Zúžil jsem se v pase o dva centimetry za čtyřicet minut polehávání

aktualizováno 
Těším se, jako by mě čekalo vyšetření per rectum, netajil rozpaky redakční spolupracovník Karel. Přitom ho nečeká nic jiného, než se svléknout skoro donaha a sličná kosmetička mu bude speciálním přístrojem luxovat břicho od tuku. Jde vyzkoušet novou odtučňovací metodu Vacavite.

Vacavite - nezbytné měření před a po proceduře | foto: Jiří ŠvorcXman.cz

Říká se tomu liposukce bez skalpelu a je to prý velmi účinné. Během jednoho luxování, které vás přijde na zhruba dva tisíce korun, může člověk ztratit v pase i několik centimetrů. Vacavite je neinvazivní metoda, při níž se ultrazvukem nabourávají tukové buňky a následně se odvádějí lymfatickým systémem do ledvin a jater. Pak je tělo vyloučí s močí.

No, uvidíme.

Rozum říká, že je to blbost, ale v duchu už se těším, jak mi cestou domů budou padat kalhoty.

Připadám si trochu jako vepřík na rožni, když mi ve studiu Bomton kosmetička natírá břicho průhledným a studeným gelem.

"Tam, kde je nejvíc tuku, to bude nejvíc pískat," říká a spustí ultrazvukový vysavač. Zbytek věty zanikne ve hvízdotu. Není to ale vůbec nic hrozného, po vteřince si zvykám a konverzujeme nerušeně dál. Mám holt opravdu trošku nadváhu.

Vacavite - grilování začíná potíráním chladivým gelem

Vacavite - grilování začíná potíráním chladivým gelem

Během následné takzvané kavitace se uvolňuje teplo, proto ten chladivý gel, aby procedura nepálila. Vzniká také tlaková vlna, která tukové buňky narušuje. Ty to chudinky nevydrží a rozpadnou se do takzvaných triglyceridů, což je ale celkem nepodstatné. Důležité je, že na konci celého tohohle složitého procesu zbudou pouze mastné kyseliny a glycerol. Kyselinky frčí do jater a glycerol může tělo opět využít jako zdroj energie. Musíte se ale samozřejmě hýbat.

Vacavite - a bude se sát...

A bude se sát...

K urychlení tukového masakru se používá takzvaná lymfatická drenáž. Asi nejpříjemnější věc, co vás při téhle proceduře čeká. Navlečou vás do speciálních masážních nohavic, které se postupně nafukují a vyfukují.

Ležím si, prohlížím si jakýsi módní časopis, nohavice se nafukují a já začínám chápat, proč ženský chodí tak rády do kosmetických salónů.

Vacavite - vedlejším účinkem mohou být zarudlé fleky, které však rychle zmizí.

Vedlejším účinkem mohou být zarudlé fleky, které však rychle zmizí.

Funguje to, ale …

Vacavite není všemocný a z vašeho nadměrného břicha nevykouzlí za pár seancí pekáč buchet. Pomůže vám ale rychleji a hlavně jednodušeji (nikoliv jednoduše) shodit ve vybraných partiích. U chlapů většinou bříško, u žen třeba zadek.

Vacavite - během operace musíte držet v ruce kovovou tyčinku, která je pro funkci nezbytná.

Během "operace" musíte držet v ruce kovovou tyčinku, která je pro funkci nezbytná.

Vacavite - ano, tloušťka opravdu není hezká

Ne, tloušťka opravdu není hezká

Účinky vidím hned po prvním ležení. Metr na vrchlíku pupku ukazuje nekompromisně o centimetr méně. A to nezadržuju dech, ani jinak nefixluju. Kouzlo Vacavitu je však v tom, že takzvaně dobíhá ještě pár dní po samotné operaci. Předpokládá se však, že si během prvních dnů odpustíte tučná jídla, kafe a alkohol (obojí totiž slušně zaměstnává játra, které teď potřebujete k něčemu docela jinému).

Vacavite - Pátý Element? nikoliv pouze lymfatická drenáž pomocí speciálních nohavic

Pátý Element? Nikoliv, pouze lymfatická drenáž pomocí speciálních nohavic

Za čtrnáct dní uléhám na gril znovu. Ještě předtím však probíhá nezbytné měření. Vše jsem dodržel podle předpisu a výsledky jsou skvělé. V mém nejširším místě zmizelo tři a půl centimetru. Jenže je tu problém. Kamarád se příští týden žení. A to znamená pití, tučné jídlo, hromady jídla a kafe. Vacavite čeká nejtěžší zkouška.

Za měsíc jsem opět v Bomtonu. Čeká mě poslední luxování. Ty čtyři týdny jsem opravdu nežil podle příručky. Vynechal jsem pravidelné ranní běhání, na svatbě se opil a přejedl a třikrát si dal svíčkovou se šesti. Medovníky a pizzy během týdne ani nepočítám. Není tedy divu, že všechny "pracně" shozené centimetry jsou zpět. Přesto mám na konci v pase opět o tři čísla méně než za začátku.

Ani Vacavite tedy samozřejmě nedokáže překonat lenost nebo sklony k obžerství. Pokud nehodláte změnit nezdravé stravovací návyky a začít se hýbat, zvažte, zda tuhle metodu podstupovat. Není totiž nejlevnější a nebudete-li se snažit i vy sami sami, budou výsledky vždy jen dočasné. Pokud však chcete svůj životní styl otočit k lepšímu, je Vacavite ideálním startem.

Autoři:


Nejčtenější

Každý je světec. Než ke mně přijde s kapavkou, říká dermatovenerolog

"Můj obor je vedle plastické korektivní dermatologie či kosmetologie popelkou...

Je to pohyb na tenkém ledu. Diagnóza pohlavně přenosné choroby je velmi intimní verdikt. I proto je většinou reakcí...

Miluji kuře na paprice od mamky a pět knedlíků, říká MOgirl Lenka

Touhy, sny, plány mám, ale žiji současným dnem, říká MOgirl Lenka.

Podle vlastního soudu je neústupná, sebevědomá, energická. A nezastírá, že též tvrdohlavá a sarkastická. „Jsem taková,...VIDEO: Různé tváře orgasmu. Jinak vypadá v Evropě a jinak v Asii

Zřetelné výrazy obličeje interpretují bolest i potěšení napříč kulturami.

Bolest se do našich tváří vpisuje docela stejně, bez ohledu na to, z které části planety jsme. Orgasmus však nikoli. My...

V tajze by se hodila mačeta i puška, říká Čech, který obletěl zeměkouli

Dva protagonisté české premiéry, pilot a propagátor českého národního...

Cílem jeho mise nebylo jen obletět jako první český pilot planetu. Též při ní zaznamenával české stopy ve světě. Aby...

Udělat vibrátor nebo tramvaj je podobné, říká designérka Marešová

Anna Marešová získala za designovou kolekci erotických pomůcek pro ženy hlavní...

Její vibrátory byly oceňované a nepřehlédnutelné. Nemá však pocit, že by její práci přespříliš poznamenaly, že by...

Další z rubriky

VIDEO: Chlap je pro nás zaplacená složenka, tvrdí české prostitutky

Ilustrační snímek

Obě se k sexuální práci dostaly ze sociálních důvodů. Zažily, jak náročný první sex za úplatu je. Trpí také stigmatem...

Šílená operace FBI: Aljašku měli před Sověty chránit jednorucí zálesáci

Zálesák znalý divočiny a umění přežití by se FBI hodil. Úřad však měl na své...

Byl to bláznivý pokus, jak chránit Aljašku před sovětskou invazí. Počítal s vytvořením sítě agentů, na něž kladla FBI...

Mafie a citrony. Zločinná síť možná vznikla na Sicílii z pěstování ovoce

Na Sicílii měla samozřejmě kořeny i rodina fiktivního mafiánského kmotra Vita...

Na začátku byli předáci, kteří zajišťovali práci na výnosných sicilských citronových plantážích. Postupně ve svých...Najdete na iDNES.cz