Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Zeptá-li se žena, jak vypadá, neberu si servítky, říká majitel salonů krásy

  11:00aktualizováno  11:00
Se zaměstnanci se nemazlí, od klientů je ale urážet nenechá. "Na svoje lidi si budu nepříjemnej sám," říká Karel Kadlec, majitel jednoho z nejúspěšnějších salonů krásy v Praze.

"Konkurenční boj je v našem byznysu tak ostrý, že se to dá srovnat snad jen se stavebnictvím. Neustále nás někdo udává a posílá k nám kontroly," říká Karel Kadlec. | foto: Jiří ŠvorcXman.cz

Po učňáku si udělal nástavbu v oblasti rehabilitace, masáží, akupresury a akupunktury, v roce 1995 otevřel své první  studio krásy. Pak prošel několika šéfovskými místy v cizích firmách, až se vrátil k vlastnímu podnikání. Jeho studia Bomton nabízí kadeřnictví, kosmetiku, wellness či solária. Aktuálně se jeho byznys rozšiřuje o kliniku se specializací na hubnutí či žilní chirurgii. "Primářem se stane jeden ze tří nejlepších žilních chirurgů u nás," popisuje.

Chodí k vám celebrity a bohatá klientela, která může mívat různé manýry. Je pro vás takový zákazník svatý, je mu vše dovoleno?
Tak to pozor, to zase ne. Rozhodně nesnáším, když mi někdo uráží moje lidi. Jestli na ně má být někdo nepříjemnej, tak to budu já, ne někdo cizí. Samozřejmě, nechci ztratit klienta, ale nenechám ze svého člověka dělat blbce. Dokážu se rozloučit i s klientkou, která tu sice utratí za rok půl milionu, ale napadá neoprávněně moje lidi a nemíní to změnit.

Čekal bych, že si na klientele z ranku celebrit budete zakládat.
Moc se s tím nevytahujeme, i kvůli zachování jejich soukromí. Navíc, když jsme před třemi lety chtěli nějakou normální celebritu jako tvář jednoho našeho salonu, byl to problém. Celebrity někdy chtějí, aby to bylo výhodné hlavně pro ně.

Chválím málo. A vím, proč

Kdo bývají nejhorší klienti?
Ti, kteří nic nedokázali vlastní pílí. Zejména manželky někoho, kdo vydělal peníze ne zcela pracovitým způsobem, nebo přítelkyně a manželky nějakých  hvězd. Vadí mi, že urážejí moje lidi. Máme špičkový servis, kvalitní lidi a není důvod proto, aby se k nim někdo choval nadřazeně.

"Nakonec jsem nakupování propadl," přiznává podnikatel Karel Kadlec.

Kdo je pro vás výhodnější zákazník, muž, nebo žena?
Z hlediska peněz je jednorázově lepší žena. Jenže na druhou stranu, když utrácí peníze žena, přemýšlí o nich. Chlap přemýšlí jen do okamžiku, než ho obsluhuje pěkná mladá holka. Pak neřeší, co to stojí, a rozhodně nechce dopustit, aby to vypadalo, že na to nemá.

Jak se ve vašich očích změnil český chlap za posledních 15 let?
Strašně moc! Muži udělali větší skok než ženy. Ušli dlouhou cestu od vytahaných tepláků k  metrosexuálovi. A jednoznačně je to dobře. Je nesmysl, že chlap musí smrdět. Co je hezkého na tom, že má špínu za nehty? Co je hezkého na tom, že smrdí? Obecně ale pořád platí, že Češi peníze raději prožerou, než aby o sebe dbali. Bohužel.

Řekněme, že jsem klient, který chce změnit vzhled od základu. Co mě čeká?
Minimálně půlhodinový rozhovor, abyste si ujasnil, proč změnu chcete. Co by se totiž stalo, kdybychom vás jen zkrášlili? Lidi by vás ze závisti pomluvili a změnu vám rozmluvili. Proto je na ni potřeba každého klienta připravit a také ho naučit výsledný dojem udržovat. Poté se vám bude věnovat kadeřník, vizážista-stylista,  kosmetička, manikérka a pedikérka.

Zkoumáte lidi na ulici? Trpíte profesionální deformací?
Samozřejmě. Ale to dělá v naší branži snad každý.

"Nejlepší servis poskytují v mém oboru na Blízkém východě," říká Karel Kadlec.

A posuzujete lidi na první pohled?
Na ulici ne, ani na jednáních. Ženy ale někdy chtějí znát můj názor. Tak jim ho řeknu.

Diplomaticky?
Ne, neberu si servítky, proč bych lhal. Chválím málo. A vím, proč.

Přílišné ohledy evidentně neberete ani na své zaměstnance, působíte jako extra tvrdý šéf.
Myslím, že jsem často velmi nepříjemný. Říkám vše přímo a do očí. Ano, na svoje lidi jsem extrémně přísný. A nejpřísnější jsem na ty, které považuju za nejlepší, a na nejbližší. Jednou jsem dal v práci pokutu i své mamce.

Za co?
Kouřila tam, kde neměla.

Dokážete zaměstnance i ocenit, pochválit?
Myslím si, že ano. Jenže vám řeknu příklad. Před dvěma měsíci jsem pochválil recepční – a ony se na to hned potom vykašlaly. Tak jsem jim řekl, že tu nejslabší vyhodím, a zase se začaly snažit. Práce s lidmi je na tomhle byznysu vlastně nejtěžší.

Jak to?
Vezmete si někoho z učňáku, neumí vůbec nic, vše ho musíte naučit a ještě ho za to platit... a on vám pak uteče.

Kolik lidí se k vám o práci hlásí?
Na konkurz se nám přihlásí dvě stě lidí ročně, z nich si vybíráme padesát, které si pozveme, dál jich postoupí třicet a z nich přijmeme deset. Do půl roku si tu necháme jen dva a vypipláváme si je. Jsem si naprosto jistý, že žádná jiná firma u nás nedává do vzdělávání tolik co my. Senior master má od firmy školení v zahraničí zdarma, týdenní nebo čtrnáctidenní stáž v Londýně přitom vyjde kolem 150 tisíc.

Jsem divnej chlap. Ale šťastnej

Kolik času trávíte v práci?
Deset dvanáct hodin denně. Dřív jsem tu byl i osmnáct, prvních deset let jsem neměl žádnou dovolenou. Teď na ni už jezdím. Většinou ji ale spojím s prací, vyzkouším si tam služby, abych měl přehled.

Zaměstnance chválí Karel Kadlec zřídkakdy. Když jsou pod tlakem, snaží se víc.

Zaměstnance chválí Karel Kadlec zřídkakdy. Když jsou pod tlakem, snaží se víc.

Pracujete sám na sobě, abyste dobře reprezentoval?
Jasně. Od října jsem zhubnul 24 kilo. Byla to sázka. Pokračuju furt dál, ještě potřebuju sundat 14 kilo. Ona se těžko prodává hubnoucí procedura,  když jste sám tlustý.

Jak relaxujete mimo dovolené? Zajdete třeba jako klient do vlastního studia?
No, dnes jsem si tam stihnul nechat ostříhat vousy. Pravidelně chodím na manikúru a pedikúru, když mám problém, na masáže. Jinak na to kašlu. Já relaxuju doma s přítelkyní. Vůbec nejraději ale nakupováním, strašně rád nakupuju. Jsem divnej chlap. (smích)

Za co nejraději utrácíte?
Když si chci udělat radost, koupím si hodinky. Mám jich už asi 47. Nekupuju si ale hodinky za statisíce, to ne.

Jsou pro vás důležité značkové věci?
Ještě před pěti lety jsem si myslel, že nemůžu koupit drahou kabelku, že nebudu jako oni. Dneska už ale vím, že si kupujete špičkovou kvalitní věc, včetně servisu. Mám velký smysl pro detail, kvalitu poznám na šití, na zipu. Nechci nikomu dokazovat, že na to mám, ale chci mít jistou výjimečnost. Teď jsem si koupil v Americe sedmery džíny. Nejlevnější stály devět dolarů, nejdražší tisíc. Všechny se mi líbily, neřešil jsem cenu. Na odiv své věci ale nevystavuju.

A čím jezdíte?
Červenou Audi A7.

Takže rychle?
Ona neumí jezdit pomalu.

Žijete se svou třetí přítelkyní. Jaký je pro vás ideál ženské krásy?
Každá moje ženská byla úplně jiná, první manželka byla zrzavá, druhá blondýna, současná přítelkyně je tmavovlasá. Ani jedna se nepodobá mé matce. (smích) Podstatné jsou pro mě oči, šíje, ruce, prsty. Pak ji potřebuju poznat. Musí to být hodná holka, ne vyčůraná, musí se s ní dobře povídat. Myslím, že teď jsem našel tu pravou. Moje přítelkyně má v sobě všechno, co jsem hledal. Jsem vlastně šťastnej chlap.

Kolik máte dětí?
Čtyři, i když za chvíli jich bude pět. Dvě vlastní, dvě přítelkyně a jedno na cestě.  Všechno to jsou kluci.

Jak zvládáte výchovu?
Těší mě je vychovávat. Ale je to  strašně těžký, těžší než podnikání. Vadí mi, když jsou líní a neaktivní. Vědí, že věci si musí zasloužit. Největšího zaracha nemají za špatné známky, ale za to, že zalžou. Jsem hodně důsledný, neukecají mě.

Autoři: ,Nejčtenější

Není nad to, chodit nahá po bytě, říká MOgirl Karolína

„Jsem usměvavá, infantilní, střelená, vtipná a hodná,“ říká MOgirl Karolína.

Láká ji nebezpečí a přiznává, že umí být střelená a infantilní. A ničeho ze svého života nelituje. „Řídím se mottem, že...

Experimenty na lidech: americký stát potají plošně šířil bakterie

Jezdily rychle a hlavně po celé zemi. Autobusy Greyhound proto armáda využila k...

Infikoval vlastní obyvatele bakteriemi a viry, které ničily zdraví a dokonce zabíjely. Potají. Po dlouhých dvacet let...Orgasmus, pro který nehnete prstem. Internetem se šíří erotická hypnóza

Stačí se soustředit, nabádají erotické hypnotizérky.

Má to být bezdotykové sebeuspokojení. Prosté fyzických stimulů, cesta k orgasmu při něm vede čistě skrze mysl. Podle...

Hnědé kobylky: jak dobře si malí a hlavně velcí nacisté žili z cizího

A tohle je také naše. Nacisté jako Adolf Hitler a Hermann Göring nejen...

Špičky nacistického režimu si za veřejné peníze stavěly soukromé rezidence, důstojníci SS si jen tak přivlastňovali...

Nejlepší pivní destinace zahrnují USA, Čínu i Brazílii. Česko schází

Tupláky, hluboké dekolty, Octoberfest? Zapomeňte, pivní kultura se změnila....

Virginie na prvním místě a kromě ní další americká města, mimo nich už jen čínský Peking, jihokorejský Soul a brazilské...

Další z rubriky

Svou whisky si najde každý. Musí se k ní ale propít, říká expert

Whisky není jen pro snoby a boháče, snaží se bourat mýtus Václav Rout.

Pít whisky na večírku s přáteli je jako pustit si hudbu kvůli kulise. Ovšem degustovat ji je jako návštěva koncertu,...

Byla to pakárna, říká český bronzový jezdec z mistrovství v ultracyklistice

Těžká dřina. Závod Glocknerman je masakr. Daniel Polman si na něm zajel pro...

Je to masakr. Tisíc kilometrů dálky a 17 tisíc metrů převýšení. Závod Glocknerman se právem pyšní přízviskem „světové...

Duny na Dakaru jsou naživo mohutnější, říká čtenář iDNES.cz

Tomáš Veselý si na Dakaru splnil velký sen.

Vyhrál výlet na rallye Dakar, strávil týden v Peru, vyzkoušel si jízdu v dunách, navštívil jezdecký bivak. „Zvuk...

Najdete na iDNES.cz