dispozici 46 250 000 a patří ve svých 24 letech k velice zkušeným hráčům. Na svém kontě měl před tímto finálovým stolem šest cash-outů na WSOP, z toho tři v loňském roce. Dolan bude patřit k velkým favoritům na vítězství, už jen proto, že se po většinu turnaje držel na čelních pozicích a nepostihl ho žádný dramatický výkyv v počtu žetonů.

Zbylými dvěma hráči, kteří budou usilovat o ten vůbec nejcennější zlatý náramek jsou Joseph Cheong, vítěz jednoho turnaje na WSOP Circuit z května tohoto roku. Cheong nastřádal 23 525 000 žetonů. Daleko větší úspěchy na turnajích z WSOP Circuit ovšem zaznamenal poslední hráč na finálovém stole, John Racener. Na WSOP Circuit už vyhrál přes půl miliónu dolarů a v roce 2007 dokonce vyhrál main event na turnaji v kasinu Harrah's v Atlantic City. Rancer má 19 050 000 žetonů.

Složení November Nine 2010

Jonathan Duhamel (CAN) - 65 975 000 žetonů
John Dolan (USA) - 46 250 000 žetonů
Joseph Cheong (USA) - 23 520 000 žetonů
John Racener  (USA) - 19 050 000 žetonů
Matthew Jarvis (CAN) - 16 700 000 žetonů
Filippo Candio (ITA) - 16 400 000 žetonů
Michael Mizrachi (USA) - 14 450 000 žetonů
Soi Nguyen (USA) - 9 650 000 žetonů
Jason Senti (USA) - 7 625 000 žetonů

Z česko-slovenských hráčů, kteří se účastnili main eventu WSOP je třeba vyzdvihnout další skvělý úspěch, který zaznamenal známý slovenský hráč Dag Palovič, který obsadil 37.místo, za které inkasoval $206 395 dolarů a vylepšil tak své 127. místo z loňského main eventu. Nejlepším hráčem s českou vlaječkou byl Paulus Valkenburg, který obsadil 719.místo a získal $19 263 dolarů.

Staňte se součástí největší pokerové sítě světa - PokerStars.net.

Autor:


Témata: Maraton

Nejčtenější

Poklad! Zlato a stříbro z vraku musel Alex Storm osm měsíců tajit

Alex Storm, hledač pokladů z potopených lodí

Tisíce zlatých a stříbrných mincí vynášeli z oceánského dna dvacet dní. Byl to poklad jako z pohádky. Následujících osm...

VIDEO: Lukáš ze sebe dělá Bílou i Vondráčkovou. Podoba je neskutečná

Lukáš ze sebe umí udělat dokonalou Lucii Bílou. I její pohyby a grimasy má...

Už skoro čtvrt století se živí jako travesti umělec. Téměř denně vystupuje po celém Česku a proměňuje se ve známé...Stelete si postel? Máte víc sexu i přátel, tvrdí výzkum

Naše ranní ložnicové návyky o nás prozradí víc, než myslíme, tvrdí studie.

Jako by ostrým řezem dělil společnost na dvě opravdu odlišné skupiny. Jako by to nebyl jen pouhý ranní návyk. S tím,...

Siláci tahali kamion, zvedali auta. Českým mistrem se stal Jiří Tkadlčík

Je to jednoručka, ale jiná, než jakou znáte z fitka.

Má četné mezinárodní úspěchy, je legendou českých strongmanů, proto byl favoritem. Oprávněně. Jiří Tkadlčík první český...

Vzlétl jsem s Boeingem 737. Skoro jako doopravdy

Snili jste jako malí, že budete pilotem? Máte šanci to zkusit.

Vypadá to jako běžný obchod, jenže jakmile se za vámi zaklapnou dveře, ocitnete se v jiném světě. Jen pár kroků od...

Další z rubriky

Eureka Poker Tour začíná v Praze!

PokerStars Prague Open proběhne v Praze v září

Nová turnajová série od PokerStars vypukne ve čtvrtek 17. března v pražském Card Casinu na Smíchově. Už teď je jasné,...

Čech si splnil životní sen!

Jiří Gattner alias Hark123

V turnaji organizovaném PokerStars u příležitosti zprovoznění služby PokerStars Home Games porazil český hráč Jiří...

Blíží se 60 miliard rozdaných her na PokerStars!

Blíží se 60 miliard rozdaných her na PokerStars!

Další velký mezník už brzy zaznamená herna PokerStars. V horizontu pár týdnů se totiž očekává, že bude rozdána hra...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz