Poradna: Zamiloval jsem se do vdané ženy se třemi dětmi

aktualizováno 
Zamiloval jsem se do vdané ženy, která má tři děti. Ona mě však bere pouze jako kamaráda a o nic víc nestojí, píše čtenář Martin.

City se nedají vynutit. | foto: Profimedia.cz

Dobrý den,

obracím se na vás, jelikož již nevím kudy kam. Za chvíli to bude rok, co jsem se seznámil po internetu se ženou jednoho spoluhráče. Po půl roce jsme se všichni viděli, stali se z nás přátelé a já se zamiloval. Ona je vdaná a má tři děti. Nic nechce měnit, jelikož je spokojená, i když to nemá občas jednoduché. Později jsem do rodiny pronikl i jistou finanční výpomocí a začal jsem pomáhat "kamarádce" finančně a zahrnoval ji dárky.

Ona občas doma do manžela rýpne, že ho vymění, ale vždy to je ze srandy. Jenže já jsem po uši zamilovaný a pořád na ni musím myslet. Ve svém životě jsem lásku, teplo ženy ani polibek nepoznal. Dokonce jsem to žádal i po ní. Poprvé se pomilovat, ale jediné, co si dovolí ona, je letmá pusa. I když by chtěla. Je však natolik silná, že odolá a své manželství, které mělo krušné chvíle, neohrozí.

Momentálně se věci mají tak, že já ji stále miluji, již to ale nedávám tak najevo, jelikož by se to mohl domáknout její muž a bylo by zle. On ví, že ji miluji, ale ani jeden nevíme, co všechno ví. Já jsem pro ni ochoten udělat cokoliv, dokonce ji do ničeho netlačím, jelikož mi na ní moc záleží a nechci, aby se měla špatně.

Otázka je spíš, co mám dělat - psychicky je to velice náročné. Když mi nenapíše, jsem nervózní a nic mě nebaví dělat. Pořád na ni myslím. Ona o mně ví všechno, svěřuje se mi, když má doma dusno. Svého manžela má však ráda a nechce ho opustit. Chce mě mít jen jako kamaráda, ale ráda mě má. Akceptuji to, jen nevím, jak se mám zachovat já, pořád nad tím přemýšlím a nemohu spát.

Martin

Martine,

děkujeme vám za dotaz. Chápu, že situace, v níž se nacházíte, je pro vás obtížná a náročná. I když jsou však neopětované city bolestné, lásku druhého člověka si jimi vynutit nemůžete. Věřím, že jste oné ženě sympatický a možná k vám cítí i něco víc než kamarádství, její city však na druhou stranu očividně nedosahují takové síly, aby kvůli nim chtěla riskovat své manželství a štěstí své rodiny.

Uvědomte si, že zatímco vy jste bez závazků, ona by opětováním vašich citů zasáhla do života dalších čtyř lidí. Z vašeho dopisu vyplývá, že sama pro sebe již rozhodnutí udělala a nechce na stávajícím stavu cokoliv měnit. I když to pro vás bude bezpochyby bolestné a obtížné, můžete její rozhodnutí pouze respektovat.

Poradna

Své otázky a problémy nám pište na e-mail redakce@xman.cz, na Xman.cz je zodpoví psycholožka Bára.

Další stránkou vašeho problému je finanční výpomoc a dárky, o nichž se zmiňujete. Vzhledem k tomu, že neuvádíte žádné další detaily, není zřejmé, o jak velkou částku se jedná. Nicméně je možné, že sympatie vaší "kamarádky" částečně pramení i z pocitu vděčnosti kvůli vaší půjčce.

Rozhodně byste se však měl snažit přesunout pouze do kamarádské roviny. Nedávejte jí dárky, nevyznávejte se ze svých citů a nechtějte to ani po ní. Píšete, že vám nejvíc ze všeho záleží na jejím štěstí, nestavte ji tedy před nutnost vybírat si mezi vámi a její rodinou.

Zvažte také možnost, že byste spolu, třeba jen na určitý čas, kontakty zcela přerušili. Pravidelné styky v situaci, kdy do ní jste zamilován a vaše city nejsou opětovány, pro vás musí být velmi náročné a vysilující. Jejich přerušení vám umožní získat odstup a větší kontrolu nad svými city. V situacích, kdy je vaše setkání nevyhnutelné, se striktně vyvarujte projevů, které přesahují meze kamarádského vztahu.

Psycholožka Bára

Autor:

Nejčtenější

Líbání, sexy esemesky: muži a ženy se neshodnou, kde začíná nevěra

Příliš důvěrné polibky na večírku s cizí ženou? Pro polovinu mužů to není...

Dopustit se opilého líbání s někým cizím na večírku. Z nudy flirtovat na seznamovací aplikaci. Dopřát si intimní...

VIDEO: Mirek se vystavil nahý. Užil si se čtyřmi slečnami naráz

Miroslav se ukázal bez oblečení na Výstavě skutečných nahých mužů.

Miluje nahotu, bez oblečení chodí i doma před návštěvami a když se v Praze konala Výstava skutečných nahých mužů,...

Niño sicario: fenomén dětských vrahů ovládá drogové kartely

Klučina s rukama od krve. Edgar Jimenez Lugo dělal pro kartel tu nejšpinavější...

Jsou mladí, vlastně ještě děti. Přesto už pracují v žoldu drogových kartelů. Nejen jako kurýři nebo pašeráci. Zabíjejí,...

Další ochutnávka z kalendáře Pirelli: dražte ho 19. prosince

Postava zosobněná topmodelkou Gigi Hadidovou čtenářům připomíná, že ne každý...

Je intimní, ale ne lacině. Oslavuje krásu žen, ale i sílu jejich osobností. Kalendář Pirelli pro rok 2019 vypráví čtyři...

Zkáza Franklinovy výpravy: mráz, beznaděj a kanibalismus

Někteří členové výpravy se rozhodli vydat pěšky na jih. Po prvních úmrtích se...

Měla to být výjimečná výprava plná objevů. Jenže britská Franklinova námořní expedice mířící do země arktického ledu...

Další z rubriky

Líbání, sexy esemesky: muži a ženy se neshodnou, kde začíná nevěra

Příliš důvěrné polibky na večírku s cizí ženou? Pro polovinu mužů to není...

Dopustit se opilého líbání s někým cizím na večírku. Z nudy flirtovat na seznamovací aplikaci. Dopřát si intimní...

Zkáza Franklinovy výpravy: mráz, beznaděj a kanibalismus

Někteří členové výpravy se rozhodli vydat pěšky na jih. Po prvních úmrtích se...

Měla to být výjimečná výprava plná objevů. Jenže britská Franklinova námořní expedice mířící do země arktického ledu...

OBRAZEM: Lovec a jeho dravec. Fotky lovců s orly jsou ikonické

Gigantické rozpětí křídel, mohutný zobák, silné spáry. Orel skalní je robustní,...

Gigantické rozpětí křídel, mohutný zobák, silné spáry. Orel skalní je robustní, výhružný predátor. V mongolských...

Najdete na iDNES.cz