Poradna: Zamiloval jsem se do vdané ženy se třemi dětmi

aktualizováno 
Zamiloval jsem se do vdané ženy, která má tři děti. Ona mě však bere pouze jako kamaráda a o nic víc nestojí, píše čtenář Martin.

City se nedají vynutit. | foto: Profimedia.cz

Dobrý den,

obracím se na vás, jelikož již nevím kudy kam. Za chvíli to bude rok, co jsem se seznámil po internetu se ženou jednoho spoluhráče. Po půl roce jsme se všichni viděli, stali se z nás přátelé a já se zamiloval. Ona je vdaná a má tři děti. Nic nechce měnit, jelikož je spokojená, i když to nemá občas jednoduché. Později jsem do rodiny pronikl i jistou finanční výpomocí a začal jsem pomáhat "kamarádce" finančně a zahrnoval ji dárky.

Ona občas doma do manžela rýpne, že ho vymění, ale vždy to je ze srandy. Jenže já jsem po uši zamilovaný a pořád na ni musím myslet. Ve svém životě jsem lásku, teplo ženy ani polibek nepoznal. Dokonce jsem to žádal i po ní. Poprvé se pomilovat, ale jediné, co si dovolí ona, je letmá pusa. I když by chtěla. Je však natolik silná, že odolá a své manželství, které mělo krušné chvíle, neohrozí.

Momentálně se věci mají tak, že já ji stále miluji, již to ale nedávám tak najevo, jelikož by se to mohl domáknout její muž a bylo by zle. On ví, že ji miluji, ale ani jeden nevíme, co všechno ví. Já jsem pro ni ochoten udělat cokoliv, dokonce ji do ničeho netlačím, jelikož mi na ní moc záleží a nechci, aby se měla špatně.

Otázka je spíš, co mám dělat - psychicky je to velice náročné. Když mi nenapíše, jsem nervózní a nic mě nebaví dělat. Pořád na ni myslím. Ona o mně ví všechno, svěřuje se mi, když má doma dusno. Svého manžela má však ráda a nechce ho opustit. Chce mě mít jen jako kamaráda, ale ráda mě má. Akceptuji to, jen nevím, jak se mám zachovat já, pořád nad tím přemýšlím a nemohu spát.

Martin

Martine,

děkujeme vám za dotaz. Chápu, že situace, v níž se nacházíte, je pro vás obtížná a náročná. I když jsou však neopětované city bolestné, lásku druhého člověka si jimi vynutit nemůžete. Věřím, že jste oné ženě sympatický a možná k vám cítí i něco víc než kamarádství, její city však na druhou stranu očividně nedosahují takové síly, aby kvůli nim chtěla riskovat své manželství a štěstí své rodiny.

Uvědomte si, že zatímco vy jste bez závazků, ona by opětováním vašich citů zasáhla do života dalších čtyř lidí. Z vašeho dopisu vyplývá, že sama pro sebe již rozhodnutí udělala a nechce na stávajícím stavu cokoliv měnit. I když to pro vás bude bezpochyby bolestné a obtížné, můžete její rozhodnutí pouze respektovat.

Poradna

Své otázky a problémy nám pište na e-mail redakce@xman.cz, na Xman.cz je zodpoví psycholožka Bára.

Další stránkou vašeho problému je finanční výpomoc a dárky, o nichž se zmiňujete. Vzhledem k tomu, že neuvádíte žádné další detaily, není zřejmé, o jak velkou částku se jedná. Nicméně je možné, že sympatie vaší "kamarádky" částečně pramení i z pocitu vděčnosti kvůli vaší půjčce.

Rozhodně byste se však měl snažit přesunout pouze do kamarádské roviny. Nedávejte jí dárky, nevyznávejte se ze svých citů a nechtějte to ani po ní. Píšete, že vám nejvíc ze všeho záleží na jejím štěstí, nestavte ji tedy před nutnost vybírat si mezi vámi a její rodinou.

Zvažte také možnost, že byste spolu, třeba jen na určitý čas, kontakty zcela přerušili. Pravidelné styky v situaci, kdy do ní jste zamilován a vaše city nejsou opětovány, pro vás musí být velmi náročné a vysilující. Jejich přerušení vám umožní získat odstup a větší kontrolu nad svými city. V situacích, kdy je vaše setkání nevyhnutelné, se striktně vyvarujte projevů, které přesahují meze kamarádského vztahu.

Psycholožka Bára

Autor:


Nejčtenější

Kruté metody poprav: ušlapání slonem a řezání zaživa

Lyngchi bylo jedním z nejnehumánnějších způsobů poprav, které historie přinesla.

Trest smrti je z principu definitivní záležitost. V leckterých společnostech se však nezdál dostatečně uspokojivý....

Studie o intimním životě mužů: první sex mají v průměru v 18 letech

První se si muži dopřávají v průměru v osmnácti letech, tvrdí výzkum.

Trvala po dva roky a vědci při ní vyzpovídali přes 12 tisíc mužů. Zajímal je jejich vstup do sexuálního života, jejich...Agentka Fifi: kráska sváděla britské agenty, aby je prověřila

Byla krásná a provokativní. Marie Christine Chilverová byla pro roli svůdné...

V Británii je vyškolili, naučili šifrovat a slídit. Po technické stránce byli špioni vybaveni na výtečnou, až při...

VIDEO: Různé tváře orgasmu. Jinak vypadá v Evropě a jinak v Asii

Zřetelné výrazy obličeje interpretují bolest i potěšení napříč kulturami.

Bolest se do našich tváří vpisuje docela stejně, bez ohledu na to, z které části planety jsme. Orgasmus však nikoli. My...

Extrémní gastronomie: syrový mořský červ připomíná neklidný penis

Na pohled je to podivný tvor, způsob jeho konzumace bývá ještě bizarnější,...

Při procházce jihokorejským tržištěm je nepřehlédnete. Kádě s jejich bledě růžovými tělíčky přitahují pozornost. Na...

Další z rubriky

Nezapomeňte zabít psíka: proč Britové kvůli válce vraždili mazlíčky

Británie své mazlíčky nejen masakrovala. Když panika opadla, přišla řada i na...

Veterináři měli kvůli druhé světové válce ve Velké Británii plné ruce práce. A byla to chmurná práce. Utráceli domácí...

Extrémní gastronomie: syrový mořský červ připomíná neklidný penis

Na pohled je to podivný tvor, způsob jeho konzumace bývá ještě bizarnější,...

Při procházce jihokorejským tržištěm je nepřehlédnete. Kádě s jejich bledě růžovými tělíčky přitahují pozornost. Na...

Mafie a citrony. Zločinná síť možná vznikla na Sicílii z pěstování ovoce

Na Sicílii měla samozřejmě kořeny i rodina fiktivního mafiánského kmotra Vita...

Na začátku byli předáci, kteří zajišťovali práci na výnosných sicilských citronových plantážích. Postupně ve svých...Najdete na iDNES.cz